FJ Cruiser ALL_ABOUT

vše ohledně modelové řady Land Cruiser

Made IN?

USA
2
33%
Canada
0
Žádná hlasování
Japan
4
67%
 
Celkem hlasů: 6

Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

FJ Cruiser ALL_ABOUT

Příspěvek od micron »

I když tady chybí přímo rubrika FJ... nevadí, je to stejně Cruiser, a možná o dost zajímavější na for-RUM debaty... než klasický LC, který nemaj rádi tlachání a spíš se na foru neukazujou...

Zjistil jsem, že design týhle krásný potvory dělal 25! letej týpos... K tomu musim říct jen... Náááádhera! Ze všech stran se mi ten offroad líbí, a to konkrétně mně se líbí opravdu aut po-málu. Dokonalost sama, jako Celica.

To, co vás, stejně jako právě na celice 5g upoutá na první pohled... no co asi Kukadla v moderně-retro stylu. Ten FJ prostě kouká a má tvář, dívá se stejně podivně jako celica... neni zlá-zlej, neni agresivní a ani srandovní... takovej tajuplnej. Zbytek FJ má tvar opět jednoduchej a svěží... kdysi jsem měl názor, že offroad musí bejt hranatej.... omyl, tenhle design FJ je provokace, ale fantastická... žádný hrany.

Auto působí futuristicko-masivně nadčasově a při tom klasicky retrospektivně. Design je, lze řícy nesmrtelný- NIKDY nezestárne... a bude vždycky sexy... opět jako 5g celica 8)

Na čem je postaven FJ? Stojí na základu většího populárního a dražšího bráchy LC 120. Mnoho dílů je kompatibilních právě přímo s LC120. FJ je ovšem daleko akčnější OFF-road. Je vyšší, menší- takže vyjede i tam, kde by delší LC120 chytil o vrchol hory. Je Lehčí, a manévrování i na dálnici z pruhu do pruhu je tudíž i jednodušší- FJ se nerozhoupe do stran.

Problem FJ? Je tu jeden velkej problem- 4.0 V6 benz. motor, kterej nehorázně žere a má takovej výkon, kterej je nevyužitelnej, FJ stejně nepojede rychlejc jak 180-200km/h blokne se. Tenhle 4.0 motor by měl bejt totožnej s 4.0 V6 LC120...

Otázka je tedy jasná: "PASOVAL BY 3.0 turbo D4D, kterej je výkonnej ideálně, a LC120 se svou váhou žere jen cca 10l/100km při full 4x4???"
Je možnej SWAP???

Otázka 2: proč už se tady dávno neprodává FJ s 3.0 D4D? Zájem by byl, soooo wo co go??? Hlavně, že tu máme Urban cruisera... tooooo hlavně opět nic neříkající nudný auto... kudy z nudy... začínám mít pocit že se toyota snaží evropany v posledních letech unudit, a design aut jim tam dělá team 70 letejch staříků...:twisted:

Promo materials
www.load.to/eLBc9EZaGV/fj_matroshka.pdf
www.load.to/5ajSVCqrGC/GeneralEbrochure.pdf

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

mě osobně se dost líbí a hlavně ta stará verze - jen kdyby si ji nemci tolik necenili
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Tequilla
Věčnej rejpal
Příspěvky: 646
Registrován: pát 16.09.2005, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tequilla »

JJ, to auto má styl. Až budu velkej, tak si jeden pořídím (ale Convertible úprava), zatím zůstává jen tom co mám v popisu. Je vždycky radost potkat FJčko někde na silnici, je kdekoliv naprosto nepřéhlednutelné.
Toyota Yaris 1.0, 1. gen. alias Pracant...prodáno do Jižních Čech, RIP :(
Toyota MR2 Mark III alias Mrcha
Toyota FJ Cruiser alias Můj sen :)
http://mr2.tequilla.cz
Peugeot 307 SW alias Pracovní realita ze žabožroutova
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

a co hlasovat? pánové? já naschvál nehlasoval, protože vim odkud vítr vane... teda spíš vychřice (vichřice) cooože teď koukám, že vychřice se píše i jako vichřice... what a... wow ta čeština to je komedie :lol:

a ta kompatibilita s 3.0 D4D "ideálem" tak ta by mě fakt zajímala... vellllmi vellllmi ten 4.0 si nekoupí už ani amík s alespoň poloviční kapacitou mozku, zvláště když je ta recese.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

:P :lol:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Tequilla
Věčnej rejpal
Příspěvky: 646
Registrován: pát 16.09.2005, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tequilla »

Dneska ráno rozespalej mířím do práce a hned před vchodem stál tento krasavec...probuzení jako hrom. Dneska večer se mi určitě bude zdát o tom, že jsem potom vešel do kanclu a tam mi šéfová od něj předává klíčky :D

Obrázek
Toyota Yaris 1.0, 1. gen. alias Pracant...prodáno do Jižních Čech, RIP :(
Toyota MR2 Mark III alias Mrcha
Toyota FJ Cruiser alias Můj sen :)
http://mr2.tequilla.cz
Peugeot 307 SW alias Pracovní realita ze žabožroutova
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

cuisine> u všech buzen... jak já nesnášim růžovou piggi barvu... za to bych jí naplácal na holou a pak z ní sundal tu podprdu, kalhotky, fusekle... aby mi nedělala ostudu, barbie jedna :twisted:

Tequilla> pěknej FJ, pěknej... ještě jsem našel 1 moc zajímavou fotku
Obrázek že-by EU edice? bych prosil s 3.0 D4D danke :wink:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Big Smokes Big Foot

Příspěvek od micron »

"Hej Jak dopadlo jednání?" Pohoda čeče... nažrali jsme se, podepsali, nasedli... pak sem si pustil hudbu, zamával... no a druhej den volá, že sem mu prej přejel obě nohy" :lol: :lol: Ty si mega guma, ti to furt řikám, vole dávej si bacha... big foote, co kdyby se to stalo před podpisem :lol:

Jako tohle je fakt monsterozní počin... hodně "HIGH" :mrgreen: :onfire:
By mě zajímalo jak by to svištělo 140 na dálnici :-) hurikán
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

jak ?? naprd .... plavalo by to, hučelo a gumy by šli do kytek .. tohle exceluje jinde ... pokud někdo chce závodit koupí si něco jinčího ... :roll: ... i když některým lidem se to vysvětlit nedá a pak vznikaj takový supersportovní teréňáky který vznikaj :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

to hučení by zas tak nevadilo... spíš naopak... tam je hodně solidní aparatura... v tom by fakt problem nebyl...
Obrázek
"plavba" by byla celkem sranda...
ale jaká je teda maximální rychlost na takovýdlech monster gumách aby nedošlo k jejich zničení? 120? 100? PS: jakto že je to auto tak brutálně VYSOKÝ, to je prostě úúúúžasný. 10/10
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

plaba je celkem super než musíš dělat výhybnej manécr kvůli někomu cizímu což na českých dálnicích je dost častý jev - životnost pneumatik nedovedu odhadnout ale myslím že pokud by měli jezit jen dálnici tak cca 10k km možná ani ne a je po nich....
Obrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

tak o víkendu sem byl na joyride.cz a tam se vystavoval a byl součástí akce modrej FJ... bike axxion poprvý sem u něj stál s bráchou a oba jsme se shodli, že je nízkej- oproti land cruseru 120, má nízkou střechu, ale je stejně vysokej nebo trošku vyšší než lc 120 nad zemí... ale je to krásný auto, škoda toho motoru, reklama k ničemu, v týhle době si už ani magor nekoupí 4l benzin do terénu... kam patří 3.0 D4D turbo commonrail
Obrázek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

Obrázek
co je jinak ???
Obrázek
SpeedShot
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: sob 07.11.2009, 21:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SpeedShot »

Pokud chcete jakoukoliv fotku FJ stačí napsat a já vyfotím :)
Toyota FJ Cruiser 4.0 (prodávám)
Odpovědět

Zpět na „Land Cruiser“