OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 08:32, celkem upraveno 1 x.
kejnes
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 14.05.2016, 12:48

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od kejnes »

Ja bych ve svem pripade sel cestou bi-xenonoveho projektoru bez zapojeni dalkoveho modulu, nikoliv led upgrade. Navic, pokud mam origo xenony, svetlomety by se s takovouto modofikaci podle meho nazoru na STK nadale tvarily jako xenony. Diky za odpoved i dalsi nazory! :-)
Toyota Avensis T25, D-4D 2.2l 110kW, '06
Uživatelský avatar
martyroznov
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 30.04.2009, 20:26
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od martyroznov »

Dobrý večer přátelé , tak jako asi spousta z vás, jsem po koupi Avensise T25 při první večerní jízdě zjistil, že vlastně nic nevidím. No, nebylo to až tak nečekané, vzhledem k tomu, že jsem fórum před koupi dlouho studoval a ty xenony byly fakt hyn. Objednal jsem se tedy k panu Šiškovi do Bánovců. Musím říct, že je to bezvadný chlap, skvěle jsme pokecali, mohl jsem mu koukat pod ruce , věděl přesně kam sáhnout , vše mi ukázal, vysvětlil , paraboly vyměnil, vše vyčistil, zvenku přeleštil a já už se jen těšil, až zapadne slunce a já uvidím výsledek jeho práce. A pak , cestou domů slunce zapadlo a já se kochal tím, jak vidím :biggrin: jsem šťastný . Tímto panu Šiškovi moc děkuji. Poradil mi také, jaké výbojky tam mám dát, vzhledem k tomu, že ty moje tam byly snad od výroby :biggrin: :biggrin: :biggrin: a je znát kvalita značkových výbojek , vzal jsem si Osram Cool Blue Intense i když měl na výběr i levnější, ale chtěl jsem bezpečně vidět.
jestli se mi podaří nahrát dvě, tři fotky, tak přiložím. jó ještě se přiznám, že jsem přemýšlel o té přestavbě na bi-xenon, nebo na led, ale když vidím výsledek za ty prachy, tak jsem rád, že mi zbyla hromada peněz na užitečnější věci :lol: :lol: :lol:
Přílohy
IMG_20171020_141522.jpg
moje stará parabola se zničenou odrazovou vrstvou
(44.44 KiB) Staženo 1819 x
IMG_20171020_141736.jpg
pro srovnání stará spuchřelá a nová od pana Šišky. (prý už ty moje někdo zkoušel opravit)
(53.98 KiB) Staženo 1819 x
IMG_20171020_151908.jpg
Po instalaci opravené a vyleštěné
(56.88 KiB) Staženo 1819 x
Corolla 1.8 hybrid sedan
ex Avensis T25 2004 2.4 Liftback
Yaris 1.0 , 2006 - for wife :-)
ex Corolla E11 1.3 99´ Liftback - člen rodiny :-)
ex Carina E 97' 1.6 16V sedan GLi 340 000 km - NO PROBLEM!
pfl
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 08.11.2017, 11:17

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od pfl »

Ahoj pánové, to fakt není nikdo v čechách, s kým by byly podobně kvalitní recenze a zkušenosti jako s panem Šiškou z Bánovce? Přeci jenom je to dálka :)
tomyx
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 02.02.2013, 22:58
Bydliště: Kladno/Praha

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od tomyx »

pfl: v ČR je pár firem/ osob co se tím zabývají, ale buď je to za raketu nebo chybí reference.

Ten jeden zabitý den za cestu na Slovensko stojí!
AVENSIS Wagon (T25) FL 2.0 VVTi
Uživatelský avatar
martyroznov
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 30.04.2009, 20:26
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od martyroznov »

Přesně, jak píše tomyx, já dlouho hledal po netu a vymýšlel, jak to udělat, ale nakonec jsem rád, že jsem zvolil pana Šišku, sázka na jistotu a spojil bych to s nějakým výletem
Corolla 1.8 hybrid sedan
ex Avensis T25 2004 2.4 Liftback
Yaris 1.0 , 2006 - for wife :-)
ex Corolla E11 1.3 99´ Liftback - člen rodiny :-)
ex Carina E 97' 1.6 16V sedan GLi 340 000 km - NO PROBLEM!
markos
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 27.10.2016, 10:29

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od markos »

Niečo k téme opätovného chrómovania

Toto sú skúsenosti z opätovného chrómovania projektorov. Na porovnanie s novým projektorom.

Tiež som si prešiel tým že som dával projektory repasovať, ale jediné riešenie problému je NOVÝ projektor. Nikto nedokáže v domácich podmienkach zabezpečiť kvalitu spracovania povrchu pôvodného procesu.

Hrúbka vrstvy je viac ako dôležitá, nedodržanie mikrometrov spôsobí že projektor nesvieti ako má! Ak už by niekto dokázal chrómovať v priemyselných podmienkach, tak nastáva otázka, v akej hrúbke to spracovať. Teda jedine potom systém pokus omyl.
Hrúbky výrobcov sa lýšia a nikto z nás nemá technické výkresy a tiež laboratórne podmienky pre meranie hrúbky vrstvy. Inak povedané, Koito bude chcieť 100 mikrónov, hella 50, Stanley 200 a pod. Toto je know how, ktoré na internete NIKDE nenájdete.

Dôvod, prečo to sem píšem je, že chcem aby sa ľudia dozvedeli, ako to naozaj je. Reagoval som niekoľkokrát na ponuku opätovného chrómovania (či už email alebo Facebook) a žiadal od nich, aby mi poslali fotku ako svieti nový projektor a ako svieti repasovaný projektor, a nedovolal som sa odpovede. No prečo asi....

Keď máte záujem o nové projektory, mám rôzne skladom. A možno bude veľa ľudí prekvapený, že stoja to, čo niektorý ľudia pýtajú za repas(!!!). Reálna cena repasovania sa pohybuje rádovo v stovkách KČ.
Přílohy
1.jpg
(113.83 KiB) Staženo 1525 x
1.jpg
(26.37 KiB) Staženo 1525 x
Uživatelský avatar
cyril
Manager Týmu
Příspěvky: 341
Registrován: sob 01.10.2016, 18:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od cyril »

Mám též xenony, ale poprvé čtu že se dají koupit samostaně projektory.Oni se dají koupit- nemyslím celé světlo?
Toyota avensis 2,2 d cat 130kw průměrná spotřeba 7.6L-8,5L
Fiat punto 1,2 44kw průměrná spotřeba 6.4L
vandal
Manager Týmu
Příspěvky: 328
Registrován: sob 05.04.2014, 08:08
Bydliště: Košice

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od vandal »

hm, niečo na tom asi pravda bude, nejak tak svietia moje repasované ako na hornom obrázku...
AVE 2l 1AZ-FSE AuTomat
Obrázek
Uživatelský avatar
martyroznov
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 30.04.2009, 20:26
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od martyroznov »

prosím, zajímalo by mně tedy, kolik by stálo komplet výměna i s prací s těmi novými projektory. Avensis 2004 před fl xenon.
zajímá mě to pro srovnání. mně to komplet stálo u pana Šišky 130 euro a jen jsem pil kafe a díval se :D
děkuji
Corolla 1.8 hybrid sedan
ex Avensis T25 2004 2.4 Liftback
Yaris 1.0 , 2006 - for wife :-)
ex Corolla E11 1.3 99´ Liftback - člen rodiny :-)
ex Carina E 97' 1.6 16V sedan GLi 340 000 km - NO PROBLEM!
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od awe_cz »

cyril píše:Mám též xenony, ale poprvé čtu že se dají koupit samostaně projektory.Oni se dají koupit- nemyslím celé světlo?
Pochybuju, ze to bude original. Takze vysledek bude bastl s pochybnou legalitou.
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
markos
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 27.10.2016, 10:29

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od markos »

Projektory sa originálne zohnať nedajú, resp. jedine z búračiek. Niektoré sú pomerne zachovalé, ale máloktorý predajca ich poriadne nafotí a teda častokrát to je "kočka v mechu".

Existujú potom rôzne aftermarket projektory, ktoré sa môžu dodatočne namontovať, to už je práca "retrofitera", celé si to premerať, zistiť či to nezavadzia a pod.
Do Avensis predface viem nahodiť jeden typ 2,5" bi xenónového projektora, na poface je výber širší, keĎže je tam viacej miesta.

Montáž:
Pre umiestnenie iného ako originálneho projektora používam laserom rezané rámiky pre presnú montáž, teda opakovateľnosť a presnosť montáže je zaručená aj pri montáže úplným laikom. Rozlepiť Avensis svetlá dokáže každý kto si vie vyfénovať vlasy, nie je to žiadne umenie, umenie sú lepené svetlá tzv. permaaeseal (teplom nemäkne) napr. niektoré BMW, VW a pod, tam už je postup oveľa horší. Japonci používajú butyl a ten pekne teplom mäkne.

A cena? 150 za projektory s rámikom, a robota asi 50 euro. Pri použítí značkových výbojok (Osram, Philips...) 3 roky záruka na odrazové plochy. V prípade že si to daný človek urobí sám (svetlá som dal dole za 30 minút, a rozlepiť sa dajú tak za hodinu obidve) vyšok práce na šikovnosti človeka...)) tak celá cena všetkého 150 euro.( 130 sú projektory, 20 rámiky).


Ako to svietí? Mal som to na svojom Accorde a asi takto (výbojky 5500K)

Pozn.
Dokonca sa mi podarilo po dlhom čase zohnať aj bi halogénový projektor, skonzumuje aj D2S výbojku, teda akýsi hybrid, ale výkon výbojy nevie až tak preniesť ako to je u iných projektorov, určených len pre xenón. Viem teda poskytnúť aj halogénové náhrady ak by niekto potreboval. Žiarovka H7.
Přílohy
IMG_0445.JPG
(71.58 KiB) Staženo 1475 x
IMG_0444.JPG
Stretávacie
(59.38 KiB) Staženo 1475 x
Montaz (Custom).jpg
2,5" projektor, predfacelift.
(175.39 KiB) Staženo 1475 x
markos
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 27.10.2016, 10:29

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od markos »

vandal píše:hm, niečo na tom asi pravda bude, nejak tak svietia moje repasované ako na hornom obrázku...
Takto, aby som to doplnil. TO že svetlá nemajú "ostré orezanie, nie je pravdilom že = zle. Koito, výrobca projektorov pre Avensis, používa tzv. fresnel optiku, ktorá spôsobuje že okraje lomu svetlo-tma sú jemne rozostrené. Je to ich know how, niektorý výrobcovia používajú číru, kedy je všetko ostro ohraničené.

Avšak na obrázkoch ktoré sú hore, zlé nanesenie vrstvy spôsobilo že aj pri použití čírej optiky to takto rozostrilo ohraničenie. Plus, merania luxmetrom ukazujú jednoznačné hodnoty.
ssiska
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: úte 24.04.2018, 09:51

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od ssiska »

Svieti Vaše auto slabo? Nesvieti, alebo bliká? Vykonávame opravy originál halogénových, xenónových & led svetlometov.
Xenónové výbojky, riadiace jednotky, štartére, projektory svetiel, najkvalitnejšie vákuové pokovenie parabol ( napr. u Toyota Avensis T25 sa životnosť pôvodného projektoru zvýši niekoľlko násobne, nakoľko v provovýrobe sa "občas" šetrí), projektory svetiel, Bi-LED projektory NHK, náhradné diely pre svojpomocnú montáž opráv svetlometov.

100 druhov, nové projektory & vákuovo pokovené paraboly najvyššej kvality nájdete tu:

https://www.eshopbn.sk/95-oprava-xenono ... slusenstvo

LED, Bi-LED, Halogén, Bi-halogén projektory, paraboly, riadiace jednotky, štartére...

Bi-LED do Toyoty, Subaru, Mitsubishi... atď.? Máme:

BiLED projektor s vyšším výkonom, ako najsilnejšie xenónové výbojky Osram Night Breaker Laser 4500K, Philips White Vision 5000K, alebo X-treme Vison 4800K nájdete tu: https://www.eshopbn.sk/home/1438-nhk-g5 ... akcia.html

Alebo: https://www.eshopbn.sk/home/1722-nhk-bi ... w-top.html

Redukcie, držiaky, dištančné krúžky, krytky projektorov, lepidlá na svetlá pevné aj nahrievacie: https://www.eshopbn.sk/288-adaptery-drz ... ve-gulicky

2 ročná záruka.

S pozdravom S. Šiška, Bánovce n/B +421907722036

od roku 2006

Viac na našich stránkach: http://www.xenony.sk
Naposledy upravil(a) ssiska dne pon 27.07.2020, 14:05, celkem upraveno 24 x.
Uživatelský avatar
martyroznov
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 30.04.2009, 20:26
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od martyroznov »

Pane Šiško, kašlete na ně, nestojí vám za ty nervy. my , co jsme u Vás byli a vaši práci známe, dobře víme, jak fungujete a stojíme při vás.
závist je hrozná vlastnost, to je jasné, ale kdo z nich se může pochlubit takovým množstvím skvěle opravených světel jako vy?
a další věc si dovolím napsat a to poprodejní servis. nevím, jestli jsem to psal už dříve, nechce se mi to hledat, ale co když ti ostatní udělají, nebo prodají něco, co nebude správně fungovat? to se bojím i představit :D :D :D to nikdo asi nechce riskovat, svítit pořebuji hned, né až za měsíc, dva, tři...
u vás jsem měl podporu i po opravě a to se cení a zaslouží velkou pochvalu!!! děkuji
už je to přes půl roku, co jsem u vás byl a když večer rozsvítím světla, vždy si na vás vzpomenu jen v tom nejlepším xenonovém světle :D :D :D
přeji hodně úspěchů a pevné nervy.
zdraví
Marty z Valašského Meziříčí (Avensis)
Corolla 1.8 hybrid sedan
ex Avensis T25 2004 2.4 Liftback
Yaris 1.0 , 2006 - for wife :-)
ex Corolla E11 1.3 99´ Liftback - člen rodiny :-)
ex Carina E 97' 1.6 16V sedan GLi 340 000 km - NO PROBLEM!
Odpovědět

Zpět na „Avensis“