Avensis T27 Svetla, Pristup

vše ohledně modelové řady Avensis
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2867
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od CommonUser »

Parkovacka caka aj mna, ale zatial nemam na to nervy a cas.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
Rici_X
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: sob 05.10.2013, 12:28
Bydliště: Vsetín

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od Rici_X »

Tak ako to je s tým upozornením na vypálenú žiarovku? Upozorni/neupozorní palubní pc?
Toyota Avensis Sedan 1,8 VVT-i 108kW
moja "AVE"
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od aczasa »

Ne a to je dobře.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od m5t »

No když je PP tak bych poruchu hlavních světel uvítal, zítra provedu simulaci.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od m5t »

Tak simulace provedena odpojením pravé H11-ctky(potkaváčka) , pro přístup je nutno odmontovat nalévací nadstavec nádržky ostřikovače, pozor - příchytku vyšťouchnete zespodu tlakem a ráda když povolí tak vystřelí a jako obvykle zapadne do motorového prostoru :( , pak se povolí zadní víko světlometu a máte přístup k žárovkám. Po odpojení konektoru a aktivaci světel přišlo těžké zklamání - indikace nulunula prd :( v tomhle mě kluci z toy sklamali, teď když ráno za světla vyjedu a večer za světla přijedu tak si ani nevšimnu že jezdím potmě a švestky můžou prudit (už jsem zažil u minulého autí bez PP).
Jediné plus je že origo lze nahradit LED náhradou a nic na palubovce neprudí :wink:
aczasa píše:Ne a to je dobře.
Osvětli co je na tom dobře.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
Rici_X
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: sob 05.10.2013, 12:28
Bydliště: Vsetín

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od Rici_X »

och tak to je škoda, dík za zodpovedanie otázky ;-)
ešte toho využijem a opýtal by som sa či vôbec niečo hlási palubný v toyote? napríklad ako hladiny olej,voda prípadne brzdové doštičky a tak...
Toyota Avensis Sedan 1,8 VVT-i 108kW
moja "AVE"
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2867
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od CommonUser »

m5t píše:Jediné plus je že origo lze nahradit LED náhradou a nic na palubovce neprudí
Cto takoje ? Kak eto vazmozno ? Zkazi maladec.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od m5t »

Např ? http://www.dx.com/p/h11-10w-900lm-5-led ... 7xN2mflrSc
podle všeho PP neindikuje pokles odběru.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2867
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od CommonUser »

Otazka je, ci prejdem cez TUV(STK). Neviem ci to ma nejaky vplyv, ale urcene su do hmloviek "Application: Foglight", mozno kvoli svetelnemu toku.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od aczasa »

Neměl bys projít!!!
Back in Czech.
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2867
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od CommonUser »

Taky myslim :blush:
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
Demon
Manager Týmu
Příspěvky: 348
Registrován: čtv 13.02.2014, 13:32

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od Demon »

aczasa píše:Ne a to je dobře.
Měl jsem to už před 15 lety na Puntu a bylo to super. Kontrolovalo to nejen přítomnost/nepřítomnost žárovky, ale i správnou watáž. (např. záměna 10W žárovky za 21W apod). Bylo to tak citlivé, že občas se mi kvůli tomu rozsvítila kontrolka při brždění, očividně kvůli nestabilnímu přechodovému odporu pedálového spínače.
m5t píše:Tak simulace provedena odpojením pravé H11-ctky(potkaváčka). Po odpojení konektoru a aktivaci světel přišlo těžké zklamání - indikace nulunula prd :( .
Co jsem měl tu kontrolu, i co jsem slyšel od jiných, tak kontrole nepodléhají potkávačky a dálkové. Asi by bylo potřeba použít dražší bočníky a předpokládali, než přišlo celodenní svícení, že když řidič přijde o potkávací nebo dálkou žárovku, že to pozná sám. Já osobně kontrolu předních potkávaček vykonávám tak, že na křižovatce či v koloně najedu na auto přede mnou tak blízko, abych v odlesku jeho nárazníku ověřil svit mých žárovek ... :idea:
m5t píše:Jediné plus je že origo lze nahradit LED náhradou a nic na palubovce neprudí :wink:
Jo, to je jediná nevýhoda - že to "znemožňuje" náhradu žárovek za LED žárovky. Ale tak lze si tu kontrolku na palubce odpojit, když by vadila a je to.
Ale v dnešní době mi ta kontrola přijde zbytečná. Stačí si nahradit obyčejné žárovky (ovšem mimo potkávačky) LED žárovkama. Apropo - nechápu proč v dnešní době již nejsou 100% standardem. Aha, prodražilo by to auto o 100Kč, a to je evidentně problém ... Jiná věc jsou výkonové LED pro potkávačky/mlhovky/dálkové. Okay, tam je to výrobně/finančně náročnější.
Avensis T27 to má uděláno celkem dobře - LED jsou brzdy a zadní obrysovky, v blinkrech vydrží žárovky typicky celou životnost auta, a pokud je auto po faceliftu, tak jsou LED i pro přední denní svícení. A pokud má auto xenony, tak ty bez denního svícení vydrží statisíce km. Pak se nemá na voze co spálit, a nějaká kontrola je zcela zbytečná ...
Toyota Avensis T27 combi, 2.2 D-4D 150, Premium
Uživatelský avatar
MoS
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: stř 16.04.2014, 18:10

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od MoS »

Potrebujem poradiť. Mám AVE 2013 kde nie sú xenóny led pás+led denné, ale denné svietenie je riešené pásom LED diód na vrchu svetla + svetlo z obrysového svetla. To je dvojvláknové, teda v dennom svietení ide spolu s LED pásom "silnejšie" (asi 21W) a keď sú zapnuté halogény tak svieti LED pás s obrysovým menším vláknom (5W). Problémom je, že denné svietenie vyzerá chjovo, pretože svetlo z obrysovky je žlté a s LED pásom to proste nevyzerá dobre. Skúšal som tam domontovať LED CANbus niečo podobné ako odkaz (http://www.svetzarovek.eu/p-40703/k-606 ... w-cervena/) ale nefungovalo to, dokonca z okolia halogénu začal prúdiť dym, akoby niečo horelo. Tak som to vypol, elektrikár pozrel že všetko je OK. Neriešili ste to niekto, neviete aká žiarovka led ši sklo s naozaj bielym svetlom by fungovala? Už som pochodil asi 10 obchodov, všade na mňa pozerajú čo to chcem...
EDIT: Rozmýšľam aj o takom niečom, zatiaľ som našiel len starý AVE, ale taká biela by nebola od veci...)
http://www.ledperf.co.uk/led-dashboard- ... -4234.html
Toyota Avensis 1,8 Valvematic, 2013
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2867
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od CommonUser »

Mos:
Da sa to riesit cez CAN, teda aspon si to myslim (denne bez LED som povodne chcel riesit so servisom). Druha vec je, ze to ten chlapik chce riesit.
Utlmenie toho zk...o pipaca pasov a kluca sa da aspon znizit (anglicke forum), ale v TTT DE to vraj nevedia. Don't touch !
Takisto max speed limiter. Radsej ti ponuknu ojeb vo forme "skatulky" (po 30 min dokazovani existencie) ako realny request pre TTT na ECU update pre tento trh.
Detaily, ale su to klinceky do oznamenej truhly Avensisu.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
die.catana
Řidič
Příspěvky: 234
Registrován: stř 09.11.2011, 12:06

Re: Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od die.catana »

Dotaz bokem,

mám u T27 xenony samonatáčecí, ale svítí strašně před auto, skoro nic nevidím. Dají se nějak přenastavit? (ručně bez servisu)
Toyota Avensis 2,2 D4D 110KW T25
Odpovědět

Zpět na „Avensis“