Doky přestavba 6G 3S-GE na 3S-GTE/300-350 hp/ předokolka

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Jdu do Košic Štefane.

To auto jezdí úplně jinak.Prostě po 400-500 km co jsem jezdil to nemám v rukou, chová se jinak a jinak drží stopu.Zatím to nevím dobře posunout a popravdě hranici SS nápravy nevím myslím že jsem daleko před ní ale mám strach to skutečně vyzkoušet chci ať je teplo.Když tomu po výjezdu naložím tak auto se vzepře a mám dojem že neohaduju ten bod záběru.Prostě chce to km.Určitě je to tvrdší a jezdí více jak by v kolejích a drží více stopu a není tak rozhoditelné.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

chce to nejake letiste, popripade par kuzelu udelat si nejakou drahu a tam zkouset limity auta. Aspon se clovek nemusi bat ze kdyz ten limit opravdu najde a i kdyz mu to ustreli, tak nebude cestovat pri pod kola kamionu :)
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Jo něco bych takového bral, ale popravdě na pronajímání letiště kvůli mým ,,rukám" nemám takže to budu muset nechat na jindy když bude příležitost jít do Mostu s kamarádama, sice budu mít jedno z těch slabších aut ale pomůže mi to.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Avensis Slovakia
Řidič
Příspěvky: 259
Registrován: čtv 07.01.2010, 22:05
Bydliště: RV Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avensis Slovakia »

Píšem sem lebo nechcem otvárať zbytočne topic, tak ma prosím neukameňujte :lol: Viem zadovážit lamelu na GT FOUR 6 gen. Je nutné ju prenitovať, ale jej torzo je dobré, originál Toyota továrenská keramika je momentálne na nej, ak by niekto mal záujem tak sa kľudne ozvite :wink:
Celica GT SS II LSD chladič prevodovky + jazvečík (jezevčík) OZZY a EDDIE :-D
Corolla AE92 Gt-i "89 liftback
Yamaha WR

ex. Carina E
ex. Avensis T22 D4D 2,0
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

Kosice mam od seba len 80km :D Uz sa tesim na "priseru" Hlavne na jazdu v nej mozno sa konecne zacnem bat(Ono sice ako spolujazdec sa bojim dost casto) Ale to asi kazdy:) Na TTSzraz-SK nemas v plane prist?
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Ahoj Števo klidně skoč do Košic pak ti pošlu na jakém kontaktu budu alespoń si rodinné, finanční jednání přeložím střetnutím.Nemáš se čeho bát to auto jede normálně žádná hrůza nebo něco takového prostě trochu lepší 3SGTE motor nastaven na 75% toho co by normálkně ten motor v pohodě zvládal ale předek to prostě nezvládá.Vzhledem k mé práci a soukromí jsem se rozhodl jít na sraz Toyoty C., pak bych rád absolvoval celorepublikový sraz Toyot v Čr no a jdu do Trebíče na Fiat Coupé sraz.A to asi bude tenhle rok vše.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

no ja v mem okoli vim o letisti kam se da zdarma zajet a potrenovat(nesmi te tam ale chtiti policajti) :) , sice neni uplne nejsirsi, ale nektere veci se tam zkouset daji. Vy nemate u Vas nejake takto volne letiste ? :)
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Tomasi víš určité možnosti jsou ale u mně se na to navazují i určité věci které prináší to že nejsem až tak v určitých ohledech a oblastech naneěštestí neznámá persona a někdy si musím dávat pozor na věci které by normálně člověku prošli tak mně neprojdou obzvlášť a prineslo by to zbytečnou komunikaci ne na policii to bych považoval za zcela bezpredměrnou věc ale nění dobré když člověk jako já je,,načapanej" nelegálně na letišti a někdo by se toho s radostí ujmul s rpominutím Pce a Chrudim jsou maloměsta.Za takové přesně věci mi nestojí pár jízd načerno, musím to právě dělat naopak :lol: pak si můžu dovoli udělat i větší minel.

P.S. Něco jsem si domluvil kde budu nějaké věci zkoušet a zcela oficiálně na léto.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

Chapu. Asi jsem se spatne vyjadril. Je to uz stare nepouzivane letiste kde normalne chodi lidi poustet letadla a schazeji se tam i lidi na motorkach i na autach. Neni tam ani zadny zakaz vjezdu, neni to tak ze by ses nekam vloupal, policajti tam nejezdi porad, ale jednou za pul roku a mozna ani to ne :) Jen treba jestli se tam nedela bordel, nic vic. Z toho zadny pruser nehrozi, taky si to nemuzu dovolit :)
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

No zítra se kluci pustí do mechanických úprav které jsem chtěl tak uvidím jak pokročí a pak dám v průběhu měsíce fotky co a jak vypadá a jaké věci se rešili.Myslím že bude pro Vás zajímavé to zdvojení odvětrání kliky a úprava silentbloků.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Tak Jardo,Pavle,Aleš, Leňuka a ostatní pokuď chcete dát kávu tak 21.4. ve středu budu v Luhačovicích počítám od 5 hodin odpoledne.Mám tam již vyrešené ubytování a garážování auta atd. teď mi to zahlásili.Pokuď Vám to vyhovuje tak klidně přijeďte uděláme si měnší sraz.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

No práce pokračují bylo zapotřebí změnit některé věci a dodělávají se detaily.

1.Hadice a jejich uložení bylo přepracováno a budu dávat míto původních plastů na spodek auta hliníkový plech s výřezama.Nyní hadice a jejich uložení vypadá takhle.

Obrázek[/img]

Moc důležité bylo upravis silentbloky uložení motoru, auto se chovalo jako jeden velikej vibrátor, a mně stačí když budu mít jenom masážní sedačky.


2.Krosmen a jeho team vylepšil uložení všech drátků a jsou v ,,husích" krcích :lol: pro mně celkem pěkný detail.

Obrázek

3.Musela se přidělat podpěra k svodům a turbu - teplota a vibrace udělali své objevila se ,,vůle" a hrozilo že těsnost mezi turbem a svodama bude zlá.Uložení předeláno, svody nově omotány nanovo, těsnění vyměneno, srovnání u nástrojáře a nové štefty.Tohle vše by mělo předejít tomu ať se váha turba a vibrace které byly nyní odstraněny projeví na těsnosti soustavy.

Obrázek


Obrázek

Takhle jsou nově namotány svody vašek si dal záležet :lol:


4.Předělal se odpad z turba olejový nafix se navařili kvůli těsnosti jednotlivé části s tím že se musela komplet odddělat vana a opět přetěsnit sice práce navíc ale jistota je jistota.

Obrázek

No další foto přidám asi v pondělí dle toho jak se postoupí s pracema.Olej je vyměněn za Castrol 10W-60.

Řízení je u nástrojáře.O víkendu se zdvojí odvětrávání kliky.No a budoucí týden jde príšera na sladění laku do lakovny.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
ja_ma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1292
Registrován: ned 29.10.2006, 12:38
Bydliště: Zlín, Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_ma »

doky ono to turbo se stejne bude povolovat, to je uplne normalni :wink:
Obrázek
sold..TOYOTA CELICA turbo4wd
sold..SUBARU IMPREZA WRX
GOLF V TDI no smoke no power...
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Byl jsem varován Jardo že se to může dít ale prostě se to dalo vylepšit vzpěrou tak se to po domluvě vylepšilo.Ono CT26 má takovej zub o krterej se to zapře a tohle turbo ho nemá a přece jenom ty vibrace ze siláčů bylo moc tak doufám že nyní to bude přece jen lepší.Teď mi volal Libor že má v autě dodané odvětrání kliky tak se může v klidu namontovat.Určitě jsi si všiml Jardo těch hadic jak jsi minule poznamenal co s nima že jsou jakby níž tak nyní je to pěkně vidět jak se po testování vedou některé i jinak a je to dobrý.Plech na spodek dám dýl a budu mít větší jistotu, nebude to lyžina jak na Kitcare ale splní základní fukci spíše krycí.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
ja_ma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1292
Registrován: ned 29.10.2006, 12:38
Bydliště: Zlín, Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_ma »

no to urcite, bez krytu ani ranu! porad vse spinave, to neni dobre! jako doky, ono i CT26 bys neveril na kolika mistech je pripevnene a stejne se povoluje...
Obrázek
sold..TOYOTA CELICA turbo4wd
sold..SUBARU IMPREZA WRX
GOLF V TDI no smoke no power...
Odpovědět

Zpět na „Celica“