Problem s IS200

vše co stojí za zmínění
Odpovědět
PreludeH
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 25.04.2009, 18:00
Bydliště: Košice

Problem s IS200

Příspěvek od PreludeH »

Takze pani, potrebujem poradit ohladom mojej IS200. Pred tyzdnom mi zacal motor bezat na 5 valcov a zacala blikat kontrolka motora. Pri opatovnom nastartovani kontrolka svietila stale a zacala blikat trakcna kontrola, ale iba ak bol teply. Za studena slapal pekne na 6. V toyote to dali na test a vypisalo chybu zapalovanie 4 valca. Bolo mi povedane ze to moze byt cievka alebo sviecka. Tak aby sa zbytocne neobjednavala cievka zamenili sme cievky medzi 3 a 4 valcom (kedze mi v TOYOTE nevedeli povedat ktory valec je 4!!!) tak sme vymenili 3 spredu s 3 zozadu. Nic sa nezmenilo. Na dalsi den slo auto opat na test a zasa vyhodilo chybu zapalovania 4 valca. Tak sa vymenili sviecky. ( iridiove NGK ) Auticko uplne zmenilo chod. Slo ovela tichsie, kultivovanejsie, aj zaber bol ovela plynulejsi. Vetko bolo v poriadku jeden den. Zasa ide auto na 5 valcov, (teply motor) a niekedy mam pocit ze este na menej. Skor mam pocit ako by nemalo palivo .(moj nazor) Ziadna dalsia vada v pameti nebola zaznamenana. Ak by to boli vstreky, zaznamenala by to riadiaca jednotka a ak ano vypisala by to ako zapalovanie? Zajtra by mal dojst este palivovy filter ale nedavam tomu velku vahu. Vymeneny je aj vzduchovy filter. Dufam ze som na nic nezabudol. Skuste poradit co by bolo dobre pozriet. Kazda rada dobra.
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Možná zapalovací kabely.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
PreludeH
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 25.04.2009, 18:00
Bydliště: Košice

re

Příspěvek od PreludeH »

takze sme zmerali kabelaz za tepla aj studena, ci nepreraza na kostru, zmerali sa cievky ci neprerazaju a vobec nic. Ale na kable od alternatora co vedie k baterke som nasiel predretu izolaciu o skrutku na hlave motora. Po zaizolovani sa problem neodstranil. Takze ja to fakt vidim na tu RJ.
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Nuž, vymontovat svíčky a mrknout, jestli svíčka ve 4. válci vykazuje nějakou patologickou změnu (mokrá, opálená, rozbitá,...). Podle toho pak asi hledat důvod. Jinak 4. válec by měl být klasicky prostě 4. válec směrem od čumáku dozadu, za předpokladu že máš motor 1G-FE.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
PreludeH
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 25.04.2009, 18:00
Bydliště: Košice

re

Příspěvek od PreludeH »

Sviecky boli vonku asi 10 krat, su uplne nove. Niesu mokre ani cnic podobne. Je moznost ze sa pokazila riadiaca jednotka? Ono to ma priznaky ako by bol studeny spoj v RJ. Ale lexus a pokazena RJ!!!! :idea:
A je to 1G-FE
PreludeH
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 25.04.2009, 18:00
Bydliště: Košice

re

Příspěvek od PreludeH »

Sviecky boli vonku asi 10 krat, su uplne nove. Niesu mokre ani cnic podobne. Je moznost ze sa pokazila riadiaca jednotka? Ono to ma priznaky ako by bol studeny spoj v RJ. Ale lexus a pokazena RJ!!!! :idea:
A je to 1G-FE
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Je to zvlastni, zkusil bych preventivne zmerit i komprese na valcich, ale pokud zlobi vyslovene zapalovani, tak to opravdu bude asi nekde tam... nevim ted z hlavy jestli tam neni jeste nejaky modul mezi ECU a civkama, ktery by mohl zlobit.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Odpovědět

Zpět na „Lexus - historie, milníky, události“