spotřeba u rav4

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
rafkař
Manager Týmu
Příspěvky: 429
Registrován: stř 07.09.2011, 16:38

Re: spotřeba u rav4

Příspěvek od rafkař »

DavidDDD píše:Tak asi bych nesouhlasil s těma "kurvítkama", to bych nechal koncernu a pod., ale nad stejnou věcí jsem dumal také u Lexusu a v podstatě mi vychází jedno zásadní pro hybrid, že to baví :D (ticho, "plachtění", atd.) a bonus je o trochu menší spotřeba. Náklady navíc jsou u starších aut (imho,můj případ) na test baterky (zanedbatelné za ten zážitek). To je můj poznatek a zkušenost :D
To ticho se mi taky libi, ale to je tak všechno.
Měl jsem půjčený Prius a u pumpy se rozjiždím a pán co si nesl kyblík mě neslyšel ani neviděl, já jeho za sloupem taky ne a drcnul jsem do něj lehce, on se leknul tak že upadl a vylil si to na hlavu :mrgreen:
RAV4 HSD AWD 2018
ex-RAV4 4gen 2.0 Multidrive Valvematic 2013
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: spotřeba u rav4

Příspěvek od DavidDDD »

rafkař píše:
DavidDDD píše:Tak asi bych nesouhlasil s těma "kurvítkama", to bych nechal koncernu a pod., ale nad stejnou věcí jsem dumal také u Lexusu a v podstatě mi vychází jedno zásadní pro hybrid, že to baví :D (ticho, "plachtění", atd.) a bonus je o trochu menší spotřeba. Náklady navíc jsou u starších aut (imho,můj případ) na test baterky (zanedbatelné za ten zážitek). To je můj poznatek a zkušenost :D
To ticho se mi taky libi, ale to je tak všechno.
Měl jsem půjčený Prius a u pumpy se rozjiždím a pán co si nesl kyblík mě neslyšel ani neviděl, já jeho za sloupem taky ne a drcnul jsem do něj lehce, on se leknul tak že upadl a vylil si to na hlavu :mrgreen:
No a vo tom to je :biggrin: :biggrin:
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
tkomers
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: sob 31.12.2016, 12:37
Bydliště: Kolin

Re: spotřeba u rav4

Příspěvek od tkomers »

ahoj Rav4 2.0 D4D 91kW FWD máme spotřebu od začatku 6,2l převážně město sem tam dálnice, nejezdíme nijak eko a to si myslím že spotřeba úžasná.
Jinak měl jsem možnost se svést Lexusem RX 450h 2016 a je úžasný ujel jsem cca50km město dálnice a kopcovitý okresky a přijel jsem za 7,5l s benzinovým šestiválcem uchvatný.
Myslím si že do velkých aut jako je Lexus RX je kombinace benzinu a hybridu dobrá, ale dávat to do menších aut tak asi pouze ekopolitika
RAV4 2.0 D4D 91kW 2015 FWD
Viktor_EX
Člen Týmu
Příspěvky: 29
Registrován: sob 19.04.2014, 17:17

Re: spotřeba u rav4

Příspěvek od Viktor_EX »

jezdí se mix, spíš cukačky 8-30km, dlouhodobá 7,3l/100km
RAV 2.0 D-4D 2005 EURO III
Ladahori
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 30.03.2016, 09:19

Re: spotřeba u rav4

Příspěvek od Ladahori »

Viktor_EX píše:jezdí se mix, spíš cukačky 8-30km, dlouhodobá 7,3l/100km
Včera na chalupu u Rataj nad Sázavou a zpět. Přijel jsem zpátky za 6,0.
Láďa
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: spotřeba u rav4

Příspěvek od kadel »

rafkař píše:Nepřijde mi spotřeba hybridu tak užasná abych platil víc za pořizovací cenu
Pockej, o jaky vetsi porizovaci cene to mluvis? Myslim, ze zrovna Ravka ma ten rozdil mezi hybridem a normlnim docela v cajku. Vzdyt v Activu stoji hybrid stejne jako benzin automat (pravda, benzin je 4x4), ale treba v Trendu je hybrid o 30 litru levnejsi s FWD. No a pokud se spokojis s Activem (ktery je proti obyc uz dost vybavenej) v hybridu AWD, tak je o 2tis levnejsi nez Trend ve 2,0. No a udrzba je na hybrid levnejsi nez na 2,0. Prvni servis asi o 400,- drazsi, ale druhej uz zase o litr levnejsi. Dynamika hybridu je taky lepsi. Souhlasim, ze nema cenu priplacet za hybrid za cenu o trosku mensi spotreby, ale zrovna u ty ravky si myslim, ze ten hybrid je v pohode. Otazkou je, jak se to bude prodavat starsi, z toho mam docela strach, podle me se toho lidi boudo bat.

Jinak trasa Kralupy - Praha - Brno - Uherske Hradiste za 6,7l, prumerna rychlost 75 km/h, tempomat 135 tacho.

Praha z Cernaku na Zlicin (z jedny strany Prahy na druhou) pres Centrum za 3,9l
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
Honzakaca
Člen Týmu
Příspěvky: 30
Registrován: úte 21.02.2017, 14:39

Re: spotřeba u rav4

Příspěvek od Honzakaca »

Spotřeba je u hybrida super na to že najeto mám 800 km. Po Plzni jezdim do 4L. Poslední trasa Plzeň Domažlice 5.1L a dlouhodobý průměr 6.2 L. Cena je stejná jako u většiny konkurence a s lepší výbavou. A určitě se nebojím že by se pak špatně prodala.
Rav4 Hybrid
rafkař
Manager Týmu
Příspěvky: 429
Registrován: stř 07.09.2011, 16:38

Re: spotřeba u rav4

Příspěvek od rafkař »

Praha - Ostrava při 135km/h (skutečných) spotřeba 7,8 obráceně za 8
Tam to žralo míň asi že jsem jel prěs Kojetín kvůli výmeně oleje v převodoffce a pokračoval jsem po okresce, nazpátek jen dálnice...
RAV4 HSD AWD 2018
ex-RAV4 4gen 2.0 Multidrive Valvematic 2013
Uživatelský avatar
Majkl1
Člen Týmu
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 30.12.2010, 20:16

Re: spotřeba u rav4

Příspěvek od Majkl1 »

Tak u "nové" VVTI z roku 2002 zatím druhá nádrž a spotřeba je neskutečných 7 litrů. Provoz smíšený s klimou i bez, zimní pneu. Nespěcháme, ale ani se neloudáme.
Počítal jsem s desítkou, takže tohle mě příjemně překvapilo :banana:
RAV4 II (2.0 vvti)
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: spotřeba u rav4

Příspěvek od Kocúr »

Mňa by zaujímalo, ako sa hybridná RAVka správa po takých 150000km, ako je na tom so spotrebou. Prečo sa pýtam - týpek na jednom školení mi vravel, že jeho šéf má hybridný lexus SUVčko a po štyroch rokoch a 120000km mu šla spotreba hore na nejakých 17litrov. Z pôvodných cca 8. Že akoby tie ťažké baterky už len vláčil so sebou a akurát mu zvyšujú spotrebu bez nejakého využitia.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
Honzakaca
Člen Týmu
Příspěvky: 30
Registrován: úte 21.02.2017, 14:39

Re: spotřeba u rav4

Příspěvek od Honzakaca »

Kocúr píše:Mňa by zaujímalo, ako sa hybridná RAVka správa po takých 150000km, ako je na tom so spotrebou. Prečo sa pýtam - týpek na jednom školení mi vravel, že jeho šéf má hybridný lexus SUVčko a po štyroch rokoch a 120000km mu šla spotreba hore na nejakých 17litrov. Z pôvodných cca 8. Že akoby tie ťažké baterky už len vláčil so sebou a akurát mu zvyšujú spotrebu bez nejakého využitia.

Tak kdo zná Toyotu a její hybridy tak vi že baterky vydrží mnohem mnohem déle. A jestli mu to nefunguje ať si zajede do servisu. Určitě má zaruku.
Rav4 Hybrid
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: spotřeba u rav4

Příspěvek od DavidDDD »

Kocúr píše:Mňa by zaujímalo, ako sa hybridná RAVka správa po takých 150000km, ako je na tom so spotrebou. Prečo sa pýtam - týpek na jednom školení mi vravel, že jeho šéf má hybridný lexus SUVčko a po štyroch rokoch a 120000km mu šla spotreba hore na nejakých 17litrov. Z pôvodných cca 8. Že akoby tie ťažké baterky už len vláčil so sebou a akurát mu zvyšujú spotrebu bez nejakého využitia.
Nevěřím tomu,jel jsem s RX co mělo 230 tis a jako "zamlada". Běžným provozem se spotřeba nezvýší.
Poruchou "hybridu" nevím,ale jak je psáno výše záruka až 10 let. Tak snad není lama :-/
Ono lidi toho dost nakecají,že. Zapřísáhlý odpůrce hybridu mi tvrdil,že u Priusu III měl spotřebu 11litrů,nedovedu si to představit....
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
pantom
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: sob 12.11.2011, 16:16
Bydliště: Prostějov

Re: spotřeba u rav4

Příspěvek od pantom »

Majkl1 píše:Tak u "nové" VVTI z roku 2002 zatím druhá nádrž a spotřeba je neskutečných 7 litrů. Provoz smíšený s klimou i bez, zimní pneu. Nespěcháme, ale ani se neloudáme.
Počítal jsem s desítkou, takže tohle mě příjemně překvapilo :banana:
Záleží jak jsi k danému číslu přišel...... jestli podle palubáku, nebo měřením.
Jak jsem i já dříve psal, tak podle počítače také jezdím za 7-8, ale jen tak pro zajímavost jsem zkusil počítat a vyšla mi spotřeba 100% město nějakých 9,5 - 10 L/100km, ale zase to nějak nešetřím a pořádně na to šlapu .
Myslím si, že i těch 10 není na tak velké auto s 4x4 moc.....schválně kolik má na město taková 1,2 htp? a to je úplně jiné svezení. (nebo takový nový koncernový 3 válec 1,0 L?? To může být docela zajímavé číslo)
Rav4, 2.0 vvti ,2004
Uživatelský avatar
Lukii
Člen Týmu
Příspěvky: 29
Registrován: stř 07.09.2016, 10:47

Re: spotřeba u rav4

Příspěvek od Lukii »

Majkl1 píše:Tak u "nové" VVTI z roku 2002 zatím druhá nádrž a spotřeba je neskutečných 7 litrů. Provoz smíšený s klimou i bez, zimní pneu. Nespěcháme, ale ani se neloudáme.
Počítal jsem s desítkou, takže tohle mě příjemně překvapilo :banana:
Jak psal kolega nade mnou. Tohle je odečteno zřejmě z palubního počítače. Nejsem si jistý jestli měla 2002 stalý pohon 4x4 (tam by těch 7l bylo zcela neuvěřitelných). Já mám r. 2007 a už mám pouze připojitelný zadní pohon a jezdím přesně smíšený provoz, nespěchám, ale neloudám se, převážně v jedné nebo ve dvou osobách a za rok provozu a 15 tis. km průměr 8,0 l měřeno při tankování počítáno přes mob. aplikaci. V letních měsících 7,8 a v zimě 8,3. palubní počítač mi ale ukazuje min. o 0,5 l méně (7,3-7,6l). Dojezd přes palubní počítač je taky úplný nesmysl.

P.S: Jinak kdo si rád hraje s čísly, grafy a má rád pod kontrolou výdaje za auto a má iPhone, tak vřele doporučuji aplikaci Fuel Monitor (servisní intervaly, ceny benzínu, ... jednoduché zadávání a mnoho výstupních dat i export do pdf atd.)
RAV 4 2.0 VVT-i 2007
Uživatelský avatar
Majkl1
Člen Týmu
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 30.12.2010, 20:16

Re: spotřeba u rav4

Příspěvek od Majkl1 »

Fascinuje mě, jak víte lépe než já, jak jsem ke spotřebě došel. :thumbsup:
RAV4 II (2.0 vvti)
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“