RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
Ter Leeloo II
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: úte 26.03.2019, 09:30

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od Ter Leeloo II »

CommonUser píše:Tu ma 14, ktora neskor skoci az na 18 a blogger potvrdi tych 9
Pravda, rika 9 ... 9.2. Ale pritom mluvi o sportovni rychle jizde a seslapavani pedalu na podlahu.

Ale me spotreba 9 zrovna netrapi. Se soucasnym autem jezdim za 9.5 (https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 31562.html). Takze pokud bych s tezsim SUV mel jezdit za 9, hmm ... asi beru. Ikdyz jak se znam, klidne bych jezdil i za vic. Ale ja uz jsem s tim autem jezdil, ja si nemusim moc dokazovat. Praxe ukaze v case ... predpokladam, ze proste budu jezdit za tolik, za kolik budu chtit :biggrin: .
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2868
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od CommonUser »

Zlababa, co takto naucit sa editovat citacie ? TAk ako to robi LeeLoo ...
Alebo len pisat meno ... nech to tam zbytocne nesvieti ako na nastenke v parlamente ?

Ano iste, ale tam sa spomina normalna jazda. Ja som mal tiez na 1,9 TDI 81 kw 9 litrov v zime. Ale nie naschval, len tvrda zima s kratkymi trasami kombinovana.
A na 1,8 valve mam aj 3 litre ... pri 80 tacho na tempomat po rovine.

LeeLoo, aj to je nazor, beriem.
Mne hlavne ale vadi ten dostrel a naftu uz nechcem. Tak neviem kam sa vrtnut, asi zasa k inej znacke. Ale Tamagotchi uz nechcem (A4) :mad:
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
Mirek_62
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14.03.2019, 10:01

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od Mirek_62 »

Má někdo zkušenost s tímto zabezpečením?
https://www.xmarton.com
stormtrooper
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: ned 21.04.2019, 00:41

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od stormtrooper »

Ludia preco to tu motate so starym modelom, ked je to topic o 2019 ravke , ktora ma znatelne lepsiu spotrebu (aj na dialnici) ??
130-140 dialnica je cca 8l . Ja uz som za posledny tyzden 1 nadrz na nasej klasike TT-BA 110 a spotreba sa ustalila na 5.9l a ked som to porovnaval s ODO / co som natankoval tak to +- sedelo.

Inak auto ma velku rezervu v nadzri. Low fuel ikonka sa rozsvieti pri dojazde <50km. Hned som isiel tankovat a pistol vyplo pri 45l. Fueltank ma mat 55l takze tam dost ostalo.

Nieco o testovanej spotrebe mate aj tu : https://autogratis.sk/test-toyota-rav4- ... XmOrELeGm8

Este 1 vec ma zarazila. Pneu mam 225/60 r18 a na stitku je pisane hustit obe napravy na 2.3 bar. Meral som si a hned od dealera mi tam dali 2.75 vsetky 4 kola. Presne toto iste pisal jeden manik na rav4world.com aby sme si to skontrolovali a podfukli. Neviete preco to tak nahustili ? :D
RAV4 2019 HEV, Selecion, FWD
dbx
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: úte 16.04.2019, 10:42

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od dbx »

stormtrooper píše:Ludia preco to tu motate so starym modelom, ked je to topic o 2019 ravke , ktora ma znatelne lepsiu spotrebu (aj na dialnici) ??
130-140 dialnica je cca 8l . Ja uz som za posledny tyzden 1 nadrz na nasej klasike TT-BA 110 a spotreba sa ustalila na 5.9l a ked som to porovnaval s ODO / co som natankoval tak to +- sedelo.

Inak auto ma velku rezervu v nadzri. Low fuel ikonka sa rozsvieti pri dojazde <50km. Hned som isiel tankovat a pistol vyplo pri 45l. Fueltank ma mat 55l takze tam dost ostalo.

Nieco o testovanej spotrebe mate aj tu : https://autogratis.sk/test-toyota-rav4- ... XmOrELeGm8

Este 1 vec ma zarazila. Pneu mam 225/60 r18 a na stitku je pisane hustit obe napravy na 2.3 bar. Meral som si a hned od dealera mi tam dali 2.75 vsetky 4 kola. Presne toto iste pisal jeden manik na rav4world.com aby sme si to skontrolovali a podfukli. Neviete preco to tak nahustili ? :D
Nie som si úplne istý prečo, ale ževraj tie autá rozvážajú do predajní s prehustenými kolesami. Vyslovene som sa na toto pýtal na v BA na Vajnorskej a tvrdili, že auto prejde predpredajným servisom a že aj tlak kontrolujú/nastavujú. Mierne prehustenie nevadí, ale taký rozdiel, ako píšeš už môže byť dosť rozdiel v komforte pruženia.
Ja mám na svojom aute (Mondeo) predpísané tiež 2.3 a keď mi prezuli na letné, pruženie bolo to citeľne tvrdšie. Keď som to meral, tak tam bolo skoro 3. Spustil som a hneď je to cítiť.
Toyota Corolla 2.0 Hybrid Touring Sports, Comfort-Navi-Tech
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2868
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od CommonUser »

stormtrooper, nic nemotame, iba ak ty :P
Porovnavame stary a novy model.

130 alebo 140 realnych je rozdiel asi tak 1L pri tejto skatuli.

Rezerva svieti pri 10 litroch, to je tak akurat nie ? Avensis kvika uz pri poklese pod 15L pri 60 litrovej nadrzi.

Neviem ci pocitam spravne, ale nosnost RAVky je dost slaba, v niektorych verziach mi vychadza len 360 kg ! Blbe Verso malo 500-600kg.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
dbx
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: úte 16.04.2019, 10:42

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od dbx »

CommonUser píše:stormtrooper, nic nemotame, iba ak ty :P
Porovnavame stary a novy model.

130 alebo 140 realnych je rozdiel asi tak 1L pri tejto skatuli.

Rezerva svieti pri 10 litroch, to je tak akurat nie ? Avensis kvika uz pri poklese pod 15L pri 60 litrovej nadrzi.

Neviem ci pocitam spravne, ale nosnost RAVky je dost slaba, v niektorych verziach mi vychadza len 360 kg ! Blbe Verso malo 500-600kg.
AWD má rozdiel medzi prevádzkovou a celkovou hmotnosťou 470 - 570 kg podľa výbavy. K tomu treba pripočítať 75 kg, čo by mal byť vodič započítaný v prevádzkovej hmotnosti (ak technické údaje na webe sú v súlade s takto definovanou prevádzkovou hmotnosťou).

Čo sa týka FWD, tak mám podozrenie, že má uvedené v technických údajoch na webe nesprávne hodnoty - nechce sa mi totiž veriť, že jeho max. pohotovostná hmotnosť (v najvyššej výbave) je rovnaká ako AWD a min. je dokonca vyššia, než má AWD.
Toyota Corolla 2.0 Hybrid Touring Sports, Comfort-Navi-Tech
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2868
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od CommonUser »

Pri nosnosti som bral nemecky katalog (tam su uz data ajr pre AWD hybrid), ale aj v tom slovenskom je to mizeria.
Ziadne AWD nema 570kg, to ako ratas ?
AWD hybrid ma tych smiesnych 360kg.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
dbx
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: úte 16.04.2019, 10:42

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od dbx »

CommonUser píše:Pri nosnosti som bral nemecky katalog (tam su uz data ajr pre AWD hybrid), ale aj v tom slovenskom je to mizeria.
Ziadne AWD nema 570kg, to ako ratas ?
AWD hybrid ma tych smiesnych 360kg.
Z aktuálneho cenníka na oficialnom webe (SR).

AWD hybrid:
prevádzková hmotnosť 1655 - 1755 kg (podľa výbavy)
celková hmotnosť 2225 kg.

Rozdiel je medzi nimi je 470 - 570 kg. Vodič (75 kg) by mal byť už v rámci prevádzkovej hmotnosti, takže celková využiteľná nosnosť by mala byť 545 - 645 kg podľa výbavy.

FWD hybrid:
prevádzková hmotnosť 1665 - 1755 kg (podľa výbavy)
A toto sa mi nezdá, ak má AWD oproti FWD elektromotor plus nejaké káble navyše, nemyslím si, že FWD môže mať rovnakú, alebo vyššiu prevádzkovú hmotnosť pri rovnakej výbave.
Naposledy upravil(a) dbx dne úte 30.04.2019, 13:26, celkem upraveno 1 x.
Toyota Corolla 2.0 Hybrid Touring Sports, Comfort-Navi-Tech
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2868
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od CommonUser »

Necituj furt ako

Citas as pod ciarou ?
* V súlade s nariadením (EU) 2017/1153 s novelizácou 2017/1231 – čaká sa na konečnú homologizáciu.

Ved prave ! AWD bude tazsia urcite, ale nemecke data su oficilane platne:
Celkova pripustna: 2185
Prevadzkova :1.795–1.825
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
dbx
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: úte 16.04.2019, 10:42

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od dbx »

CommonUser píše:Necituj furt ako

Citas as pod ciarou ?
* V súlade s nariadením (EU) 2017/1153 s novelizácou 2017/1231 – čaká sa na konečnú homologizáciu.

Ved prave ! AWD bude tazsia urcite, ale nemecke data su oficilane platne:
Celkova pripustna: 2185
Prevadzkova :1.795–1.825
Čítal som aj pod čiarou, tam píšu, že "v súlade s...", tvrdí to oficiálny materiál na Slovensku, ja som vychádzal zo slovenských materiálov. Ak sa to medzitým už homologizovalo, nemecký katalóg už má dáta po homologizácii a proces homologizácie ubral na celkovej hmotnosti a pridal na prevádzkovej hmostnosti, tak potom tie slovenské dáta neboli "v súlade s...". , a v tom prípade budeš mať pravdu.
Ak tá hviezdička v SR údajoch (odkazujúca na smernicu EU a že sa čaká na homologizáciu) platí iba pre to číslo, pri ktorom je uvedené, t.j. pre hmotnosti AWD hybrid a ostatné hmotnosti sú tam už finálne, tak to je podivné, lebo vo všetkých hmotnostiach sú (niekedy aj výrazné) rozdiely medzi DE a SR. Neviem, či je v tom bordel, alebo niekto nevie vážiť... Lebo predpokladám, že tie autá by mali byť v SR aj DE rovnaké.
Toyota Corolla 2.0 Hybrid Touring Sports, Comfort-Navi-Tech
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2868
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od CommonUser »

Drbnuti uradnici, co cakas. Homologizacia pre EU sa robi len jedna.
Ale Marcelka co kuri sefovi uz nema chut to opravit a hodit na web.
Nemci maju datum dokumentacie 26 januar 2019. Ale tiez neopravili spotrebu podla WLTP, je tam len NEDC.
Kazdopadne ta nosnost je smiesna.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
žlababa
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: pát 08.03.2019, 16:49

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od žlababa »

Ty auta se už prodávají, tak snad nemusíme spekulovat, jestli to blbě dala na web nějaká Gertruda v Německu, nebo István na Slovensku.
Může se některý z šťastných majitelů pochlubit údaji z TP?
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od martinw »

žlababa píše:Ty auta se už prodávají, tak snad nemusíme spekulovat, jestli to blbě dala na web nějaká Gertruda v Německu, nebo István na Slovensku.
Může se některý z šťastných majitelů pochlubit údaji z TP?
Dokud si nedojedou do sbernych surovin na vahu stejne vime prd, technicak neukazuje 100% realitu
Ter Leeloo II
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: úte 26.03.2019, 09:30

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od Ter Leeloo II »

Uprimne rozpory mezi technickymi udaji v ceskem a nemeckem ceniku me fascinovaly od zacatku. Slovenska varianta tomu jeste pridava dalsi nejasnosti. Fakt nechapu, jak si neco takoveho muzou dovolit. Pusobi to na me desne amatersky. Ikdyz jsou leckdy ruzne udaje dost odtrzene od reality, tak clovek kupuje zajice v pytli o to vic.

Kazdopadne z toho TP by se aspon dala potvrdit ta nejvyssi technicky pripustna hmotnost vozidla pro 2WD verzi. U 4WD si asi budeme muset jeste chivlku pockat. Tento parametr jsem uprimne docela prehledl a vypada dost ... podivne :roll: . 360 kg je ... spatne :mad: .
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“