Výrobní vada 2zz-ge

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ahold
Věčnej rejpal
Příspěvky: 597
Registrován: pon 27.04.2009, 22:34
Bydliště: Brutál - drsný kraj pro drsný lidi

Příspěvek od Ahold »

libor12 píše:copak Ti není jasné? Natocením vačky se mění okamžik otevření a uzavření sacího a výfukového ventilu. Tím pádem ale také objem nasaté směsí ve válci - dynamická komprese.
Budeš v sobotu na dílně? Mám mnoho otázek a potřebuju někoho z vás v tomto ohledu znásilnit :)
Jsem Zoofilní plyšomil a nestydím se za to.
Vrrrrrm Toyota Vrrrrrm Corolla Vrrrrrm TS Vrrrrrm
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Ahold píše: To mi ani neříkej. Před zimou sem v servisu měnil chladící kapalinu a ten servisák mi tam nalil jen 5 (nebo kolik) litru fridexu bez destilky. Když sem se ho na to ptal tak to prej nevadí, že auto když vyjede z výrobní linky tak to tak také maj... :( Strach mi to nedovolil tak jsem tak půl litra upustil a dolil destilku. Mám to celé vylít?
Naredit v kyblu 1:1 a pak to tam nalit. Ja jezdim pres leto na destilku a v zime redim, ale moc toho v zime nenajezdim jsem v garazi. Tak nejak podobne mi jeden idiot nalil fridex do mazdy a vzdycky v jednom useku tady u nas kdyz jsem ji dal klepec do kopce tak me sla nahoru rucicka. Cumel jsem jsem do toho vymejslel a pak jsem na to prisel ze to bylo timhle. Ono na ty flasce to neni napsany z prdele, stejne jako pomer na pytlu s cementem. :wink:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

neboj,chladící kapalinu máš novou :-)
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
Ahold
Věčnej rejpal
Příspěvky: 597
Registrován: pon 27.04.2009, 22:34
Bydliště: Brutál - drsný kraj pro drsný lidi

Příspěvek od Ahold »

krosmen píše:neboj,chladící kapalinu máš novou :-)
Sakra, tam je až taková péče o mé turbošidítko? Ani nevíš jak se tam už za váma těším. Jen doufám že tam ted nezavazí. Ten ovladač pošlu zítra, jen se musím zeptat na ČP jestli to jsou chopni tam zítra mít u Vás, nebo se mám raději podívat po jiném dopravci.
Nevíte o někom kdo k Vám pojede zítra z Brna/Bruntálu/Olomouce?
Jsem Zoofilní plyšomil a nestydím se za to.
Vrrrrrm Toyota Vrrrrrm Corolla Vrrrrrm TS Vrrrrrm
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Ahold píše:
libor12 píše:copak Ti není jasné? Natocením vačky se mění okamžik otevření a uzavření sacího a výfukového ventilu. Tím pádem ale také objem nasaté směsí ve válci - dynamická komprese.
Budeš v sobotu na dílně? Mám mnoho otázek a potřebuju někoho z vás v tomto ohledu znásilnit :)
no jestli tam budeš po obědě tak jako minule jsem přístupný debatě o čemkoli. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

fridex

Příspěvek od zejdy »

Amadeus píše:No pokud vím,tak fridex se musí ředit tuším v poměru 1:1.Samotný fridex granuluje už při -5 nebo tak nějak.Ale každopádně se musí ředit. 8)
No docela rád bych si vyjasnil nějaké pojmy okolo "fridexu". Antifreezee nebo jak se dnes ty všechny možné přípravky jmenují, jsou vesměs na bázi ethylenglykolu - diolu - to je alkohol se dvěma OH skupinami (do dalších podrobností se nebudu pouštět). Fridex už je jeho roztok, který je připraven tak, aby splňoval požadavky na chladící směs - tj. antikorozní účinky, teplosměnnost, viskozitu, bod varu, bod tuhnutí apod. Koupený Fridex v žádném případě nezmrzne v žádném mrazáku! Ředění je čistě věcí spotřebitele kvůli ceně - pokud si někdo naleje do chladiče neředěný fridex, akorát ho to stojí více peněz, ale v žádném případě neriskuje poškození motoru nebo sníženou účinnost chlazení. To samé se týká mísení: pokud je to přípravek na bázi zmíněného ethylenglykolu, může se míchat neomezeně bez ohledu na barvu. To je jenom marketingový tah jednotlivých výrobců. Tak a teď diskutujte.
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Re: fridex

Příspěvek od Kubrt »

Cim vice naredeny tim vice chladici vlastnosti naopak zase bod tuhnuti je bliz k nule.Cim hustsi smes mam v chladicim systemu tim vetsi napor na vodni pumpu a kanallky v chladici. Vetsi tlak skrz chladic = mensi prutok a horsi chlazeni. Hlavne kvuli hustote. Pokud pomineme bod tuhnuti atd tak jak pise vyrobce. Doporuceny pomer redeni a z toho bych vychazel. Prece si neojebu kseft tim abych doporucoval redit. Nejak neni o cem diskutovat. Myslim, ze nikoho moc nezajima kolik je v tom ceho a jak je to vyrobeny, ale to co je napsany na stitku jak s tim zachazet. Navic je potreba si uvedomit, ze je dulezite jako vyrobce pokryt sirokou paletu aut a z toho vychazet. Fridex zajiste muze sam o sobe splnovat nebo jiz splnuje pozadavky na chlazeni, ale urcite za nejakych podminek. A to je treba prutok chladiciho systemu. Nemuzes mi prece tvrdit, ze vemes kanystr fridexu a hrknes to tam bez toho aby jsi si precetl navod jen s tim, ze to obsahuje nejakej chlast a molekuly cehosi. Tobe to treba v Celde pojede i neredeny (nevim jakej mas chladic), ale v mojich 15 let starych autech kam se predemnou davala voda z vodovodu asi ne. Navic jak jsem psal, ty kanalky uz jsou sami od sebe dost uzky.Trosku zbytecna diskuze. :wink:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

mam moznost koupit vacku starsi ale jde o to jeslti pak jdou koupit samotna vahadla
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
Tequilla
Věčnej rejpal
Příspěvky: 646
Registrován: pát 16.09.2005, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tequilla »

Vazli píše:mam moznost koupit vacku starsi ale jde o to jeslti pak jdou koupit samotna vahadla
V USA na 100%...
Toyota Yaris 1.0, 1. gen. alias Pracant...prodáno do Jižních Čech, RIP :(
Toyota MR2 Mark III alias Mrcha
Toyota FJ Cruiser alias Můj sen :)
http://mr2.tequilla.cz
Peugeot 307 SW alias Pracovní realita ze žabožroutova
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

Tequilla píše:
Vazli píše:mam moznost koupit vacku starsi ale jde o to jeslti pak jdou koupit samotna vahadla
V USA na 100%...
takze cca pulku usetrim za vacku a to dam za vahadla ne?:-D
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
Tequilla
Věčnej rejpal
Příspěvky: 646
Registrován: pát 16.09.2005, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tequilla »

Za kolik mas tu vacku?
Toyota Yaris 1.0, 1. gen. alias Pracant...prodáno do Jižních Čech, RIP :(
Toyota MR2 Mark III alias Mrcha
Toyota FJ Cruiser alias Můj sen :)
http://mr2.tequilla.cz
Peugeot 307 SW alias Pracovní realita ze žabožroutova
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

Tequilla píše:Za kolik mas tu vacku?
cca 5-6tisic
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
Tequilla
Věčnej rejpal
Příspěvky: 646
Registrován: pát 16.09.2005, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tequilla »

http://www.monkeywrenchracing.com/produ ... cts_id=644

s dopravou za 346,50$ , přičemž bez vačky to samotné stojí 290,25$ s dopravou a to se k použité vačcce absolutně nevyplatí. Ona se ta použitá nevyplatí ani tak v porovnání s nějakejma 7000 tisícema za set. Včetně CLA a DPH jsi na 8500 Kč.
Toyota Yaris 1.0, 1. gen. alias Pracant...prodáno do Jižních Čech, RIP :(
Toyota MR2 Mark III alias Mrcha
Toyota FJ Cruiser alias Můj sen :)
http://mr2.tequilla.cz
Peugeot 307 SW alias Pracovní realita ze žabožroutova
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

tak teda muzu to mit nakonec cely jak vacku tak vahadla za 5500 to by slo ne?
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
Tequilla
Věčnej rejpal
Příspěvky: 646
Registrován: pát 16.09.2005, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tequilla »

Vazli píše:tak teda muzu to mit nakonec cely jak vacku tak vahadla za 5500 to by slo ne?
No dělěj jak myslíš, já bych do použitý asi nešel. Už jsem po svých zkušenostech prostě opatrnej :). Zvláště u dílů, o kterých je známo, že jsou achilovou patou danýho motoru.
Naposledy upravil(a) Tequilla dne úte 04.05.2010, 21:04, celkem upraveno 1 x.
Toyota Yaris 1.0, 1. gen. alias Pracant...prodáno do Jižních Čech, RIP :(
Toyota MR2 Mark III alias Mrcha
Toyota FJ Cruiser alias Můj sen :)
http://mr2.tequilla.cz
Peugeot 307 SW alias Pracovní realita ze žabožroutova
Odpovědět

Zpět na „Celica“