Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tomikm »

sajty píše:Vadí ji, že je to věčně zašpiněné (to jí věřím, měl jsem černé auto a sice to hezky vypadá umyté, ale jednou zaprší a je to celé šmouhovaté) a je na tom vidět každý drobný škrábanec. Taky je to prý magnet na slunce, v interiéru je větší horko, než bývala zvyklá.
To souhlasím, že je střecha neustále špinavá, ale co se dá dělat, i přes to mi design Selection přijde povedený. Že by bylo v autě větší horko, nepozoruji a i kdyby, nevadí mi to, klima si s tím poradí.
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od sajty »

Já si proto vybral šedou barvu. Jasně, zapadl jsem do průměru, ale co se týče praktičnosti, nemohl jsem udělat lépe. Auto není garážované, tudíž na to furt prší a stejně to auto pořád je čisté. Kdyby se nešpinily disky, řekl bych, že to vyjelo z myčky.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 733
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od MartinHSD »

z pohledu praktičnosti mne jako člověku co se věnuje detailingu a mytí vč. leštění auta je pro mne více koníček než práce bych ze zkušeností doporučil spíše světlé barvy, bílá perleť, stříbrná, sv. modrá apod. Na tmavých barvách vč. šedé ( měl jsem ji hodně let ) je vidět prach pár hodin po umytí a to nemluvě o mikroškrábancích a to jsem dal auto do myčky jen 2x za život :-).

Sajty : nevím proč neustále musíš "shazovat" každou vyšší výbavu než máš ty. To, že Ti vyhovuje co máš je skvělé a přeji Ti to, ale řada lidí má jiné požadavky a líbí se jim něco jiného a nejde zde o machrování, na machrovávání opravdu auris ani v top výbavě není. Aurise z důvodu praktičnosti a systému HSD si např. kupoval na denní ježdění můj společník z firmy, zvyklý na daleko vyšší level a pokud by se nedělalo nic jiného než Trend, který měl půjčený, tak by si to auto asi nekoupil. Není to žádný snob, jen je zvyklý na určité věci co tam chtěl mít ( led světla a kvalitní čalounění a to v Trendu se mu nelíbilo z důvodu obavy o opotřebení ).
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od sajty »

Já nikomu výbavu neshazuju, pro mě za mě, připlácejte si třeba za vrtulku na výfuku, když se vám bude líbit. Každý svého štěstí a radosti strůjcem. Nevím, s jakýma barvama si pracoval, ale po měsíci stání venku na tom laku není vidět vůbec nic, jak kdyby to auto bylo čerstvě umyté.

Jinak ty LED by se měly dávat povinně. Ten trend zhoršování zraku v naší populaci je čím dál větší, nepochopím, že vůbec ještě je dovolené jezdit s halogeny. Naštěstí se blíží éra laserových světel, Bůh ví, jak dlouho budou stačit LED...
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

sajty píše:Já nikomu výbavu neshazuju, pro mě za mě, připlácejte si třeba za vrtulku na výfuku, když se vám bude líbit. Každý svého štěstí a radosti strůjcem. Nevím, s jakýma barvama si pracoval, ale po měsíci stání venku na tom laku není vidět vůbec nic, jak kdyby to auto bylo čerstvě umyté.

Jinak ty LED by se měly dávat povinně. Ten trend zhoršování zraku v naší populaci je čím dál větší, nepochopím, že vůbec ještě je dovolené jezdit s halogeny. Naštěstí se blíží éra laserových světel, Bůh ví, jak dlouho budou stačit LED...
No vidíš. A zhodou okolností práve LEDky v jednej z nemenovaných diskusií jeden účastník nevedel pochopiť v tejto triede áut. Sto ľudí - sto chutí. Porovnával rapid s corollou, že aký je fasa a LEDky v rollke či xenony v rapide mu proste do hlavy nešli. Vraj to má byť záležitosťou áut od 25000eur vyššie. Dobrý vták, nie? Je to predsa možnosť, nik ho nenúti. Radšej ju mať a nechcieť ako nemať a chcieť.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od sajty »

Když jsme u těch světel, měl někdo z vás možnost porovnat LED a Xenon ve stejném autě? Tohle srovnání by mě docela zajímalo. Taky bych byl rád, kdyby někdo hodil zkušenost s laserama, pokud už s tím někdo jel. Je to mimo téma, takže klidně do SZ.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 733
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od MartinHSD »

to půjde asi těžko, jelikož co vím tak většina výrobců má buď kombinaci halogen / led nebo již jen full led, který prakticky vytlačil xenon. Jinak k té barvě : měl jsem tm. šedou metalízu trochu podobnou té co je nyní na aurisu s názvem platinová 1G2. Nový lak se špiní logicky méně, jelikož je hladký, odpuzuje vodu, nečistoty a prach stačí déšť lehčeji smýt. Po několika mytích se bude chovat již jinak. Pokud se auto dobře nenavoskuje nebo ideálně neaplikuje keramická ochrana, tak je snadnost údržby trochu jiná, ale to je zcela jiné téma :-).
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od ts1990 »

No origo LED na Rollce, Aurisu, CHRku spatne nejsou, ale TOP to taky jeste neni...nejvettsi tragedii je dnesni kombinace projektoru + halogen, prikladem je CHR-ko, tak bidnou svitivost jsem jeste nevidel, na dalky OK, ale potkavacky jsou skoro o polovinu slabsi nez na YArisu H4ky, trochu ostuda, proto jsem osadil LED. Xenony na rapidu, ted uz tedy bixenony na rapidu jsou v pohode, ale ty radoby xenony jen 25 w nebyly nic moc. Stale je jeste na cem pracovat, vesmes je uvnitr 5 - 6 cipu v projektoru a to je vse, otazkou je zivotnost. Nemam zatim moznost porovnat s led sadama, ptz testuji novejsi a novejsi modely, takze mi zadna dlouho nevydrzi, kazdopadne kdyz jsem koukal na youtube na videa, tak meni se cely vnitrek vcetne projektoru. Auris s origo LED mi neprijde jako zazrak, potkavacky by mohly byt lepsi, dalky ujdou. To uz je z te zmlsanosti z Yarise.
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od sajty »

Proč vlastně LED vytlačily xenony? Mně osobně třeba světlo z xenonu přijde přijatelnější pro oko, LED jsou takové hrozně agresivní, strašně nepříjemné pro oči. Cena to asi nebude, životnost?
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od ts1990 »

Haled zalezi jak se to vezme, ja mel origo xenon jen jednou a ledky origo nikdy a ani je origo nechci, vzdy jen sadu, ptz samostatne jsou to vyhozene penize a zadny zazrak, nekdy i ta sada poskytuje lepsi parametry nez origo..hlavne u xenonu vypalovani paraboly, pokles svitivosti bude i u LED, zivotnost ma byt vyssi, ale to vse ukaze cas, 20 000 h a vic povazuji za scifi, uvidime za treba 5, 10 let....Ted testuju model LED sady s teplotou 6000 K a je to na jizdu a oci velmi prijemne, takova ciste bila, oproti nazloutlym xenonum s teplotou 4300 K...
bubenij
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pát 26.06.2015, 11:56

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od bubenij »

Sajty: Měl jsem origo xenony na Aurisu 2013 hatch, ted origo LED na Corolle.
Nejsou to sice úplně stejná auta, ale přišlo mi, že xenony svítily lépe do dálky. LED zas svítí víc do šířky při klopených světlech. Co mi u LED hlavně chybí je natáčení do zatáček, to nepokryje ani ten širší osvit...
RAV4 hybrid 4x4 Executive
Ex - Toyota Corolla 1.6 Executive
Ex ex - Toyota Auris 1.6 Style 2013
Ex ex ex - Ford Galaxy 1,6 Ecoboost
Ex ex ex ex - Ford Mondeo 3,0 V6 2005
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od sajty »

Funguje někomu normálně otevírání loketní opěrky řidiče? Dá se otevřít na dvě přihrádky, tu menší mi to nikdy nechce otevřít a furt se otevírá ta větší. Musím tu menší ručně "odloupnout" a pak už se to zase otevírá normálně. Bohužel dočasně, při další jízdě to už zase nefunguje. Bych do toho praštil, dneska jsem u toho slušně nervil na benzínce.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
amulet
Navigátor
Příspěvky: 125
Registrován: stř 14.01.2015, 21:59

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od amulet »

sajty píše:Funguje někomu normálně otevírání loketní opěrky řidiče?...
Jsem na tom stejně...
Toyota Auris TS 1.4 D-4D r.2014
Toyota Corolla Wagon 1.6 r.1998 (ex)
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tomikm »

Dělá mi to taky, přilepují se ty gumové čudlíky tlumící zavření.
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
ivantt
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 28.06.2017, 18:56

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od ivantt »

ak chcem otvorit tu hornu plytku priehradku tak trosku zatlacim lavu packu a trochu smerom k vodicovi a, ten plast ostane na mieste a priehradka sa otvori, ale tiez ma to niekedy neposlucha ....
Auris TS/17 Selection red
Odpovědět

Zpět na „Auris“