Kontrolka stavu motoru

vše ohledně modelové řady Yaris
Sádlo
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: úte 02.02.2010, 10:36

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od Sádlo »

Přeji monoho úspěchu a hlavně klidné nervy. Za mě už nikdy, jsem vyškolen :x
Když jsem měl v autě LPG a byl problém se svítící kontrolku, s nepravidelným chodem na vonoběh, tak to jeden servis házel na druhý. LPG říkali, musíte si opravit motor a v servise, no jo, vy tam máte LPG, tak vymontujte a pak se stavte na seřízení.
U LPG se hodně zaklepávají ventily, pokud to nemá samostavy, teplota spalování 850 st, oproti 750 v benzínu. Řeší se to přímazy či přístřikem, ale už žádné motory nejsou jako staré feldy či 1.4mpi, kdy jim lpg nevadilo a jezdila desítky či stovky tisíc km bez problémů.
Když jsem to chtěl dávat do Yarise, tak mi řekli, ať se tomu vyhnu. Když si vzpomenu, jak ze mě servisy tahaly prachy a bez výsledku, fuj.
Jo, dobrá rada, na to startování si berte kvalitní palivo, nelépe 100 oktan, vif do paliva nepomůže, čepro prý má palivo bez bio šraček.
Co se týče řetězu, tak ten vydrží věčnost=doživotně (300tkm bez problému), pokud člověk není lama. Jsem zvědavej, co ti řeknou v Toyce, když tam máš LPG, jedna krabička oblbuje druhou...
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od MiBo »

marek 122:
Precitat "sz"
Sádlo
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: úte 02.02.2010, 10:36

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od Sádlo »

V naštvanost na vzpomínku, jsem zapomněl napsat, že je potřeba hlídat seřízení ventilů cca po 30tkm. Mi v servise u rozvodů řekli, že to má samostavy, že se nemusím starat, vydrželo 60tkm, zaklapaly se ventily a ušetřené prachy za provoz jsem vrazil do opravy (22tkč). Ve stejný den, kdy bylo opraveno, šlo auto z domu. Člověk má 2 radosti, když auto kupuje a když ho prodá. :D
marek 122
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: stř 05.06.2013, 13:59

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od marek 122 »

Áno, máte pravdu, servis sa vyhovára na lpg. V lpg som nebol, naposledy v lete mi menili malinké tesnenie, vymenili aj kryt na zmiešavači ( neviem prečo ) a naúčtovali si 130 eur. Lpg Hatiar vo Zvolene. Zlodeji, už len kvôli takémuto čurákovi si v budúcnosti nedám namontovať lpg. V toyote som bol a nenašli žiadnu chybu, niečo hovorili že tam môže byť nie, " Doporučená oprava elektroniky lpg, snímač otáčok." Do lpg sa mi nechce, lebo, za maličkosť tam vytiahnu s človeka neskutočné peniaze. Bol som pred servisom v toyote na profi dekarbonizácii, vypadá že auto má trošku lepší ťah ale tiež to nepomohlo. Ten pán ktorý robil dekarbo., tiež hovoril že to ešte môže byť niektorý zo vstrekovačov alebo ventily, sedlá? Neviem. Auto ťahá dobre, keď je zahriaty motor, len za studena nemá ťah. No je tam niečo, lebo na voľnobeh sem tam mykne motorom. Dúfajme že nič vážne. Nemám chuť ďalej hľadať, kde je chyba. Stojí to veľa eur a nič. Budem jazdiť ďalej a uvidíme či sa to bude zhoršovať alebo nie. Ďakujem vám všetkým za rady. Prajem veľa šťastných kilometrov bez porúch.
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1030
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od Čepo »

:(
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
marek 122
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: stř 05.06.2013, 13:59

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od marek 122 »

Dobrý večer, hlásim sa po dlhšom čase. Problém s poklesom výkonu a svietiacou kontrolkou motora bol v podpálených ventiloch. LPG mi prestalo primazávať ventily. Porucha sa prejavila zhruba po 95000 km odjazdených na LPG. Ventily boli na výbruse aj sedlá, no majstri si nevšimli že sa nedajú ventily nastavovať :-( takže som kúpil nový ( iný ), jazdený motor a je problém vyriešený. Zatiaľ šlape dobre, má aj tlaky a nájazd necelých 96 000 km, o 60 000 km menej ako mal pôvodný motor. Teraz jazdím už len na benzíne, LPG som len vyskúšal, ale nejazdím na ňom. Je fajn keď je po probléme, no nebolo to vôbec lacné. Na tomto motore som spravil dekarbonizáciu s BG prípravkami a motor sa zdá citeľne živší. Po odjazdení zhruba 1000 km na novom oleji, budem ho vymeniť a s novím olejom pridám aj Metaltec-1. Mám s ním dobré skúsenosti z predošlích aplikácií do motorov. Dúfajme že yarisko bude dlho fungovať bez ďalších nečakaných opráv a investícií.
Anihilátor 123+
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: ned 26.11.2023, 09:32

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od Anihilátor 123+ »

Ahoj všichni, právě dneska jsem se registroval do Toyota club. Před nedávnem jsem si koupil Yaris 1.0vvti,r.v.2007. Zrovna tady na fóru čtu, že se rozsvítí kontrolka motoru. Mám ten samý problém. Nic se neděje, motor šlape, když se odpojí baterie,tak po zapojení kontrola zhasne na cca 150km a znova se rozsvítí. Taky se nic na diagnostice nenašla žádná specifická závada. Někdo mi dokonce řekl, že motor je náchylnější na kvalitu benzínu. Auto bylo kdysi provozované v Rakousku a bylo dovezeno do ČR a po natankování našeho paliva se to děje. Docela bych tomu věřil a taky to odpovídá. Rád se podělím se svými zkušenostmi. Zatím čau Jirka. :D
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od jarson »

Benzin dokaze " rozsvietit" tuto kontrolku. To ano. Ovsem tento Yaris nie je nejako citlivy na toto a ak uvazujeme o probleme ethanol, tak uz je v kategorii , kde mozes tankovat aj e10. Takze si myslim, ze tym to nebude.
Predpokladám totiz , ze tankujes este u vas dostupnu e5.
Co sa diagnostiky tyka, mala by ukazat aspon nieco. Bolo by fajn to dat nacitat ked to svieti. Ak chybu zmazas a je len docasna, nemusi ju najs. Teda asi aj zalezi, ci to robis nejakym elm 327 za par eur alebo ides do toyoty na počítač.
Skusil si vziat premiovy benzin? Len pre pokus.
Podobny problem mal kamarat na ave. Ano, ine auto aj iny motor....riesil lambdy atd...lebo mu povedali, ze pricinou je velmi bohata zmes v urcitom jazdnom rezime. Nepomohlo...nakoniec to nechal tak. Pred stk chybu vymaze, system si ju zrejme nepamäta lebo je to čisté a hotovoKazdopadne, ja by som skusil este raz diagnostiku a podla toho dalej. Moze to byt aj blbost ako sviecka, cievka...
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od MiBo »

Naposledy upravil(a) MiBo dne ned 26.11.2023, 18:37, celkem upraveno 1 x.
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od MiBo »

jarson:
Pred stk chybu vymaze, system si ju zrejme nepamäta ...
ALE DOBRY ODBORNIK NA STK ZISTI KOLKO KM PRESLO OD POSLEDNEHO VYMAZNAIA ZAVAD/DAT ...atď.
Pozri si videa pred.prispevku!
Pokiaľ mas čas:
https://www.youtube.com/watch?v=v4mQOtu ... oD70lSUmZc
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od MiBo »

Pre staršie vozidla :
Test katalyzátoru - AutoDiagnostika pro každého díl 5.
https://youtu.be/Vc4hzjkW4xs?si=ib9JLnOr6F93aXhq
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od jarson »

Pozri, neviem co vie zistit dobry odbornik. Mam skusenost osobnu. Na mojom civicu sa pocas poslednych 100tkm objavila kontrolka 2x. Raz ked som nechtiac odpojil konektor vahy vzduchu pricom som zabudol odpojit bateriu predtym ( hovori navod) a druhy krat po 2,5 mesiaci statia kvoli staremu benzinu e10
Prva zmizla po odpojeni baterky, druha po dotankovani cerstveho benzinu.
V honde na prehliadke pri kontrole historie chyb tam nic nebolo. Ako keby nikdy ziadna chyba nebola.Ked som im hovoril, ze dve tam boli urcite a rad by som sa dozvedel o co vlastne islo ( ci naozaj boli priciny , ktore si myslim) povedali, ze niektoré " docasne" takto same zmiznu aj z pamäte RJ. A ze ak chceme chybu identifikovat, urcite ju netreba mazat a ist na kontrolu so svietiacou kontroljou, prave kvoli podobným pripadom . Ale viacmenej mi potvrdili moju domienku.
A co sa tyka spominaneho kamarata - toto mu priamo poradili na stk. Po napojeni protokol cisty, bez zaznamu. Ek v poriadku, ziadny problem.
Inak na tototach sa mi kontrolka nerozsvietila NIKDY. Teda okrem tych par sekund pred startom.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od MiBo »

LEN TAK DO POZORNOSTI...
jarson - pise:
A co sa tyka spominaneho kamarata - toto mu priamo poradili na stk. Po napojeni protokol cisty, bez zaznamu. Ek v poriadku, ziadny problem.
MiBo - pise:
ALE DOBRY ODBORNIK NA STK ZISTI KOLKO KM PRESLO OD POSLEDNEHO VYMAZNAIA ZAVAD/DAT ...atď.
POZRIET VIDEO -CAS ASI +,-, 18:20 -19:30 a viac
https://youtu.be/CM-yesFFv0Y?si=AYkVoZ5IMbQ-sp1l
OPAKUJEM - DOBRY ODBORNIK NA STK / čiže "PROFÍK"
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od jarson »

super.
toto by si mali vsetci pozriet. Celý serial. Sice tak 80% toho je mi známe, ale clovek sa rád vždy naučí niečo nove.
Akurat , že moja toyota nemá ziadne OBD :biggrin:
Dik.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Yaris“