výběr oleje - mazací plán

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

se spotrebou oleje se bavime u 1ZZ-FE tak nevim o co jde , kdyz mas TS , nerozumim o co tady jde vubec :roll:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
cera
Věčnej rejpal
Příspěvky: 745
Registrován: pát 19.02.2010, 01:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cera »

Pavo.B. píše:se spotrebou oleje se bavime u 1ZZ-FE tak nevim o co jde , kdyz mas TS , nerozumim o co tady jde vubec :roll:
A 2ZZ olej žere nebo ne? jestli ano tak mně by docela zajimalo kolik? :?:
Uživatelský avatar
Kysi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 700
Registrován: sob 26.05.2007, 18:03
Bydliště: Jesenicko - většinou však Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kysi »

gabko24 píše:preco mam mlcat? co zas? ...naco mas 7micku, ked sa stazujes na cenu oleja? chod do 6tky, 5ky, tam ti 5litre vystacia na 7tis km bohate a stoji ma to 30 eur aj s filtrom :-) 10w-40 liqui moly MOS2 :wink:
To ja tu svou tedkom trochu rozmazlil olejem Valvoline Maxlife a TRD filtrem 8) a po zatim ujetych 1000km je olej kraaasne cistounkej :) (menim po 5-7tis.)
Ten MOS2 sem predtim daval do 1,8cky :wink:
Celica 2.0 GT 97' ST202 [3S-GE] (125kW/170HP)
Uživatelský avatar
cera
Věčnej rejpal
Příspěvky: 745
Registrován: pát 19.02.2010, 01:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cera »

Vím že po koupě auta by se olej mněl ihned vyměnit ale ten muj je take docela čistej, takže par tydnu ještě vydrži... :)
Gyzd
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 11.02.2010, 18:12
Bydliště: zlnsý kraj

Příspěvek od Gyzd »

Kvalitní olej by měl při co nejlepších mazacích schopnostech, zároveň vázat na sebe nežadoucí usazeniny vznikající v motoru. = Tedy čím kvalitnější olej, tím by měl být při vypouštění černější. Pokud je olej čistý i po 5ti tis. je někde něco špatně :?
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Gyzd myslim že na tom co jsi napsal něco je a je to napsáno i v článcích ne sice úplně jak jsi to napsal ale vázanost částic a změna barevné škály atd.je z důvodu vázání ,,sazí" atd. a proto olej černá a i proto se nedoporučuje vyměňovat olej po 1500 km ale v určitých předepsaných intervalech atd. stačí si pročíst něco o ,,náuce o olejích" je tam toho hodně.V každém případě ten mazací plán od Libora je vhodný návod a určitě se tím nic nepokazí když se to dodržuje.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
cera
Věčnej rejpal
Příspěvky: 745
Registrován: pát 19.02.2010, 01:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cera »

Vim že neni to spravne umistěni tema ale nedaval někdo z Vás Shell V power do Celicy, a ma to vubec smysl,ja jenom kvuli tomu že kdyš s objemu 1800 dostanou 192 koni, tak možna ten "čistici" benzin by nebyl k zahozeni
:?:
Gyzd
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 11.02.2010, 18:12
Bydliště: zlnsý kraj

Příspěvek od Gyzd »

Doky píše:Gyzd myslim že na tom co jsi napsal něco je a je to napsáno i v článcích ne sice úplně jak jsi to napsal ale vázanost částic a změna barevné škály atd.je z důvodu vázání ,,sazí" atd. a proto olej černá a i proto se nedoporučuje vyměňovat olej po 1500 km ale v určitých předepsaných intervalech atd. stačí si pročíst něco o ,,náuce o olejích" je tam toho hodně.V každém případě ten mazací plán od Libora je vhodný návod a určitě se tím nic nepokazí když se to dodržuje.
Souhlas :) olej měním po 8 tis. Kolik si bere tvoje auto oleje od výměny po výměnu? (myslím na rysce)
celica 1.8l 85kW
yaris 1.0l 51kW
aygo 1.0l 50kW
Mits.galant 1,8l 93kW
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

cera píše:Vim že neni to spravne umistěni tema ale nedaval někdo z Vás Shell V power do Celicy, a ma to vubec smysl,ja jenom kvuli tomu že kdyš s objemu 1800 dostanou 192 koni, tak možna ten "čistici" benzin by nebyl k zahozeni
:?:
No musím se přiznat, že sem teď V-Power natankoval, ale to bylo proto, že tak nějak nebyla po ruce jiná pumpa. Od koupě auta to bylo moje druhé tankování. Na první natankování jsem bral natural 98 + čistič ventilů a průměrnou spotřebu sem udělal za 8,31 L/100Km. Jinak Shell nepropaguju a nedivil bych se, kdyby nebyl mezi V-Powerem a naturalem 98 žádnej rozdíl. Uvidíme po dalším tankování.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
cera
Věčnej rejpal
Příspěvky: 745
Registrován: pát 19.02.2010, 01:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cera »

Myfune píše:
cera píše:Vim že neni to spravne umistěni tema ale nedaval někdo z Vás Shell V power do Celicy, a ma to vubec smysl,ja jenom kvuli tomu že kdyš s objemu 1800 dostanou 192 koni, tak možna ten "čistici" benzin by nebyl k zahozeni
:?:
No musím se přiznat, že sem teď V-Power natankoval, ale to bylo proto, že tak nějak nebyla po ruce jiná pumpa. Od koupě auta to bylo moje druhé tankování. Na první natankování jsem bral natural 98 + čistič ventilů a průměrnou spotřebu sem udělal za 8,31 L/100Km. Jinak Shell nepropaguju a nedivil bych se, kdyby nebyl mezi V-Powerem a naturalem 98 žádnej rozdíl. Uvidíme po dalším tankování.
Mysliš že mám tankovat 98? Zatim jezdim na 95 :?
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

cera píše:
Mysliš že mám tankovat 98? Zatim jezdim na 95 :?
ja si to myslim taky, ted myslim ze to Libor rikal , 2ZZ uz ma celkem vysokou kompresi a staveny bych rekl ze bude taky na 98
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
cera
Věčnej rejpal
Příspěvky: 745
Registrován: pát 19.02.2010, 01:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cera »

Pravě jsem natankoval plnou... :cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

tak som brouzdal na ebayi a nasiel som vypustny srob olejovej vane s megnetom.... je to zbytocnost alebo je to celkom prospesny "tuning" ? :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

cera píše:Vim že neni to spravne umistěni tema ale nedaval někdo z Vás Shell V power do Celicy, a ma to vubec smysl,ja jenom kvuli tomu že kdyš s objemu 1800 dostanou 192 koni, tak možna ten "čistici" benzin by nebyl k zahozeni
:?:
Do celdy v podstate nic jineho nedavam. Myslim, ze urcite neuskodi, spis naopak. Kdyz jsem ho dal do Mondea misto obyc. 95, tak sel motor evidentne kultivovaneji > takze na Mondeu odzkouseno. Obcas jeste davam neco na osetreni palivoveho systemu (TOPCAR - Einspritz-System-Schutz). Nechci delat reklamu, u nas je to jediny "lepsi" benzin.
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
Ahold
Věčnej rejpal
Příspěvky: 597
Registrován: pon 27.04.2009, 22:34
Bydliště: Brutál - drsný kraj pro drsný lidi

Příspěvek od Ahold »

Mě by spíš zajímalo jak velkej je rozdíl v olejích. Příklad Castrol Magnatec 5w 40 vs. Castrol Edge 5w 40. Cenově je Magnatec o cca 1000kč levnější. Je v tom velkej rozdíl?

Ps. Já beru ten Magnatec, mám přejít?
Jsem Zoofilní plyšomil a nestydím se za to.
Vrrrrrm Toyota Vrrrrrm Corolla Vrrrrrm TS Vrrrrrm
Odpovědět

Zpět na „Celica“