Auris TS Hybrid - spotřeba

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od maxwell »

Jezdil jsem s Avensisem i s tím novým, žádné takové drama při rozjezdech nevidím...naopak si užívám akceleraci a pomoc elektromotoru...než ostatní zašaltujou, jsem už dávno pryč....
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
Uživatelský avatar
sae
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: pát 26.07.2013, 10:25
Bydliště: BB

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od sae »

Ako sa hovorí: Všetko je v tvojej hlave ... :D
Auris HSD 9/2011
5,185 l/100 km
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od bobanakis »

A ja myslel ze pod kapotou :D ,ale je to vec nazoru... o nic nejde
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1963
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od slabostka »

problém s akceleráciou myslíš zvuk-hluk?
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
LuboSvet
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: stř 11.05.2016, 20:20

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od LuboSvet »

Zdar. Mám s Aurisem Hybrid najeto 1500 km. Zatím prům. spotřeba 5,0 l. Při nedávné cestě z Prahy do Brna a zpět spotřeba při 130 km na tempomat 5,4 l. Po Praze jezdím od 3,5 do 6 litrů. Většinou cca 13 - 15 km úseky. Z práce večer okolo 22-té hodiny při slabém provozu ( hodně z kopce ) jezdím za 3,5-3,9 l. Ráno okolo 8-mé hodiny v provozu ( do kopce ) za 4,9-6 litrů.
tracid
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 10.01.2015, 18:57

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od tracid »

Ahoj,
mam na vikend pujceneho hybridniho Aurise. Chci se zeptat jak moc se lisi spotreba na pocitaci od realne spotreby dle dotankovani? Bohuzel nebudu mit moznost projet celou nadrz a porovnat.
Kcheml
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29.01.2015, 19:01

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Kcheml »

tracid píše:Ahoj,
mam na vikend pujceneho hybridniho Aurise. Chci se zeptat jak moc se lisi spotreba na pocitaci od realne spotreby dle dotankovani? Bohuzel nebudu mit moznost projet celou nadrz a porovnat.
Mně ukazuje spolehlivě, a to každé tankování přepočítávám ve spritmonitoru.
Toyota Auris Hybrid Touring Sports Executive TSS 2015
tracid
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 10.01.2015, 18:57

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od tracid »

Diky. Ta spotreba pri klidne, ale nijak loudave jizde mezi vesnicema kolem 3,8 l/100 km se mi zda neuveritelna...
Uživatelský avatar
sakiyota
Člen Týmu
Příspěvky: 30
Registrován: úte 20.01.2015, 09:31

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od sakiyota »

Cez prazdniny cesta do prace mezi 3,5-3,9l , domov 5,2l. Prevysenie 200m n.m. Teraz bezne s rozvozom do skoly 4,1l-4,5l, podla toho kolko stinken diesel musim obehnut. Domov 5,2-5.6l. Inak na dialnici pri 140tacho, 2 bicykle na streche,plny kufor a 7,1l. Mohlo to byt menej, stacilo trochu spomalit ale ked ma caka 1000km tak nejak nemam trpezlivost na 120tacho po dialnici :(. V DE som skusal maximalku, tak slo v pohode drzat 196tacho. A rucicka v zelenom ECO :)
Auris TS Hybrid
Endrju
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pon 20.02.2017, 12:16

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Endrju »

Zdravím všechny,

Od Prosince mám nového Aurise TS Hybrid a po prvních 5 tkm bych se chtěl podělit o pár zjištění a probrat jak to vidíte vy:
- nenašel jsem přínos EKO režimu. Sice snižuje účinnost klimatizace/ventilace, ale na spotřebu to nemá vliv. Navíc prokazatelně dobíjí akumulator pomaleji než normal mode.
- pokud chcete po startu oddálit co nejdéle start motoru (např. Pomalé proplantání se parkovištěm), tak musíte mít vypnutou ventilaci a ihned stiskněte tlačítko EV mode. Pokud nemáte vybitý akumulátor a není -10 st. Tak do rychlosti 30 kmh můžete klidně jet.
- jízda na EV mode, to je epizoda sama pro sebe. Za předpokladu že mám nabito tj. 6 dílků z 8, tak z místa se dá rozjet až na 50 kmh.
- nejeefektivnější způsob jízdy je jízda s nabitým akumulátorem na horní hranici 6 z 8 - více, kdy se pohonné ústrojí dostane do fáze kdy spalovací motor jede a pohání kola a 1. Generátor a 2. Generátor také pohání kola tj. Na displeji svítí červené šipky od motoru a žluté z akumulátoru do kol.
- glide tzv. Plachtění - na hodně fórech i zde jsem o něm četl a měl jsem za to že je to režim, kdy jen pustím plynový pedál ale je to až stav kdy se pedá po uvolnení jemně přišlápne a na palubovce se dostane ručička do nuly. Jde pak cítit, že auto nic nebrzdí a udrží rychlost dlouho. Hodně to pomáhá v kolonách, ve městech apod.
- po nastartování, kdy poprvé sepne benzínový motor a mám nabité akumulátory, tak se akumulátory snaží pomáhat a rychle se vybijou. Raději volím režim, že po nastartování jedu chvilku na hranici power kdy už energie nejde z akumulatoru, ale naopak. 2x - 3x to takto rozjedu a řídící jednotka pochopí, že nechci vybít akumulátor a rychleji se dostanu do fakze nabitého akumulátoru a jedu efektivněji.
- jízda do kopce není v tomto autě zábavná, ale ideál je nabrat požadovanou rychlost co nejdřív před kopcem a pak ji v průběhu kopce udržovat ( v závislosti na délce apod. Pŕi kratších kopčich je lepší do kopce jemně zpomalovat a z kopce to zase pŕi nížké spotřebě dohnat ale to už je jako hodně eko přístup)

Přešel jsem na Aurise z dieslového Fordu(se kterým jsem najel za 9 let 350tkm a poruch jsem měl víc než dost, zejména spojené s dieslovým motorem a eko pomocníčky tj. Vstřiky, EGR, DPF, turbo)
Auris je fakt tichý, samozřejmě vytočený motor je hlučny.
Spotřeba je čím dál lepší, začal jsem na 5.5 l/100km a poslední 3 nádrže mám za 4.6, 4.4, 4.1
Nejvíc ve spotřebě mi pomohly body 4 a 5.

Vás bych chtěl poprosit o vaše zkušenosti nebo jiné tipy. Pokud s něčím nesouhlasíte budu rád i za takové názory.
d0st
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 16.07.2016, 13:25

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od d0st »

Všechny tipy můžu do puntíku podepsat. Co se snižující se spotřeby týče, tak je potřeba si uvědomit, že se začalo oteplovat, taky mi už klesá pod 5 a ještě před měsícem byla skoro 6. Je rovněž důležité kde jezdíš (já třeba 20km tam a zpátky skrz ucpanou Prahu každý pracovní den)...
Uživatelský avatar
sakiyota
Člen Týmu
Příspěvky: 30
Registrován: úte 20.01.2015, 09:31

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od sakiyota »

Ja mam Eco rezim v zime rad, jak mam tazke boty, tak mozem viac dupat na plyn a otacky neletia hned hore, ako je motor trochu Eco otupeny :). Mam este pocit ze ma trochu iny zvuk, taky tlmeny, neni to tym inym rezimom prace motora ?
Auris TS Hybrid
Endrju
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pon 20.02.2017, 12:16

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Endrju »

Nejčastěji jezdím trasu Ostrava - Opava a zpět. (34 km). Do práce jezdím za 4.3 - 4.7 a zpět za 3.6 - 4.0.
Samozřejmě teplota má obrovský vliv zejména v prvních 8-10 km kdy při vyšší teplotě motor velmi rychle je schopen jen EV only a tak je základ na nízkou spotřebu pro krátkou trasu jasný.

- Měl bych dotaz, jste schopní se rozjet pravidelně v EV mode na 50kmh? Jednou mě to pustí skoro až k power metě a jindy to už nahodí motor při polovině ECO.
- A ještě jeden dotaz. Jak se rozjíždíte ve městě na semaforech vy? Na výběr je co nejdéle na EV a pak lechtat motor až na požadovanou rychlost. Já preferuju do cca 30kmh co nejrychleji na aku a pak sešlápnu hrqnici power az do rychlosti 50-60 a pak to lechtám a vychází mi to cca stejně jak to loudání ale jsem rychlejší. Poslední možnosti je neřešit to, ale na to je času dost, zatím mě to bavi.
- a ještě jeden tip. Pokud máte pŕed sebou jízdu z kopce kde se dá brzdit a neztrácite rychlost, tak se dá čerpat energie na mírně sešlápnutý brzdový pedál aniž by svítilo bezdové světlo. ( a nedochází k pomyslné provokaci řidiče za váma) (to kdy se vám rozsvítí brzdové světlo můžete vysledovat v noci, jde to vidět u TS FL) Režim B je kontraproduktivní - protože pomáhá brzdit i spalovací motor a tak není rekuperováno tolik energie)
d0st
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 16.07.2016, 13:25

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od d0st »

Co se semaforu týče, záleží na dopravní situaci, když je prázdno, tak se rozjíždím co nejvíc na EV, když je plno, šlápnu na to a pak se snažím držet rychlost "lechtáním".:) Jinak EV většinou těch 45-50 bez problému vydrží.
Výhodu EKO jsem našel jedinou ... když dojíždím domů, jedu vedlejší ulici asi 500m do mírného kopce. Pokud chci jet jen na baterku, v EKO můžu paradoxně šlápnout na plyn trochu víc, než při EV, a benzíňák se nespustí.
Uživatelský avatar
sae
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: pát 26.07.2013, 10:25
Bydliště: BB

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od sae »

... na "lechtání" si zapínam tempomat. Ak sú na dlhej ceste mierne kopčeky a klesania držím plyn na jednej úrovni a auto do kopca mierne spomalí a dolu kopcom zrýchli. Okamžitá spotreba je rovnaká. Tempomat zapínam len na rovine.
Auris HSD 9/2011
5,185 l/100 km
Odpovědět

Zpět na „Auris“