Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
volodaaaa
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pát 07.04.2017, 23:56

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od volodaaaa »

Ahojte,

mám pocit, že sme vo vlákne Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti. Možno podľa seba, ale súdim, že toto vlákno je dosť navštevované potenciálnymi zákazníkmi, ktorí si overujú prezentovanú výbavu s realitou.

Včera som potreboval niečo vyhodiť k rodičom (priateľka napokon je v aute), tak som narýchlo zaparkoval na opačnej strane vozovky, ako som mal - porušil som predpisy. Sídlisko bolo plné a ja som potreboval zastaviť na krátko a našiel som túto medzeru (resp. ja nie, ale IPA). Neveril som, že sa tam vojdem, ale vošiel som, tak som si povedal, že či už majitelia Aurisiek, alebo potenciálni majitelia, by sa mohli potešiť :-)

Pri kúpe auta som sa stretol s ľuďmi, ktorí mi hovorili, že parkovací asistent je hlúposť, že to parkuje 3 hodiny, potrebuje 3 m na jednej strane a 3 na druhej a zaparkuje zle. Žiaľ, bol vo výbave a nebol to highlitht, kvôli ktorému som si ju vybral. Ale už keď tam bol, tak ho využijem.

Tak som sa chcel podeliť s Vami, že čo dokáže. Samozrejme pohyb auta som mal v nohách, ale prvotné nastavenie, ktoré je pri pozdĺžnom parkovaní dôležité, spravilo auto. Na frekventovanej ceste tak vodič nemusí šaškovať.

A otázky:
1) ja ten parkovací asistent využívam práve na prvotné postavenie vozidla. Posúvať sa centimetre dopredu a dozadu by som zvládal aj sám, tam už je pridaná hodnota len točenie volantom, ktoré je, vzhľadom na priestor, nadoraz z jednej strany na druhú. Preto vycúvať nebolo ťažké, tam je poloha vozidla daná.

2) obe susedné vozidlá mali dosť priestoru. Kebyže idem parkovať na noc, tak tam nestojím :-)

3) dovnútra som sa nasekal asi na 8x (dopredu a dozadu), opačne tiež.
2017 - : Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic Active Trend+ (2017)
2013 - 2017: Opel Vectra C 1.6 Essentia (2007)
2008 - 2013: Suzuki Ignis 1.3 VVT GLX (2006)
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od sajty »

A to já tomu věřil i bez takto extrémního důkazu, že to funguje. Prodejce mě od používání nevím proč odrazoval, no zkušenosti uživatelů jsou opačné, tak to moc nechápu. Nic to nemění na tom, že to použiju jednou za rok, protože pokud tam není dost místa na to, abych se tam nacpal sám, tak bych to tam stát nenechal. Kor když vidím některé prasata, které vůbec netrápí, když vám někde odřou auto. Úplně největší šmejdi jsou ti s koulí vzadu, těm bych sekal pracky. Však dokud neucítím naráz, tak tam místo je...

A btw., pokud si tam potřeboval jen na chvíli zastavit, tak už vůbec nechápu, že se to chtělo soukat do tak malé mezery a zbytečně riskovat, nechal bych to na blikačkách a když tak by žena popojela.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
Schmudla
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: pon 21.08.2017, 13:06

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Schmudla »

Za mě díky, o IPA jsem si, nemaje předchozích zkušeností, myslel své (můj Auris asi teprve montujou Indi v UK nebo kde). Přesně ty 3m před i za. Takže to, že to umí navést i takto je pro mě docela podstatná informace (pozitivní). Ne, že bych to někdy zkoušel takto natěsno :)

jinak ten plný singál (čidla sme taky nidky neměl) ... to se pak couvá / jede dopředu jak, když to nepípá přerušovaně ? na pocit ? nebo se nějak mění ten tón ?
měl jsme půjčený auris TS na doma a když jsem zajížděl v garáži tak jsme tam měl ještě 30cm a stejně nepřerušovaný tón ...
2017 - ? : Toyota Auris TS HSD Trend 2017
2009 - 2017: Ford Focus kombi Ghia 1.8 TDCi
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

sajty píše:A to já tomu věřil i bez takto extrémního důkazu, že to funguje. Prodejce mě od používání nevím proč odrazoval, no zkušenosti uživatelů jsou opačné, tak to moc nechápu. Nic to nemění na tom, že to použiju jednou za rok, protože pokud tam není dost místa na to, abych se tam nacpal sám, tak bych to tam stát nenechal. Kor když vidím některé prasata, které vůbec netrápí, když vám někde odřou auto. Úplně největší šmejdi jsou ti s koulí vzadu, těm bych sekal pracky. Však dokud neucítím naráz, tak tam místo je...

A btw., pokud si tam potřeboval jen na chvíli zastavit, tak už vůbec nechápu, že se to chtělo soukat do tak malé mezery a zbytečně riskovat, nechal bych to na blikačkách a když tak by žena popojela.
Asi by ucpal ulicu a ani limity IPA neskúsil. :-)

Ja používam IPA takmer vždy pri pozdĺžnom parkovaní, aj keď by som na miesto zaparkoval aj sám v pohode. Prečo by som nemal? To je ako mať cúvaciu kameru a nepozerať na displej pri cúvaní. Keď som to zaplatil tak to predsa používať budem, nie? Hlavne ak to urobí robotu za mňa... Príde mi to logické.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od sajty »

To je přesně ono. Auto za nás řadí, auto za nás parkuje, auto za nás šlape na plyn... K čemu je vlastně v dnešní době řidič? :lol: Pak takový "řidič" sedne do auta, co není narvané elektronikou a problém je na světě.

No někdy to vyzkouším, musím si ale najít odlehlou uličku, ať nebrzdím provoz. Jak dlouho trvá, než s tím zaparkujete?
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

A prečo som teda kupoval auto narvané elektronikou? Veď preto aby som to všetko využil, či?
To je ako mať rysovaciu tabuľu s pantografom a PC s AutoCadom. A kresliť na tabuli aby som nevypadol z cviku keby náhodou vypadol prúd...

Ja si tých elektronických pomocníkov užívam. A podotknem ešte že IPA zaparkuje rýchlejšie ako ja. Pretože tie kontaktné vzdialenosti neodhaduje ale ich vďaka senzorom pozná.
Naposledy upravil(a) Kocúr dne pon 11.09.2017, 10:24, celkem upraveno 2 x.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
volodaaaa
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pát 07.04.2017, 23:56

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od volodaaaa »

Kocúr píše:
sajty píše:A to já tomu věřil i bez takto extrémního důkazu, že to funguje. Prodejce mě od používání nevím proč odrazoval, no zkušenosti uživatelů jsou opačné, tak to moc nechápu. Nic to nemění na tom, že to použiju jednou za rok, protože pokud tam není dost místa na to, abych se tam nacpal sám, tak bych to tam stát nenechal. Kor když vidím některé prasata, které vůbec netrápí, když vám někde odřou auto. Úplně největší šmejdi jsou ti s koulí vzadu, těm bych sekal pracky. Však dokud neucítím naráz, tak tam místo je...

A btw., pokud si tam potřeboval jen na chvíli zastavit, tak už vůbec nechápu, že se to chtělo soukat do tak malé mezery a zbytečně riskovat, nechal bych to na blikačkách a když tak by žena popojela.
Asi by ucpal ulicu a ani limity IPA neskúsil. :-)

Ja používam IPA takmer vždy pri pozdĺžnom parkovaní, aj keď by som na miesto zaparkoval aj sám v pohode. Prečo by som nemal? To je ako mať cúvaciu kameru a nepozerať na displej pri cúvaní. Keď som to zaplatil tak to predsa používať budem, nie? Hlavne ak to urobí robotu za mňa... Príde mi to logické.
Keď mám čas, tak si parkujem sám, ale keď som na frekventovanej ceste, zapnem IPA a hneď sa odpracem. Občas, neviem prečo, sa mi ale stane, že mi nájde miesto a potom zlyhá (sám vypne), tak vtedy idem sám.

A presne, preto som aj porušil predpisy, jednoducho som si chcel vychutnať ten IPA a akonáhle mi pri tejto škulinke oznámil, že ideme parkovať, tak si vravím, že to nemôžem nevyskúšať :-)
2017 - : Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic Active Trend+ (2017)
2013 - 2017: Opel Vectra C 1.6 Essentia (2007)
2008 - 2013: Suzuki Ignis 1.3 VVT GLX (2006)
volodaaaa
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pát 07.04.2017, 23:56

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od volodaaaa »

Schmudla píše:Za mě díky, o IPA jsem si, nemaje předchozích zkušeností, myslel své (můj Auris asi teprve montujou Indi v UK nebo kde). Přesně ty 3m před i za. Takže to, že to umí navést i takto je pro mě docela podstatná informace (pozitivní). Ne, že bych to někdy zkoušel takto natěsno :)

jinak ten plný singál (čidla sme taky nidky neměl) ... to se pak couvá / jede dopředu jak, když to nepípá přerušovaně ? na pocit ? nebo se nějak mění ten tón ?
měl jsme půjčený auris TS na doma a když jsem zajížděl v garáži tak jsme tam měl ještě 30cm a stejně nepřerušovaný tón ...
Okolo senzorov je buffer, ktorý predstavuje 1/2 vzdialenosti medzi senzormi. Je to na to, aby zachytil aj prekážku medzi senzormi (napr. patník, alebo tyč). Menej to nejde, to by museli byť hustejšie senzory.

Čo sa týka parkovania, tak plný signál vpredu som bral vážne, plný signál vzadu nie (videl som v kamere), takže tam som cúval na tesno aj napriek plnému signálu a keď som to dal úplne na tesno, v predu sa ozval prerušovaný.
2017 - : Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic Active Trend+ (2017)
2013 - 2017: Opel Vectra C 1.6 Essentia (2007)
2008 - 2013: Suzuki Ignis 1.3 VVT GLX (2006)
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od sajty »

Kocúr píše:A prečo som teda kupoval auto narvané elektronikou? Veď preto aby som to všetko využil, či?
To je ako mať rysovaciu tabuľu s pantografom a PC s AutoCadom. A kresliť na tabuli aby som nevypadol z cviku keby náhodou vypadol prúd...

Ja si tých elektronických pomocníkov užívam. A podotknem ešte že IPA zaparkuje rýchlejšie ako ja. Pretože tie kontaktné vzdialenosti neodhaduje ale ich vďaka senzorom pozná.
Já chtěl klimatizaci, parkovací senzory a sklápění zrcátek. To splnila výbava Trend a taky jsem ji vzal. Všechno ostatní jsou pro mě více méně nesmysly, bez kterých se obejdu. Některé prvky z vyšších výbav bych nechtěl ani zadarmo, natož abych za ně platil.
Naposledy upravil(a) sajty dne pon 11.09.2017, 12:54, celkem upraveno 1 x.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

To chápem. Ja by som ani zadarmo nechcel povedzme presklenú strechu.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od sajty »

To je přesně jedna z těch věcí, na které narážím. Je to nepraktické, snižuje to tuhost karoserie a časem to vrže. Minulý týden jsem šel po můstku a koukal dolů na provoz. Jedno zaparkované auto tu panoramatickou střechu mělo a dotyčný to měl oblepené izolepou, takže mu tam asi i zatékalo (nebyla to Toyota, nějaká Škodárna myslím). Nebo ta černá střecha u Selection. To má matka a pokaždé, když se bavíme o autě, tak na to akorát nadává.

Samozřejmě, pokud se to někomu líbí, ať si to pořídí. Znám i takové, kteří auto jedině "ve fullce", ono se s tím dobře hazí machry :-D. Že na to budou časem nadávat více než "socky" s poloviční výbavou, to je věc druhá.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tomikm »

sajty píše:...... Nebo ta černá střecha u Selection. To má matka a pokaždé, když se bavíme o autě, tak na to akorát nadává....
Co je na černé střeše špatně, proč nadává?
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od sajty »

Vadí ji, že je to věčně zašpiněné (to jí věřím, měl jsem černé auto a sice to hezky vypadá umyté, ale jednou zaprší a je to celé šmouhovaté) a je na tom vidět každý drobný škrábanec. Taky je to prý magnet na slunce, v interiéru je větší horko, než bývala zvyklá.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
ivantt
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 28.06.2017, 18:56

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od ivantt »

je pravda ze je to vkuse zasrate, o tom nie je pochyb, ale zas aspon raz za 2 tyzdne pred garazou umyt auto tiez nie je od veci
Auris TS/17 Selection red
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

Nieje to len o špine ale aj o tuhosti karosérie, možnosti zatekania, vyššej teplote vo vnútri, možno zníženej svetlej výške vozidla... Viezol som sa na takom aute s kamarátom do Blavy (honda CRV či HRV či ký fras) a polovicu cesty počúval jeho nadávanie na tú strechu. A vzadu som sediať nemohol lebo som sa na výšku nevošiel, bola tam kvôli zaťahovaniu tienenia tej strechy taká znížená hrana a pri prejazde nerovností mi do toho búchala hlava.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Odpovědět

Zpět na „Auris“