studený motor,cukání

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Tak abychom se vrátili k nekonečnýmu tématu... tak čidlo teploty vody nezměnilo absolutně nic. Původní fungovalo stejně jako všechny čidla v celice... tedy perfektně.... elektronika prostě za nic nemůže... já si namam prakticky na co stěžovat, ale teda malinko zblblý starty u zmrzlýho auta už tu řešim mega dlouho... je to tak, že se to cukání dá obejít tim, že lehce zmáčknu pedál plynu aby se ustálila ručička cca někde u 2000 otáček a uklidní se ihned... a zvykne si.... takže mam pocit jakoby zamrzlo lanko někde po cestě... fakt jako už nevim, ale baví mě to... když mrzne a auto je zmrzlý, nastartuje pohoda, otáčky drží, ale než vylítnou do 2000 tak se začne cukat... když zmáčknu plyn lehce abych přidal z cca 1300 otáček na 2000 tak se v tu ránu uklidní... co to jako může teda dělat? něco je zmrzlýho ale co jako :-) dá se tomu pomoct lehkým přidáním plynu... jako by zamrz plynovej pedál, nebo lanko... tak nějak, zvláštní to záležitost...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

dneska sem si to zase ověřil (tejden auto stálo venku)... prostě stačí jen lehoučce přišlápnout plynovej pedál a tim nechat otáčky po startu vylítnout z 1400 na 2000... držet a po cca 10- 15 sekundách stačí pustit pedál a jsou tam kde měly bejt...držej 2000 auto nekucká a pak otáčky klesaj... divná to záležitost... něco je zmrzlýho, dá se to obejít takhle v poho ale co to ksakru může bejt? :lol: jako by zamrzlo palivový čerpadlo? no něco s čim dokáže prostě pohnout plynovej pedál a jen když je auto zmrzlý a delší dobu stojí... nějakej nápad? :lol: řešení to je a funguje... ale stejně si řikám co to je za koninu...
jo ještě jsem zjistil, že když ten pedál zmačkneš víc než na těch 2000 otáček, tak se to celi nelíbí... musí ho člověk zmačknout přesně na těch 2000 a čekat těch 10 sekund... takový hrátky s řídící jednotkou, ta zase jakoby ví, že nad 2000 otáček volnoběh neni good po startu :-) tak si takhle hraju :-) ale jakmile si zamáčknu pedál ihned po startu a vyhonim jí na těch 2000 tak si ani jednou nekuckne :-) :lol: :lol: :lol: i kdyby bylo -30 nějaká gamesa nebo co? hra na šlapku :-) a nebo hra máš zmrzlou nohu nebo ne pilote? :-)
no někde se prostě zasekne informace, že má volnoběh vylítnout na 2000 a já mu to takhle manuálně usnadnim... a i jednotce... ale dělá to mráz! nic jinýho jen mráz... a co teda řiká jednotce že má zvýšit otáčky na těch 2000?... to zabalim do alobalu :-) a sežeru :-) nebo to ten předmět nějak tepelně odizoluju... co je tím předmětem tedy :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

Tak dneska byla houby zima, ale taky pozoruju něco podobného -- celi si přede bez problémů, ta je ještě "mladá", ale corolla si v zimě "vymrčuje" a kolísají jí na volnoběh otáčky. Kupodivu po nastartování je docela klid, ani to nevypadá, že by se chtěla na sytič ohřát, blbnout to začne později. Taky se mi zdá, že když chvíli podržím otáčky plynem, že se to pak uklidní.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

gramo> to máš něco jinýho... mně otáčky nekolísaj

Mno zkusíme časem lambdu Denso... mam dojem že mi to dost čadí... toho si když je teplo člověk nevšimne, ale v zimě je to čadidlo :lol: normální šedej dýmek... a to asi už pár let, když tak o tom přemejšlim :lol: moc bohatý mam dojem...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

ten kouř po nastartování jsou netěsníci gufera ventilu. Asi bych se podíval na čidlo teploty motoru a čidlo teploty nasavaneho vzduchu. Nemusí při stejné teplotě dávat ten správný údaj a jednotka čeká na údaj od ls pro kontrolu. Tím že pridáš plyn jednotka přejde do režimu bez ls a palivo dávkuje podle polohy klapky x tlak v potrubí
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

libor> čadí to permanentně... i když je to zahřátý... teda na neutral, jinak tam nevidim :lol: když je teplo tak to neni vidět... ale při těhle teplotách je to dýmovnice :lol: minimálně 3 roky bych to tak viděl... ale jak řikám, nějak sem si toho nevšímal nikdy... až brácha dneska když si bral věci z kufru, tak tam přes ten čoud neviděl :-) řikal: "to je jako v pohodě? normální ty vole ?" :-) já řikám " mnoooo nevim vole" :lol:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Sem nechal zase celi pořádně vymrznout... asi 7 dní... dokonce i stropní lampička odmítala jak byla zmrzlá svítit :-) no ale fakt to cukání po zmrzlým startu se dá obejít jak už jsem psal... stačí přidržet plyn na 2000 na cca 10-15sec ihned po nastartování, vyhonit otáčky tak jak to dělalo kdysi automaticky a problém je vyřešen... co to ale může dělat? Resp. nedělat, že to odmítá vyhonit otáčky na 2000 automaticky... Je ale hezký že se to dá takhle lehce oblafnout... to mě kdysi nenapadlo... něco prostě totálně zmrzne, ale co... Ten co na tohle přijde a doufám, že tahle srandička se bude týkat víc aut, co bydlej outdoor bude hustej Mega, před nim pokleknu :lol:

ps: Jak ono to vůbec funguje... v létě, resp. do cca 5°Celsia po nastartování má mít motor otáčky cca 1500/1300 jak znám, změna přichází v mrazu... to má po nastartování motor mít 1300/1500 a vylítnout když je zmrzlej na těch 2000... a pak klesat. Jediný co mě napadne, je, že teda se stlačí sám plynovej pedál na neutral... aby to jako přidalo na těch 2000? nebo to přidá otáčky i bez stlačení pedálu? jako že system hejbne lankem? že by lanko prostě někde přimrzlo? a po sešlápnutí pedálu se uvolní a klouže tak jak má? špatná myšlenka?
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

je tam ještě volnoběžný ventil (ISCV), elektricky ovládaný, vespod pod klapkou.

Mě v zimě corolla nedrží volnoběh, ale vymrčuje si otáčkama v pravidelných intervalech nahoru dolu (nechcípe), furt se neví čím to je... Zajímavé, že když to po zahřátí vypnu, cca 5-10 minut nechám stát, tak pak už je v klidu.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

gramo> Idle speed control valve byl dááávno zkoušenej, měl jsem pučenou celou klapku od Dejva... žádná změna, ten je okej :lol:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

ISCV jsem psal spíš jako odpověď na otázku "čím si ten motor přidává otáčky", že to netahá za lanko, ale má na to tenhle ventil.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

aha :lol: no moh bych zkusit ho polepit nějakou tepelnou izolací, mam pocit že nemá rád mráz. http://www.autofashion.cz/zbozi/produkt ... -5-mm.html
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

No mělo by to fungovat takhle:
ECU načte teplotu motoru z teplotního čidla, podle toho natočí ten IAC ventil a tím nastaví množství nasávaného vzduchu do sání = volnoběžné otáčky. Jak teplota motoru roste, ECU pootáčí IAC valve a přivírá množství nasávaného vzduchu - otáčky klesají.
IAC valve je proti zamrznutí chráněný vedením chladící kapaliny kolem ventilu.
Takhle to mám já a spousta dalších značek.
Je to v podstatě dřívější automatický sytič, jenom místo bimetalu, který tam byl dřív, to řídí ECU.
Jsou s tím problémy, ty krokové motorky jsou hodně citlivé, stačí sebemenší přidření a je s volnoběhem amen. Už u moc aut jsem je měnil.
Zlatý táhlo pod volantem, kdy řidič zatáhl, vysunul sytič a nebyl problém. Akorát na to nesměl zapomenout a včas ho zase zastrčit, jinak spotřeba nic moc.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Zejdy> Tim jak píšeš, že Ecu načítá teplotu motoru z teplotního čidla, myslíš vzuchový čidlo- kolík na sání asi. Ten zkusim vyměnit, případně ho píchnout do sání, mně ten kolík visí vedle filtru, tak možná že tomu čidlu vadí mráz a vlhko, když je venku... nevim, ale má ho víc lidí podle mě venku, a nikdo si nestěžoval 8)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
scream
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: úte 17.05.2011, 09:16

Příspěvek od scream »

no vzduchove cidlo to asi nebude, to by pri -12 znamenalo, ze by cidlo hlasilo -12, bez ohladu na to, ci je motor teply alebo studeny kedze je nasavany vzduch o tejto teplote.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

scream> no teplota nasávanýho vzduchu právě že po zahřátí auta neni -12, ale mnohem vyšší... motor produkuje teplo že :lol: jak řikám, je tam volně... hned u konusu... možná že kdyby bylo uvnitř, v tom gumovým kolenu, že tam neni tak nízká teplota... i když asi by měla bejt podobná... ale možná že by nebylo až tak zmrzlý... nevim
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“