Jake skody muze napachat - Kurovec - muze se stat i jinde!

Tlachání o všem - bez zaměření!
Odpovědět
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Výkon v koních (našich, tzn. např. německých/japonských, ne např. anglických/amerických) * 7023,5 (zhruba) = točivý moment v Nm * otáčky

Ale pozor, nejedná se o maximální točivý moment, ale točivý moment působící při daných otáčkách.

Přesnější hodnota výše by byla cca 7023,4957020246092753306578113468.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Sak jsem jim to lumpum psal, ze vykon je primou funkci kroutaku a otacek.. To jsou teda lajdaci, ignoruji uz i moje prispevky. :-D :-D To jsem to dopracoval...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

No to je mi jasne, ze to nemuze byt maximalni(pokud zrovna nezadam otacky, pri kterych to ma max. kroutak) :)
BTW ta konstanta se vzala odkud?
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Luke: (30000/pí) * 0,73549875

acsasa: Mají tam drobnou nepřesnost. Nelze obecně říct, že maximální zrychlení nastává u konstantního převodu při maximálním točivém momentu. U velmi dlouhého převodu a velmi vysoko položených otáček max. točivého momentu může již být na otáčkách Mmax odpor vzduchu (+ další méně podstatné odpory a ztráty) tak vysoký, že zrychlení bude nižší než při určité nižší rychlosti při podstatně menším odporu vzduchu. Nebo se dokonce ani otáček Mmax na rovině bez asistence nedosáhne.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

NJn... co nadelam. .:-) Ti vysokoskolaci.. :-))))
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Ano, je u nich (a nejen u nich) bohužel často evidentní tendence papouškovat něco (včetně obdobných nepřesností) jen proto, že to pochází od "nedotknutelných kapacit". Nejlepší je ale být "dělníkem logiky" a všechno si hezky spočítat, promyslet, odvodit a měřením ověřit sám, někdy s překvapivým výsledkem. Takový přístup si, pochopitelně, lze udržet i na VŠ, ale kvůli tlaku okolí by to jistě bylo velmi obtížné...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Zas opatrne.. :-) Nevidis tomu cloveku do hlavy ani neznas presnou genezi te stranky. :-) Takze necin soudy zbytecne razne.. :-) Furt si rikam, lepsi nez vubec nic... A kdyz se mi to ukaze dostatecne dobre a presne, proc to nepouzit... opatrnejsi bych byl uz u nejakych generalizaci, ale... Znas to... Takze Jakube... ZADNE MORALIZOVANI prosim...
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Nepřesnost to je bez ohledu na cokoli. Vsaď boty, že spousta lidí to, co je tam uvedeno, vezme jako hotovou věc. A u mnoha lidí z VŠ jsem už mnohokrát místo správného přístupu QUESTION EVERYTHING, který by člověk u vysoce inteligentních lidí automaticky očekával, viděl přístup TOTO JE FAKT A NENÍ TŘEBA HO OVĚŘOVAT. Když to řeknou u něčeho opravdu jednoduchého, co je zjevně zevrubně prověřeno (klasicky např. 1 + 1 = 2), no problem. Ale mnozí jsou schopni toto aplikovat i v krajně mlhavých případech, do kterých nevidí, v nichž se odevzdávají na pospas vyšším autoritám...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

To jiz ale jinde jsme , to je jina vesnice.... Totez rano, tentyz den. .:-))))
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Když to souvisí a je to důležité... Jó, Nástěnka...
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Luke_Luke píše:
Jakub Krčma píše: Klasika. Luke napíše něco, aniž by to pořádně prozkoumal, a já se nemůžu ani obhájit? Když budete dostatečně PEČLIVÍ, dojdete ke SROVNATELNÝM číslům jako já. Jako by došel KDOKOLI jiný, kdo tomu rozumí...
Nechtej mne nasrat Jakube, do ted jsem byl k Tobe mirny a toleroval jsem Tvuj exotismus.
Nepotrebuju nic zkoumat, byl to udaj vyrobce.

BTW vcera jsem zkousel na dalnici za mirneho deste jet do relativne slusneho kopce s Aurisem 188kmh dle GPS, kdybych jel obracenym smerem odhaduju hrave pres 200 GPS. Priznam se, ze za tech podminek jsem mel opravdu bobky vyndat z palubky GOPRO a natocit to...to jen tak pro ukazku, ze neco z praxe muzes cisly vyvracet jak chces, ale vcera se to stalo a to na papire nezmenis, ikdybys svou snahou vytvoril skrkatko na svych spodarech ;-)
Když jsem říkal, že jsi to pořádně neprozkoumal, tak jsem měl na mysli to, že jsi se nepodíval na údaje o rozměrech obou aut (případně o rozdílu výkonu na kolech) atd., ze kterých by vyšlo najevo, proč Rapid s menším výkonem jede 195, zatímco Auris s výrazně větším výkonem nejede (neasistovaných) 200 (přestože Corolla s identickým motorem by cca 200-201 jet mohla - úplně stejně, jako Tvůj Auris cca 195-196, protože Corolla má v základu od výrobce uvedeno 195 místo 190 u Aurisu, viz otázka zaokrouhlení a fluktuace). Čili to není žádný můj exotismus, ale pouhá relevantní fakta, která nelze ignorovat.

Jo, zde je starší výrok aczasa ohledně maximálky jeho Avensise Verso 110 kW:

"Tak vis jak.. :) Papirove udaje a teorie je fajn. :) Ale GPS nelze, takze pokud je to oprene za 220, tak to opravdu jede neco kolem 215. A to neni ani z kopce, ani s plachtou po vetru. A pripominam, ze to auto ma najeto pres 300k km. :) Ale to je k previim uz dost off topic.. :D"
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Joooooo... jsem slavny.... uz me cituje zase ten Kubula a Kuba Kubikula... dela ze me Bar Bar Bar Barbuchu.. .-)))))
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Jen jsem slíbil Lukemu, že to sem šoupnu, až to najdu... Kvůli tomu kopci.
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

Kubo trápí mě jedna otázka. Když máš v popisu tolik aut, jakou mají barvu? :-)
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“