špatný ramena u celicy 6.g 2.0

vše ohledně modelové řady Celica
celicaGT2

Příspěvek od celicaGT2 »

tak 5000 je kazdopadne lepsi nez 20t,ale zas tady mam problem kde nechat vic jak tejden rozebrany auto,ke vsemu bych tam musel jet feldou,protoze to posilat postou je nesmysl a kdyz se to bude davat zas dohromady tak krom toyoty asi nikdo nebude vedet na jaky momenty to utahovat. no tak mesic to necham bejt a pak to zacnu resit,hlavne musim najit komu to dat...[/b]
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Kotass píše:
Pavo.B. píše:zaleti co je spatne a co boucha , silentbloky si myslim jdou sehnat i vymenit

Jinak Spookey to taky řešil a snad poslal svoje na repasování do Phy, tak by mohl hodit nějaký moudro do placu.

Obrázek
toto ale není obrázek SS nápravy. bežná ramena není moc velký problém ale ramena na SS už problém jsou. Ad čekačka u kelly když se to čekáná na čep na surpu vzdal po 2 mesících a objendal si ho z USA tak se nakonec po roce a pul objevil v kelly a volali mi že ho maj :D tak abys nedopadl stejně :D
Uživatelský avatar
Raimok
Manager Týmu
Příspěvky: 490
Registrován: pon 31.03.2008, 00:58
Bydliště: Praha (Most)

Příspěvek od Raimok »

Však ten obrázek SS je trochu níž..... :wink:
:-) Celda 6g, ST202-SS, 1994, 129 kW
Uživatelský avatar
Kotass
Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pon 03.09.2007, 20:50
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kotass »

Hluboce se omlouvám všem, které jsem mystifikoval, nezjistil jsem všechny informace a automaticky jsem si myslel, že všechny celdy před faceliftem mají McPersona stejně jako já .. stydím se. :oops:

Proto jsem vznesl dotaz, jestli je možné nějak odlišit kdy a kde se používal McPerson / SS / SSII ..

Idaho : Pokud bys uměl ty moje nějak za rozumě, tak u Kelly milerád objednávku zruším a vezmu je u Tebe. Ale trošku mě tlačí čas .. :(
Obrázek
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Kotass píše:Hluboce se omlouvám všem, které jsem mystifikoval, nezjistil jsem všechny informace a automaticky jsem si myslel, že všechny celdy před faceliftem mají McPersona stejně jako já .. stydím se. :oops:

Proto jsem vznesl dotaz, jestli je možné nějak odlišit kdy a kde se používal McPerson / SS / SSII ..

Idaho : Pokud bys uměl ty moje nějak za rozumě, tak u Kelly milerád objednávku zruším a vezmu je u Tebe. Ale trošku mě tlačí čas .. :(
bohužel Kelly nemá MOog mometnálne dostupné ( nevím za kolik ti je dávaj ale mohu nabídnout přes ne cenu 2686,- /Levé a 2812,- za pravé ( bouhžel intercars ej umí ješte levneji ( mam vestší rabaty ) ale dostupnost delší jak u kelly.
co se týče prvovýrobových ramen mohu okamžite nabídnout s mimořádnou jarní slevou ramena od "555" ( prvovýroba ) bohužel je to díl co vám ancpou v Toy origo takže cena tomu bohužel odpovídá ( ofiko cena 12,5 tis / 13tis ) se slíbenou slevou za cca 7200 / 7500 ( L/P ) do 2 dnu...

bohužel více již nezvládám ( další výrobce ) vse je nedostupné ...
Uživatelský avatar
kufor
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: úte 03.07.2007, 22:07
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kufor »

myslim, ze SuperStrut bol priplatkova vybava, ktoru si si mohol, ale nemusel u ST202 objednat
mam teda zato, ze neni mozne vydedukovat, ci to dany kus ma alebo ne, pretoze to bolo na volbe prveho majitela
opravte ma prosim, ak kecam ;)
Toyota Celica, ST202, '97
2.0GT 125kW/170hp
celicaGT2

Příspěvek od celicaGT2 »

tak mam dalsi podrobnosti ohledne repasu mych ramen v ty praze,moje zrepasovat nejdou protoze mam vule v silentblocich,plus cepy v haji,ale ty by sly opravit,jak tomu co mi to poradil abych to k nemu dovezl. takze zejtra se dozvim jestli sezenou repliku,nebo si je rovnou za 22t muzu objednat v toyo. ale to nedam,takze budu dal jezdit na vymlacenych ramenech,ale stejne uz se to nemuze vic donicit. fakt velice uvazuju se toho auta zbavit,ale zas ted ma hodnotu tak 60t takze by mi to nepokrylo ty naklady co jsem do nej uz vrazil. fakt ted nevim...
Uživatelský avatar
Kotass
Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pon 03.09.2007, 20:50
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kotass »

Mě včera slavnostně volali z Kelly, že objednaný ramena, na který jsem čekal 3 týdny dorazily, tak jsem letěl do Brna aby mi ukázali ramena z T18 ..

Takže po nabídce ramen z Camry a z T18, třech týdnech čekání, nějakých hovorech, času, benzínu je výsledek 0. :)
Inspirující.

Jinak nedoporučuju jezdit dlouhodobě na vy*šukaných ramenách, nerovnoměrně se sjíždí gumy a jízdní vlastnosti taky stojí za starou bačkoru.
Obrázek
Uživatelský avatar
Weyraak
Navigátor
Příspěvky: 132
Registrován: pon 15.10.2007, 19:14
Bydliště: Bezděz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weyraak »

Tady je jeden postřeh, díky němuž kolo při rozjezdu a brždění po rozjezdu bouchne

Obrázek

také to bývá v kombinaci

Obrázek

Smrtící koktejl mýže být ale i úplně jiný... :evil:

Repase těch silentbloků by s trochou námahy vyšla na pár stovek... (proč měnit železo kdž je v hajzlu jen trocha pryže :)

Omlouvám se za copyright ;-)
7g - 2002 - 105kW - je to mazlice
6g - 1994 - 129kW - sold
Uživatelský avatar
czmk5
Manager Týmu
Příspěvky: 334
Registrován: čtv 08.11.2007, 00:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od czmk5 »

jo jo taky mi začala dělat bordel přední pravá strana u otca sme na to koukali a silentblok v rameni je špatnej. zatím s tím jezdím, ale ty zvuky stále zesilujou tak jezdím pěkně pomaličku hlavně zatáčky na ty si dávám bacha člověk nikdy neví. A docela se toho děsím kde a za kolk to seženu, ale s novejma ramenama to musí být uplně krásná jízda. Taky aby ne za tolik peněz :twisted:
Toyota Celica 2.0 GT, T20, 1994
Uživatelský avatar
Kotass
Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pon 03.09.2007, 20:50
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kotass »

Chm .. neverending story .. po další sérii telefonátů a zjišťování jsem dostal info, že McPerson ramena vyrábí pouze jeden výrobce a dá se sehnat v druhovýrobě za 5.000,- CZK / kus což je 50% z origo ceny Toyoty.

Matějíčkovi jsem taky volal a ten bohužel ty silentbloky repasovat nedokáže, pouze čepy.

Tak na druhou stranu jsem chtěl exotický auto tak ho mám, nač si stěžovat .. :P 8)
Obrázek
Uživatelský avatar
Kotass
Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pon 03.09.2007, 20:50
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kotass »

Jeden postřeh i pro ostatní, níže vyjádření od Auto Štangl (jde o ramena na McPerson nápravu, nikoliv SS !) :

Dobrý den,

reaguji na Váš email adresovaný naší infolince AUTO ŠTANGL, a.s., týkající se ramen na Toyotu Celicu.

Musím Vám dát za pravdu, ramena TO-WP-1797 a TO-WP-1799 zn. MOOG opravdu nejsou určena pro vůz typ T20 do r. 99, i přesto, že to tak výrobce ve svém katalogu uvádí.
Obratem jej na tuto skutečnost upozorním a věřím, že dojde brzo k nápravě.

Ramena, která jsou uvedena v přiloženém nákresu sice na aftermarketu existují, bohužel je žádný z našich dodavatelů nedodává.

Děkuji za pochopení

S pozdravem
Obrázek
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Neco me tam kleplo vcera jak jsem prejel nerovnost a mam divny tuseni :evil:

:?: :idea:

http://fe-best.de/index.php?page=catalog&pid=1175

http://fe-best.de/index.php?page=catalog&pid=1225
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Kotass
Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pon 03.09.2007, 20:50
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kotass »

Výborně pan_čmuchací_pes Kubrt. :D

Psal jsem jim dotaz, zítra tam zkusím zavolat s tím, že pokud by měli skladem tak by možná bylo vhodné realizovat hromadnější objednávku.

Má někdo zkušenosti s vylisováním a zalisováním silentbloků ?
Obrázek
sopo
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 10.10.2007, 22:03
Bydliště: Wyschkof

Příspěvek od sopo »

znáte někdo rozumnou alternativu k nákupu ramen na SS v toyotě. Nechce se mi dávat ten ranec a strašně rád bych je vyměnil...
Odpovědět

Zpět na „Celica“