OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Ampi
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: úte 22.11.2016, 23:04
Bydliště: Stochov

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Ampi »

Zdravím,

v létě jsem pořídil avensise a teď v zimě jsem samozřejmě zjistil, že xenony svítí na prd. Takže také budu muset pořešit repasi. Zatím to vidím na pana Šišku z BNB. Jen by mě zajímalo jakou májí majitelé repasovaných světel už s pokovenou plastovou parabolou zkušenosti po dlouhodobějším používání? Zda slábnou jako zde popisované repasované u Jacka a nebo jsou na tom lépe a zatím neslábnou?

Dík moc za odpověď
Avensis r.v. 2008 - 2,0 D4D 93KW
vandal
Manager Týmu
Příspěvky: 328
Registrován: sob 05.04.2014, 08:08
Bydliště: Košice

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od vandal »

neviem síce kedy bol predošlý majiteľ v Banovciach, ale ja už mám auto 2,5 roka a parabolam nič nie je, ale je pravda, že som preventívne radšej namontoval DRL svietenie, takže svetla sa používajú o polovicu menej...
AVE 2l 1AZ-FSE AuTomat
Obrázek
Ampi
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: úte 22.11.2016, 23:04
Bydliště: Stochov

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Ampi »

Díky za odpověď

Ještě někdo nějaké zkušenosti?
Avensis r.v. 2008 - 2,0 D4D 93KW
Uživatelský avatar
Lišák
Řidič
Příspěvky: 184
Registrován: úte 18.01.2011, 12:17
Bydliště: Litomyšl

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Lišák »

Stejná zkušenost jako u Vandala, u pana Šišky jsem byl začátkem května 2014, nějaký měsíc poté na auto namontoval denní svícení, takže světla jednou fakt jen za tmy (což je v tomto období při cestě do práce i z práce) a zatím není důvod ke stížnostem.
Toyota Avensis T25, 2.4, 120 kW Obrázek
Lexus IS200, 2.0, 114 kW Obrázek
ex Toyota Corolla E12, 1.6, 81 kW
markos
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 27.10.2016, 10:29

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od markos »

Takže trošku sa vyjadrím k téme repasu. Určite by k tejto téme mal čo povedať "xenonman", alias vlastník servisu "svíťlíp", ktorý pravidelne na FB publikuje krásne články o tom, prečo NIE REPAS!.

ľudia, ktorý tejto oblasti nerozumejú, často naletia týmto podvodníkom, ktorý si myslia, že vedia opravovať svetlá. Áno, ak človek nevie ako svietia nové projektory, tak sa to môže zdať ako "wau", je to znova super. Lenže človek pritom nevie že platí peniaze za polovičný výsledok.

Nasledujúce fotky sú prebraté z oficiálnej stránky svíťlíp, kde sa vždy z času na čas objaví prípad, ked dávajú dokopy veci po "chromovačovi" (ako ho prízvučne nazvali na FB :) ).

Tak a nejaké porovnanie. Na týchto fotkách je vidieť proovnanie repasovaný projektor VS nový projektor, plus merania s luxmetrom v ohnisku. myslím, že nepotrebuje komentár ten rozdiel. Pri veľkej vzdialenosti bude ten rozdiel o to markantnejší!!!
Přílohy
1.jpg
(52.89 KiB) Staženo 2768 x
1.jpg
(26.37 KiB) Staženo 2768 x
markos
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 27.10.2016, 10:29

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od markos »

NO a ešte doplním prečo to tak je. Celý projektor je pomerne presne vyrobená súčiastka. Samotná parabola obsahuje presne nanesenú vrstvu kovu a daľších vrstiev, v PRESNE definovaných hrúbkach, ktoré sú uvedené vo výrobnom výkrese a samozrejme prísne strážené dodávateľom svetiel.

Repasovač, nemá ani páru o tom, koľko táto hrúbka je a ani aký kov bol použitý na nanesenie. Veď tam stačí hocičo.

Ak už, pýtajte si nové projektory. Neplatťe za nezmysli, ktoré negarantujú výsledok.

Pred časom ma oslovil jeden človek s Toyota avensis, ktorý sa sťažoval na takmer nulovú viditeĺnost. Pýtal sa práve na cenu opravy, a bol veľmi prekvapený, keď som mu povedal rovnakú sumu za nové projektory, ako mu ponúkali za repasovanie. Nebudem tu zverejnovať cenu za repasovanie (skutočnú), pretože by viacerým padli sánky, aká je nízka.

Staré projektory putovali do koša, a šli tam novéh, bixenónové MiniD2S v 2,5" verzii.
Přílohy
IMG_0878.JPG
(106 KiB) Staženo 2767 x
IMG_0877.JPG
(106.84 KiB) Staženo 2767 x
IMG_0817.JPG
(116.56 KiB) Staženo 2767 x
markos
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 27.10.2016, 10:29

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od markos »

NO a final výsledok.
Přílohy
IMG_0445.JPG
(71.58 KiB) Staženo 2766 x
IMG_0444.JPG
(59.38 KiB) Staženo 2766 x
Fuzo
Navigátor
Příspěvky: 146
Registrován: pát 18.01.2013, 10:39
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Fuzo »

Nechci zakládat nové téma, tady jste všichni tak šikovní a chytří, že mi určitě poradíte. Mám Avensis 2.0 D4-D 2004 a předchozí majitel bouchnul předek. Byl jsem s tím před koupením vozu na předkupní prohlídce v servisu Toyota, dokonce to tam dělali a prý kastle je O.K. jen se měnil předek: nárazník, světla. Haubna je originál. Došlo k výměně světel a dle všech indícií jsou tam teď xenony. Ale ruční štelovaní výšky. Chtěl bych tu prasárnu vrátit zpět. Stává se mi občas, že pravé světlo se nerozsvítí. Pak stačí bliknout dálkovýma a chytne se. A co je zvlášť zajímavé, jednou mi přestal přestala svítit pravá potkávačka a obrysovka. Tak jsem hledal pojistky, vše OK. Vyměnil jsem vadnou žárovku v obrysovce a najednou světlo svítí. Když vytáhnu pravou obrysovku, tak světlo se nerozsvítí. Vůbec. Tak že nějaké čuně tam udělalo nějaké kouzla s dráty.
Našel jsem si druhovýrobu světel (už tam stejně není originál), cca 2k za jedno. Než opravovat špatné xenony půjdu do normálních světel. Je to druhé auto v rodině ale na dálkové trasy rád bych ho měl v pohodě.
Poradí někdo?
Dík
tomyx
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 02.02.2013, 22:58
Bydliště: Kladno/Praha

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od tomyx »

to markos:
Jak se na to asi budou tvářit na STK, pokud zjistí, že místo xenonu na potkávačky + dálkových klasických žárovek tam budu mít bixenony? Předpokládám, že mi pěkně zamávají, je to tak?
Je pěkné takto radit, ale bez bližších informací je to jen plácnutí do vody. Kde se dá zjistit cena? Kdo a s jakými výsledky tyhle služby poskytuje? Jak dlouho to vše trvá?
Sám bych službu pravděpodobně využil, mám zkušenosti s repací u Jacka za 100 Euro (02/2013) a začínám cítit, že se svítivost pomalu ztrácí, ale zatím je to pořád jinde než původně.
Díky.
AVENSIS Wagon (T25) FL 2.0 VVTi
Georges_II
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: pát 11.12.2015, 21:55

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Georges_II »

markos píše:Takže trošku sa vyjadrím k téme repasu. Určite by k tejto téme mal čo povedať "xenonman", alias vlastník servisu "svíťlíp", ktorý pravidelne na FB publikuje krásne články o tom, prečo NIE REPAS!.

ľudia, ktorý tejto oblasti nerozumejú, často naletia týmto podvodníkom, ktorý si myslia, že vedia opravovať svetlá. Áno, ak človek nevie ako svietia nové projektory, tak sa to môže zdať ako "wau", je to znova super. Lenže človek pritom nevie že platí peniaze za polovičný výsledok.

Nasledujúce fotky sú prebraté z oficiálnej stránky svíťlíp, kde sa vždy z času na čas objaví prípad, ked dávajú dokopy veci po "chromovačovi" (ako ho prízvučne nazvali na FB :) ).

Tak a nejaké porovnanie. Na týchto fotkách je vidieť proovnanie repasovaný projektor VS nový projektor, plus merania s luxmetrom v ohnisku. myslím, že nepotrebuje komentár ten rozdiel. Pri veľkej vzdialenosti bude ten rozdiel o to markantnejší!!!
Mohu potvrdit. Řešil jsem špatně svítící světla (halogeny). Pravé světlo mám repasované - svítí o dost lépe, než před repasí. Ovšem ne tak, jako levé světlo, které jsem celé - to svítí zase mnohem lépe.

Rozdíl je vskutku v tom, že to repasované svítí "všude stejně". To nové svítí v ose výrazně více, než jinde. Přesně, jak je na fotkách.
Avensis wagon (T25), 11/2006 (po FL), 2.0 vvti
markos
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 27.10.2016, 10:29

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od markos »

tomyx píše:to markos:
Jak se na to asi budou tvářit na STK, pokud zjistí, že místo xenonu na potkávačky + dálkových klasických žárovek tam budu mít bixenony? Předpokládám, že mi pěkně zamávají, je to tak?
Je pěkné takto radit, ale bez bližších informací je to jen plácnutí do vody. Kde se dá zjistit cena? Kdo a s jakými výsledky tyhle služby poskytuje? Jak dlouho to vše trvá?
Sám bych službu pravděpodobně využil, mám zkušenosti s repací u Jacka za 100 Euro (02/2013) a začínám cítit, že se svítivost pomalu ztrácí, ale zatím je to pořád jinde než původně.
Díky.
Na STK? Nebudem sa biť do pŕs, že na 100% na to neprídu, ale na 99% som si istý že nie. Z vonka, proste rozdiel nepoznáš. A diaľková parabola zostáva stále funkčná, pretože cievka bixenónu sa pripojí paralelne ku káblom. Ak si dáš záležať na kabeláži (husie krky, pásky a pod) tak to vie vyzerať ako OEM.

Na STK som nikdy problém s bixenónmi (miesto originálnych iba stretávacích ) nikdy nemal. Technik skontroloval či to svieti dobre, prípadne nastavil, pozrel či svietia aj diaľkové ale to že ako svieti projektor v diaľkovom móde nekontroloval. Ja to mám tak ako píšem, že sa mi rozsvietia aj diaľkové paraboly.

Tie služby poskytujem ja. Všetko si sám montujem a skladám. Primárne robím Hondy, ale rozšíril som pôsobnosť aj na Toyoty, zatiaľ mám skúsenosť iba s Avensisom. U Avensisu je troška problém že je tam pomerne málo miesta, ale všetko sa dá riešiť.

Hore nový bixenónový projektor, dole je pôvodný.

Na fotke možno vidieť aj redukčný rámik (rámiky dávam rezať laserom, pre zachovanie najvyššej opakovateľnosti a ľahkej montáže)
Přílohy
Montaz.jpg
(134.68 KiB) Staženo 2548 x
IMG_0803.JPG
(111.07 KiB) Staženo 2548 x
Ampi
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: úte 22.11.2016, 23:04
Bydliště: Stochov

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Ampi »

Zdravím,

tak jsem se pustil sám do opravy světel. Projektory jsem bra lod zdejšího uživatele markos, ale určitě by šly použít i jiné.

Tady v odkazu jsou fotky jak světla vypadají zevnitř, pro toho kdo by se do toho chtěl také pustit sám, tak ať ví do čeho jde.

http://amperrsv.rajce.idnes.cz/Avensis_svetla

Až budu mít trošku času o víkendu tak se když tak rozepíšu trošku víc jak jsem postupoval a čeho se případně vyvarovat.
Avensis r.v. 2008 - 2,0 D4D 93KW
markos
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 27.10.2016, 10:29

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od markos »

Len doplním že do budúcna bude pre poface model pripravený korektný rámik, žiaľ chyba sa stala na mojej strane, že som predpokladal že je uchytenie rovnaké na predface.

Cez víkend budem rozoberať pofacelift svetlomet, takže príprava už na správnej ceste.
Ampi
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: úte 22.11.2016, 23:04
Bydliště: Stochov

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Ampi »

Pro demontování světel jsem použil návod z prvního příspěvku tohoto vlákna.

I pro samotné rozebrání světěl jsem postupoval dle návodu. Alespoň to první světlo a u toho jsem přišel na to, že postupné ohřívání horkovzduškou a páčení šroubováky není to pravé ořechové. U druhého jsem světlo jen postupně ve spojích prohřál horkovzduškou (to trvalo cca 15 až 20 minut) a po té oddělil rukama od sebe. Příště bych ale spíše pro usnadnění práce postupoval při rozebírání světla jako v následujícím odkazu:

https://www.youtube.com/watch?v=W6UvaSYdeDo&t=123s

Jinak než světla vůbec demontujete je dobrá si je rozsvítit třeba proti zdi (ideálně na trochu větší vzdálenost cca 10metrů) a na zdi si označit kam svítí potkávací a kam dálkové. To je důležité při usazování nového projektoru, aby vám po jeho montáži nesvítili originální dálková ůplně někam jinam než původně.

Jinak pokud se někdo bojí kvůli technické montáže bixenonových světlometů, tak fonkci dálkového světla nemusí vůbec zapojovat a projektor tak bude pouze klopený. Což je podle mě docela škoda nevyužít možnosti mýt xenonové dálkové. Nebo si tam člověk na ovládání délkového xenonu přidat svorkovnici a před technickou ho proste jen odpojit.

Další varianta je použít z nového projektoru pouze zadní parabolu a zkuosit jí namontovat na místo původní paraboly na původní projektor. Ale tuto vyriantu jsem nezkoušel a je to jen nápad.

Jinak ještě můžu doma změřit rozměry původního projektoru, kdyby si chtěl někdo shánět projektor sám někde na netu.


Je možné, že jsem ještě na něco zapomněl, tak pokud si ještě vzpomenu tak to případně doplním.

Pokud má někdo nějaký dotaz, rád jej zodpovím.
Avensis r.v. 2008 - 2,0 D4D 93KW
kejnes
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 14.05.2016, 12:48

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od kejnes »

Zdravím ve spolek,

se současným stavem světlometů na Avíku už nelze v noci příliš jezdit a proto se chystám na jejich obnovu. Chci se do toho pustit sám, ale zatím váhám, kterou z variant renovace parabol anebo implementace nových projektorů zvolit. Jelikož budou reflektory rozdělány na "střeva" byl bych rád, aby efekt opravy byl co nejdelší. Myslíte, že bude problém na STK s novými zabudovanými projektory, i když bych nepřipojil cívku bi-xenonu, takže by dálková světla nadále fungovala přes stávájící žárovku? Přece by reflektory s variantou nových projektorů, ale bez zapojeného bi-xenonu nadále fungovaly jako xenony a tudíž by byly přípustné do provozu. Jsou v tom ještě další legislativní háčky, které si zrovna neuvědomuji a můžou být problémem? Budu rád za každou vaši radu. Předem díky.
Toyota Avensis T25, D-4D 2.2l 110kW, '06
Odpovědět

Zpět na „Avensis“