Auris vs Golf aneb neztraci golf Auru??

nová modelová řada - nástupce Corolly
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Auris vs Golf aneb neztraci golf Auru??

Příspěvek od Luke_Luke »

Toto rozdavaji v Toyote a ve VW zatajujou...kdyby si chtel nekdo precist...pripominky piste sem :lol: :lol:

http://destroyer.wu.cz/jentak/ag/

8-) 8-)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Max8888
Navigátor
Příspěvky: 100
Registrován: úte 09.01.2007, 17:08
Bydliště: Uh. Hradiště

Příspěvek od Max8888 »

Urcite je to zajmave srovnani, skoda ze tam neuvedli ceny servisnich prohlidek - to by VW vubec nikdo nekoupil.
Skoda take ze TOYOTA nanabizi takovou rozsahlou vybavu jak VW, to by Japonci meli co nejdriv napravit
VOLVO S80 2,4 D5
AURIS 1,6 MM LUX EX
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

Ja bych radsi to zpracovani a materialy - porad moc setri , zlate stare auta
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
holecekm1
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: pát 14.11.2008, 17:20
Bydliště: Teplicko

Příspěvek od holecekm1 »

Myslím, že se s recenzí dá souhlasit. Motor mám sice jiný než testovaný vůz, ale jinak zbytek sedí. Problémem Golfu je jeho vyšší cena, Aurise zase (oproti Golfu) nekvalitní materiály a mizerná úroveň zpracování. I když teď jsem jel v P 307 a zlatý Auris :D
Auris 1,4 D-4D Sol
holecekm1
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: pát 14.11.2008, 17:20
Bydliště: Teplicko

Příspěvek od holecekm1 »

Pavo.B. píše:Ja bych radsi to zpracovani a materialy - porad moc setri , zlate stare auta
S tímto plně souhlasím, ale éra kvalitních a "hodnotných" aut už je asi nenávratně pryč
Auris 1,4 D-4D Sol
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Max8888 píše:Urcite je to zajmave srovnani, skoda ze tam neuvedli ceny servisnich prohlidek - to by VW vubec nikdo nekoupil.
Skoda take ze TOYOTA nanabizi takovou rozsahlou vybavu jak VW, to by Japonci meli co nejdriv napravit
Co mas na mysli?? Co se do golfiku montuje vice nez do Aurise? :)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Max8888
Navigátor
Příspěvky: 100
Registrován: úte 09.01.2007, 17:08
Bydliště: Uh. Hradiště

Příspěvek od Max8888 »

Toyota nabizi 3 druhy vybavy Tera, SOL, LUX, a popripade nejake vybyvy v akci. A moznost vybrat se 5 motoru.
U VW dostanes katalog doplnkove vybavy na 6listech formatu A4, a moznost volby ze 6 motoru a jeste moznost 4x4.
Proste tim chci ric ze u VW si svoje auto muzes poskladat podle sebe.

Jinak by me zajmalo co v kvalite spracovani Vam na Toyote vadi, ja zatim zadny problem nenam, ale kdyz jsem se svezl v golfu, tak me to prislo o hodne lacinejsi nez Auris
VOLVO S80 2,4 D5
AURIS 1,6 MM LUX EX
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Taky nemam problem s kvalitou

1,4 D-4D
2,0 D-4D
2,2 D-4D
1,6 VVTi valvematic 97kw
1,8 VVTi valvematic 108kw
1,33 VVTi

starsi motory v aurisu:
1,4 VVTi 71kw
1,6 VVTI 91kw

napocital jsem trosku vice nez 5...v tomhle bych nevyhodu nevidel...ve svete se dale prodava Auris 3,5 V6 280k.

Co se tyka doplnkove vybavy mam doma katalog primo od Toyoty a je tam slusny vyber...ono je taky problem, ze toyota ma pulku toho, co ma Golf jako priplatkovou vybavu jiz ve standartu...
Ale jmenuj neco, co ma Golf navic...ja myslim, ze prvky jako senzor deste, senzor svetel, samostmivaci zrcatka, 9airbagu, atd atd delaji z Aurise slusne vybavene auto...

Vybavy byly Tera, Sol, Sol+, X a Lux...akcni Tera Cool a Exclusive.
Ted se vyrabi Tera, Exclusive Navi(uz neni jen akcni, ale normalni), Lux a Premium...

Zkus se mrknout treba tady...budes mozna prekvapen...
http://www.toyota.cz/Images/Auris%20RC% ... 771588.pdf
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Max8888
Navigátor
Příspěvky: 100
Registrován: úte 09.01.2007, 17:08
Bydliště: Uh. Hradiště

Příspěvek od Max8888 »

Tak Luke_Luke, dnesni nabidku Toyoty znam velmi dobre, a popravde trochu me mrzi ze nebyla tak rozsahla kdys jsem Aurisa kupoval, je pravda ze je hodne funkcni ale postrada individualitu. Ale pro priklad ti napisu ze jsem chtel vyhrivani sedadl, rekli me ze pro cesky trh se to dela jen v kombinaci s kuzi. Jak je to ted me moc nezajma jelikoz auto uz mam.

Ale u golfa pro priklad, Kdybych chtel kuzi (cervenu) do 1,4 prosim - neni problem, u Aurisa bych musel mit vybavu LUX a pak se semnou budou bavit, a dostanu pouze cernu. Xenony do zakladni vybavy - take bez problemu, v toyote to zacali nabizet pouze ted.
Toto je hendikep TOYOTY - nemoznost to poskladat podle sebe.
VOLVO S80 2,4 D5
AURIS 1,6 MM LUX EX
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Ach uz rozumim, co myslis...a souhlasim na 100%, mam stejnou zkusenost, chtel jsem dodelat parking senzor a ptal jsem se na opravdovou loketni operku v interieru...ne jen tu imitaci.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
bingo
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 15.03.2008, 11:46

Příspěvek od bingo »

Luke_Luke píše: Ale jmenuj neco, co ma Golf navic...ja myslim, ze prvky jako senzor deste, senzor svetel, samostmivaci zrcatka, 9airbagu, atd atd delaji z Aurise slusne vybavene auto..
Vzdyt tam nejdou ani absolutne zakladni veci. Nejslabsi benzin a nafta nemuze mit tempomat, proboha proc? Nelze vybrat/priplatit kola. Neni loketni operka a ventilace pro zadni sedadla. Nelze zatmavit skla. Samostmivani zrcatek taky od pul milionu a jen u vnitrniho zrcatka, driv nebylo snad vubec. Bixenony s natacenim nelze, ale aspon uz jsou obycejne xenony i pod 700 tis. :) Zadne lepsi audio. Zadna tvrdsi sportovni sedadla. Ten bajonetovy klic jak od Dacie uz se dnes taky moc nenosi.

A pak jeste nejake opravdove extras typu kuze/alcantara, stresni okno, adaptivni tlumice, DSG.
Auris 1.6 Sol
bingo
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 15.03.2008, 11:46

Re: Auris vs Golf aneb neztraci golf Auru??

Příspěvek od bingo »

Luke_Luke píše:Toto rozdavaji v Toyote a ve VW zatajujou...kdyby si chtel nekdo precist...pripominky piste sem :lol: :lol:

http://destroyer.wu.cz/jentak/ag/

8-) 8-)
Nechci delat Golfu advokata, ale dva roky stare srovnani neceho, co uz se dnes vubec neprodava, k cemu je to dobre?
Auris 1.6 Sol
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

hh bingo je zaryty vw :lol:

Nabizeji to v Toyote, zeptej se jich proc to tam je...
Jo a k tem kolum, ja jsem si mohl vybrat jake chci z nabidky Toyoty, nebo cokoliv za priplatek...
Tlumice mi dokonce nabizely sportovni se snizenim tusim 30mm...proste to, co je v tom tuningovem ceniku.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
bingo
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 15.03.2008, 11:46

Příspěvek od bingo »

Luke_Luke píše:hh bingo je zaryty vw :lol:

Nabizeji to v Toyote, zeptej se jich proc to tam je...
Jo a k tem kolum, ja jsem si mohl vybrat jake chci z nabidky Toyoty, nebo cokoliv za priplatek...
Tlumice mi dokonce nabizely sportovni se snizenim tusim 30mm...proste to, co je v tom tuningovem ceniku.
Neee, nejsem zaryty VW, na to je moc predrazeny :wink: Ale idea skoro neomezene konfigurovatelnosti se mi proste libi. Auris je skoro uplny opak.

Jinak kola jedine z katalogu prislusenstvi a tam jsou (nebo aspon pred rokem byly) ceny naprosto mimo, 16" origo litak cca 7 tis., 17" cca 12 tis, ty sportovni pruziny cca 20 tis. :) Co jsem se ptal, tak tehdy z toho nedavali zadne slevy a nikdo z toho nic nekupoval, jedine jako packet urban, nebo jak se to jmenuje, ktery stoji normalne.

Ted koukam na novy cenik Aurisu, cenovy rozdil mezi Exclusive Navi 1.6 Valvematic (445 tis.) a Exclusive Navi 2.0 125k naftou (615 tis.) je 170 tis., to je svetovy rekord mezi priplatky za naftu :D Po kolika km se to asi vrati :) A zajimavych momentu je tam vic.

Ne v otazce ceniku a konfiguraci si skutecne s Toyotou nerozumim :(
Auris 1.6 Sol
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

No v dobe, kdy jsem kupoval ja (4mes zpet) stal 1,6(ta starsi) a 1,4D-4D naprosto stejne a presto jsem si nezvolil Diesel, rozhodl jsem se, ze budu minimalne 4 roky mit drahsi provoz i drahsi servisni prohlidky, ale nelituju toho...
S vybavou auta jsem naprosto spokojen, krome vyhrivanych sedadel mam vse, co jsem chtel...mozna nejsem takovy remcal, proste u mne dobry :)
Naposledy upravil(a) Luke_Luke dne pon 06.06.2011, 07:38, celkem upraveno 1 x.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Auris“