Pusť se do svého projektu...

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

Tib píše:
TomasGT20 píše:pokud bude pouzivat 4body pasy, tak je mu airbag k nicemu, protoze pri narazu bude sedet pevne v sedacce, to neni jak u klasickeho kde se sice taky zaseknes, ale stejne to telo leti dopredu.
to je prima ale co pomahači a chrániči ty nebudou řešit pásy ale že tam není airbag nebo se to zapíše do TP že tam jsou 4bodové pásy a pak nemusí být airbag
Ale pomahaci prd vi jestli tam airbag z vyroby je ci neni, do maleho tp se to nepise a do velkeho si myslim taky ne. 4 bodove pasy se obavam ze do tp nedostane tak ani tak-oficialne, jelikoz na vse musi byt atesty homologace a takove ty ruzne pravni veci ktere zneprijemnuji zivot a tahaji z lidi penize. Pokud ty pasy ma ukotvene pod spravnym uhlem, neni nic lepsiho. Nevim o tom ze by organi nekdy resili tady ty pasy pripadne airbag a vim o par lidech kteri to tak maji.

edit: kdybys chtel mit vse legalne, tak se z toho s prominutim po*eres, protoze v dnesni legislativni uprave jak je si nesmis na auto dat v podstate nic co tam neni z vyroby nebo neni primo nahradni dil na auto. Tady v CR se po tom dost de i kdyz nevim proc, nektere vychytavky jsou urcite u starsich vozu lepsi jak origo stav. Treba v USA nemaji ani stk, tam jezdi vse co ma kola a stejne ziji, ale tady by na tom chteli vsichni jenom ryzovat
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Tib
Navigátor
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 07.04.2011, 19:32
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Tib »

TomasGT20 píše:
Tib píše:
TomasGT20 píše:pokud bude pouzivat 4body pasy, tak je mu airbag k nicemu, protoze pri narazu bude sedet pevne v sedacce, to neni jak u klasickeho kde se sice taky zaseknes, ale stejne to telo leti dopredu.
to je prima ale co pomahači a chrániči ty nebudou řešit pásy ale že tam není airbag nebo se to zapíše do TP že tam jsou 4bodové pásy a pak nemusí být airbag
Ale pomahaci prd vi jestli tam airbag z vyroby je ci neni, do maleho tp se to nepise a do velkeho si myslim taky ne. 4 bodove pasy se obavam ze do tp nedostane tak ani tak-oficialne, jelikoz na vse musi byt atesty homologace a takove ty ruzne pravni veci ktere zneprijemnuji zivot a tahaji z lidi penize. Pokud ty pasy ma ukotvene pod spravnym uhlem, neni nic lepsiho. Nevim o tom ze by organi nekdy resili tady ty pasy pripadne airbag a vim o par lidech kteri to tak maji.
koukám do svého TP a tam se píše Výbava-airbag/počet/ a já mám 2

a ostatní by asi mělo být ve vyjímkách kde já mám i takovou hloupost jako
39/5 prostor pro umístnění zadní spz je vlevo

to znamená až bude technická tak auto přestavět zpátky
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

Tib píše:
TomasGT20 píše:
Tib píše: to je prima ale co pomahači a chrániči ty nebudou řešit pásy ale že tam není airbag nebo se to zapíše do TP že tam jsou 4bodové pásy a pak nemusí být airbag
Ale pomahaci prd vi jestli tam airbag z vyroby je ci neni, do maleho tp se to nepise a do velkeho si myslim taky ne. 4 bodove pasy se obavam ze do tp nedostane tak ani tak-oficialne, jelikoz na vse musi byt atesty homologace a takove ty ruzne pravni veci ktere zneprijemnuji zivot a tahaji z lidi penize. Pokud ty pasy ma ukotvene pod spravnym uhlem, neni nic lepsiho. Nevim o tom ze by organi nekdy resili tady ty pasy pripadne airbag a vim o par lidech kteri to tak maji.
koukám do svého TP a tam se píše Výbava-airbag/počet/ a já mám 2

a ostatní by asi mělo být ve vyjímkách kde já mám i takovou hloupost jako
39/5 prostor pro umístnění zadní spz je vlevo

to znamená až bude technická tak auto přestavět zpátky
pokud se vi jak na to, tak to projde :)

jinak tady nekdo daval odkaz na dekru tusim ze a tam bylo za kolik penez ti udeli jedno razitko abysi mel urcite veci v aute homologovane, castky jako 50 000, nebo 100 000 uplne normalni.
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Sahy
Navigátor
Příspěvky: 137
Registrován: sob 28.06.2008, 16:03
Bydliště: Brno

Příspěvek od Sahy »

Taky si myslím že policajti při silniční kontrole nebudou řešit jestli tam má být airbag, nebo ne... Já bourat neplánuju, tak vak neřeším :-) ... A technická? To se nějak podá...

Co se pásů týče, ty mají homologace a přímo vyšité E čko, takže by neměl být problém, sedačky už toto nemají, ale zatím se to policajtům všechno líbilo a chválili mi to :-), ale určitě taky časem narazím na nějakýho prudiče...

Dekra je fakt demence, nejenom, že ty částky jsou tak vysoký, ale nechají si to zaplatit předem a pak ti to třeba neschválí a prachy nevrátí....

Kubrt: druhý tlačítko nemám, to odříznu, stačí mi jedno na ZEX, ona ta sada tlačítek od SPARCO stojí 1200 a když jsem řekl borcovi na prodejně, že to chci, tak odběhl do skladu, přinesl rozbalenou sadu, kde chybělo jen to druhý tlačítko a hlási mě, za půl sta je to vaše :-)
Tib
Navigátor
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 07.04.2011, 19:32
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Tib »

no jo no já jezdím často do zahraničí tak si to netroufnu
dohadovat se třeba v rakousku tak to nemusím
problém je když tebe někdo trefi bude to haj... a i když to bude jeho vina tak pokud si všimne že máš na autě nepovolené úpravy tak to hodí jeho právník na tebe
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

Tib píše:no jo no já jezdím často do zahraničí tak si to netroufnu
dohadovat se třeba v rakousku tak to nemusím
problém je když tebe někdo trefi bude to haj... a i když to bude jeho vina tak pokud si všimne že máš na autě nepovolené úpravy tak to hodí jeho právník na tebe
jo pokud jeszdis casto do zahranici, tak chapu tvou obavu, treba v nemecku bych to asi neriskoval, protoze obcan ceske republiky s upravenym autem je pro nemce jako cerveny hadr na byka.

S tim nabouranim to tak uplne neni pravda, pokud te totiz trefi napr. z boku, tezko za nehodu budou moct pasy nebo sedacky, je treba prihlednout ke vsemu. Docela problem by mohl byt treba s HID sadou kde by mohl ridic rict ze jsi ho oslnil, tam uz by to byl vetsi pruser, ale sedacka ci pasy prece nemuzou za to ze te nekdo napere. Je to jako kdyz to nekdo prasi po hlavni a auto z vedlejsi mu tam vjedu, uz nejednou se stalo ze vina byla dana tmu co jel po hlavni......
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Sahy
Navigátor
Příspěvky: 137
Registrován: sob 28.06.2008, 16:03
Bydliště: Brno

Příspěvek od Sahy »

Asi sem neměl ještě žádnej pořádnej průser, tak to zatím neřeším a doufám, že ani mít nebudu, protože ty úpravy mě už stáli tolik peněz, že do serie to vracet snad nikdy nebudu... Mě se ten japonskej styl tuningu natolik líbí, že to zatím risknu :-)
Tib
Navigátor
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 07.04.2011, 19:32
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Tib »

TomasGT20 píše:
Tib píše:no jo no já jezdím často do zahraničí tak si to netroufnu
dohadovat se třeba v rakousku tak to nemusím
problém je když tebe někdo trefi bude to haj... a i když to bude jeho vina tak pokud si všimne že máš na autě nepovolené úpravy tak to hodí jeho právník na tebe
jo pokud jeszdis casto do zahranici, tak chapu tvou obavu, treba v nemecku bych to asi neriskoval, protoze obcan ceske republiky s upravenym autem je pro nemce jako cerveny hadr na byka.

S tim nabouranim to tak uplne neni pravda, pokud te totiz trefi napr. z boku, tezko za nehodu budou moct pasy nebo sedacky, je treba prihlednout ke vsemu. Docela problem by mohl byt treba s HID sadou kde by mohl ridic rict ze jsi ho oslnil, tam uz by to byl vetsi pruser, ale sedacka ci pasy prece nemuzou za to ze te nekdo napere. Je to jako kdyz to nekdo prasi po hlavni a auto z vedlejsi mu tam vjedu, uz nejednou se stalo ze vina byla dana tmu co jel po hlavni......
bohužel není rozhodující zda na to měly vliv nebo ne
je to bohužel tak že upravené auto nemá platnou technickou a basta
je to jako bys jel s alkoholem

bohužel zdravý rozum je jinde, v tu chvíli se na to hledí přes paragrafy a každá pojišťovna se snaží aby to platil ten druhej a ne ona
Tib
Navigátor
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 07.04.2011, 19:32
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Tib »

Sahy píše:Asi sem neměl ještě žádnej pořádnej průser, tak to zatím neřeším a doufám, že ani mít nebudu, protože ty úpravy mě už stáli tolik peněz, že do serie to vracet snad nikdy nebudu... Mě se ten japonskej styl tuningu natolik líbí, že to zatím risknu :-)
bohužel ročně najedu 40-50tis už 15 let takže se čas od času k něčemu namotám /jojo statistika/ zatím naštěstí né vlastní vinou
Sahy
Navigátor
Příspěvky: 137
Registrován: sob 28.06.2008, 16:03
Bydliště: Brno

Příspěvek od Sahy »

A s tou spotřebou jsem rád, že utáhnu cestu do Prahy, takže nějaký dálky do zahraničí neplánuju, na to mám Fóbiu.... Ona jako Foura umí jet i za 10 na 100, ale kvuli takové jízdě jsem to auto nekupoval :-)
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Sahy píše: Kubrt: druhý tlačítko nemám, to odříznu, stačí mi jedno na ZEX, ona ta sada tlačítek od SPARCO stojí 1200 a když jsem řekl borcovi na prodejně, že to chci, tak odběhl do skladu, přinesl rozbalenou sadu, kde chybělo jen to druhý tlačítko a hlási mě, za půl sta je to vaše :-)
Tak to jo ja myslel ze tim jednim budes troubit a ktomu chybi Zex. Takze dobry se me ulevilo. :D
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Sahy
Navigátor
Příspěvky: 137
Registrován: sob 28.06.2008, 16:03
Bydliště: Brno

Příspěvek od Sahy »

A co ty a nitro? Používáš už?
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

Tib píše:
TomasGT20 píše:
Tib píše:no jo no já jezdím často do zahraničí tak si to netroufnu
dohadovat se třeba v rakousku tak to nemusím
problém je když tebe někdo trefi bude to haj... a i když to bude jeho vina tak pokud si všimne že máš na autě nepovolené úpravy tak to hodí jeho právník na tebe
jo pokud jeszdis casto do zahranici, tak chapu tvou obavu, treba v nemecku bych to asi neriskoval, protoze obcan ceske republiky s upravenym autem je pro nemce jako cerveny hadr na byka.

S tim nabouranim to tak uplne neni pravda, pokud te totiz trefi napr. z boku, tezko za nehodu budou moct pasy nebo sedacky, je treba prihlednout ke vsemu. Docela problem by mohl byt treba s HID sadou kde by mohl ridic rict ze jsi ho oslnil, tam uz by to byl vetsi pruser, ale sedacka ci pasy prece nemuzou za to ze te nekdo napere. Je to jako kdyz to nekdo prasi po hlavni a auto z vedlejsi mu tam vjedu, uz nejednou se stalo ze vina byla dana tmu co jel po hlavni......
bohužel není rozhodující zda na to měly vliv nebo ne
je to bohužel tak že upravené auto nemá platnou technickou a basta
je to jako bys jel s alkoholem

bohužel zdravý rozum je jinde, v tu chvíli se na to hledí přes paragrafy a každá pojišťovna se snaží aby to platil ten druhej a ne ona
Mozna taky na tom neco je, ale taky se rika ze kdyz jedu po hlavni nad to nic neni a stejne jak jsem psal to bylo v mnoha pripadech jinak. Podle me zalezi na tom co rekne nakonec soudni znalec. Nevim no je to diskutabilni, to ci rikas ty, tak na tom taky neco je a i bych tomu veril tady u nas. :?
Kazdym padem nejlepsi je nebourat :) Ja prave kolikrat kdyz vidim ty bouraky v novinach a na internetu a vidim tam nejake upravene auto, tak nikde nepisou ze automaticky je vinik ten co tam ma upravy, bud uz se to dal nemedializuje nebo se to uhraje nejak jinak, netusim...
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Sahy píše:A co ty a nitro? Používáš už?
Jeste ne, chybi me takova hovadinka na rizeni nainstalovat a nechtel jsem to poustet predtim nez bude podvozek uplne hotovej. Instalaci mam hotovou na 80%. Ale jsem takovej ze to chci mit plne pod kontrolou. Navic jsem nemel moc casu a kdyz uz tak se me nechtelo na hodku vybihat do garaze. Nitro tedy dodelam az jak bude uplne podvozek ok. Uprednostnil jsem repasi a opravu klimy a tak. :wink:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Sahy
Navigátor
Příspěvky: 137
Registrován: sob 28.06.2008, 16:03
Bydliště: Brno

Příspěvek od Sahy »

Tak to jo... Já to snad stihnu ještě letos, pokud nebudu muset taky něco upřednostnit, třeba novou spojku :-) ...
Odpovědět

Zpět na „Celica“