OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
tomyx
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 02.02.2013, 22:58
Bydliště: Kladno/Praha

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od tomyx »

Pánové, mrkněte na bmwklub, je tam trochu starší vlákno www.bixenony.com (tatáž firma) a také uživatel xenonman, který píše za onu firmu.
Po přečtění mi to jako obrázek úplně stačí. Ani náhodou, doporučuji přečíst!!!http://www.bmwklub.cz/modules.php?name= ... ic&t=89138
Líbí se mi myšlenka přestat se starat o vypálené paraboly a místo nich mít LED místo xenonu, ale po přečtění mě chuť opravdu přešla :roll:
AVENSIS Wagon (T25) FL 2.0 VVTi
Xenonman
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 26.08.2015, 22:02

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Xenonman »

Chapu, ze pro někoho je velmi důležite roznaset pomluvy. Nicmene toto téma jsem nechal na bmw klubu úmyslně, ač se jedna o zjevne poškozování, ktere je právně napadnutelne.

Pokud jste si zašli na zajímavé povídání na bmw klubu, budu rad kdyz se i podíváte na nase www

http://www.bixenony.cz/files_web/file/o ... xenony.pdf
Bylo o nas napsáno i ve světe motoru,

A primo zde je povídání o ledových projektorech avensis jak vse funguje vc mereni od nas.

http://www.bixenony.cz/repase-svetlometu

Pokud nekdo bude mit zajem neni problem předvést u nas na provozovně rozdíl jak funguji Xenony, nove, repasovane a ledkove. Vse mame skladem a pri vysloveni hesla "bmw klub" poskytnu slevu 6%

Na provozovně mame i regloskop vc mereni svítivosti

Jsme jediná firma v CZ, která se teto problematice věnuje na 100% a budu rad nechť si každy udělá svůj nazor, nepíší to tu zde, abych někomu neco dokazoval, prace mame vice nez dost, ale mame zde řešení, ktere opravdu funguje a o to zde jde.
Přílohy
image.jpg
Repasovane xenony
(31.16 KiB) Staženo 3200 x
image.jpg
Ledky
(19.8 KiB) Staženo 3200 x
tomyx
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 02.02.2013, 22:58
Bydliště: Kladno/Praha

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od tomyx »

Nechápu ten útok na roznášení pomluv. Kdybych našel dobré reference, rád je sem samozřejmě přidám. Pokud najdu dobré/ špatné reference, nemám problém je sdělit. Reference pro mě samozřejmě znamená názor větší skupiny nezávislých, nikoli informace nebo názory od poskytovatele služby nebo od výrobce. Co si budeme povídat, "papír/ webovka/ reklama snese vše" :roll:
Rád si ty dobré reference počtu, sám jsem o úpravě na led přemýšlel.

Tak sem s nimi :bigups:
AVENSIS Wagon (T25) FL 2.0 VVTi
Xenonman
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 26.08.2015, 22:02

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Xenonman »

tomyx píše:Nechápu ten útok na roznášení pomluv. Kdybych našel dobré reference, rád je sem samozřejmě přidám. Pokud najdu dobré/ špatné reference, nemám problém je sdělit. Reference pro mě samozřejmě znamená názor větší skupiny nezávislých, nikoli informace nebo názory od poskytovatele služby nebo od výrobce. Co si budeme povídat, "papír/ webovka/ reklama snese vše" :roll:
Rád si ty dobré reference počtu, sám jsem o úpravě na led přemýšlel.

Tak sem s nimi :bigups:

Ono staci jen poradne cist, na bmw klubu se jedna o rok 2010 tzn opravdu 5 let zpet a to tezko jen mohl o ledkach jen snit, v praxi uz od nas jezdi cca 20 aut na ledkach a bohuzel netusim, zda-li jsou ci nejsou zde cleny, dle meho nazoru po 15 letech co se tomu venuji, je to spise o zdravem usudku a komunikaci s klientem. Ted se nedavno dodelal bi-led projekt t5.
Naposledy upravil(a) Xenonman dne čtv 27.08.2015, 12:25, celkem upraveno 2 x.
Xenonman
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 26.08.2015, 22:02

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Xenonman »

A proc utok, inu snadne pokud to nema nic spolecneho s toyotou a
jedna se o jedince, kteri maji problem s moji osobou. Na renovace od nas je poskytovana zaruka 1/2 roku jak na vlhokost tak rj xenonu, coz u pouziteho zbozi kdy clovek nevidi dovnitr RJ taky jen tak nikdo neudela, Možná se i pletu, ale Svět Motoru je reference sama o sobě, tento článek nebyl nikterak zaplacen, ale byli jsme vybrání jako 1 na trhu a samotnému autorovi článku se zamlouvalo jak jsou naše www udělané a přehledné a popsané...

Je to asi o lidech, pokud se někdo o to zajimá a chce zajimat namám problém vysvětlit ukazat a nabídnout řešení...
patriot
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: ned 23.11.2008, 18:37
Bydliště: Svitavy

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od patriot »

Obnovím toto téma.
Koupil jsem Toyotu T25 kombi a večer se skoro nedá jet,tlumená světla skoro nesvítí,natož když je silnice mokrá jedete poslepu.
Nevíte někdo kde se dá opravit tento problém se svítivostí těchto xenonových světlometů u nás nebo jestli ještě funguje ten škíkula v PL viz diskuze výše?
Nějaké odkazy od strejčka Googla jsem našel,ale budu rád za zkušenosti od Vás,co jste tuto opravu absolvovali.Díky za odpovědi.
Avensis 2.0 94kw,sedan T22
Avensis T25 combi 2.0 VVTi 108kw
jahoda
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: úte 05.08.2014, 09:45

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od jahoda »

Ja muzu doporucit pana Sisku na Slovensku, byl jsme tam loni v lete a vymena parabol bez problemu. Kontakt na nej najdes v tomto vlaknu. Mimochodem Toyota rozsirila zaruku na xenony z teto T25 chybne serie na 9 let.
TOYOTA AVENSIS T25 2006 COMBI 2,2 D-CAT 130 kW Obrázek
Uživatelský avatar
karelIV
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: sob 31.05.2014, 00:42
Bydliště: Břeclavsko

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od karelIV »

patriot píše:Obnovím toto téma.
Koupil jsem Toyotu T25 kombi a večer se skoro nedá jet,tlumená světla skoro nesvítí,natož když je silnice mokrá jedete poslepu.
Nevíte někdo kde se dá opravit tento problém se svítivostí těchto xenonových světlometů u nás nebo jestli ještě funguje ten škíkula v PL viz diskuze výše?
Nějaké odkazy od strejčka Googla jsem našel,ale budu rád za zkušenosti od Vás,co jste tuto opravu absolvovali.Díky za odpovědi.

Před dvěma lety jsem řešil stejný problém. Auto nesvítilo a výměna světel stála cca 20 tis. za jeden kus. Dal jsem na recenze a zajel k panu Šiškovi a udělal dobře. Za 200 euro mi to po těch dvou letech svítí nádherně. A to jsem od té doby najel s rozsvícenými světly něco kolem 50-ti tisíc km.
Toyota Avensis 2.2 D4D 110kw Executive wagon 2006
Georges_II
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: pát 11.12.2015, 21:55

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Georges_II »

Doplním svou zkušenost s renovací halogenů (T25, po faceliftu): Nechal jsem je renovovat v Praze u pana Vysloužila (www.svetlomety.cz). Zkušenost je smíšená:

- světla mu musíte dodat vymontovaná (řešil jsem, když auto bylo na protikorozní nátěr u Idaho, čili šlo domluvit a auto stejně stálo...)
- vše vyřešeno rychle a operativně
- pravý světlomet krásně opraven, nyní výborně svítí
- levý světlomet po opravě svítil sice lépe, něž před renovací, přesto ne tak dobře, jako pravý; navíc do něj zatékala voda

Tak vlastně nevím, jestli doporučit nebo ne. Osobně bych asi zkusil i podruhé - myslím, že pan Vysloužil světla renovovat umí, ale u mě se to jaksi nepovedlo...
Avensis wagon (T25), 11/2006 (po FL), 2.0 vvti
Uživatelský avatar
karelIV
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: sob 31.05.2014, 00:42
Bydliště: Břeclavsko

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od karelIV »

Georges_II píše:Doplním svou zkušenost s renovací halogenů (T25, po faceliftu): Nechal jsem je renovovat v Praze u pana Vysloužila (http://www.svetlomety.cz). Zkušenost je smíšená:

- světla mu musíte dodat vymontovaná (řešil jsem, když auto bylo na protikorozní nátěr u Idaho, čili šlo domluvit a auto stejně stálo...)
- vše vyřešeno rychle a operativně
- pravý světlomet krásně opraven, nyní výborně svítí
- levý světlomet po opravě svítil sice lépe, něž před renovací, přesto ne tak dobře, jako pravý; navíc do něj zatékala voda

Tak vlastně nevím, jestli doporučit nebo ne. Osobně bych asi zkusil i podruhé - myslím, že pan Vysloužil světla renovovat umí, ale u mě se to jaksi nepovedlo...
Jak už jsem psal. Přijel jsem ráno do Bánovec nad Bebravou k panu Šiškovi. Zaparkoval jsem auto u něj ve firmě na dvoře,dal mu klíče a odpoledne jsem si pro něj přijel. Stálo na tom stejným místě,akorát s opravenými světly. Pan Šiška je naprosto pohodový chlapík,několikrát jsem s ním před opravou konzultoval opravu a vždy jsme se dohodli. Jsou na něj i dobré recenze a plno spokojených lidí. Za mě můžu doporučit a stojím si za tím. Jen to může být pro někoho z ruky,ale zase kvůli tomu hledat firmu,která je sice blíž a ne až tak kvalitní je otázka. Já jsem to chtěl opravit,bez zbytečných pozdějších starostí. A za tuhle službu jsem ochoten si i zaplatit.
Toyota Avensis 2.2 D4D 110kw Executive wagon 2006
patriot
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: ned 23.11.2008, 18:37
Bydliště: Svitavy

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od patriot »

Díky všem za radu a když máte takové dobré zkušenosti s tímto servisem,půjdu do toho také.Není to až taková astronomická částka a bezpečnost na prvním místě.
Avensis 2.0 94kw,sedan T22
Avensis T25 combi 2.0 VVTi 108kw
Uživatelský avatar
Duska
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: úte 21.06.2011, 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Duska »

Já byl taky v Bánovcích u Šišky. Dokonce jsem mu ani nenechal klíčky, nechtěl je. Zašel jsem si do restaurace co je za rohem na oběd a za hoďku a něco se vrátil. Xenony svítily parádně. Teď, cca rok a něco poté je svítivost na skvělé úrovni. myslím, že jen pravý trochu barvou zežloutl oproti levému, ale světla je předemnou spousty. Platil jsem 200Eur tuším i s novýma výbojkama..
Avensis 2.2 D-CAT (2005)
Uživatelský avatar
Lišák
Řidič
Příspěvky: 184
Registrován: úte 18.01.2011, 12:17
Bydliště: Litomyšl

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Lišák »

Připojuji se ke spokojeným zákazníkům p. Šišky - i s novýma výbojkama 190 EUR, poseděli jsme u něj na dvorku, udělali nám kafe; když jsem si postěžoval na slabé světlo v kufru, dostal jsem gratis LED sufitku. Mám denní svícení, takže xenony používám opravdu jen za tmy, ale po roce a půl naprostá spokojenost. Cesta až po Trenčín je výborná a rychlá, pak začíná tankodrom a zatáčky. Po repasi doporučuji navštívit STK (nebo někoho s regloskopem) a zkontrolovat nastavení (přeci jen se se světly manipuluje).
Toyota Avensis T25, 2.4, 120 kW Obrázek
Lexus IS200, 2.0, 114 kW Obrázek
ex Toyota Corolla E12, 1.6, 81 kW
patriot
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: ned 23.11.2008, 18:37
Bydliště: Svitavy

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od patriot »

Zkoušel jsem kontaktovat servis p.Šišky mailem ale nikdo mi nodpověděl.Nevíte někdo jestli ještě fungují-podle stránek ano,ale reakce žádná.Proto se ptám-jak jste postupovali vy?Mají tam ke koupi tyto xenony a u nich napsáno že je nutno si domluvit návštěvu.Tak nevím...poraďte.
Avensis 2.0 94kw,sedan T22
Avensis T25 combi 2.0 VVTi 108kw
Uživatelský avatar
Lišák
Řidič
Příspěvky: 184
Registrován: úte 18.01.2011, 12:17
Bydliště: Litomyšl

Re: OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

Příspěvek od Lišák »

Komunikace probíhala přes uvedený e-mail (eshopBN@eshopBN.sk).
Toyota Avensis T25, 2.4, 120 kW Obrázek
Lexus IS200, 2.0, 114 kW Obrázek
ex Toyota Corolla E12, 1.6, 81 kW
Odpovědět

Zpět na „Avensis“