Zlte hmlovky

vše o tuningu na vozech Toyota
Odpovědět
Uživatelský avatar
miloshi
Navigátor
Příspěvky: 95
Registrován: stř 15.04.2009, 22:31

Zlte hmlovky

Příspěvek od miloshi »

Cavte Toyotaci. Prosim vas o pomoc pri mojom probleme :roll:

Rad by som si objednal zlte hmlovky, no bojim sa ci su vobec povolene na Slovensku a teda aj v EU. Zlte myslim skla hmloviek, nie ziarovky ;) Dakujem za odpoved.

http://a763.g.akamai.net/7/763/1644/3/a ... 91/extra/2
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1795
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ArnieGT »

No tak myslím že asi ne,...v předu by měly být pouze čiré bílé světlo ,...v ČR stačí mít jen pozičky v barvě modré a poldové šílí,...nebo spíše vytahujou bločky,...ale veterání měly žluté svštla tak teď nevím,... :?: :roll: To jsem Ti moc nepomohl,... :lol:
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

moje celica mela taky zlute mlhovky ale jelikoz je pouzivam pro denni sviceni tak abych nebyl napadny tak jsem ty zluty filtry vyndal , ja myslim ze to nevadi - co jsem videl melo to a ma hodne aut, dva roky jsem je pouzival a to svetlo je rozhodne lip videt a neoslnuje tolik , a ze mlhovky takove byt muzou

barva modra je neco jineho
Naposledy upravil(a) Pavo.B. dne úte 23.06.2009, 22:42, celkem upraveno 1 x.
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
miloshi
Navigátor
Příspěvky: 95
Registrován: stř 15.04.2009, 22:31

Příspěvek od miloshi »

dakujem za odpovede ;) no este si to zistujem u policajtov.. prva odpoved bola: pokial su homologizovane tak neni problem :) ale myslim ze ani nevedel co na to povedat
Uživatelský avatar
Paulie
Navigátor
Příspěvky: 142
Registrován: ned 10.08.2008, 16:50
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Paulie »

http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/ ... s=10#10821
odstavec 2.....Z toho jsem pochopil :) , že mlhovky být žluté můžou pro STK...
ex: Starlet 2E-E '92
now: MR2 3S-GE '91
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

Pavo.B. píše: jelikoz je pouzivam pro denni sviceni
čoveče mám dojem, že to není dobře - to je na pokutu, ne? taky jsem teda takhle pár lidí viděl, ale mlhovky smíš používat jen v mlze...
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

na pokutu to je, ale jezdim tak vetsinou jen po dalnicich , ve mestech vypinam a poustim mrkacky, ale uz me videlo dost policajtu a zadny me nezastavil , zkousel jsem jestli to neoslnuje a moc to nesviti obzvlast ve dne , za zhorseneho pocasi a vsech ostatnich podminkach pouzivam normalni

za tri roky ani jedna pokutu, taksi rikam az dostanu prvni tak budu "slusnej" :D

navic to ma vyhodu, sviti mi i zadky ( ne! mlhovky ( oproti normalnim na denni sviceni ) a setrim palivo/zivotni prostredi
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

Pavo.B. píše:na pokutu to je, ale jezdim tak vetsinou jen po dalnicich , ve mestech vypinam a poustim mrkacky, ale uz me videlo dost policajtu a zadny me nezastavil , zkousel jsem jestli to neoslnuje a moc to nesviti obzvlast ve dne , za zhorseneho pocasi a vsech ostatnich podminkach pouzivam normalni

za tri roky ani jedna pokutu, taksi rikam az dostanu prvni tak budu "slusnej" :D

navic to ma vyhodu, sviti mi i zadky ( ne! mlhovky ( oproti normalnim na denni sviceni ) a setrim palivo/zivotni prostredi
já jsem to takhle párkrát taky zkoušel, rozsvítím obrysovky hlavních světel a pak můžu rozsvítit mlhovky. Je to asi alternativa :)
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Radus2,0Gti
Věčnej rejpal
Příspěvky: 642
Registrován: ned 11.09.2005, 17:40

Příspěvek od Radus2,0Gti »

dle zákona je žluté světlo povolené pouze v mlhových světlech. Takže žluté můžeš mít bez problémů. :wink:
RAV4 D-CAT
Radus2,0Gti
Věčnej rejpal
Příspěvky: 642
Registrován: ned 11.09.2005, 17:40

Příspěvek od Radus2,0Gti »

Pavo.B. píše:na pokutu to je, ale jezdim tak vetsinou jen po dalnicich , ve mestech vypinam a poustim mrkacky, ale uz me videlo dost policajtu a zadny me nezastavil , zkousel jsem jestli to neoslnuje a moc to nesviti obzvlast ve dne , za zhorseneho pocasi a vsech ostatnich podminkach pouzivam normalni

za tri roky ani jedna pokutu, taksi rikam az dostanu prvni tak budu "slusnej" :D

navic to ma vyhodu, sviti mi i zadky ( ne! mlhovky ( oproti normalnim na denni sviceni ) a setrim palivo/zivotni prostredi
No to palivo a životní prstředí nešetříš, jelikož je jedno jestli svítí 55W v mlhovkách, nebo v hlavních světlech. Chce to zapřemýšet

No a denní svícení je označené světlo a nesmí vydávat světlo, které by osvětlovalo v lomu. Musí mít homologaci a označení LR.
RAV4 D-CAT
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Používat mlhovky jinde než v husté mlze je samozřejmě prasárna.
Zároveň však musím bohužel konstatovat, že 90% i homologovaných denních světel oslňuje někdy i víc, než ty mlhovky. Takže nevím :?
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

to palivo jsem myslel tak ze namam na dalnici ve 140 vyklopene mrkacky ktere maji docela slusny odpor vzduchu :idea: navic mlhovky mi sviti do silnice spis nez dopredu a nikdy na me nikdo ani neblik , az to nekdo udela ( coz na dalnici pochybuju ) tak se zamyslim nad svym jednanim
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Odpovědět

Zpět na „Tuning“