výběr oleje - mazací plán

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
JenniColky
Řidič
Příspěvky: 288
Registrován: ned 16.03.2014, 19:21

Re: výběr oleje - mazací plán

Příspěvek od JenniColky »

Řeším olej na běžné ježdění, občasnou vyjížďku, pokud chceš být s autem často na okruhu, tak 10W60 OK, ale pro 80% lidí je to tady IMHO nesmysl... na zimu to taky není.

Na moje potřeby 5W-30 pro 1ZR-FAE, zatím je v záruce a 5W40 se nedovoluje, samozřejmě, nájezd mám zatím pod 45000 km.

... Vzhledem k vysokému nájezdu chápu volbu, ale 10W60 na občasné, vyjížďkové ježdění asi ani po vysokém nájezdu druhého auta nezvolím, nejsem závodník, nemám Alfu 156 s Twinsparkem a automat to jistí :D
eX Auris 1ZRFAE, E11-4EFE a "nějakej ten koncern a další šrot"

Nyní: IS200 daily, Soarer 1JZ-GTE
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr oleje - mazací plán

Příspěvek od micron »

pěkně si to namažte,,, :biggrin: :bigups: :bigups: :bigups: všechno maže cca tak jak má :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
milde
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: úte 11.03.2014, 10:31

Re: výběr oleje - mazací plán

Příspěvek od milde »

Ahojte, mam dotaz.jaky olej vybrat kdyz vubec nevim co je tam ted? (prvni vymena po koupi)Jedna se o celicu s motorem VVTL-i
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr oleje - mazací plán

Příspěvek od Idaho »

milde píše:Ahojte, mam dotaz.jaky olej vybrat kdyz vubec nevim co je tam ted? (prvni vymena po koupi)Jedna se o celicu s motorem VVTL-i
Dej tam to co předepisuje výrobce, ideálne 5W40 se správnou normou ( ted z hlavy nevím, jukni do manuálu )
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Re: výběr oleje - mazací plán

Příspěvek od cipajs »

milde píše:Ahojte, mam dotaz.jaky olej vybrat kdyz vubec nevim co je tam ted? (prvni vymena po koupi)Jedna se o celicu s motorem VVTL-i
Jak říká Honza... Nevím sice, jaké máš určení auta, ale takový "ideální střed" je olej se SAE 5w40 a a nějakou lepší API normou.

První náplň bych pak vyměnil po cca 2000km klidnější jízdy... Může docházet k uvolňování / rozpouštění úsad.
Obrázek
TheLostHeaven
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: ned 03.05.2015, 08:39

Re: výběr oleje - mazací plán

Příspěvek od TheLostHeaven »

Pánové, Magnatec nebo Edge? Teď mám Magnatec 5W-40, nicméně finančí rozdíl mezi tím a Edge mě nezruinuje.
'99 Celica VVTi
stefan_brno
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19.11.2015, 10:23

Re: výběr oleje - mazací plán

Příspěvek od stefan_brno »

Ahoj, možná píšu už pozdě. Na Magnatec nejsou moc dobré recenze, lidi spíše doporučují ten Edge, když už.

Já osobně měl v pracovní oktávce Magnatec, přišlo mi, že po přechodu na něj měl motor trochu hlučnější chod. Ale to je můj subjektivní pocit..
Uživatelský avatar
buckyskentucky
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: stř 22.10.2014, 17:50

Re: výběr oleje - mazací plán

Příspěvek od buckyskentucky »

Tohle je olej do japonců Slušná cena.http://www.bonatrade.cz/mazda-dexelia-ultra-5w-30-5l//
Corolla 2014 1.6 Valvematic 97 kw 6M/T + paket exclusive - Bílá bez doplatku
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr oleje - mazací plán

Příspěvek od Idaho »

buckyskentucky píše:Tohle je olej do japonců Slušná cena.http://www.bonatrade.cz/mazda-dexelia-ultra-5w-30-5l//

otázka kdo to vyrábí, to že je to "Genuine" oil, neznamená že je to JPN výroba.. Může to být Castrol, shel atd.. například pro Toyotu plní "genuine" lahve Petro Canada..

proto když volím olej rád bych věděl kdo to delá , co to je.. automobilky jsou obchodníci a smlouvy mají na určitou dobu, nikde není psáno že pokud genuine oil je pet let castrol nebude to šestej rok shell :((
Uživatelský avatar
Paulie
Navigátor
Příspěvky: 142
Registrován: ned 10.08.2008, 16:50
Bydliště: České Budějovice

Re: výběr oleje - mazací plán

Příspěvek od Paulie »

Dexelie do Mazdy teď dodává Total.
ex: Starlet 2E-E '92
now: MR2 3S-GE '91
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: výběr oleje - mazací plán

Příspěvek od aczasa »

No Honzo.. ono je to dost jedno kdo to dela.... Dulezite je to, ze to splni specifikaci toyoty, ze? At uz Castrol, Petrol, vegetol....
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr oleje - mazací plán

Příspěvek od Idaho »

aczasa píše:No Honzo.. ono je to dost jedno kdo to dela.... Dulezite je to, ze to splni specifikaci toyoty, ze? At uz Castrol, Petrol, vegetol....
No to sice specifikace plní , ale když to pak dáš na rozbor takzjistíš, že ty specifikace umožnují tak široké spektrum oleju..

Tím samozřejme nenarážím na to že ten "genuine" oil je spatný, jen proste že si lidi občas neuvedomují že uplne zbytečně přeplácejí něco, co seženou mnohdy i za 1/4 té ceny a je to identické..
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: výběr oleje - mazací plán

Příspěvek od aczasa »

V cechach..... na ebay je uz cena vcelku prijatelna. Navic pak zas ty kecy ja ktam leje nekdo neco jeste lepsiho a tak.. ;-)))) Ja jen delam bod v tom, ze toyota genuine neni uplne tak zapovezeny jak se to obcas prezetuje...
Back in Czech.
Kopejda
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: ned 28.02.2016, 19:23

Re: výběr oleje - mazací plán

Příspěvek od Kopejda »

Tak po přečtení tohoto tématu vám děkuji, jsem v prdeli a nevim co tam mam dát. Mam Corollu TS Vvtl-i a na jiných diskuzích bylo řečeno, že ideál je 5w-50...tady se upřednostnuje doporučení výrobce, takže 5w-30...
Tak ted babo rad. Nejsem závodník a mezi 6-8tis. otáček to dám párkrát do roka dohromady na pár vteřin...
Zkazim něco, když dám příště 5w-40?:-) Nebo už nevim:-))
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr oleje - mazací plán

Příspěvek od Idaho »

Kopejda píše:Tak po přečtení tohoto tématu vám děkuji, jsem v prdeli a nevim co tam mam dát. Mam Corollu TS Vvtl-i a na jiných diskuzích bylo řečeno, že ideál je 5w-50...tady se upřednostnuje doporučení výrobce, takže 5w-30...
Tak ted babo rad. Nejsem závodník a mezi 6-8tis. otáček to dám párkrát do roka dohromady na pár vteřin...
Zkazim něco, když dám příště 5w-40?:-) Nebo už nevim:-))
Ne 5W30 ale 5W40 - širší spektrum užití. neznám auto u kterého by toy napsala "používej tenhle typ" v manuálu, otevři ho, koukni se do jakých teplotních podmínek patříš a uvidíš že 5w40 to bohate splní, pokud bys radeji jeszdil časteji v silnější záteži tak tou 5w50 nic nezkazíš..
Odpovědět

Zpět na „Celica“