Pouzivanie auta z CIECH na SLOVENSKU

co je potřeba vyřídit a komu se to vyplatí
Odpovědět
Uživatelský avatar
andy.gee
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: stř 29.04.2009, 16:51
Bydliště: Slovensko

Pouzivanie auta z CIECH na SLOVENSKU

Příspěvek od andy.gee »

Zdravim,
mam na vas prosbu, zaujimalo by ma kolko stoji pouzivanie auta v Cechach. Konkretne mam na mysli kolko stoji technicka a emisna kontrola,
ako casto na nu musim ist, kolko stoji nejake povinne poistenie na rok a neviem ci su este nejake dane alebo ine poplatky, ktore musite platit.

Pytam sa preto, lebo u vas su ceny aut nizsie, a mam tam znamych, na ktorych by som auto mohol pri kupe napisat. Ide mi o to ci sa mi oplati auto
prihlasit na Slovensku alebo ho napisat na niekoho v CR a chodit tam raz za cas na TK, EK a pod.

Za akekolvek rady vdaka. :wink:
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od josuk »

podle me zalezi akorat na aktualnim kurzu a vsechny ceny budou +- podobny

Ovsem jezdit s pujcenym autem je vzdycky trochu problem a kdyz je to jeste z jinyho statu.. nevim nevim.. skusil bych na tvem miste poslat dotaz slovenskym uradum.. Vidim spis komplikace v pripade nehody, kradeze, ale i pri resení prestupku..... Takže dobre pratele bych takove zkousce radsi vubec nevystavoval.. :wink:
Uživatelský avatar
deto
Navigátor
Příspěvky: 118
Registrován: stř 25.03.2009, 22:27

Příspěvek od deto »

Si myslim, ze na Slovensku mat auto je zatial v normale. Stale mame moznost zjednavat vysku zakonnej poistky, havarijna sa da tiez dobre vyjednat. Zakonna + emisna kontrola 1x za 2 roky nie je nic strasne a ani velka polozka. Keby si kvoli tomu mal ist do CZ + straveny cas, tak sa ti to rozhodne neoplati.
Skoda Octavia Tour II 1,6MPI 75kW 06/2011
Toyota Corolla E15 1,4VVTi 71kW 12/2008
moila
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: stř 04.01.2017, 23:00

Re: Pouzivanie auta z CIECH na SLOVENSKU

Příspěvek od moila »

Zdravim.
Osviezujem tuto temu.
Na svk vymysleli novu dan a prihlasit auto v cz zacina byt coraz atraktivnejsie, hlavne vykonnejsie masiny.
Mate nejake skusenosti s prihlasenim auta v cz ked som obcan sk?
Diky milan.
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: Pouzivanie auta z CIECH na SLOVENSKU

Příspěvek od zvady2 »

Musíš mať v ČR prechodný pobyt a vybaviť si ho napr na základe nájomnej zmluvy. Potom ti vydajú takú knižku o prechodnom pobyte a na základe toho prihlásis auto.
Odpovědět

Zpět na „Dovoz auta ze zahraničí“