Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Pavel1
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: ned 23.10.2016, 17:53

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od Pavel1 »

Zdar všichni,je tady toho napsaného víc než dost a jeví se to jako neřešitelné.Já už to mám po záruce,ale kamárádovi po delším urgování výfuk také měnili a hned má spotřebu o půl litru nižší.Záleží jak dlouho to bude stejné a potom už si jen nechat poslední díl vyrobit,ať je betelný a ne z konzervového plechu.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1963
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od slabostka »

K výfukom z druhovýroby po posledných skúsenostiach z iných áut poviem že je to vcelku na figu - buď je problém nájsť diel, alebo diel ktorý by mal pasovať nepasuje a treba hľadať iný a výdrž je tak cca 3-4 roky. Bosal, Walker jeden čert, na MTS som mal kladné referencie tak uvidím ako dlho vydrží... poľské som neskúšal....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
cimik
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 18.01.2007, 00:02

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od cimik »

jirka111 píše:
cimik píše:
Kocúr píše:Mne furt vŕta v hlave že pri corollách s hučnosťou výfuku nieje problém. Hlučnosť výfuku u Aurisov určite nesúvisí s motorom, problém je niekde vo výfuku samotnom.
Jasně že je problém s výfukem. Nikde jinde. Přece po každé výměně..ať už druhého dílu nebo poté kompletu, byl výfuk cca 2 - 3 tisíce kiláků naprosto tichý. Kamarád dělá v autorizáku škodovky a držel se za hlavu když jsem mu řekl že mně chtějí sundávat hlavu a dělat něco v motoru. Jeho rada zněla..ať ti Toyota koupí výfuk od náhradního výrobce a budeš mít pokoj, když už neumí udělat výfuky v rámci své firmy.
Navíc prý už zásahy v motoru můžou způsobit v budoucnosti problémy..po najetých 28 tisících..
pro cimik
jak to dopadlo s rozborkou motoru? zdá se že mi hrozí něco podobného
Nenech je aby se Ti rýpali v motoru..mně jej měnili a ukázalo se že úplně zbytečně, od výměny najeto 2500 km a výfuk řve jako kráva. Problém je pouze v koncovce výfuku, ve které se rozpadají přepážky. Prostě šmejd.
Auris 1.6 Valvematic, r. 2014
belohlavek
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 13.09.2014, 08:37

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od belohlavek »

Ahoj,
mně ho v rámci záruky vyměnili (C&K - až při třetí prohlídce, u prvních dvou tvrdili, že je to OK) a pokles hluku je poznat jenom uvnitř. Venku je to obdobné - občas si to "buble". Spotřeba se nezměnila.
dum
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pon 29.08.2016, 13:23

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od dum »

belohlavek píše:Ahoj,
mně ho v rámci záruky vyměnili (C&K - až při třetí prohlídce, u prvních dvou tvrdili, že je to OK) a pokles hluku je poznat jenom uvnitř. Venku je to obdobné - občas si to "buble". Spotřeba se nezměnila.
Zdravím vás chtěl jsem se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s výměnou hlučného výfuku v servise Autobond Ostrava.Chystám se servis navštívit,protože hluk od výfuku se zvyšuje,tak jestli se mám připravit jestli mně s tím odpálkujou nebo jsou vstřícní.Děkuji za názory
Brunozbruna
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: úte 18.08.2015, 15:20

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od Brunozbruna »

dum píše:
belohlavek píše:Ahoj,
mně ho v rámci záruky vyměnili (C&K - až při třetí prohlídce, u prvních dvou tvrdili, že je to OK) a pokles hluku je poznat jenom uvnitř. Venku je to obdobné - občas si to "buble". Spotřeba se nezměnila.
Zdravím vás chtěl jsem se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s výměnou hlučného výfuku v servise Autobond Ostrava.Chystám se servis navštívit,protože hluk od výfuku se zvyšuje,tak jestli se mám připravit jestli mně s tím odpálkujou nebo jsou vstřícní.Děkuji za názory

Co jsem zjišťoval a bylo mi jedním velmi ochotným pánem z jednoho servisu řečeno, na hlučný výfuk není náhrada tedy dostanete nový - stejný a za čas na tom budete stejně... Je to i můj případ...

Paradoxně nejvíc "omezující" je to v městském provozu na dálnici to nevnímám.

Spíš mě to překvapuje, že to nejsou schopni opravit :roll:
dum
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pon 29.08.2016, 13:23

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od dum »

Brunozbruna píše:
dum píše:
belohlavek píše:Ahoj,
mně ho v rámci záruky vyměnili (C&K - až při třetí prohlídce, u prvních dvou tvrdili, že je to OK) a pokles hluku je poznat jenom uvnitř. Venku je to obdobné - občas si to "buble". Spotřeba se nezměnila.
Zdravím vás chtěl jsem se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s výměnou hlučného výfuku v servise Autobond Ostrava.Chystám se servis navštívit,protože hluk od výfuku se zvyšuje,tak jestli se mám připravit jestli mně s tím odpálkujou nebo jsou vstřícní.Děkuji za názory

Co jsem zjišťoval a bylo mi jedním velmi ochotným pánem z jednoho servisu řečeno, na hlučný výfuk není náhrada tedy dostanete nový - stejný a za čas na tom budete stejně... Je to i můj případ...

Paradoxně nejvíc "omezující" je to v městském provozu na dálnici to nevnímám.

Spíš mě to překvapuje, že to nejsou schopni opravit :roll:
A co kdybych koupil nějaký jiný od jiného výrobce,myslíte že by to taky hučelo,neměnil to už někdo za neoriginál.
miziov
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: sob 06.04.2013, 15:48
Bydliště: Ostrava

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od miziov »

Výfuk mám vyměnený 2x a už taky nevěřím tomu že tam dávají modifikované díly. Vždy max. do 10000km to bylo to samé. Aktuálně najeto 88000km, auto po záruce.
Toyota Auris 1.6l Valvematic Active+Business 2013
dum
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pon 29.08.2016, 13:23

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od dum »

miziov píše:Výfuk mám vyměnený 2x a už taky nevěřím tomu že tam dávají modifikované díly. Vždy max. do 10000km to bylo to samé. Aktuálně najeto 88000km, auto po záruce.
Zdravím tak dnes vyměněn zadní díl výfuku v Autobond Ostrava,tak uvidíme jak to bude se zvukem po najetí dalších kilometrů.Jinak mi bylo řečeno že 1,6 97kw je vrcholná benzínová motorizace pro Auris tak do něho dávají sportovně laděný výfuk,což se mi zdá hloupost.A ještě mi bylo řečeno že se v tom výfuku vypálí nějaké přepážky a potom to začne tak bručet.Tak tomu moc nerozumím jestli je to sportovní výfuk až se tam vypálí ty přepážky nebo je to sportovní výfuk od výroby.Teď když jsem s tím jel,tak je auto tichoučké tak proč se začne ozývat,ten jejich sportovní výfuk až po najetí určitých kilometrů,moc tomu nerozumím.Ale jinak přístup servisu v pohodě,dokonce jsem dostal i kafe a zadarmo. :biggrin:
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od indet »

slabostka píše:K výfukom z druhovýroby po posledných skúsenostiach z iných áut poviem že je to vcelku na figu - buď je problém nájsť diel, alebo diel ktorý by mal pasovať nepasuje a treba hľadať iný a výdrž je tak cca 3-4 roky. Bosal, Walker jeden čert, na MTS som mal kladné referencie tak uvidím ako dlho vydrží... poľské som neskúšal....
Tyll výfuky dopadly dobře v testu Světa Motorů, vyrábí se v Nebovidech u Kolína a lze se tam dohodnout.
Naposledy upravil(a) indet dne úte 03.01.2017, 01:18, celkem upraveno 1 x.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od indet »

miziov píše:
Kocúr píše:Nechcem byť otravný tým večným pripomínaním faktu, že pri corolle hlučnosť výfuku problémová nieje, ale... netuším aký je rozdiel v konštrukcii výfuku, no nieje možné nahradiť aurisácky výfuk coroláckym? Respektíve jeho časť? Hlučnosť je problémová aj pri hatchbacku aj combi? Ktorá časť výfuku spôsobuje hlučnosť?
Niesom automechanik tak pardon ak drístam.
No myslím si že to asi nepůjde, jinak by to servis udělal... Podle mých informací to způsobuje zadní část výfuku, tedy tlumič - rozpadají se přepážky.
Corolla ma delší rozvor jak Auris i jak Auris TS. U Aurise se koncova sestava výfuku skládá ze dvou dílů, kdežto u Corolly je tam jen jeden díl.
Jinak výfuk je u Aurise TS od 5_2015 modifikován, protože má jiné číslo koncové 191, oproti původnímu 190.
Přílohy
Auris_TS_2015_NEW.jpg
(129.83 KiB) Staženo 2380 x
Auris_TS.jpg
(130.4 KiB) Staženo 2380 x
Corolla.jpg
(174.8 KiB) Staženo 2380 x
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
jirka111
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: ned 23.10.2016, 00:01

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od jirka111 »

Při druhé garančce opět reklamování hlučného výfuku. Provedeno jakési měření výfuku, asi splodin, data zaslaná do toyoty. Následně rozhodnuto o rozebrání motoru, vyfotit a poslat opět do toyoty. Výsledek zakarbonizovaný motor. Nakonec výměna bloku motoru a výfuku. Původní olej 5W-30 nahrazen 0W-20. Celé to trvalo skoro měsíc. Zatím v pohodě. Záruka ještě rok, tak se případný problém ukáže snad dříve.
Auris 6/2013
kowo
Člen Týmu
Příspěvky: 60
Registrován: stř 23.09.2015, 07:54

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od kowo »

Indet, odkial mas prosim ta tie kody dielov? Vies mi dat na to link? Potreboval by som nieco taketo na vsetky diely pre Auris 2011, takto rozkreslene aj s kodmi. Pre motorky poznam perfektnu stranku partsdepot.cz je tam vsetko rozkreslene a oznacene
Auris 1,33 (2011)
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne stř 06.09.2023, 19:32, celkem upraveno 1 x.
jirka111
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: ned 23.10.2016, 00:01

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od jirka111 »

1,6 97kW. Myslím, že hlučný výfuk je problém pouze 1,6.
Odpovědět

Zpět na „Auris“