Kontrolka stavu motoru

vše ohledně modelové řady Yaris
tomko
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1500
Registrován: ned 27.05.2007, 20:00
Bydliště: Slovensko, Žilina

Příspěvek od tomko »

auto vycistia vzdy , aby pracovnikom sa lepsie robilo. aby sa proste nezaspinili zbytocne o tvoje auto
Vladimír Morysek
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 01.02.2010, 12:04

Yaris verso- kontrolka motoru

Příspěvek od Vladimír Morysek »

Zdravím, problém s svítící kontrolkou motoru řešíme již několik týdnů (občas svítí občas ne)- máme Yaris verso 1.3 r.v.2003, byl jsem v ID auto Brno- na dg. to ukazovalo na rozvody nebo VTTi člen, po rozdělání zjistili, že řetěz+ozub. kola jsou Ok ale VTTi jednotka byla "uzamčená". (práce, nová těsnění, +po dohodě vyměnili svíčky- cca 9500,-) Na výměnu prý jinak nic nebylo. Po pár dnech se kontrolka rozsvítila znova- ode dneška znovu v servisu :cry: ***jinak náš 2. jarouš naštěstí šlape jak hodinky****poreferuji co bude dál**Laďa
Uživatelský avatar
Mates.
Manager Týmu
Příspěvky: 412
Registrován: úte 08.09.2009, 14:58
Bydliště: Šalingrad

Příspěvek od Mates. »

Hele Morisi, tak to mě zajímá :wink: Nějak negomu, za co tolik lovů? Dělali ty rozvody nebo ne? Jaký ti dávali to těsnění? A už vůbec netuším, co je uzamčená VVTi jednotka... :oops: Je fakt, že rozvodovej řetěz je prej na furt...ale nic není na furt, žeano... Takže může být i trochu vytahanej. Kolik máš najeto?
Camry XV30 3,0 V6 automat - na prodej
Corolla Verso 2005 1,8 beňo
Yarda Verso 1,3 po FL - prodáno
boobess
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 23.04.2009, 00:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boobess »

Mr. Yaris píše:Tahle kontrolka se mi rozsvítila dvakrát. Jednou když jsem odpojil ten sensor vzduchu (kdyby to bylo špatné, tak to poznáš, protože kolísají otáčky, ale přesto bych zkusil vyčistit to čidlo. Někde se to tu už řešilo) No a podruhé když jsem vyndal katalizátor. Motor tehdy jel úplně vpohodě, ale ta spotřeba byla vyšší. Najel jsem stím asi 300km, a pak ho dal zpět. Tak jestli nebude chybě někde v katu nebo některá lambda. To jsou ,ale jen možnosti, chce to dobrou diagnostiku. Dá se to i vyblikat, ale ještě jsem to nezkoušel a to CD zrovna nemám u sebe.

Jinak vyrušit to jde úplně jednoduše, stačí z pojistkové skříňky v motorovém prostoru vytáhnout pojistku od ECU. Pokud je něco špatně tak se ale stejně tak do 20km rožne.
ajoj to se řešilo semnou už jssem byla na diagnostice 4x a nic.. a pokaždé jinde i přímo v toyotě! pořád svítí ale jede normálne tak už to neřeším ....
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1030
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Příspěvek od Čepo »

Někdy se rozsvítí kontrolka motoru po natankování méně kvalitního benzínu, auto jede normálně.
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
Vladimír Morysek
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 01.02.2010, 12:04

Příspěvek od Vladimír Morysek »

Po dlouhé době ale přece: po 2. ("reklamační") návštěvě v ID auto Brno (tentokrát dg byla zdarma) mi sdělili, že dg. stále ukazuje na VTTi jednotku a řetěz, ale že nemá smysl to znovu rozdělávat a měnit- mechanicky to prý bylo bez závad(retěz nenataženej, ozub. kola VTTi členu neopotřebená) Prý by nebylo jisté, že by kontrolka stavu motoru přestala po výměně VTTi členu(jednotky) svítit. Netuším co znamená, že jednotka byla při první dg. uzamčená- prý to může nastat když auto př.někomu při rozjíždění opakovaně chcípne..., mám najeto 80000- no mám z toho takovej pocit, že moc netuší proč kontrolka svítí- měnili svíčky, ptali se na olej. Doporučili razantnější jízdu (s 2. naším jaroušem jezdíme ale úplně stejně..). Tomu říkám vyhozený prachy (jo v těch 9500,- bylo ještě vyvážení kol- vibrovaly nad 120km/h) Jinak nynější stav- kontrolka občas svítí hned po nastartování, jindy se rožne během jízdy. Pak zas zhasne.. auto jezdí normálně, spotřeba je u tohoto Versa v zimě kolem 7l (2. náš malej jarouš 6-6.5l) Ještě mně napadlo změnit olej- mám tam ted Texaco 5W/30, předtím tam byl Castrol.
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od josuk »

co jako nemá smysl rozdělávat?? - Akio Toyodu na ně!!
Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Příspěvek od muco »

Je tu ešte jedna možnosť-požiadať " toyota.cz " o vyjadrenie sa k tomuto problému a hlavne k "názoru" servisu.
Máte problém?-ok,treba sa obratiť na spomínanú adresu a oni by to mali vyriešiť.Zatial boli na moje "podnety" vždy nekompromisní na servisi a vždy sa ľady pohli,keď som sa "posťažoval" !
P.S. Dúfam,že im to tak zostane.
Toyota yaris-1.0 II (2007-2010)
Toyota yaris -1.33 II facelift (2010-2012)
Toyota yaris - 1.33 III (2012-2014)
Toyota Auris 1.8 hybtid
vlado5805
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: úte 03.03.2009, 18:40
Bydliště: Púchov

Příspěvek od vlado5805 »

Tento problém ma prenasledoval takmer rok.Bol som na diagnostiku v Púchove,-verdikt- Príliš chudobná zmes! Technik mi povedal,že za snímačom prietoku vzduchu môže niekde nasávať falošný vzduch (netesnosť),alebo potom je prdlá lambda sonda ( 120€ ).Natrafil som na príspevok "jonny 333" , ktorý mal tento problém,a príčina bol špinavý merač vzduchu.Ten snímač vzduchu držia len dve skrutky,je vľavo na držiaku vzduch.filtra.Po odpojení konertora som dal dole aj držiak plyn.lanka,aby sa dal vytiahnúť.Sú tam 3 snímače-jedno v tvare kapky vidieť,dve sú v komore kadiaľ preteká vzduch.A tie boli riadne zahumesené.Celé som to opatrne "vykúpal" v liehu.V knihe "Jak na to" je popísané,na akom princípe snímač vzduchu funguje.Toto všetko je treba robiť pri odpojenej batérii.Keď som to nahodil nazad.pripojil bat.,a naštartoval.Je dobré ho nechať cca 15-20 min. na volnlbehu,ideálne až do doby keď zapne ventilátor chladenia.Od tej doby je svietenie kontrolky minulosť,motor má lepšie "prdy",skutočne je živší.Pred tým som mal pocit,akoby motor opozdene reagoval na stlačenie plynu.A kto by to povedal,že je to len špinavými čidlami! Verddikt: Diagnostika ma stála 15€, zbytočne by som dal 120€ za lambdu,vlastne som ušetril aj vďaka tomuto fóru.
marek 122
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: stř 05.06.2013, 13:59

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od marek 122 »

Dobrý deň, tiež mám problém s yarisom 2, 1.3, 64kw. Rozsvietila sa mi kontrolka motora. Motor veľmi slabo ťahá ked je studený, ked sa zohreje ide oveľa lepšie, no stále mu chýba výkon. Kontrolka sa rozsvietila za studena za mrazu. Tri krát som bol v servise ( nie toyota ) na diagnostike a zistili problém s prvým valcom. Vymenil som nové sviečky aj cievky medzi sebou a stále je ten istý problém, ( ukazuje chybu 1 valec ). Kontrolka zhasla, po prvom vychladnutí motora, ked som naštartoval za mrazu začala znovu svietiť. Mal niekto podobný problém, viete mi prosím poradiť. Chcem ešte vyčistiť váhu vzduchu a ak to nepomôže tak chcem ísť do toyota servisu. Ďakujem za všetky rady.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od slabostka »

Nemizne ti chladiačka? Hadice chladiaceho okruhu nie sú tvrdé po zahriatí? - myslím na vadné tesnenie pod hlavou ale rovnako by to mohla byť strata kompresie na tom valci kedže vieme že je to nešťastný motor... ale aj vadné časovanie - vyťahaná reťaz čo blbý vstrekovač... chcelo by to lepšiu diagnostiku nie len vyčítanie chyby
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
marek 122
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: stř 05.06.2013, 13:59

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od marek 122 »

Nevšimol som si že by chladiaca mizla. V lete mi úplne vytiekla ale to bola chyba tesnenia zmiešavača LPG. Teraz som hovoril zo známym mechanikom a ten tiež spomenul že treba odmerať kompresiu valcov a potom ak sa potvrdí menšia kompresia, tak buď prkrúškovať alebo skúsiť aj dekarbonizáciu. Každopádne som sa na pondelok objednal do toyoty na lepšiu diagnostiku. Uvidím čo mi povedia.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od slabostka »

a ty tam máš aj LPG? Tak to bude kríž v autorizáku - to bude "lebo plyn". Auto s lpg nebýva zakarbonované... inak ti to robí predpokladám počas fázy kým ide benzín, po prepnutí na plyn nie... keby si bol od Popradu vieš kam máš ísť...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
marek 122
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: stř 05.06.2013, 13:59

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od marek 122 »

Ten nízky ťah je aj ked prepne na lpg, až kým sa nezohreje, potom ide lepšie ale stále cítiť menší výkon. Dnes som si všimol na volnobehu som stál vonku a motor bol hlučný, môže to byť aj rozvodová reťaz? ako ste spomenuli. Viem že na jar pri mne stál kamoš a ja som mal naštartovaný motor a hovoril že skoro ho vobec nepočuť. Akurát my vŕta hlevou prčo vypisuje chyba prvého valca. Môže tam byť aj viac porúch. :-(
marek 122
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: stř 05.06.2013, 13:59

Re: Kontrolka stavu motoru

Příspěvek od marek 122 »

Dnes som hovoril telefonicky zo servisákom v toyote, chcel som vedieť v prípade výmeny reťaze cenu a ten s čudoval že na týchto motoroch sa reťaze nemenia, že sú spoľahlivé. Hovoril že pokiaľ je tam LPG môže byť skôr problém zo zapečením. Pozeral som aj nemrzku a vypadá že je plná nádržka aj hadice nie sú tvrdé. Uvidíme čo my povedia v pondelok v Toyote.
Odpovědět

Zpět na „Yaris“