Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

nová modelová řada - nástupce Corolly
dalascz
Navigátor
Příspěvky: 77
Registrován: stř 29.11.2017, 20:38

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od dalascz »

tvl jses king 8) fakt to funguje, dikes
Auris Touring Sports Hybrid Trend + 2/2018
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Grey »

Zajimalo by me a) k cemu je to dobre b) v cem je to pohodlnejsi, nez otocit koleckem na radiu (rozumim, ze vyhoda je, ze kdyz zrusim mute, tak se vratim na puvodni hlasitost, ale to kolecko je celkem pohodlny, co se tyce nastaveni urovne hlasitosti)
ex Toyota Avensis T27 1.8
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Kocúr »

Ak chcem stíšiť rádio na nulu tak ho proste vypnem stlačením gombíka aktivácie - deaktivácie rádia. Ak chcem počúvať hudbu ďalej tak to zmáčknem zas. Nieje mi celkom jasné, akú výhodu by malo samostatné tlačítko Mute alebo dlhšie držanie Mode.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Yetti
Člen Týmu
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 23.06.2016, 09:16
Bydliště: Praha 10

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Yetti »

Grey píše:Zajimalo by me a) k cemu je to dobre b) v cem je to pohodlnejsi, nez otocit koleckem na radiu (rozumim, ze vyhoda je, ze kdyz zrusim mute, tak se vratim na puvodni hlasitost, ale to kolecko je celkem pohodlny, co se tyce nastaveni urovne hlasitosti)
ad a) překvapivě je to ke ztišení rádia
ad b) pohodlnější to není, ale když na TT2 žádné kolečko otáčecí není, pak je to rychlá bezpečná možnost

TO Kocúr:
Mute se dá použít z volantu za jízdy, bez omezení sledování provozu. Já osobně tlačítko na vypnutí/zapnutí rádia bez koukání na displej nestrefím...
Toyota Auris TS 1,6 Valvematic 2016
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Grey »

A jo... To my, alanologovi dinosauri (bez TT2) jsme toho usetreni... :D
ex Toyota Avensis T27 1.8
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Kocúr »

Aha. No ja mám TT2 a ten otočný potenciometer mi je ľahšie nahmatať na stlačenie ako hľadať tlačítko Mode na volante. Ale asi to je len vecou zvyku.
Dík za vysvetlenie.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Yetti
Člen Týmu
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 23.06.2016, 09:16
Bydliště: Praha 10

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Yetti »

Já už to mám celé dotykové, tak tam se to špatně nahmatá :D
Přílohy
Capture.PNG
(201.37 KiB) Staženo 1446 x
Toyota Auris TS 1,6 Valvematic 2016
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Ota12 »

Jonki píše:Caute, vsimol som si, ze niektorym vam chyba tlacitko Mute na radiu.
Ak nahodou neviete tuto fintu, staci trochu dlhsie podrzat tlacitko 'Mode' na volante a vtedy funguje ako Mute. Mozno to vyriesi jeden z nedostatkov :)
Super, diky. Nemas jeste v rukave nekde kolecko na ovladani hlasitosti? Jen mala poznamka, ze se musi vystihnout delka stlaceni Mode pri zapinani zpet. Kdyz je to moc kratke, tak se to prepina pak AUX-BLuetooth-AM-FM .

Mute je presne o tom, ze kdyz chci rychle ztisit zvuk, napr. kdyz nekdo jiny v aute telefonuje. Kdyby tam bylo kolecko, tak ho pouziju, stejne jak jsem to delal na Ceedu ( i kdyz ten Mute ma, ale kolecko je tam nejak intuitivnejis a lepe v dosahu). Varianta vypinani radia - ano, je to reseni, ale taky se obcas netrefim, protoze displej neni uplne v zornem poli
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
zabsky
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: sob 12.01.2019, 14:19
Bydliště: Dolní Břežany
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od zabsky »

Patřím k těm, kterým tato informace pomohla. Hned včera jsem použil několikrát. Je to jednodušší než za jízdy lovit sw tlačítko na dotykovém panelu. Navíc jsem mute na volantu zvyklý používat z Ceeda. Zvuk zapínám zpět stisknutím tlačítka hlasitosti +/- na volantu a je to bez problému.
Toyota Auris Hybrid TS 1.8 Executive
Kia CEE'D SW CRDi 85KW
ex Škoda octavia TDI 66 KW
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Ota12 »

vyborne, pokud +- to zapne znovu, neni co resit. Diky vsem za tuto uzitecnou informaci !
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Ota12 »

vaseks píše:Já mám auto od srpna loňského roku ve výbavě executive, najeto zatím 16 tkm, předchozí auto byl ford focus II (2.0 lpg). S autem jsem zatím spokojený, vím do čeho jsem šel :-).
Ahoj, vidim, ze mas 1,6 Valvematic s LPG. To jsi uz tak koupil jako ojety nebo sis to nechal dodelat do noveho? Pokud ano, jak se tvarila Toyota na zaruku a kde sis to nechal instalovat? Jake mas s tim zkusenosti?
Ptam se proto, ze predchozi KIU jsem mel s LPG primo od KII (s tvrzenymi sedly ventilu a spec.ventily) a za 55.000km ani jedna zavada a celkove plna spokojenost. Takze cervicek hloda .....
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1946
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od slabostka »

Ota12 píše:
vaseks píše:Já mám auto od srpna loňského roku ve výbavě executive, najeto zatím 16 tkm, předchozí auto byl ford focus II (2.0 lpg). S autem jsem zatím spokojený, vím do čeho jsem šel :-).
Ahoj, vidim, ze mas 1,6 Valvematic s LPG. To jsi uz tak koupil jako ojety nebo sis to nechal dodelat do noveho? Pokud ano, jak se tvarila Toyota na zaruku a kde sis to nechal instalovat? Jake mas s tim zkusenosti?
Ptam se proto, ze predchozi KIU jsem mel s LPG primo od KII (s tvrzenymi sedly ventilu a spec.ventily) a za 55.000km ani jedna zavada a celkove plna spokojenost. Takze cervicek hloda .....
- 55 000 vydrží akýkoľvek motor aj nestavaný na LPG.... a so zárukou sa musiš rozlúčiť, toyota lpg akosi nepreferuje zrejme preto že Europa asi nie je prioritný trh a tlačí skôr hybridy a vodík. Ale poznám človeka ktorý má na takom motore na lpg natočené cez tých 55 000km bez problémov.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
vaseks
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: úte 17.04.2018, 10:02

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od vaseks »

Já jsem si nechal dát LPG do nového auta, dělala mi to firma AGC plus ve Strakonicích. U nich jsem si koupil také pojištění motoru na věci, co souvisí s lpg na 3 roky a 150 tkm asi cca za 2000 Kč. Toto pojištění jde udělat pouze u nových aut max. 12 měsíců starých a s nájezdem do 30 tkm. LPG systém (BRC) je vybaven přívstřikem benzínu nad 2800 ot/min a podtlakovým přímazem. S lpg je zatím po 28 000 km spokojenost, jen pokud sešlápnu plyn úplně na podlahu, tak v tom občas mírně cukne, takže pokud vím, že budu potřebovat zrychlovat, tak přepínám na benzín, to je jediná muška, prý je to dáno složitostí časování a délky ventilů valvematicu. Jinak dojezd s plnou nádrží je cca 700 km (podle plnícího tlaku čerpací stanice...), nyní v létě (moc benzínu se nespálí, než se přepne na lpg) při ceně 14,30 Kč, mi vychází cena 1 km za 1 Kč, počítáno jen lpg, mazadlo mi za 200 Kč vydrží 10 000 km, takže celkový náklady jsou s přehledem do 1,20 Kč/km. Je teda fakt, že brzda provozu fakt nejsem :) Autom mám na úvěr s 0% úrokem a Toyotě to vůbec nevadilo, musel jsem je jen požádat o velký technický průkaz kvůli přestavbě LPG. No možná jsou radši, že nemusí už ručit za motor :-) Při servisních prohlídkách v toyotě s tím také nemám problém, doufám že tenhle stav vydrží i nadále, ťuk ťuk ťuk. Prý přestavovali auris i nějakýmu taxikáři před pár léty a jezdím s tím furt v pohodě. Tyhle motory, jsou na LPG v podstatě ideální, mají nepřímý vstřik, jsou bez turba a mají hydroštely. Samozřejmě je nechce dusit v nízkých otáčkách a důležitý je mít spravně seřízený LPG, aby se plyn nespaloval v režimu chudé směsi.
Toyota Auris 1.6 LPG TS Executive 2018 - minulost
Toyota Corolla 1.8 hybrid GR 2022
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Ota12 »

diky za info. Mam cas na premysleni jeste asi 8 mesicu. Ano, Strakonice jsou zrejme 1 v LPG, zkusim se podivat v Brne a okoli, kdo ma dobre reference
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
Uživatelský avatar
ewzenQ
Navigátor
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 15.02.2018, 08:28

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od ewzenQ »

da sa na taketo auto (2014) aplikovat keramicka ochrana ? ci to uz nema zmysel na auto, ktore je viditelne na prednej kapote (tak 10-15 peknych dierok ) obuchane kamienkami ?
videl som ze v ofico servise toyoty robia aj taketo sluzby, otazka je ci to bude mat pozadovany efekt a auto to zrestauruje a ochrani do buducna (ked som sa na to pytal, pvoedali mi ze farba, ktorou zatru tieto nezrovnalosti laku pravdepodobne nebude rovnaka lebo uz je to auto starsie (5 rokov) )...

niekto skusenosti s podobnou srandou ? :D
Toyota Auris TS 2014 Trend+ 6M/T Blue
Toyota Yaris Gold 99 1.0, unstoppable
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Auris“