Koupě nového Aurisu

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
eMeM
Navigátor
Příspěvky: 149
Registrován: ned 12.11.2017, 10:39

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od eMeM »

Akcie na CZ a SK sú rozdielne. Auto je už objednané, takže nemá moc zmysel hľadať niečo v CZ.

Keď som spomenul zimné pneu tak mi bola spravená ponuka na zimný set za 990€ (cenníková suma). To radšej kúpim len gumy a budem to prezúvať.
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od tomikm »

eMeM: 9.6. objednáno (prodejce říkal, že je auto už ve výrobě), 20.7. předáno.
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
ivantt
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 28.06.2017, 18:56

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od ivantt »

eMeM píše:Máte niekto informáciu ako dlho trvá dodanie auta z centrálneho skladu (Zlín) na predajňu (Slovensko)?

Resp. aké sú vaše skúsenosti? Sú to dni, či týždne? Ide auto z tade ešte na KO, colný sklad...?

Predajca mi totiž už oznámil termín naskladnenia v Zlíne aj spolu s VIN, ale pre dodanie je to na 3 veci.

Neviete či sa chystá akcia na zimné pneu od januára? Čo som čítal pred dvoma rokmi bola. Dosť som prekvapený, že Toyota ich nedáva automaticky, ku starej Kii sme dostali zimné plecháče zdarma dokonca i v lete (a to nebola najvyššia výbava).
Na predajňu príde v závislosti od prepravcu, kapacít, zvyčajne však max týždeň. Auto si ešte u predajcu pobudne pár dní kvôli predpredajnej inšpekcii.
Auris TS/17 Selection red
dolo
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 16.11.2017, 17:05

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od dolo »

Mne auto zo skladu z Čiech na predajňu prišlo za cca 10 dní. Ďalšie štyri dni som čakal kým prídu zimné kolesá a založia ich. (akurát vtedy napadol kopec snehu). Čo sa týka grátis zimných gúm - záleží od toho čo ti dajú zadarmo. Teraz bola zľava až 4000 z cenníkových cien + poistenie a nejaké drobnosti zadarmo. Originál TOYOTA zimné disky 16 palcové sú od 700 do 990€ (so senzormi s obutím a vyvážením) takže keď Ti dajú menšiu vstupnú zľavu napr. 2000 tak Ti môžu dať aj zimné kolesá grátis.
eMeM
Navigátor
Příspěvky: 149
Registrován: ned 12.11.2017, 10:39

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od eMeM »

Vďaka, páni. Čiže očakávam, že do polky januára to už bude stáť pred domom.

Za cenu tisíc ríšských eur budem radšej prehadzovať gumy na pôvodných elektrónoch. Má vôbec nejaký výrazný benefit kupovať jednu sadu extra?
Uživatelský avatar
calimero1
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.10.2017, 15:38

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od calimero1 »

eMeM píše:Máte niekto informáciu ako dlho trvá dodanie auta z centrálneho skladu (Zlín) na predajňu (Slovensko)?
Keď som objednával Auris, tak rovnaká farba a výbava sa práve nachádzala v centrálnom sklade pre strednú Európu v českom Kolíne (že má Toyota sklad aj v Zlíne som netušil). Presne za dva týždne mi volal predajca, že auto už majú. Pár dní si ho potom ešte nechali kvôli predpredajným prípravám (prezutie, VIN Print).
Toyota Auris Hybrid Hatchback Active Trend+ 2017
Renault Clio (2007-2017)
Škoda Felicia (1997-dodnes)
Uživatelský avatar
calimero1
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.10.2017, 15:38

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od calimero1 »

eMeM píše: Za cenu tisíc ríšských eur budem radšej prehadzovať gumy na pôvodných elektrónoch. Má vôbec nejaký výrazný benefit kupovať jednu sadu extra?
Ja som radšej zobral zimnú sadu 16", lebo letné kolesá mám 17".
990 EUR mi nepríde až tak veľa aj s robotou a naprogramovaním ventilov, navyše tie zimné disky vyzerajú naozaj dobre.
Přílohy
IMG_2214.jpg
(129.89 KiB) Staženo 835 x
Toyota Auris Hybrid Hatchback Active Trend+ 2017
Renault Clio (2007-2017)
Škoda Felicia (1997-dodnes)
dolo
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 16.11.2017, 17:05

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od dolo »

eMeM píše:Vďaka, páni. Čiže očakávam, že do polky januára to už bude stáť pred domom.

Za cenu tisíc ríšských eur budem radšej prehadzovať gumy na pôvodných elektrónoch. Má vôbec nejaký výrazný benefit kupovať jednu sadu extra?
U mňa hej - ak Ti budú každý rok dva krát prehadzovať gumy na disku tak sa Ti asi skôr pokazia prípadne obderú elektróny, skôr ich ojazdíš? Druhá vec je u mňa - na auto mi dali letné 17 a na zimu sú asi lepšie 16 takže tak...
volodaaaa
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pát 07.04.2017, 23:56

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od volodaaaa »

Ja mám 17" obe a tiež som myslel, že 2x prezuť gumy ma nezabije. Potom som zistil, že to stojí 40 €, takže za dva roky by som na tie elektróny asi našetril. Teraz mám tie pekné toyoťácke, skôr vyniknú v lete, takže na zimu kupujem nejaké menej vyčančané. Inak na zimu by som v pohode kúpil aj plecháče, ale na 17" sa asi nevyrábajú - nič som nenašiel
Naposledy upravil(a) volodaaaa dne ned 10.12.2017, 18:47, celkem upraveno 1 x.
2017 - : Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic Active Trend+ (2017)
2013 - 2017: Opel Vectra C 1.6 Essentia (2007)
2008 - 2013: Suzuki Ignis 1.3 VVT GLX (2006)
dolo
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 16.11.2017, 17:05

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od dolo »

calimero1 píše:
eMeM píše: Za cenu tisíc ríšských eur budem radšej prehadzovať gumy na pôvodných elektrónoch. Má vôbec nejaký výrazný benefit kupovať jednu sadu extra?
Ja som radšej zobral zimnú sadu 16", lebo letné kolesá mám 17".
990 EUR mi nepríde až tak veľa aj s robotou a naprogramovaním ventilov, navyše tie zimné disky vyzerajú naozaj dobre.
Calimero ja som to tiež tak prepočítal a aj keď to vyzerá na oko drahé je to aspoň pekné a 100% funkčné :-).
eMeM
Navigátor
Příspěvky: 149
Registrován: ned 12.11.2017, 10:39

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od eMeM »

calimero1 píše:... centrálnom sklade pre strednú Európu v českom Kolíne (že má Toyota sklad aj v Zlíne som netušil). ...
Samozrejme som myslel Kolín. :oops:
eMeM
Navigátor
Příspěvky: 149
Registrován: ned 12.11.2017, 10:39

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od eMeM »

dolo píše: U mňa hej - ak Ti budú každý rok dva krát prehadzovať gumy na disku tak sa Ti asi skôr pokazia prípadne obderú elektróny, skôr ich ojazdíš? Druhá vec je u mňa - na auto mi dali letné 17 a na zimu sú asi lepšie 16 takže tak...
Ja som si na auto dal dat 16" napriek tomu že možnosť bola mať tam 17tky. Neviem o koľko skôr ich ojazdím a ako rýchlo sa zničia gumy ale keď sa pozerám na to že dám za ne vyše 700€, len aby som mal, tak ROI mi vyjde na... 15 rokov?

volodaaaa: prosím ťa ako si vyrátal tie dva roky? 8) hoc keby prezutie by bolo o 40€ drahšie (čo nie je) tak mi to nejako nevychádza :twisted:

EDIT: Rozdiel prezutia komplet vs výmena kolies bola pred par mesiacmi, ked som kupoval nové gumy 10€ za komplet)
Naposledy upravil(a) eMeM dne ned 10.12.2017, 20:09, celkem upraveno 2 x.
kmy68
Člen Týmu
Příspěvky: 29
Registrován: úte 14.02.2017, 21:12

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od kmy68 »

Jestli na zimu nové disky nebo přezouvat? Podle mne je to jednoduché, přezutí cca 800 Kč, ročně dvakrát, tedy cca 1600 Kč. Plechy s ventilky budou za cca 10000 neoriginální bez gum, tak že návratnost cca 6 let. Pokud tedy chci mít auto kratší dobu, pak se to asi nevyplatí, ano, mohou se při přezouvání poškodit, pokud počítám, že to budu mít cca 7 a více let, pak už se to vyplatí nebo koupit starší disky z bazoše. Otázka jsou ty ventilky, po čtyřech letech dojde baterka a pak bude třeba koupit novou sadu, jsem zvědav, pokud cena zůstane na 1000 Kč za kus, kdo to bude kupovat.
Toyota Auris TS 2016, 1.6 benzín, Active Trend+
Hyundai Elantra 2011, 1.6 benzín, Style Premium
Ford Mondeo MkIII 2001, 2.0 benzín, Ghia
Škoda Fabia 2001, 1.4 benzín, Classic, sedan - ex
Škoda Felicia 1995, 1.4 benzín, Elegance - ex
eMeM
Navigátor
Příspěvky: 149
Registrován: ned 12.11.2017, 10:39

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od eMeM »

To ale počítaš, že si kolesá budeš prezúvať sám (a že ich nikdy nebude treba vyvážiť).
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od MartinHSD »

Já za přehození sady když se mne nechce to dělat doma, tak platím 200 Kč, vyvažovat nechávám ob rok. Dokonce i pneuservis mne potvrdil, že pokud nepocituji, že je to třeba tak to stačí ob sezonu. Tchán má také dvě sady, ale poctivě nechává převažovat, když jsem mu čistil a uskladňoval letní sadu, tak jsem koukal, že za chvíli mu nebudou mít kam to žávaží lepit. Nehledě, že dobře vyvážit je někdy umění a když se to podaří, tak jsem rád když to vydrží co nejdéle :-).

Koupě druhé sady má jenom výhody, nevýhodou je pouze vyšší jednorázová investice a to si musí každý zvážit sám, každý toto máme jinak. Já jsem tady za zastánce origo disků ( design, 100 % kompatabilita a vše vyřešeno na jednom místě ), ale řada jiných těch pár tisíc navíc nedokáže pochopit :-).
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Odpovědět

Zpět na „Auris“