Porovnání motorů hdj 80 4,2td - 12v,nebo 24v ???

vše ohledně modelové řady Land Cruiser
Odpovědět
Uživatelský avatar
offroaders
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: sob 26.09.2009, 12:55
Bydliště: Zlínský kraj

Porovnání motorů hdj 80 4,2td - 12v,nebo 24v ???

Příspěvek od offroaders »

Nazdar pánové,jste tady někdo? Prosím o radu...ceny toyek jsou,snad i díky krizi už malinko lepší,než doposud...slídím po nějaké osmde,se třemi špérami...po mé zkušenosti s projížďkou a vizuální prohlídkou posledních modelů jsem byl celkem zklamaný...24v už má hliníkovou hlavu,ta prý praská a je většinou pod ní spousta oleje...není lepší starý dobrý 12v s poctivou litinovou hlavou? A jaký ja tam pak rozdíl ve zrychlení a spotřebě??? Nikde jsem to tady neviděl,nebo pokud jo,tak dost odlišné názory...díky za pomoc :wink: :!:
Ríša
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: sob 19.01.2013, 12:03

Příspěvek od Ríša »

... neumím posoudit rozdíl ve spotřebě a výkonu, neboť jsem majitelem pouze 80-ky 12V, ale výkon dostatečný, myslím že i "nadbytečný", byť v terénu není výkonu nikdy dost. S hlavou motoru nemám žádný problém, vše těsní jak má a to mám najeto přes 330 tis. km. Zrychlení neřeším, neboť u auta, které má tři tuny myslím, že není tak podstatné. Spotřeba mi vychází při stylu eko jízdy někde kolem 13-14 litrů. Terén je samozřejmě zcela něco jiného. Podotýkám, že vlastním automat.
Toyota LandCruise - legendary off-road for 60 years.

How I went, you went hard. Kudy já jel, těžko bys šel.
Odpovědět

Zpět na „Land Cruiser“