studený motor,cukání

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Tak sem zpět po internetový pauze- příjemný--- snowboard, běžky a naše motorka husaberg s pásem a lyží v hlubokáči... super. Původně sem chtěl ject celicou, ale začala srandovně vrzat zrovna když jsme chtěli vyrazit na šumavu... v levo v zadu... asi ta guma pod pružinou na tlumiči, nebo silentblok... tak jsme jeli lehce invalidním terranem :-) celice se nechtělo :-)

Mattyno> Tak to máš tu samou nemoc... je to fakt exklusivní záležitost... to čidlo stojí pár peněz na GTi (dělaj se náhrady) Ale já ho vezmu zase od strejdy Davida... má náhradní testovací. Včera mi psal, že to zkusí odvzdušnit, ale protože celicie si vymyslela vrzání, tak asi jen vyměníme to čidlo a odzvdušnění a vrzání nechám tady na mým expertovi na vrzání... ten to identifikuje do minuty. :-) a jestli ani to odzvzdušnění nepomůže, tak mam koupenej VELFOBIN proti zamrzání vody v benzinu a namixuju celice tenhle alkoholickej energydrink na zimu- voní to fakt zajímavě, a vypadá to teda fakt jak energydrink... celkem by mě zajímalo co by to s člověkem udělalo, kdyby si to omylem koupil na benzince a vyžunk to místo nrg drinku. Hazard energy gas drink :-)
Obrázek

Zejdy> díky moc za popis... fakt supr :bigups: Už to podle mě bude brzy vyřešený, dneska sem jí nastartoval a popojel a necukala tak jak umí...jen maličko... už asi tuší, co se na ní chystá :lol: a nebo je to proto, že je v nížině a tak se na mě těšila že se celá rozehřála když mě viděla po delší době pozičkama :-) a nebo jí dělalo radost, že jí babička opečovávala, rozmazlovala, celica hlídala babičku a babička celicku navzájem... prej jí opucovávala sníh, potvoře :-)

michals> no ale měla by jumpnout na 1800-2000 to jako že jo :-) ale že ti to necuká a nevyskakuje na tuhle hodnotu? co je zase tohle za joke :-) musí vystoupit když mrzne a auto je zmrzlý. Nebo mělo by teda :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

pokračování snad někdy konečnýho příběhu kuckání studenýho auta po startech v mrazech. Zejtra by tam mělo bejt vyměněný to teplotní čidlo na krku- vodní... sem zvědavej, jestli se kuckání vrátí... mam pocit že jo...

našel jsem ještě třebas tuhle možnost... jestli by to mohlo působit tu neplechu... VALVE ASSY, HEATER WATER
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_198910 ... _8716.html
Jak už jsem jednou, nebo víckrát psal... celi přestane kuckat právě v ten moment co v kabině slyšim jak do topení teče voda... jako by jí v mrazu něco nechtělo pustit do toho topení... že by tohle kurvítko?...
fotka toho ventilu...
Obrázek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Teda Microne, ja pořád nechápu, jak můžeš vodu do topení slyšet? Celý systém musí být naprosto plný, čerpadlo vodu pouze "točí", voda nikde nepředá, co bys měl slyšet? To je jako kdybys slyšel vodu v radiátorech topení! A pokud jí tam slyšíš, radiátor je zavzdušněný a netopí nebo jenom napůl!
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

modrokolko luft-hanze turbíno> :lol: :lol: :lol: :lol:
celica 5g je auto, kde slyšíš i to, že si přejel list... neni hluchý...
kurva doprdele já to snad nafilmuju... HD ale už mě to fakt sere dost let... prostě ti, vám rádcům... vám řikám, že nastaruju, paráda... na poprvý i kdyby bylo -40 ale ale čim nižší je toplota tim víc se mi celica snaží říct, že jí to bolí.... od 5 st. celcia do 0 okej, cejtíš jen menší chvění.... ale jak to klesá teplota... chvěje se to víc a víc.... a bolí jí to... celý auto se kurva otřásá, protože kurva si myslim, že ten sráč co sem ho sem dal, tak je prostě v hajzlu už 2 roky a jakmile klesne teplota na 0 a pod, tak ten vyjebanec zasranej prostě nepustí vodu do topení.... protože ta mrdka je prostě zaseklá z mrazu a ze studený vody a z toho že fachala 20 let... což ten japonec nepředpokládal... že by měla fachat a bude kurva už do prdele... :lol: :lol: :lol:

ps:_ radiator topí... topí výtečně... ale prostě auto cuká... cuká sebou jak dylina... čim nižší je toplota a čim víc je zmrzlá... odstavená na mrazu... prostě u všech prdelí nastartuju.... pohoda... ručička otáčkoměru jde na 1200 -1300 a pak začne cukání.... 30sec až minuta dle teploty... čim je větší morda, tim dýl cuká... pak sedim va autě a slyšim jak teče... teče co asi do prdele voda teče voda kam asi do prdele... ne tam ne-.. teče do Vyhřejvání auta, co jinýho bych měl jako slyšet úplně zřetelně..... a otáčkoměr konečně v ten moment vylítne na 2000 otáček.... auto je ve stavu v jakým mělo bejt ihned po startu... ten zasranej ventil prostě je v hajzlu... a otevře se jen pri teplotě vody nad 10 st. celsia... jinak se blokne a nepustí ani hovno, prostě čim nižší je teplota tim víc se blokne---- pak se snaží elektronika protlačit vodu dál ale vrací se (divim se že nic neprasklo...) a jakmile je tam tlak už takovej a teplota jakš takš tak ten sráč jí pustí do kolotoče a auto přestane cukat... takže takhle si to vysvětluju já.... a čekám na další názory... děkuji :lol: už mě to fakt sere

kdo mi vysvětlí jak funguje tenhle ventil? na co je napojenej, proč si myslim, že mě už totálně sere....děkuji žádná jiná překážka na cestě vody systemem neni než tenhle sráč... nebo snad je?

a co mattyno... asi tak na nic nepřišel... já sem řikal mýmu servisákovi třeba... kat- voda- zamrzne... on: blbost... lambda: on : blbost... tak co kurvaaaaaaa já cejtim že to cuká kvůli přetlaku vody... která se prostě zasekne po startu, někde a až po tom co se protlačí topením, může tepr uzavřít okruh a celica se ihned uklidní... to mi řiká celica svojí duší... tak cejtim její bolest... do prdele už bych fakt tenhle shit rád s váma vyřešil... ale i kdyby se nic nevyřešilo... stejně je immortal machine... ale zabíjí mě... :cry:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

Není to ventil, kterým se řídí, jak moc to bude topit? Pak by se nastavoval kolečekm topení na středovém panelu.
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

ale ano, je to ten ventil
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

to Micron:
Těžko něco řešit takhle na dálku, ale když to rozdělíme na dílčí problémy:
Podle mne to studené cukání s vodou nesouvisí. Motor poběží i bez vody, moc jsem jich takhle zkoušel mimo auto, jasný že jenom na pár vteřin, aby se neohřály. Takže kuckání bude mít zcela určitě jinou příčinu, nejspíš někde kolem přípravy směsi - sytič, lambdu bych úplně nevylučoval, váha vzduchu, co svíčky, apod. KAT určitě ne. To platí obecně. Tyhle motory neznám, to ať Ti poradí někdo, kdo je zná. Co diagnostika?
Ventil topení: no jestli funguje poznáš jednoduše, ne? Když to topí, je otevřenej. A když to topí, zkus ho zavřít, jestli topit přestane. Jestli ano, tak není co řešit, ventil funguje. Jasný, že když startuješ studený motor, tak to hned netopí, ale pokud je ventil otevřený, voda do topení teče, jen se ohřívá postupně.
A to šplouchání (šplíchání :D ) : u žádného auta jsem to neslyšel a jednoznačně nic slyšet být nemá, proč by Tvoje Celica měla být vyjímkou? Máš to špatně odvzdušněný a protože radiátor topení je zřejmě nejvyšší místo systému, máš tam bublinu. Ta brání plynulému průtoku vody a voda začne protékat, až se trochu ohřeje, roztáhne a zvýší se tlak v systému a voda "prorazí". To bude to Tvoje šplíchání. Už jsem to tady někde psal, někdy dobře odvzdušnit motor je docela horor...
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Zejdy> i pavoB slyší kapaliny... nejsem jedinej postiženej... mam sluch jak ostříž a čuch jak nejlepší čuník ve městě... best pig in town :-)

svíčky mam ještě náhradní NGK zbytečně měněný za Denso... kvůli tomuhle... lambda možná? ale jakmile jsou teploty nad 10 st. celsia celi fachá perfektně... změna přichází přesně mezi 8 st celsia do nuly... to je lehce zblblá když je zmrzlá venku (neni teplej motor) a když je nižší - tak o to víc protestuje... cuká chviličku než otáčky vylítnou a při tom slyšim tekoucí kapalinu... do topení... pak se uklidní, přestane cukat... natotata... a tváří se jakoby nic... ale kurva tohle může dělat diesel, ne benzin....

jako tenhle ventil topení zavři :_) to je dobrá rada, ale kde je, v jaký prdeli je.... ten je v totální prdeli někde za kokpitem... no prostě když hejbnu kolečkem na paubce tak reaguje ideálně... topí, nebo "chladí v uvozovkách" :-)
psalo se hodně o tom jak je bla bla těžký odvzdušnit motor... ale nikde nebylo konstruktivně napsáno jak přesně odvzdušnit 3SGE a hlavně Hlavně jaký jsou možný příčiny - efekt kdy je potřeba ho odvzdušnit--- no třeba pomůže to zelený čidlo... když ne... pokračování šílený pohádky 8) v manuálu 3SGE neni napsáno ani prd o nějakým odvzušňování... je to nějaký jeblý podle mě...

gramo+ gabko< jestli řeší ten ventli jen jak moc má system topit a nic víc... tak okej.... já jen jestli nemá i funkci že blokne přívod vody... jako termostat... měl jsem dojem jako by to byl další termostat...

každopádně děkuji všem za hokusy pokusy 8)

ps: moh by tolhe dělat termostat? ten sem asi nikdy neměnil... a jak píšu problémek je jen u zmrzlýho auta a v mrazu... jinak všechno běží delikátně při jiných conditions

rád bych fakt tip na něco, co by pomohlo, protože už tuhle blbinu řešim 3/4 roky a je to trapný... je to nějaká debilitka... nebo tam fakt musim nalejt ten velfobin ? :-) safriš nechce se mi...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

slysim je ja i kamarad ve svem, ale oba jsem menily kapalinu a odvzdusnovali, ale asi mame oba motory v prdeli , ted ja na dost procent , navic ta moje mrcha porad pritapi - jde si toho vsimnout za urcity teploty, proste hreje, jinak pokles teploty na budiku se nekona pri ceste z kopce - to byl termostat

jinak dela mi to to same, kdyz neslapnu na plyn tak to na 2000 nevyleze a slape to spatne , stejne byly rozjezdy ale spis spatnym predstihem

ale uz na to auto kaslu, hodim tam posledni motor ze zasoby a pak at shori v pekle , doopravdy ( uz jsem ho i doma odstavil posledni dva tydny :( )
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2277
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

No na odvzdušnění je tu víčko chladiče ne?
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

jj odvzdušnení mi nikdo nedělalo problém , ten chladič je nejvýš takže to jde snadno ale tu vodu jsem dříve neslyšel , až posledni dobou , než to budu rozebírat ještě to poslechnu, poladím
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2277
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

No spíš jsem myslel, že pokud je vadný, tak se to pak může snad aji zavzdušňovat.
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

Rampa89 píše:No spíš jsem myslel, že pokud je vadný, tak se to pak může snad aji zavzdušňovat.
zkousel jsem nove Made in Japan, ale tuhle jsem se hnal domu a asi jsem to tavil - druhy den bylo videt ze to vecer pres vicko teklo i kdyz vecer byla zima dost, tak jsem dal stare a pak uz jsem moc nenajezdil tak nevim

rozhodne ja mam bilou emulzi v oleji - zatim nevim jestli jsem to blbe postavil a nebo tam natekla voda pri rozebirani a zustala v motoru , uz me to ale nebavi , kaslu na to
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2277
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

Nezoufej, na tohle se dá použít nějakej přípravek, to tam naliješ/nasypeš a podle toho, jestli to změní barvu nebo co to udělá, tak ti to indikuje propálený těsnění a tak. Někde jsem o tom četl, nebo už nevím, ale zkusit to, proč ne.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

to zavzdušňování je podle mě totální blbost.... uvidim co udělá to čidlo zelený teploty vody od Dejva, už čekám na mráz... pak třeba že by blblo čidlo vzduchu... neni umístěný uvnitř systemu ale jen tak plandá vedle konusu... a další a další.... nápady :lol: třeba je mu zima... debilovi, když neni v rouře, mohlo by zvlhnout, zmrznout... že :lol: debil :lol: nebo taky je mu to putna jestli je v díře, nebo si plandá blbec :lol:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“