OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Idaho »

Včera jsem v Banovicích byl, sice jinde ( motorservis Koleno ) ale do cela mne to pobavilo.. JInak zkušenost s panem kolenou ( nebo Klenem?? ) bude v jiném topicu, když se zučastněné osoby rozhodnou podelit, každopádně síla.. :)
patriot
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: ned 23.11.2008, 18:37
Bydliště: Svitavy

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od patriot »

Lišák píše:Komunikace probíhala přes uvedený e-mail (eshopBN@eshopBN.sk).
Tak komunikace proběhla na uvedeném mailu bez problému,v úterý tam jedu.Díky za tu adresu.
Avensis 2.0 94kw,sedan T22
Avensis T25 combi 2.0 VVTi 108kw
patriot
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: ned 23.11.2008, 18:37
Bydliště: Svitavy

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od patriot »

patriot píše:
Lišák píše:Komunikace probíhala přes uvedený e-mail (eshopBN@eshopBN.sk).
Tak komunikace proběhla na uvedeném mailu bez problému,v úterý tam jedu.Díky za tu adresu.
Přátelé,tak včera jsem na repasi byl u p.Šišky v Bánovci a mohu říci,že světla po opravě svítí suprově-také vypálené paraboly.Oprava trvala cca 1,5hod,za tu dobu jsme si dobře popovídali a já mu koukal celou dobu pod ruce jak to vše dělal.Potvrzuji slova ostatních,že je opravdu pečlivý a oprava za tu cenu je velmi přijatelná.Nelituji té cesty neboť tato investice je menší než certifikovaný servis a výsledek stejný.
Avensis 2.0 94kw,sedan T22
Avensis T25 combi 2.0 VVTi 108kw
Uživatelský avatar
DeeJay
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: pon 22.12.2008, 12:50

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od DeeJay »

jahoda píše:Ja muzu doporucit pana Sisku na Slovensku, byl jsme tam loni v lete a vymena parabol bez problemu. Kontakt na nej najdes v tomto vlaknu. Mimochodem Toyota rozsirila zaruku na xenony z teto T25 chybne serie na 9 let.
Ahoj - dá se tohle někde ověřit ? mám auto necelých 8let, už to nesvítí nic moc a jedno světlo přestává svítit úplně :-( takže bych i reklamoval
Toyota Avensis (2008) D4D :inlove: -Ford Mondeo (2000) Zetec 2.0 :unsure: -Ford Fiesta (2000) Zetec 1.25 :unsure: -Toyota Carina II (1989) 2.0i :inlove: -Škoda Favorit 135L a Š120 :-)
Pavel46
Člen Týmu
Příspěvky: 69
Registrován: stř 30.09.2015, 21:09
Bydliště: Žatec

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Pavel46 »

Poprosím o radu - mám ve světlech halogenové žárovky H11 a opravdu to svítí potkávacími světly mizerně. S Dustrem, kterého jsem měl před RAVkou, nesrovnatelné. Prostě děs a hrůza. Potkávací svítí přes čočku. Už to někdo také řešil? Tedy že se nejedná o xenony, ale halogenové světlo...zřejmě je také vypálená ta odrazová zrcadlová plocha...???
Rav4, 2,0 VVTi, 2006
Roman Jašek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 791
Registrován: pon 30.05.2011, 09:53
Bydliště: Brno

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Roman Jašek »

Nazdar, mám to samý (H11), v noci, když jedu kde to neznám, tak musím přisvěcovat mlhovkama. Je to tragédie..Nevím co s tím, 5 litrů je mně líto pouštět za nějakej repas. Přemýšlel jsem nad komplet výměnou světel. Dřív jsem to ladil a někde jsem viděl nová světla cca 2 700,-/kus.
Toyota Avensis 1,8 VVti kombi, 95 kW, r.v. 2006
lukas8738
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: pon 16.03.2015, 14:14

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od lukas8738 »

a svieti vam to tak stale, alebo postupne upadala kvalita?
Ja mam svetla vymenene (nie za originaly) a tiez to svietilo.. no nie k mojej spokojnosti.
Skusil som aspon lepsie ziarovky, (ja mam h7 v stretavackach) Osram Nightbraker a je to lepsie o dost. Maju slabsiu vydrz a vyssiu cenu (skoro 20e). Kupoval som ich v lete minuleho roku a mam ich doteraz (pravda, cez den idem na LED daylight)
A este jedna vec. Nastavenie svetiel. Jasne, kazdy ma zrusi, ze ich ma dobre nastavene, na STK mu ich nastavili.. ale tam riesia iba vysku. Svetla treba mat dobre nastavene horizontalne aj vertikalne
ave t25, 2,2d4d-110kw '06
Pavel46
Člen Týmu
Příspěvky: 69
Registrován: stř 30.09.2015, 21:09
Bydliště: Žatec

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Pavel46 »

Nastavení světel mám v pořádku. Na podzim jsem auto dovezl z Německa, dovozová technická v pořádku. Tedy ani nemůžu posoudit, že by se svítivost nějak snižovala. Nevím co s tím, ale jedinná šance - legální - výměna žárovek za dražší. Nemám ale denní svícení, takže spotřeba by byla značná...jezdím denně cca 50 km do zaměstnání.
Nelegální cesta - výměna za nějaké LED z ebay.com ...cesta do neznáma...
Rav4, 2,0 VVTi, 2006
Roman Jašek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 791
Registrován: pon 30.05.2011, 09:53
Bydliště: Brno

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Roman Jašek »

Já přes den svítím mlhovkama......Zatím mě policajti nestavili....
Toyota Avensis 1,8 VVti kombi, 95 kW, r.v. 2006
tomyx
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 02.02.2013, 22:58
Bydliště: Kladno/Praha

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od tomyx »

Pokud si nejste jistí svítivostí, doporučuju zajet do TTT (mně to změřili za 99 Kč).
A rovnou si můžete koupit lampy v autorizáku za 17tis za jedno :twisted: :twisted: :twisted: :roll:
Nebo to řešit asi nejspolehhlivějším/ levným způsobem v Bánovcích u pana Šišky.

Ve 2013 jsem absolvoval repasi xenonů ve Wroclavi u Jacka, měl jsem jet radši do Bánovců n. B., protože pan Šiška v té době montoval dokonce kovové paraboly.
V současnosti xenony neřeším, protože za ty 3 roky a 60tis km je to zatím ještě OK (odhaduju mínus 15-20%). Ale jakmile budu pořebovat, jedu do Bánovců.

Nemáte někdo namontované led světla jako náhradu za xenony?
Hledám zkušenosti a zajímala by mě svítivost oproti xenonům a samozřejmě zejména průchodnost na STK.
AVENSIS Wagon (T25) FL 2.0 VVTi
palcany
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: úte 08.04.2014, 21:15

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od palcany »

Dobrý den, nevíte někdo, prosím, zda pasujou xenony z Avensise po FL na Avensis 2006 před FL??
Díky za každou odpověď, Petr
Toyota Verso 1.8 Valve Matic, 2013
Uživatelský avatar
Demon
Manager Týmu
Příspěvky: 348
Registrován: čtv 13.02.2014, 13:32

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Demon »

tomyx píše:Nemáte někdo namontované led světla jako náhradu za xenony? Hledám zkušenosti a zajímala by mě svítivost oproti xenonům a samozřejmě zejména průchodnost na STK.
Tudy cesta nevede. Protože veškeré výkonové LED náhrady do patic stojí podle mne za starou bačkoru. Je to drahé, málo to svítí, používá to aktivní chlazení (větráčky), jsou poruchové a nehomologované.
Princip úspěšné aplikace výkonových LED čipů je necpat je do malého místa (kde se přehřívají) a zajistit dobrý odvod tepla. To při paticovém provedení jaksi nejde realizovat ...

Podle mne, lepší řešení je přidat DRL. Jde to levně, homologovaně a účel to splní (podstatné prodloužení života xenonům a parabolám). Plus bonus v podobě lepšího dobíjení baterie (výrazně nižší spotřeba proudu).

Nějakou dobu jsem na T27 používal jako DRL klasické mlhovky, akorát automaticky spínané samostatně tak jak to má DRL dělat, ale pak jsem vyměkl a pořídil do pozic mlhovek homologované LED DRL. Jezdím dost do zahraničí a chtěl jsem předejít zbytečným konverzacím a komplikacím. Typicky slovenští strážci zákona mají stále v krvi Jánošíka... A to se nebavím o možné komplikaci na STK, nebo výmluvě při nehodě, že jsem někoho oslnil, nebo mne neviděl. Byť by to nebyla pravda, nesl bych v případě nehomologovaného řešení nějakou spoluvinu.

Homologované DRL a je klid po všech stránkách.
Toyota Avensis T27 combi, 2.2 D-4D 150, Premium
RCH
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pon 01.08.2016, 17:47

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od RCH »

Zdravím!
Před měsícem jsem koupil Avensis 2.2 D-4D a, světe div se, nesvítily xenony. Na což jsem přišel až při první noční jízdě, samozřejmě, protože přes den to prostě není vidět :-) Nové výbojky nepomohly. Na základě mnoha rad z tohoto fóra jsem se objednal u pana Šišky v Bánovcích a přestože to mám k němu od Mělníka přes 400km, vyplatilo se to. Ukázal mi ty staré, vysvícené paraboly a musím uznat, že se tam světlo opravdu nemělo od čeho odrážet. Měl již nachystané paraboly jiné, patrně repasované. Svítí to parádně! Vyměnil mi ještě další žárovky a vše v ceně, která byla 130EUR. Případným dalším zájemcům tedy mohu pana Šišku vřele doporučit, vyplatí se to! ;-)
majkl75
Řidič
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 06.11.2008, 07:25

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od majkl75 »

Ve čtvrtek tam jedu za kamosem a mel bych zajizdku asi 70 km . Zvazuju to ze bych se tam zastavil taky . To je cena za jedno svetlo nebo za obe svetala ? Jak to cele probiha ? diky
ex. AV T25 2004 2.0 benzin liftb
ex. Celica T23 VVTi-L
ex. AV T25 2003 1.8 benzin liftb stříbrná
ex. Celica 6 gen. 1994 2.0 129 kW coupe modrá
ex. Paseo 2 gen. 1996 1.5 coupe červe
ex. Corolla E11 1997 1.3 liftb žlutá
ex. Corolla E9 1987 1.3 hatchb červe
RCH
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pon 01.08.2016, 17:47

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od RCH »

majkl75 píše:Ve čtvrtek tam jedu za kamosem a mel bych zajizdku asi 70 km . Zvazuju to ze bych se tam zastavil taky . To je cena za jedno svetlo nebo za obe svetala ? Jak to cele probiha ? diky
Cena 130 EUR byla za obě světla. Neplatil jsem nic víc. Výměna byla hotová za hodinu a čtvrt. Pan Šiška věděl velmi přesně kam sáhnout a co kde uvolnit, aby vytáhnul celý světlomet a jak se pak dostat do něj.
Odpovědět

Zpět na „Avensis“