Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
Richi1
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 06.05.2017, 08:21

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od Richi1 »

Takze ty mouchy uz jsou historii???...tak to je super...mam operativni leasing a konci me pristi rok v cervnu,takze sem uz zacal jen tak predbezne pokukovat po necem novym a udelalo me silenou radost,ze od konce roku 20 ma prijit do prodeje RAVka plug in hybridu.kterej me prijde pro normalni bezne jezdeni efektivnejsi co se tyce spotreby.Mate s tim nekdo uz nejake zkusenosti ???Sedel jsem ve faceliftu o kterem tu mluvite,a prvni dojem byl v interieru hezci nez ta predchozi co mam ja...uz ma el.brzdu a ne paku ale co me prislo ,ze diky tomu stredovemu panelu je tam o trosku mene mista na nohy,ale muze to byt jen muj subjektivni pocit.
Uživatelský avatar
Mirek_62
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14.03.2019, 10:01

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od Mirek_62 »

Richi1 píše:Takze ty mouchy uz jsou historii???...tak to je super...mam operativni leasing a konci me pristi rok v cervnu,takze sem uz zacal jen tak predbezne pokukovat po necem novym a udelalo me silenou radost,ze od konce roku 20 ma prijit do prodeje RAVka plug in hybridu.kterej me prijde pro normalni bezne jezdeni efektivnejsi co se tyce spotreby.Mate s tim nekdo uz nejake zkusenosti ???Sedel jsem ve faceliftu o kterem tu mluvite,a prvni dojem byl v interieru hezci nez ta predchozi co mam ja...uz ma el.brzdu a ne paku ale co me prislo ,ze diky tomu stredovemu panelu je tam o trosku mene mista na nohy,ale muze to byt jen muj subjektivni pocit.
Jen pro info RAV4 2019 NENÍ facelift.
Je to nové auto na nové podvozkové platformě vč. nové generace hybridního pohonu.
Hybridní pohon je možné využít i při vyšších rychlostech, takže i proto (a nejen proto) pokles spotřeby na dálnici a celkově.
Richi1
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 06.05.2017, 08:21

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od Richi1 »

Omlouvam se,nemyslel jsem to zle s tim faceliftem,jen me prisla opravdu hodne podobna predchozi verzy...samozrejme to mam nacteny,a uz na prvni pohled ty podbehy a zadek je uplne iny.Jen jsem v ni bohuzel sedel,nebylo to predvadeci auto.takze se ta spotreba trosku priblizila deklarovane 4,9 az 5,1 litru???...pac s tou mou na ni muzu opravdu zapomenout.Myslim,ze plug in hybrid u te nove RAVky bude krok spravnym smerem.Samozrejme hlavne pro ty kteri vlastni duma mohou ji nabijet na 380V a kdyz maji jeste tepelne cerpadlo tak je to dalsi plus,diky mnohem nizsimu tarifu za el.
Uživatelský avatar
Mirek_62
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14.03.2019, 10:01

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od Mirek_62 »

Richi1 píše:Omlouvam se,nemyslel jsem to zle s tim faceliftem,jen me prisla opravdu hodne podobna predchozi verzy...samozrejme to mam nacteny,a uz na prvni pohled ty podbehy a zadek je uplne iny.Jen jsem v ni bohuzel sedel,nebylo to predvadeci auto.takze se ta spotreba trosku priblizila deklarovane 4,9 az 5,1 litru???...pac s tou mou na ni muzu opravdu zapomenout.Myslim,ze plug in hybrid u te nove RAVky bude krok spravnym smerem.Samozrejme hlavne pro ty kteri vlastni duma mohou ji nabijet na 380V a kdyz maji jeste tepelne cerpadlo tak je to dalsi plus,diky mnohem nizsimu tarifu za el.
V pohodě, netřeba se omlouvat :wink:
Moje spotřeba, teď v zimě ovlivněna zejména krátkým pojížděním při neohřátém motoru
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1066561.html
Ter Leeloo II
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: úte 26.03.2019, 09:30

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od Ter Leeloo II »

Akorat je skoda, ze ne vsichni lidi na Spritmonitor pouzivame stejne definovane auto. Mirek se pak pri pouziti funkcionality "porovnani s ostatnimi" dostava do seznamu pouze ... 2 vozu :lol: . Co naplat, ze to ma asi nastavene spravne - motor na Hybrid Gasoline. Ja mam jen Gasoline a je nas tam aspon 61. A ... ja mam 3. nejhorsi spotrebu ze vsech :lol: .
Richi1
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 06.05.2017, 08:21

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od Richi1 »

No tak to je o poznani lepsi nez mych 8l ktere mam od uvedeni do provozu.Myslim,ze v zime pod 9 nepujdu.
Uživatelský avatar
Mirek_62
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14.03.2019, 10:01

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od Mirek_62 »

Ter Leeloo II píše:Akorat je skoda, ze ne vsichni lidi na Spritmonitor pouzivame stejne definovane auto. Mirek se pak pri pouziti funkcionality "porovnani s ostatnimi" dostava do seznamu pouze ... 2 vozu :lol: . Co naplat, ze to ma asi nastavene spravne - motor na Hybrid Gasoline. Ja mam jen Gasoline a je nas tam aspon 61. A ... ja mam 3. nejhorsi spotrebu ze vsech :lol: .
To není chyba uživatelů. Teprve s poslední aktualizací spritmonitor se objevila u RAV4 možnost „hybrid gasoline”. Do té doby bylo možno vybrat jen „plug-in hybrid gasoline” nebo „plug-in hybrid diesel”. Také jsem to tak měl původně nastavené a změnil až s aktualizací. Stačí jít do nastavení vozu a změnit to :wink:
Pokud si dáš ve výběru vozů u RAV4 „plug-in hybrid gasoline” objeví se v přehledu daleko více hybridních RAV4.
Ale zase tam nebude ta moje :lol:
ziki
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: sob 07.09.2019, 13:20
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od ziki »

:lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) ziki dne stř 29.01.2020, 22:15, celkem upraveno 1 x.
ziki
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: sob 07.09.2019, 13:20
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od ziki »

Tady máš třeba moji spotřebu, jen podotýkám že mám jen předo-kolku. Snažím se příjemnou spotřebu, plachtění a rekuperace, ale kazí mi to zahřívání motoru v létě to půjde dolů.
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1072142.html
Uživatelský avatar
Mirek_62
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14.03.2019, 10:01

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od Mirek_62 »

ziki píše:Tady máš třeba moji spotřebu, jen podotýkám že mám jen předo-kolku. Snažím se příjemnou spotřebu, plachtění a rekuperace, ale kazí mi to zahřívání motoru v létě to půjde dolů.
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1072142.html
Změň si pohon na hybrid gasoline :wink:
Ter Leeloo II
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: úte 26.03.2019, 09:30

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od Ter Leeloo II »

Mirku, asi mas pravdu. Matne si vzpominam na to dilema na zacatku, kdyz jsem vybiral typ paliva. Tak jsem udelal poradku za dost a jiz jsme tri musketyri s Hybrid Gasoline RAV4! A razem jsem nejvetsi ... spotrebitel :lol: 8) .
Uživatelský avatar
Mirek_62
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14.03.2019, 10:01

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od Mirek_62 »

Ter Leeloo II píše:Mirku, asi mas pravdu. Matne si vzpominam na to dilema na zacatku, kdyz jsem vybiral typ paliva. Tak jsem udelal poradku za dost a jiz jsme tri musketyri s Hybrid Gasoline RAV4! A razem jsem nejvetsi ... spotrebitel :lol: 8) .
Taky jsem byl „zmatený”, když byla při zadávání vozu k dispozici jen volba „plug-in hybrid”, ale přišlo mi to lepší, než jen benzín.
Ale už naštěstí doplnili jen „hybrid”, teď jde o to, kolik lidí, kteří už jsou zaregistrováni, si to změní.
ziki
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: sob 07.09.2019, 13:20
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od ziki »

Taky jsem změnil palivo na hybrid gasoline, když jsem se registroval, bylo na výběr pouze plugin, nebo benzin. Zadal jsem výkon motoru a bylo jasné že jde o předo-kolku Hybrid. :bigups:
Uživatelský avatar
Mirek_62
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14.03.2019, 10:01

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od Mirek_62 »

Ter Leeloo II píše:Mirku, asi mas pravdu. Matne si vzpominam na to dilema na zacatku, kdyz jsem vybiral typ paliva. Tak jsem udelal poradku za dost a jiz jsme tri musketyri s Hybrid Gasoline RAV4! A razem jsem nejvetsi ... spotrebitel :lol: 8) .
Koukám, že se s tím na dálnici nes... nemažeš :lol:
Uživatelský avatar
rpospec
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 23.08.2018, 18:46

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od rpospec »

Já už se taky zaregistroval. Ale začít asi můžu až po prvním tankování do plna,ne? Jinak by to asi bylo zkreslující...
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“