Previa nový model

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marcello
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pát 31.10.2008, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcello »

ci sa to oplati neviem, som na 50% presvedceny ze je to marketingovy tah... u previe je vyhoda ze motory su nizkootackove... pokial motor previdelen nemlatis nad 4000ot/min. tak mu nemozes uskodit. vtedy tam totiz nevznikaju take teploty ako pri vyssich otackach. overit sa to da jedine tak ze hnat flashlube len o dvoch valcov a do druhych dvoch nie... po cca 50tis. km zmerat vole a potom mozno jednoznacne povedat ci to ma zmysel alebo nie.

poznam cloveka co odpisal ventily na Honde civic, ale ten jazdil ako blazon a permantne na vysokych otackach... co si myslim ze by to znicil aj bez lpg. Takze jednoznacne netvrdim ze ventily trpia pri lpg viac ako pri benzine len tym ze lpg ma vyssiu teplotu horenia. Ak jazdis pianko a s rozumom, tak ti to musi vydrzat aj 150t km... a bez FlashLube.

pre tych co by sa pytali preco ho mam: mam ho preto lebo som ho dostal zadarmo....
RAV4 2.0 116kW CVT - 2010
LPGclubSlovakia - forum LPGclubSlovakia
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zaki »

Čauki
Tak tento systém mám na své Toyotě namontovaný i já , bylo mi to doporučeno , protože kde mi to montovaly mi řekl , že nikdo neví z jakého materiálu výrobci dělaly . Že se může stát , že od jednoho typu auta budou třeba dvě auta v pohodě a třetí už na to bude trpět . Oni výrobci totiž v průběhu roku něco změní a je to . Říkal mi , že jediný auto , které na to zaklepávání ventilů netrpí je prý Wolksvagen . :mad:
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Uživatelský avatar
dakar
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 01.02.2007, 22:32

Příspěvek od dakar »

http://www.spotreby.cz/toyota-toyota-previa-2-4-(2az-fe-(dohc-vvt-i))-115-kw-154-hp-a4112

moc pekne...

toroid je zespoda nebo uvnitr auta ? vozis rezervu ? resim ted jestli 2.0 D4-D nebo 2.4 benzin + LPG, zatim to spis vypada na ten benzin...
Previa 2.4 II VVTi 2004 + LPG
Volvo XC70 II 2.4T + LPG
Previa GL I 1997
Carina E, 1.6i, 73KW, rv96
carlos8
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: sob 26.05.2007, 23:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos8 »

Zdravím všechny,
aktuálně mám Previu první generace, ale zvažuju nákup druhé generace. Hlavním otazníkem pro mě je, jestli je druhá generace v interiéru zásadně tišší. Logika velí, že díky rozvoji materiálů by měla být, ale... Mám pocit, že se čím dál tím víc šetří, první generace je v interiéru kompletně čalouněná a celkově hodně vymazlená, nová generace má již všude pouze hnusné plasty a celkově mi nové Toyoty přijdou trochu "forovější" (poslední zkušenost mám s RAV 4, přestože je to jinak skvělé auto). V autě trávím hodně času a v dálničních rychlostech okolo 130-150km/h bych tam rád měl úplný klid a slyšel v pohodě např. hands free apod., ale nevím, jestli je ten pokrok tak zásadní.
Samozřejmě je nesrovnatelně bezpečnější, americký crash test první generace na you tube mě malinko vyděsil a je to také jeden z důvodů, proč bych ji rád vyměnil. Přední náhon je v zimě také jistější, ideálně 4x4 ale to bohužel.... (jedině pak asi Sienna) Servis vzhledem k uložení motoru je také jednodušší. A samozřejmě vychystávky jako automatická klima, tempomat, vyhřívaná sedadla, dákový centrál potěší... Ale...první generace je bytelné poctivé auto, uvnitř má větší prostor (používám pro podnikání), sedí se výš, což je příjemnější, navíc ji mám kompletně servisovanou, po prvním majiteli, takže rozhodování je těžké. V Toyotě mi radí, abych se jí nezbavoval.... Pokud druhá generace není zásadně tišší a komfortnější, vše ostatní bych asi oželel a auto si nechal, ale nevím... Zatím jsem bohužel neměl možnost si s nějakou sject....
Toyota Starlet
Toyota Corolla 1.3 XLi (E10)
Toyota Yaris 1.0 Linea Terra
Toyota Avensis combi 1.8 Linea Terra
Toyota Previa 2.4 GL (LPG) - 1993
Toyota Previa 2.4 (LPG) - 2000
Toyota Previa 2.0 D4-D Executive 2003
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od frostie »

Pokud ji miluješ, není co řešit. FOKOLA 8)

jel jsem ve staré tak 130-140 a byla podstatně hlučnější, připadal jsem si jako ve dvouplošníku. nová je komfortnější, hluk jsem sice neměřil, ale dá se čekat výrazné zlepšení co se hlučnosti týče. se svou novou jsem jel nejvíce 110 a hlučná nebyla, kdežto ta stará verze už při 110 byla jako nějaké letadýlko.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
carlos8
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: sob 26.05.2007, 23:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos8 »

:) Díky za odpoveď, čili při 110 si můžeš normálně povídat i s lidma vzadu, aniž bys musel zvyšovat hlas? Hlasitost rádiá stále stejná? :)
Měl jsem Avensise 1998, ten byl v každým případě tišší, ale úplně ono to taky nebylo.
Jako myslim si, že to asi radikální bude. U benzínu očekávám, že o něm vůbec nebudu vědět, alespoň po městě. Měl jsem možnost nastartovat diesel a start za studena mi přišel podobně hlučnej jako můj zahřátej benzín, takže to bude zásadní posun.
Toyota Starlet
Toyota Corolla 1.3 XLi (E10)
Toyota Yaris 1.0 Linea Terra
Toyota Avensis combi 1.8 Linea Terra
Toyota Previa 2.4 GL (LPG) - 1993
Toyota Previa 2.4 (LPG) - 2000
Toyota Previa 2.0 D4-D Executive 2003
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od frostie »

no s rádiem a povídáním s lidmi vzadu, to ti asi neporadím. rádio nepouštím, rád se zaposlouchám do zvuku motoru. a s lidmi radši za jízdy nemluvím, jsem totiž obyčejný chlap, který multitasking prostě nezvládá. známý co měl starou verzi a teď má novou, hovoří o docela markantním posunu co se týče luxusu a komfortu. stejně tak spousta majitelů a recenzentů na německých stránkách... já osobně bych možná zůstal u té staré verze, pokud jsi opravdu spokojen. hledat a najít dobré auto z druhé ruky, to je docela umění 8)
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
Martas99
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: pon 08.08.2011, 20:33
Bydliště: praha

Příspěvek od Martas99 »

já měl taky docela hlučné auto(previa I), pak jsem dal komplet nový výfuk (i když nebyl ještě děravý) a všechny těsnění na potrubí a změnilo se to o dost. Previa I má výhodu že motor je pod řidičem a proto ten hluk jde dozadu pod autem a není slyšet přímo z pod přístrojovky jako u normálního auta. Mám v plánu si trochu pohrát s izolací pod kobercem a myslím že to nebude slyšet skoro vůbec.
110 R 72 alias 130RS
TOYOTA PREVIA 97
BMW 116i 09
bylo- camry 2.0 TD, 110LS,120GLS,peugeot 309,mitsubishi lancer,skoda felicia,MB124 CE, hyundai accent,hyundai elantra,honda hr-v
carlos8
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: sob 26.05.2007, 23:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos8 »

S odhlučněním jsem si už trochu hrál. Sundal jsem přední sedadla a koberec. Vibraflexem (tím silnějším) jsem pak polepil celej ten motorovej prostor + přední podběhy. Lepší to o něco je, hlavně ve vyšších rychlostech, ale prostě je to 20 let starý auto a tam by se muselo odhlučnit asi všechno. Např. dveře, sednu-li do novější Toyoty, tak mají mnohem lepší zvuk při dovírání a člověk venkovní hluk moc neslyší. Tady je slyšet celkem dost. Takže odhlučnit komplet dveře, boky, kufr... Hluk od kol je šílenej, na méně kvalitních zimních gumách k nevydržení. Gumičky na předních oknech se při zavírání okna ohýbají a tudy tam taky trochu šumí + kolem A sloupků... Motor je přímo pod sedadlama a je tam ten ovtor k němu, kterej prostě nejde maximálně utěsnit a slyšet to musí bejt... Jako ale na to, jak je to auto starý, klobou dolů, z tohohle úhlu pohledu je to tichošlápek :)
Toyota Starlet
Toyota Corolla 1.3 XLi (E10)
Toyota Yaris 1.0 Linea Terra
Toyota Avensis combi 1.8 Linea Terra
Toyota Previa 2.4 GL (LPG) - 1993
Toyota Previa 2.4 (LPG) - 2000
Toyota Previa 2.0 D4-D Executive 2003
Uživatelský avatar
Martas99
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: pon 08.08.2011, 20:33
Bydliště: praha

Příspěvek od Martas99 »

to je jasný že je to starý auto,ale působí robustněji než nový model, aspoň podle mého názoru. Kdybych to měl srovnat tak PI je něco jak GrandVoyager a PII se pocitově blíží spíš sharanu
110 R 72 alias 130RS
TOYOTA PREVIA 97
BMW 116i 09
bylo- camry 2.0 TD, 110LS,120GLS,peugeot 309,mitsubishi lancer,skoda felicia,MB124 CE, hyundai accent,hyundai elantra,honda hr-v
cizek39
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: sob 18.04.2009, 08:43
Bydliště: medium čechy
Kontaktovat uživatele:

previa 04

Příspěvek od cizek39 »

Zdravim, mám 04 d4d už 3 rok z německa od turka z berlína původem z itálie. Měla odrenej nárazník, 15.tis éček 92 najeto, 7mi místko, základní výbava. Přešel jsem na ni z camry 2.2 combi. Je větší, kufr obrovský(postýlka 120 na 60 bez rozebrání), spotřeba 5.5 do 120km/h dálnice, ve 160km/h 7.5l nafty léto s klima. Je to ale proti Camry líné auto, bezpečné předjíždění vypadá jinak. Mechanicky zcela bez problémů (jen olej a filtry). Teď mám 165tis. a začla být háklivá na naftu. Nespapala všechno už v létě a teď s poklesem teploty zklamala úplně. Musela do garáže rozehřát (jinak má studený odchov), nášup aditíva a nic moc. Už si čtu problémy D4D, asi ty jejich ventily někde uvnitř. Ale ty 3 roky stály za to :-)
Jo a je to celkem hlučná kára, to bylo to první co mě na ní trklo. Dá se na to zvyknout, ale sedl jsem si do C8 a je to jinde (dokud kámoš neutrhl ve 120ti řemen...). Určitě koukejte po plné výbavě s elektrikou na šoupačky!
Uživatelský avatar
Brouk
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: ned 17.10.2010, 22:40

Previa II diesel

Příspěvek od Brouk »

ahoj všem,
dovolím se přidat k tomuto vláknu s dotazy na váš názor respektive prosbu o radu.

situace:
máme starší Corolu 1,3i a druhé auto Octavii 2TDi. Corola zůstane doma :o). ale do Octavie se již nevejde materiál, když jedu na stavbu. a při rodinném cestování bych také raději větší auto. koukal jsem hlavně po Fordu Galaxy, ale pak jsem v jednom tuzemské bazaru narazil na Previi II. učaroval mi vnitřní prostor a design. de facto jsem rozhodnutý si ji pořídit jako "ojetinu" ze zahraničí. vybral jsem model Previa D-4D 2,0 DIESEL 85 kW (116 PS) 7sedadel. do nafťáku chci jít proto, že z Octavie jsem zvyklý na nízké otáčky, zátah "odspodu" a nižší spotřebu paliva na litry.
benziňák na LPG nechci, již jsem měl v minulosti dva plyňáky a už do této kombinace nepůjdu! nebyl v tom velký problém, jsou to osbní důvody.

dotazy:
máte někdo D-4D 2,0 DIESEL 85 kW, která má najeto přes 180.000km? doporučili by jste mi ji? na co si dát při koupi/provozu bacha? v kolika tisících km se mají pravidělně dělat rozvody? a vstřiky?

....omlouvám se za laickou terminologii a těším se na věcné reakce.
Brouk-Ator

TOYOTA Previa 2.0 D-4D 85kW MPV 5dv 7míst 6,6 l/100km
TOYOTA Corola 1.3i 63kW 5dv liftback
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

mam Corollu Verso 2007 2,2 100 kW.
když naložím plné auto, stále je dostatečně dynamické.
Jestli se nepletu, tak základní váha auta je něco kolem 1500-1600 kg.

Jestli se jedná o 2.0 v 85 kW, tak to určitě pojede, ale pokud to pořádně naložíš, tak to bude jak autobus - prostě pojedeš, ale předjíždění bude asi trochu jako s felicií :-D. Myslím, že jak C.verso, tak previa budou přiblině stejně těžký +- 100 kg - zkus se poptat u avensisu v kombíku, kolik to váží.
Tam je 85 kW údajně plně dostatečných ...
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
Uživatelský avatar
Brouk
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: ned 17.10.2010, 22:40

Previi II jsem již pořídil

Příspěvek od Brouk »

zdravím,

Martin_HnN díky ti za reakci.

Previi II z 2001 jsem si pořídil asi před měsícem - dovoz ojetiny z Rakouska. auto má kroum couvacích senzorů de facto veškerou výbavu. najeto 225000km.
po dovozu jsem z prvních 250km zjistil spotřebu mimo město a potěšilo mně 5,7l/100km. servis-man mi vyměnil všechny náplně a filtry. z jeho pohledu je vůz ve zachovalém stavu a motoricky OK. EMISe a STK byly v pohodě. emise velmi nízké.
kosmetické vady a tři narezlá místa budu muset nechat opravit. kastle má spoustu drobných ťukanců, které nejsou hluboko do laku.

výkon 85kW je dostatečný. při osazení 3 osobami a kufrem zatíženým min na 150kg (nářadí a spojovací materiál) je předjíždění bez problémů. ale závoďák to není. motor čeká ladění turba a "lehký" chiptuning.

po ujetí cca 2kkm jsem velmi spokojen a volby vozu rozhodně nelituji :).
Brouk-Ator

TOYOTA Previa 2.0 D-4D 85kW MPV 5dv 7míst 6,6 l/100km
TOYOTA Corola 1.3i 63kW 5dv liftback
Hanzzz
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: úte 05.06.2012, 19:06
Bydliště: sever

Příspěvek od Hanzzz »

ahoj všem

omlouvám se pokud to tady někde je, ale prohledal jsem celý forum a nenašel to co potřebuju.... čili se ptám... je možný někde sehnat workshop manuál, etzolda a pod na Previi CLR3/ACR3 (od roku výroby 2000 doteď) ? Ideálně v češtině ale není podminkou, stačí jakejkoliv workshop manuál...

za odkazy předem děkuji
H :D
Odpovědět

Zpět na „Previa“