Toyota nebo Land Rover????

vše ohledně modelové řady Land Cruiser
milan elznic
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: ned 10.06.2007, 15:48
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Toyota nebo Land Rover????

Příspěvek od milan elznic »

Nechtel jsem nikdy rozvíjet diskusi na toto téma,ale musím.Asi jste uz nekdy potkali L.Rover kterej ma vzadu nalepku,nebo napis kterej zesmnesnuje Toyoty. Ja teda mam asi na to stestí nebo co. Ti hosi asi o autech ví malo!!! Naseru tady celej pytel cestopisu od lidí co na ruznych expedicích po svete L.Rovery neustale opravují a zlobí se s ruznejma zavadama. Ano je pravda ze ma bohovskou tradici a je peknej (Defender)ale ty doby kdy byl spolehlivej a opravitelnej vsude jsou davno,davno pryč. Firma L.Rover jde z ruky do ruky, ted momentalne je majitel indicka spolecnost TATA. A to je uplne k smíchu!! Videli jste nekdy auto TATA??? to je teda sranda. Proste hosi s Roverama to od vas neni feer,Toyota ma taky tradici a hlavne servisní zazemí po celem svete. A o spolehlivosti Toyot bychom mohli diskutovat velmi dlouho.Ale porovnavat bychom museli stejnou kategorii aut Toyota,L.Rover a se stejnym poctem najetych km. A pak se Roveraci budete asi divit :lol: :lol:
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

To by mě zajímalo co tam ty zamindrákovaný zkrachovalý nebožáci maj za samolepky :evil: mam pro vás nápad: co třeba samolepky vylitý pryskyřicí (pěknej design) a text- inspiroval sem se filmem "tahle země neni pro starý": Takže: "TH!S LAND IS NOT 4 TATA(r)s, but TOYS" :lol: :lol: :lol: http://www.logoprint.cz/

Určitýho "napětí-skoro boje" jsem si všimnul i u fogiho. Když se rozhodoval, co koupit k terranu... Bylo to mezi land-roverem /toyotou land cruiserem 120 / mitsubishi pajero / a nissanem pathfinderem.
No nejdřív jsme vyřadili Tátu, pak nissana, a nakonec pajero ... LC měl nejlepší interier, užitnou hodnotu-velkej kufr, kam se vejde i hodně dřeva, a hlavně ten motor s opravdu zajímavou (téměř ekologickou) spotřebou na tak těžkej strojek.
Je ale fakt, že když se potkaj 2 vozy někde na horách - Land Rover/Range a Land Cruiser, a podivaj se ty lidi na sebe, je tam vidět taková RIVALITA až nevraživost.... je to celkem sranda. Už vidim jak to pak vypadá doma... jeden řiká manželce, "sem viděl toho troubu s tou toyotou, tvářil se fakt tvrdě"
a druhej manžel: sem viděl toho joudu s roverem, to je fakt exot, toho bys měla vidět, jak se na mě díval, úplnej mimoň... a manželky nechápou :lol: :lol:

no ještě jeden kratší slogan mě napad... po 2. pivku takže: "GAME (r)OVER! CRUISE(r) continues..."
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
milan elznic
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: ned 10.06.2007, 15:48
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milan elznic »

No ted jsi mne fakt pobavil,ale mas pravdu ve vsem.Ta rivalita tu fakt je,nevím proc,ale je. No frajer s Defikem tam mel napis jako ze je odtahova sluzba pro Toyoty. Fakt vtipnej. Ale ja tam nalepky davat nebudu,ja tem klukum obcas pomuzu s nejakou opravou LR a uklidním je vlídným slovem. :lol: :lol:
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

někdo má rád holky někdo vdolky a pak jsou experti co maj rádi holky co umí vdolky ... dycky jsem si myslel že koupím LR .. ale nakonec to byla LC95 která vyhrála ale to nic nemění na tom že mám LR rád ... nějak tyhle žabomyší války nechápu :roll:
Brio
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pon 01.12.2008, 22:24

Příspěvek od Brio »

Mel sem moznost se svezt v novem Defendru a muzu vam rict, ze to byla hruza. Verim, ze ma neuveritelne terenni schopnosti ale at se na mne nikdo nezlobi, proste to auto jede jako traktor. Opakuju - jako traktor! Ze spodu jde slyset motor. Spojka je tak tvrda, ze se neda skoro zmacknout. Rejd oproti napriklad Mitsu L200 je polovicni. Dvere ma jak z trabanta a misto pro ridice je do 150cm maximalne 60kg protoze se sedacka neda dozadu skoro posunout. Nohy mas skrcene, do praveho kolena te tlaci stredova konzole a do leveho stehna madlo dveri. Verte mi, ze neprehanim!
Urcite ostatni LR-ka budou o necem jinem ale Defik me uplne sklamal, ikdyz priznavam, ze se mi na pohled porad moc libi ;)
LS430 '05 w/ UL
zana
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pát 12.10.2007, 07:53

Příspěvek od zana »

Mám LR Defender 110 a Toyotu Hilux doublecab, stojí na place vedle sebe a vůbec si nenadávají. To dělají jen blbý lidi. :lol:
Uživatelský avatar
MGRR
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: sob 02.01.2010, 18:55

Příspěvek od MGRR »

Kdysi jsem měl nový Land Cruiser 100 4,2TD (1998). Jenže leasing byl pecka, tak jsem jej dal pryč :oops: , a šel do něčeho levnějšího za hotovku.
Během deseti let proběhly nějaké Patroly GR, ale i Ssangyongy, Rexton, atd. Pak jsem tak nějak logicky přešel do sice krásného... Land Rover/Range Rover II, III.

(si na něj jen vzpomenu, zvedá se mi adrenalin a otevírá nůž, nebo flexa v kapse) Ta věc :evil: mi už nikdy nesmí do baráku. Je to velmi, velmi slušně řečeno obrovský šunt, i když uvnitř nádherný. Měl jsem RR několik/musel jsem mít - jelikož dost najezdím - jeden možná jezdí a druhý je pořád v servisu, přes to jsem trpěl RR malomocností, neustále jej nechával oživovat a opravovat - to samé platí o VW Touareg 2,5TDi. Škoda 100 má o 99% méně závad.

Žádné terénní auto mi nedalo to co Land Cruiser 100, tak jsem zpátky pořídil model 2003 po faceliftu - není lepšího auta. Nový LC V8 už není ono, ale co mi zbývá než jej časem pořídit.
Mahatma
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 01.02.2010, 11:13
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Mahatma »

Ahoj
Jsem tu nový a přicházím právě od Land Roveru (z Freelandera na LC95). Nějaké nepřátelství Land Rover versus Land Cruiser jsem nikdy nezaznamenal, ani v životě ani na LR foru.
Proč si někdo koupí LR a ne LC? LR je srdcovka, na LC se jde s rozumem. Ani u mě to není jiné. Na LC oceňuji spolehlivost, praktičnost a výdrž, ale po LR se mi bude stýskat.
Mahatma
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 01.02.2010, 11:13
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Mahatma »

Brio píše:Mel sem moznost se svezt v novem Defendru a muzu vam rict, ze to byla hruza. Verim, ze ma neuveritelne terenni schopnosti ale at se na mne nikdo nezlobi, proste to auto jede jako traktor. Opakuju - jako traktor! Ze spodu jde slyset motor. Spojka je tak tvrda, ze se neda skoro zmacknout. Rejd oproti napriklad Mitsu L200 je polovicni. Dvere ma jak z trabanta a misto pro ridice je do 150cm maximalne 60kg protoze se sedacka neda dozadu skoro posunout. Nohy mas skrcene, do praveho kolena te tlaci stredova konzole a do leveho stehna madlo dveri. Verte mi, ze neprehanim!
Urcite ostatni LR-ka budou o necem jinem ale Defik me uplne sklamal, ikdyz priznavam, ze se mi na pohled porad moc libi ;)
Souhlasím. Defender na silnici moc není, i když nová verze je mnohem příjemnější než předchozí. Ale asi bych LC porovnával spíš s Discovery.
Uživatelský avatar
MGRR
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: sob 02.01.2010, 18:55

Příspěvek od MGRR »

Mahatma píše:Ahoj
Jsem tu nový a přicházím právě od Land Roveru (z Freelandera na LC95). Nějaké nepřátelství Land Rover versus Land Cruiser jsem nikdy nezaznamenal, ani v životě ani na LR foru.
Proč si někdo koupí LR a ne LC? LR je srdcovka, na LC se jde s rozumem. Ani u mě to není jiné. Na LC oceňuji spolehlivost, praktičnost a výdrž, ale po LR se mi bude stýskat.
Přesně tak. LR je srdcovka s dětskými bolístkami, LC je většinou spolehlivost.

Nepřátelství nevím. Je to "něco pod čarou" Možná jde o poruchovost... majitel LR těžko přiznává neustálé opravy a vychytávání (hlavně kutilské, jelikož servis je drahý). Kdežto majitelům LC je to šuma fuk a neřeší to. Když se cokoli rozbije, nemají s tím problém.
Uživatelský avatar
MGRR
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: sob 02.01.2010, 18:55

Příspěvek od MGRR »

Brio píše:Mel sem moznost se svezt v novem Defendru a muzu vam rict, ze to byla hruza. Verim, ze ma neuveritelne terenni schopnosti ale at se na mne nikdo nezlobi, proste to auto jede jako traktor. Opakuju - jako traktor! Ze spodu jde slyset motor. Spojka je tak tvrda, ze se neda skoro zmacknout. Rejd oproti napriklad Mitsu L200 je polovicni. Dvere ma jak z trabanta a misto pro ridice je do 150cm maximalne 60kg protoze se sedacka neda dozadu skoro posunout. Nohy mas skrcene, do praveho kolena te tlaci stredova konzole a do leveho stehna madlo dveri. Verte mi, ze neprehanim!
Urcite ostatni LR-ka budou o necem jinem ale Defik me uplne sklamal, ikdyz priznavam, ze se mi na pohled porad moc libi ;)
Je to kultovní vůz, pro landroveráky bych dokonce řekl fetish :) Pro neznalého je Defender prostě šok :) Jenže to k tomu prostě patří.

Po koupi budeš samotář. Třese se to tak, že se s tebou manželka rozvede, děti s tebou přestanou jezdit, protože se stydí :) pokud nejsi farmář, nebo horal a nemáš je vycvičené. Pokud jsi horal, jiné auto asi nechceš. Ovšem v terénu za ním všechny off-roady zůstanou. Předjede ho jen Lada Niva a možná Suzuki Samurai
zana
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pát 12.10.2007, 07:53

Příspěvek od zana »

Je škoda, že angličtí lempli to dotáhli s kultovní, konzervativní značkou až k Tatovi do Indie, takovou ostudu si značka LR nezasloužila. Měl jsem LR Disco, Free , Defa i Toyotu Hilux, dnes mám Hiluxku a LC 80 a protože nejsem autokutil abych dodělal, co anglický albánec nepřišrouboval, zůstanu u značky, kde ještě kvalita něco znamená. Nicméně nechápu nevraživost mezi fandy LR a Toyoty, zřejmě nějaké přenesené komplexy ze školky.. :lol:
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

je to naprosto jasný... na Kvildě jsme potkali oranžovej range rover... s nějakým teplometem jak by řek topolan.. :lol: určitě tam měl hadřík v autě a přijel tam jen aby nám ukázal jak si umí vyleštit koule... ale víš co... si jenom paroubkový oranžový naleštěný teplý lejno... orange sucks
Obrázek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Alesak
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: úte 11.05.2010, 04:12
Bydliště: Kuřim

Přešel jsem LR DISCOVERY NA LC 150

Příspěvek od Alesak »

Dovolím se podělit s prvními dojmy po přechodu z LR DISCO na LC 150. První pocit - je mi trochu smutno. Chybí výkon motoru, šestistupňová převodovka a měchy. LC je určitě dobré auto, uvnitř ve srovnání s D3 komfortní, polohovací zadní sedačky ocení hlavně ženy se spícími dětmi. LC má dostatek prostoru na zadních sedadlech. Avšak jízda je tak trochu jako na žebřiňáku. Design auta si musí každý zhodnotit sám, mně se moc nelíbí, ale stálě věřím, že je to spolehlivé auto, což jsem o DISCO 3 říci nemohl. Také snad proto jsem přeběhl. Byl jsem zvyklý na to, že se v DISCO vzájemně zdravíme, což, jak jsem zjistil, u Toyoty nefunguje. Možná směšné, ale bylo to příjemné. Motor u Toyoty LC 150 klepe, drnčí, cosi mi tam furt při nižších otáčkách cvaká (řetěz? ventily asi těžko), slyším turbo, jak píská. Přidal jsem sadu F1, aby to trochu jelo - nic moc. Chtělo by se mi říci, že nechápu, jak ta hovada mohla dát do novýho auta tak starý motor. POtom se ale uklidním a vysvětlím si, že je určitě nekonečně spolehlivej. Spotřeba 10,5, u Discovery to bylo o litr více. Jízda s karavanem 1600kg výrazně horší než DISCO 3, také to má menší hmotnost ("jen 3000kg"). Možná mě pošlete někam, ale říkám si, že jsem měl, pokud nějakou Toyotu, tak potom V8. Možná působím trochu rozežraně. Asi jsem. Ale jsem celkově smutnej a kdykoliv do nové LC 150 sedám, myslím na cvakající motor, pětistupňovou převodovku. A nevím, jak dlouho to vydržím.... uvidím v Rumunsku, v Disco jsem měl pod nárazníkem naviják, teď čekám na pevnostní rám pro 150ku a vlastně nevím, jestli to je dobrá investice. Tak to jsou mé pocity po 6000km v Land Cruiseru 150. Kamenujte mě :roll:
Alešák
Ríša
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: sob 19.01.2013, 12:03

Příspěvek od Ríša »

Myslím, že nejlepším vozem do terénu a proto jsem si já Toyotu koupil je LC 80. Vyměnil jsem ji za Jeep Wrangler Rubicon, který jsem si koupil před 2,5 lety jako nový vůz. Jeep Wrangler je ikona, dokonce jsem přesvědčen že větší než Land Rover Defender, ale spolehlivost a kvalita vozu je jednoznačně na straně Toyoty. Ještě při řešení záruky v průběhu dvou let jsem u Jeepu řešil některé problémy a takový přístup u prodejce a importéta jsem ještě nezažil a to byl důvod proč jsem mého milovaného Wraníka přenechal bratrovy a šel jsem do 20 let starého auta LC 80 s najetými 330 tis. km. V současné době jsem zcela spokojen a čím dál více přicházím na chuť mého nového auta a denně objevuji jeho značné přednosti.
V létě chystám expedici do Rumunska a už se těším na cestu se svým Optimem Primem - jak své nové Toyotě říkám.

Vstříc heslu Kudy já jel těžko bys šel.
Toyota LandCruise - legendary off-road for 60 years.

How I went, you went hard. Kudy já jel, těžko bys šel.
Odpovědět

Zpět na „Land Cruiser“