vymena riadenia a servo cerpadla 5gen

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

vymena riadenia a servo cerpadla 5gen

Příspěvek od gabko24 »

caume celicari,
menil niekto z Vas riadenie na 5gen celde? totiz klepoce mi, potreboval by som vediet, ci sa da dotiahnut, alebo len vymenit? mam volu na hrebeni...

dnes som to tak obzeral, sakra tazko sa tam dostat.. asi bude musiet ist aj spodny drziak motoru dole, aby som sa tam ako tak zmestil...

mate niekto nejaky postup?
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

ja budu delat totez u 1,6 - o trosku vice mista , uz jsem na to koukal , ty spodni "traverzy" budou muset ven , pak uz by se to melo dat vyndat , jeste tam trosku vadi vejfuck , druhy uz tu mam pripraveny, jeste musim zjistit jestli to co mi tam rachoti je servo abych to vymenil komplet

snad se nezaseknu nekde a nepujde motor ven , i kdyz u 1,6 je to brnkacka :) ale jeste nevim kdy se na to vrhnu

jestli se da dotahnout nevim, spis myslim ze ne, je tam spousty krouzku a myslim ze nejake silonove by mely drzet ten hreben - u meho mam uz docela velkou vuli a je to neprijemne
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
miguellito
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: sob 12.07.2008, 07:47

Příspěvek od miguellito »

inak to servo fuu no ked som bol teraz pod autom tak som si vsimol ze pulley serva ma ako keby osminu :? kua neviem ci ho treba len dotiahnut alebo tam je najke lozisko odchadzajuce? nemoze to servo trpiet vias ked tam mam tazke kolesa hoodne tazke --ale sak to by sa na rozvode nemalo prejavit skor by prepustalo-netesnilo nie,ked by bol nan vyvijany vacsi tlak-ked naprava teraz viac od neho vyzaduje pri toceni volantom hmmm
Ado
Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: úte 30.08.2005, 17:38
Bydliště: Tábor

Re: vymena riadenia a servo cerpadla 5gen

Příspěvek od Ado »

gabko24 píše:caume celicari,
menil niekto z Vas riadenie na 5gen celde? totiz klepoce mi, potreboval by som vediet, ci sa da dotiahnut, alebo len vymenit? mam volu na hrebeni...

dnes som to tak obzeral, sakra tazko sa tam dostat.. asi bude musiet ist aj spodny drziak motoru dole, aby som sa tam ako tak zmestil...

mate niekto nejaky postup?
ja som menil,síce na 1,6 ale menil,mali sme to za cca 2,5-3 hod. hotové
Ex:RAV 4 II (XA2) 2.0 VVTi 4WD,r.v.2004
Lexus RX400h,rv.2008
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

no joh, jak tak kukam do 1.6 je to podobne, iked trosku jednoduchsi pristup... no ja to cez vikend vymenim.. dufam sa mi to podari, nech nejdem za zraz tak rozgajdany :-D
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

mě bude za nedlouho čekat výměna toho šroubu co je je zespoda na servu a vedou z něj ty dvě trubičky, je to prasklý a pomaliličku to z toho teče, mám doma ještě jeden(selý servo), bohužel ale neni v o moc lepšim stavu, tak to nějak opravim
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

Měnil někdo servo na GT4 s nandaným motorem?Docela by mě zajímalo,jestli to jde...
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

takze trvalo mi to 9hodin prace bez prestavky... na dve hodky pomohol bratranec, bez neho by som to este aj teraz robil... zbiehavost nastavena, riadenie neklepe, servo nefrka olej, takze som spokojny :-D

0,7l servo oleja bolo treba.
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

:D 9 hodin?A vyndavals to spodem? Myslím,že do strany těma otvorama se nevejde.
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

ano, 9hodin... malo? vela? prace je tam jak na kostole... Priecny nosnik, pozdlzny nosnik, silenblok, drziak silenbloku.... gulove capy na spojovackach, dve servo hadice (odpojit kde sa len da) drziaky riadenia, tisichran od volantu... tam sa dostat najlepsie zhora, no je nutne demontovat sanie, cely box von.... prv jednu stranu riadenia, potom druhu, a spodkom von, inak to nejde... no a potom servocerpadlo, tiez odpojit na nadrzke a jednu pri firewall... joh a remen.. a mozes nahadzovat nove... montaz tdlhavejsia najma o problematicke nasuvanie tisichranu na tyc volantu... malo miesta... ruky mam dorezane... :? :wink:
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

Keeek píše:Měnil někdo servo na GT4 s nandaným motorem?Docela by mě zajímalo,jestli to jde...
A odpovím si sám-jde.Ale sami to doma nezkoušejte!!!A to myslím vážně!!!Dolů nejde díky převodovce,takže vrchem.Možná by bylo skoro lepší vyndat motor.Čistá práce cca 10 hodin bez cizí pomoci,takže jsem kvůli každému v tu chvíli potřebnému nářadí vylézal zpod auta a šel 30 metrů do garáže :D Opravdu pěkně strávenej víkend :evil:
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena riadenia a servo cerpadla 5gen

Příspěvek od Stan »

Oživuju tohle téma:
mám problém se servem. Za studena vše OK, Jak se motor zahřívá tak tuhne a tuhne až nakonec nefunguje téměř vůbec. Parkování se pak s malým volantem stává utrpením. Kapalinu jsem tam měnil někdy před rokem a půl. Je jí tam dost. Řemen jsem taky našpónoval co to šlo. Pod řemenicí serva to lehce sákne, ale nic hroznýho. Kapalina se neztrácí. Když točím při zahřátým motoru na volnoběh, tak otáčky drží na cca 850. Z motoru se při tom ozývá takovej hučivej zvuk a vibrace z něj se přenáší hadicama až na nádobku s kapalinou. Řemen jsem taky měnil někdy před rokem a půl.
Napadá vás někoho nějaký řešení? Kenny mi říkal, že s tím žádnej problém nepamatuje. Ale tak auto má svoje leta :-(
Samozřejmě chcu jít nejsnažší cestou, takže nejdřív vyměním kapalinu. Co tam ideálně nalít? A kudyma to nejjednodušeji vypustit? Mám třeba rozpojit hadičku, co vede z nádobky a při nastartovaným motoru ňou odstřikovat ven starou kapalinu a přitom dolívat novou?
Jako určitě v tom má prsty viskozita kapaliny. Když je v pokojové teplotě, tak všecko jede jak má. Jak se zahřeje, je viskózní asi jak voda a pak už nic.
Nebo nemá někdo servopumpu navíc, která třeba jen sákla, ale fungovala? Ať měním kus za kus..
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Re: vymena riadenia a servo cerpadla 5gen

Příspěvek od Rampa89 »

Stan> Na výměnu se mi osvědčil tento postup.

Zkoušet to s nastartovaným motorem, tak budeš hodně nemile překvapen rychlostí jakou ti to naplní záchytnou láhev a jak během pár vteřin pojede čerpadlo na sucho. Nevěřil jsem, dokud jsem to nevyzkoušel sám :D

Kapalina je oem předepsaná ATF Dexron II, ale dával jsem III nalévaný (oleje.cz).

Ještě by možná stálo za to se podívat přímo na průtokovej ventil, co je v těle čerpadla, 44330. Zrovna teď kolega řeší něco podobného na alfě 75.
Holomek!
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena riadenia a servo cerpadla 5gen

Příspěvek od Stan »

Dík moc Rampo!
Zkoušel jsem hledat ve schématech, jestli se nedá sehnat komplet sada těsnění na čerpadlo. Tak teď v toyotě zjišťujou, jestli ju ještě seženou a za kolik. Kdyby to bylo třeba do 1500, tak bych se do toho pustil. Když ne, tak jen vyměním ten olej, zkontroluju ventil a budu se modlit.
Pochopil jsem teda správně, že nadzvednout čumák auta, aby šlo snadněj točit volantem s vypnutým motorem. Pak trubku, co vrací olej z chladiče usměrnit do kýbla a do nádobky dolívat novej olej. Nějakej filtr na potrubí asi není, že? Viděl jsem na automedik, že se prodává, ale na schématu potrubí nikde nic.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Re: vymena riadenia a servo cerpadla 5gen

Příspěvek od Rampa89 »

Stan> Není zač! Spíše hodně dobrý tip od uživatele smutok. Jo zvedlý předek skrz snažší točení volantem. Vlastně tam přečerpáš náplň pohybem hřebenu.

Já sundávám obě hadice z nádobky, kterou umývám a nevím jak u Celicy, ale běžně tam bývá vnitřní sítko. Do podávací hadice dám trychtýř a dolévám, až teče čistý z té vratné tak zapojím zpět, doleji olej a hotovo.
Holomek!
Odpovědět

Zpět na „Celica“