psychika psycho-logika psychiatrika -zkušenosti

Tlachání o všem - bez zaměření!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Re: psychika psycho-logika psychiatrika -zkušenosti

Příspěvek od Tygr »

Petrbk: Mám z Tebe radost!
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: psychika psycho-logika psychiatrika -zkušenosti

Příspěvek od petrbk »

No já ze sebe moc radosti nemám právě :biggrin:

Vůbec netušim, co mi tam vadí. Čím víc lidí, tím je to horší. Víc poznatků nemám. Já byl jednou na tuningovym srazu v Hradci a tam mě to přepadlo taky. Jenže jak to bylo venku, tak jsem to nějak rozdejchal, ale stejně se mi po odjezdu strašně ulevilo. Ale to mohlo bejt z těch zprzněných aut :biggrin:
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Re: psychika psycho-logika psychiatrika -zkušenosti

Příspěvek od destabilizator »

Tak jak kluci odsad chodi na pejvo hele, tak jdi nejdriv jen s biscuitem a postupne muzete pridavat lidi a pak se pozna, kdo za to muze! :)
Imo bud jak radi biscuit nejakou analyzou prijit na to, co ty pocity spousti (tady by treba pomohl prave doctore) nebo brute force se proste otrkat :)

At tak nebo tak, drzim palce ;)

Obrázek
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7641
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: psychika psycho-logika psychiatrika -zkušenosti

Příspěvek od biscuit »

:biggrin: tvl. ale tak proc ne. jen se nesmis po dvou vozrat, ja te domu nepotahnu :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Re: psychika psycho-logika psychiatrika -zkušenosti

Příspěvek od zmaxxx »

biscuit píše::biggrin: tvl. ale tak proc ne. jen se nesmis po dvou vozrat, ja te domu nepotahnu :-)
Tak byste se táhli navzájem, no :D
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7641
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: psychika psycho-logika psychiatrika -zkušenosti

Příspěvek od biscuit »

no dovol! to bych musel lejt tvym tempem, ty bezedna studno :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: psychika psycho-logika psychiatrika -zkušenosti

Příspěvek od Myfune »

petrbk
Nikdy jsem u žádného takového dohlavymluvky nebyl. Dneska existují i tzv. couchové, co se zabývají rozvojem osobnosti. Podle mě pokud nejsi s hlavou úplně tumpachovej a umíš ji alespoň trochu logicky používat, tak by jsi na tu příčinu mohl přijít obráceným postupem. Vpodstatě na principu, že nějaká akce vyvolá určitou reakci, by jsi při znalosti reakce (tedy tvé lehké fóbie z lidí) měl být schopen vydedukovat konkrétní možné události ve tvém životě v minulosti (reakce), které v tobě mohly tuhle fóbii utvořit nebo jí trochu podpořit, nějakou negativní zkušenost, a ta tě teď prostě drží tam kde jsi. Někdy to může být i souhra několika menších negativních zkušeností, které tě společně taky jakoby uzamkli. To je taková jednoduchá selská úvaha. Mohl ti někdo ublížit, nebo tak něco. Můžou ti třeba vadit stísněné prostory. Alespoň mám ten pocit, že za tím tvým stavem může být nějaká negativní zkušenost. Rozhodně to ale není něco imaginárního, ale pokud, tak to bude něco konkrétního co se ti stalo. Někdy stačí jakoby rozjímat nad tím tématem. Prostě si lehneš a trochu o tom zlehka budeš přemýšlet, třeba jak jsi se v tu chvíli kdy se ti ta fóbie spustila cítil, nebo proč se to mohlo spustit a jakoby necháš mozek, aby se pustil v myšlenkách dál. No když nic, tak za chvíli usneš a trochu si zdřímneš. Posedět s nějakým tím psychologem může být zajímavá zkušenost a může tě to v tom hledání nasměřovat, ale také nemusí. Určitě jsou už dnes na některé fóbie určité testy, které by je mohli odhalit a nebo tím pádem vyloučit. Psycholog, pokud má s podobným problémem zkušenost, tak ti může opravdu pomoct, ale ber to tak, že on nikdy nebude znát konkrétní události ve tvém životě, které se ti mohou vybavit. Prostě ho ber spíš jako pomocnou ruku ve tvém vlastním hledání.
Někdy ti v hledání může i pomoct promluvit si o tom s rodiči nebo dobrými kamarády, protože to mohla být událost, kterou si ty nemusíš vybavit tak dobře jako oni.
No a taky by jsi mohl se zkusit jakoby postupně otužovat. Zkusit nejdřív jednoho dva lidi se kterejma se cítíš v pohodě ideálně známé lidi a zkoušet různá místa.
Jo a kdyby jsi náhodou nemohl na nic přijít, tak z toho hlavně nebuď rozmrzlej, protože i v tom životě který vedeš se určitě dá najít nějaká ta radost.
Vono i když se ti může zdát že jsou kolem tebe všichni normální a jenom ty si připadáš jak blázen, tak to může být jen optickej klam. Každej je něčím tak trochu nenormální, ale nemusí to být moc vidět. Takže buď hlavně v klidu.

Píšu to jako laik. Jako puberťák jsem o sobě dost přemýšlel a různé věci jsem u sebe pochopil, ale nemám psychologické vzdělání, takže ti nechci psát nějakej zaručenej recept, ale spíš určité úvahy zamyšlení nebo inspiraci co bych s tím dělal já sám, kdybych se s tím měl potýkat. Každopádně ti přeju mnoho zdaru a lepší život a třeba se potkáme na nějakém srazu a poklábosíme.
Naposledy upravil(a) Myfune dne pon 14.11.2016, 19:56, celkem upraveno 1 x.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7641
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: psychika psycho-logika psychiatrika -zkušenosti

Příspěvek od biscuit »

kdo je petrbrk? :biggrin:
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Re: psychika psycho-logika psychiatrika -zkušenosti

Příspěvek od Tygr »

Tvl :D
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: psychika psycho-logika psychiatrika -zkušenosti

Příspěvek od Myfune »

biscuit píše:kdo je petrbrk? :biggrin:
Ty ty trotle rejpavej. :wink: Aby tě komáři teď doštípali. :bigups:
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: psychika psycho-logika psychiatrika -zkušenosti

Příspěvek od petrbk »

Spíš petrbezbrk, ale to je zas do jinýho vlákna, který tady ani není :biggrin:

Kdyby se mi aspoň někde něco přihodilo, ale já fakt o ničem nevim. Možná jsem moc citlivka :biggrin:
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: psychika psycho-logika psychiatrika -zkušenosti

Příspěvek od Myfune »

Ber to s rezervou. Třeba jsi jen dospěl do stavu, že chceš žít jinak a nebo seš zamilovanej nebo něco takového.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7641
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: psychika psycho-logika psychiatrika -zkušenosti

Příspěvek od biscuit »

:banana:

petre, jelikoz jsem o trochu starsi, muzu ti sam za sebe rict, jak jsou nektery moje drivejsi mindraky a problemy malicherny a k smichu, kdyz se na ne kouknu soucasnou optikou. a za par let to bude jeste malichernejsi. neres hlouposti a nenech si kvuli nim protect zivot mezi prsty. zijeme jen jednou ;-) btw. uz jsi tu buchtu nekam pozval? jestli ne, tak to koukej co nejdriv udelat.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Re: psychika psycho-logika psychiatrika -zkušenosti

Příspěvek od destabilizator »

biscuit píše:protect zivot mezi prsty
Hele to si rekni, az pujdes do hospody :D (s Petrembezbrk - toho uz se nezbavi)
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: psychika psycho-logika psychiatrika -zkušenosti

Příspěvek od petrbk »

biscuit píše: btw. uz jsi tu buchtu nekam pozval? jestli ne, tak to koukej co nejdriv udelat.
Hele u mě takovýhle věci nejsou tak jednoduchý, jako si třeba skočit pro něco do sámošky :biggrin:
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“