Tlak pod víkem ventilů

vše ohledně modelové řady Camry
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachtan
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 06.08.2006, 21:21
Bydliště: Krnov

Tlak pod víkem ventilů

Příspěvek od Lachtan »

Nazdar. Tak jsem tady s dalším dotazem. Vyměnil jsem olej a napadlo mě zkusit jestli fouká z pod víčka pro dolévání oleje. Zjistil jsem tedy, že fouká. Což je asi normální. Ale dá se říct jaké foukání je normální? Třeba když ucpu otvor dlaní a udržím to, tak je to OK a když to neudržím, tak je už něco špatně? Díky
S Camry na věčné časy.
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od josuk »

pod víkem vzniká tlak, to je normální, proto jsou tam různé odvětrávací hadice třeba do sání (nevim jak to má konkretne tvuj motor), hadice časem zpuchří, splasknou, kanály se zanesou a tlak potom je tak velký, že překoná těsnění pod víkem a teče olej..
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Blbost... pokud je tlak tak velkej, ze by nekde povolovalo tesneni, tak by vyrazilo gufero na klice - coz je mazec, protoze na dalnici zadres motor driv nez se ti stihne rozsviti kontrolka. Kazdopadne urcite blow-by kolem krouzku je normalni, ruku na otvoru bys urcite udrzet mel (aspon pokud je motor studeny, u horkyho mi to dela docela problem, ale to neni tlakem... :D ). Pokud se ti nezda mnozstvi vzduchu co fouka z otvoru na dolevani oleje, je asi nejlepsi reseni zajet si nekam zmerit tlaky ve valcich a zjistit tak, jestli nektery z nich neteseni kolem krouzku.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od josuk »

Beaver píše:Blbost... pokud je tlak tak velkej, ze by nekde povolovalo tesneni..
pod víkem ventilů! ne jinde!!! časem povolí, proč ne, proto se má včas měnit olej a udržovat odvětrávací hadice funkční :shock:

jinak tlaky v klikové skříni a pod víkem ventilů, pokud teda je motor schopen dostat do pořádných otáček, souvisí jen s tlaky ve válcích zcela okrajově! :tongue:
Uživatelský avatar
Lachtan
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 06.08.2006, 21:21
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Lachtan »

No kompresi mám možnost změřit. Jaký je, ale správný způsob měření. Někde jsem četl, bylo to však anglicky, takže jsem pochopil opravdu jen minimum, že se měření provádí na teplém motoru. Což je vcelku logické. Jen mám obavy z povolení svíček na teplém motoru. Stržený závit v hlavě není můj cíl. Pak tam psali něco o odpojení zapalování. Co by se mělo tedy přesně udělat a odpojit? Pokud by byly tlaky nižší, tak se dá zjistit dolitím oleje do spalovacího prostoru jestli tlak utíká přes kružky nebo jinudy. Kolik toho oleje se tam doporučuje dolít?
S Camry na věčné časy.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

josuk píše: pod víkem ventilů! ne jinde!!! časem povolí, proč ne, proto se má včas měnit olej a udržovat odvětrávací hadice funkční :shock:

jinak tlaky v klikové skříni a pod víkem ventilů, pokud teda je motor schopen dostat do pořádných otáček, souvisí jen s tlaky ve válcích zcela okrajově! :tongue:
no tak to by jsi mohl trochu rozvést. To bych si rád přečetl novou teorii spalovacího motoru.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

lidi, kdo nekdy videl rozebraný motor tak pochopí jak vysoký tlak by musel vzniknout aby to "vytřelilo gufera na klice" která jsou z obou stran opřena o železo..

nic takového jako efekt "vystřelení" gufera na klice není možný na 99% vozu. jediné co muže nastat je že gufero začne prosakovat. pokud tlak bde hodne vysoký muže se gufero poskodit tak že bude olej protékat, ale nikdy to gufero nemuže "vystřelit" ..

uvažujet logicky, ve předu ( řemenice ) mu v tom brání prsa ( v tech je uložen - cesta dovnitř zablokována ), dolní řemenice rozvodu ( zkoušeli jste nekdy to ozubené kolo sundat? :D ) , které je blokováno vnejšími prsy motoru - krytem rozvodu - vetšinou hliník - docela pevní staženo X šrouby . a přes to celé jde hlavní řemenice... cesta ven je nemožná... takže předem gufro nevystřeli.

a co zdadek? videl nekdo nekdy setrvačník??? zadní prsa motoru a další komponenty?? lidi uvažujte a nestrašte neználky...

pokdu se to nekomu stalo ( že olej behem chvilky vychcal gufery na klice ) bylo to zpusobeno nejen tlakem ale hlavne tím, že tupě ignoroval povolování gufera postupné uniky oleje, portože kde si najde cestu kapička, tam se udelá místo pro případná nápor tlaku a pak stačí motor vytočit a je to. Ale i tak se žádné "vystřelení gufer" nekoná, proste kvuli dlouhodejšímu poškození a zvýšené námaze nevydrží dál plnit svou funkci.

Vystřelení gufer je stejný mýtus jako "sepnutí turba", "kopnutí Vtecu" a také "kopanec VVTi" a podobné báchorky :D
Odpovědět

Zpět na „Camry“