Motor 1,2 spokojenost

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
tisnov
Manager Týmu
Příspěvky: 302
Registrován: sob 16.01.2016, 07:01

Re: Motor 1,2 spokojenost

Příspěvek od tisnov »

Vzdávám to, vyhrál jsi. 8)
tisnov
Manager Týmu
Příspěvky: 302
Registrován: sob 16.01.2016, 07:01

Re: Motor 1,2 spokojenost

Příspěvek od tisnov »

.....a tu lemru prodej. :D
tabika
Manager Týmu
Příspěvky: 437
Registrován: pon 26.03.2012, 18:21

Re: Motor 1,2 spokojenost

Příspěvek od tabika »

tisnov píše:.....a tu lemru prodej. :D
Jdu podat inzerát :) Hezkou teplou noc přeji
avensis T27 1.8 valvematic
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Motor 1,2 spokojenost

Příspěvek od biscuit »

tisnov, to bmw neni zadny sportovni auto. moje corolla '92 by si ho namazala na chleba (sice bych pri tom ohnul nuz, ale namazala)!
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
tisnov
Manager Týmu
Příspěvky: 302
Registrován: sob 16.01.2016, 07:01

Re: Motor 1,2 spokojenost

Příspěvek od tisnov »

bisciut, Corolla také není sportovní auto ale nebudeme jí srovnávat s M3. Ono od BMW cabrio by člověk také víc čekal , co si povíme. :)
tisnov
Manager Týmu
Příspěvky: 302
Registrován: sob 16.01.2016, 07:01

Re: Motor 1,2 spokojenost

Příspěvek od tisnov »

Tabika přečti si to, z recenze Karoqa, citují:
"Když koncern VW oznámil, že starší 1.4 TSI bude nahrazovat motorem 1.5 TSI, mnozí nadšeně tleskali, protože v tom viděli začátek konce neoblíbeného downsizingu. Přestože jsem v tomto ohledu spíše skeptik a nevěřím v konec maloobjemových motorů, na nový agregát jsem se docela těšil. A jak už to tak bývá, čím víc člověk očekává, tím větší je zklamání. Nové jednapětce chybí chuť do života. A to zcela úplně. Odezva na plyn je natolik mdlá, že se mi po dlouhé době stalo, že mi při rozjezdu zhasnul motor. Dnešní moderní pohonné jednotky jsou spíš siláci ve středních otáčkách, nějakou výkonovou špičku aby v nich člověk pohledal. Ale 1.5 TSI pocitově nenabídne ani tu sílu ve středním otáčkovém spektru. Je absolutně plochý. Svých 110 kilowattů mistrně skrývá a až ve chvíli, kdy se snažíte procpat plynový pedál podlahou, se něco málo začne dít a celé auto se začne aspoň trochu hýbat." Daniel Borský časopis Autíčkař
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: Motor 1,2 spokojenost

Příspěvek od octavius »

:lol: trocha to pripomina nasu 1,6ku :bigups:
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
Uživatelský avatar
ewzenQ
Navigátor
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 15.02.2018, 08:28

Re: Motor 1,2 spokojenost

Příspěvek od ewzenQ »

Planoval som kupovat dalsi rok 1,6ku ale tymto smerom to asi nepude, kedze Toyota tieto motory prestane vyrabat. Osobne som zastanca cistej atmosfery, myslim ze ist cisto do turbomotorov je chyba... Chapem ze aj 1,2 ma nieco do seba, pocit moze byt super, ale je proste iny... :roll:
Toyota Auris TS 2014 Trend+ 6M/T Blue
Toyota Yaris Gold 99 1.0, unstoppable
Obrázek
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1473
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Motor 1,2 spokojenost

Příspěvek od MiBo »

ewzenQ:
...cistej atmosfery...
Tak uz asi len - ze by - MAZDA? (dalšíííí japonééééc)
evzen
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: pát 07.04.2017, 22:19

Re: Motor 1,2 spokojenost

Příspěvek od evzen »

No s tým 1.5TSI to podľa mňa až taká tragédia nebude. 1.6 Valvematic bude tak či tak oproti tomu zdochlina pretože nemá turbo. A prečo šla 1.4 pocitovo lepšie? Dosť možno tam je efekt 1.9TDI vs 1.6TDI (oba 105k)- každý zarytý čerpadlo-tryska fanúšik ti povie, ako super 1.9 šla, a že novšie motory na ňu nemajú a sú mŕtve - no v skutočnosti idú oba motory rovnako, len 1.9 mala neskutočnú turbodieru - teda nič - záťah - nič spôsoboval mylný pocit, ako super to letí.
Toyota Corolla 1.6 Valvematic MultidriveS Active, Trend+, LED, 2018
Ex Peugeot 406 2.0HDI 79kw, 2002
ExEx Lada Samara 1.5i 51.5kw, 1996

https://www.spritmonitor.de/en/detail/907615.html
honzik75
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: úte 15.05.2018, 09:34

Re: Motor 1,2 spokojenost

Příspěvek od honzik75 »

to je teda výživné vlákno... Měsíc a půl jsem majitel 1,6 v manuálu a mám najeto 3 tis. Předtím jsem jezdil dlouhé roky 1,6 TDI oktávku, což zrovna není (podle mě) povedené, ale přesto je turbo. Atmosféru jsem kdysi měl, tak to krok do neznáma nebyl. No samozřejmě ta 1,6 takový trochu lenoch je, ale už jsem se s ní naučil jezdit a když podřadím a šlápnu, tak to fakt jede, takže trhač asfaltu to nikdy nebude, ale to snad nikdo nečeká. Toyotu jsem nikdy neměl, předtím oktu a zdá se mi (jezdím pořád zhruba stejně rychle a svižně), že mnohem víc řidičů má nějaký psychický problém s touto značkou, než s oktávkou - myslím ty, co trpí nekontrolovatelným nutkáním předjet a nejet za mnou. Možná, že to může ten zadek... Ani mě se nelíbí. Zpředu a z boku se mi líbí hodně, ale třeba se to časem změní... Na druhou stranu ty koně tam jsou, jen jsou prostě vysoko.

Jestli mě na jízdních vlastnostech něco trochu vadí, tak bych bral automat. Pokud jde o spotřebu, tak jsem spokojen. O víkendu jsem jel trasu Havl. Brod - Jablonec nad Nisou - cca 160 km a měl jsem 6,5 tam a 6,2 zpět, rychlost předpisová, max +20%, dálnice do 140 a občas jsem to prohnal svižným zrychlením. Klima nonstop, auto tak zpola naložené. Ale dlužno dodat, že trasa je to pohodová a plynulá.

Mám přímé srovnání s novou oktávkou (rok stará, 20 tis. km) TSI 1,4. Rádce radí brutálně podtáčet a díky tomu dokáže mít velice hezkou spotřebu. Nicméně do 2 tis. to, na vyšší rychlosti, nejede a nad 3 tis. to začne brutálně hučet. Turbo je brutální, trhá asfalt. Včera jsem jel z Brna přes Vysočinu a zpět, cca 260 km v kopcovitém terénu, mimo dálnici. Jel jsem tak, abych to tak drasticky-ekologicky nepodtáčel, tak nějak jako bych jel v Aurisu, manuální klima, v autě sám. Výsledek je 6,3 l. V Aurisu bych měl odhaduji tak 6,5. Jediné plus je turbo „přípomoc“.
Asi dlužno podoknout, že ta okta je v lízinku a ideálně zajetá nebude. Po 20 tis. je olej černý jak bota, ale co, Škoda je přece super, má malé náklady na provoz, používá skvělý prodloužený interval.

Nikomu to nenutím, píšu jen své dojmy a dokážu si udělat úsudek sám, na základě zkušenosti.
Uživatelský avatar
ewzenQ
Navigátor
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 15.02.2018, 08:28

Re: Motor 1,2 spokojenost

Příspěvek od ewzenQ »

MiBo píše:ewzenQ:
...cistej atmosfery...
Tak uz asi len - ze by - MAZDA? (dalšíííí japonééééc)
Teraz mame Yaris, ale rodinka sa rozrasta. Chcel som ist do aurisu TS, buduci rok mozno predstavia novy model na rok 2019, som zvedavy.
Cisty auris 2018 (hatch) sa mi velmi paci (velmi zaujimavy), myslim ze to celkom vyladili(dokonca infotainment ma opat tlacitka :D). Na druhu stranu uz bez atmosfery...
Takze tu vznika dost dilema. Ist do starsieho modelu s 1,6 alebo cakat na novy ale uz bez atmosfery. Alebo potom uz len nejaka 2-3 rocna jazdenka alebo ina znacka :(

PS: nie je mimo EU viacej motorizacii? :O
Toyota Auris TS 2014 Trend+ 6M/T Blue
Toyota Yaris Gold 99 1.0, unstoppable
Obrázek
Aspon
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 30.11.2017, 07:43

Re: Motor 1,2 spokojenost

Příspěvek od Aspon »

Za sebe můžu říct, že motor 1.2T je na Aurisu jedna z nejlepších věcí a absolutně nelituju, že nemáme atmo 1.6. K pohodovému jízdnímu projevu Aurisu prostě 1.2T pasuje podle mě líp, kdy stačí motor točit max. do 3000 otáček. Jízda je pak pěkně svižná, tichá a nerušená vytočeným motorem.
Co se spotřeby týká, tak předčil očekávání, viz. foto. Cesta Olomouc - Hradec Králové (2 lidi, na zimních kolech, kus dálnice, kopečky atd.). Momentálně v těchto vedrech jezdíme delší trasy s klimou kolem 5l/100km
Přílohy
IMG_20180407_151908a.jpg
(85.28 KiB) Staženo 614 x
Toyota Avensis TS 2017 Active Trend, 1.8 Valvematic
ex Toyota Auris TS 2016 Active Trend, 1.2 Turbo
Obrázek
honzik75
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: úte 15.05.2018, 09:34

Re: Motor 1,2 spokojenost

Příspěvek od honzik75 »

tak ani Vám do toho nechci vstupovat jen mi to nedá, že kdybych chtěl 1,2 turbo, tak dost určitě neskončím u Toyoty a překousl bych i ten 3 válec u jiných značek, přestože jsem velmi spokojen. Pro mě byl zásadní argument atmosféra, a vím proč, i když mě občas na.se.re...
Tady je vidět, že ta spotřeba je ze všeho nejvíc závislá na stylu jízdy. Papírově 1,6 Valvematic a 1,2 turbo má o pár deci rozdílnou spotřebu. Se zahřátým motorem a klidnou a plynulou jízdou jsem neměl problém jet pohodově s atmosférou 1,6 desítky km za 5,6/100 km. Turbo si prostě nechá líbit, resp. je možno s ním jet jinak, než s atmosférou a dosáhnout menší spotřeby. Co bude lepší pro motor, nebo zda je lepší konstrukčně jednodušší motor je věc jiná. A menší otáčky = menší hluk, to je jasné.
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Motor 1,2 spokojenost

Příspěvek od Kocúr »

Za mňa atmosférický benzín alebo hybrid s atmobenzínom.
Turbomotor ma zatiaľ nepresvedčil.
Z čoho mám trochu obavy je, že tie nové hybridy od toyoty budú mať aj priamy vstrek, pokiaľ ma pamäť neklame.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Odpovědět

Zpět na „Auris“