CHR

Odpovědět
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: CHR

Příspěvek od Kocúr »

Tak to múdre tlačítko Sport mám v corolle aj ja. Mačkám ho vždy hneď po naštartovaní, inak sa mi javí auto letargické ako nažratý tiger v lete v zoo.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
PaMi
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 22.02.2017, 13:38

Re: CHR

Příspěvek od PaMi »

C-HR Hybrid obsazený dvěma dospělými osobami, a dvěma dětmi, na kouli nosič se třemi koly, kufr plný oblečení a vína na cyklistický víkend.
Trasa Praha - Otrokovice - Praha za normálního dálničního provozu. Tzn. chvíli rychlost 140, chvíli v uzavírkách 80, kolem Brna popojíždění v koloně.
Celkem najeto cca 650km, průměrná spotřeba byla 6,6 l/100km
Lenka14
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pát 19.05.2017, 18:31

Re: CHR

Příspěvek od Lenka14 »

PaMi píše:C-HR Hybrid obsazený dvěma dospělými osobami, a dvěma dětmi, na kouli nosič se třemi koly, kufr plný oblečení a vína na cyklistický víkend.
Trasa Praha - Otrokovice - Praha za normálního dálničního provozu. Tzn. chvíli rychlost 140, chvíli v uzavírkách 80, kolem Brna popojíždění v koloně.
Celkem najeto cca 650km, průměrná spotřeba byla 6,6 l/100km
Tak to je super informcia. Konecne realne namerane cisla.
rado1121
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 30.06.2016, 13:33

Re: CHR

Příspěvek od rado1121 »

chcem sa spýtať riešil ste niekto už mirror link? aké telefóny rádio podporuje ? mam C-HRku bez navigácie chcel by som zrkadliť na displej ale nejde to skusal niekto už niečo ?
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: CHR

Příspěvek od kadel »

Precti si i tom v Aurisu a v Yarisu. Mne to jaks taks chodilo, ale po altualizace na android 7 ani tuk
RAV4 HSD FWD
PitrBaa
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pát 19.05.2017, 11:56

Re: CHR

Příspěvek od PitrBaa »

Kocúr píše:
PitrBaa píše:Ahojte vsichni. Tak aj ja uz 2 tyzdne zabehavam nove C-HR a zatial maximalna spokojnost, jazdim zatial v Eco mode s lahkou nohou a pri 1900 km, ktore som najazdil mam 3,9 spotrebu co neni zleee, cakal som ze to bude viac :O Len by ma zaujimalo - parkujem auto v garazi, cize ho nezamykam, a ked napr. po par hodinach otvorim soferove dvere tak sa zapne akoby nejake cerpadlo. Ked nenastartujem tak za nejaku dobu opat. Neviete co to moze byt. Nepovazujem to samozrejme za chybu, len zo zvedavosti. A este jedna otazocka ma napada...neviete i sa da nastavit nejakym sposobom, aby sa pri zaradeni "P" nezabrdovala automaticky rucna brzda? Je mi totiz zbytocne aby pri stati v garazi bolo auto znehybnene :D Mozno trocha crazy, ale co uz :P Diky za pripadne rady a zelam vsetkym CHRkarom vela stastnych a spokojnych KM ;)
Čo Ti bráni auto v garáži zamykať? A len tak, medzi nami, toto v poisťovni po prípadnej poistnej udalosti radšej nespomínaj. :)

Pride mi to ako nezmysel zamykat auto v rodinnom dome, ked v podstate vedla garaze mam obyvacku a spalnu ;) Kluce v nom samozrejme nenechavam :)
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: CHR

Příspěvek od Kocúr »

PitrBaa píše:
Kocúr píše:
PitrBaa píše:Ahojte vsichni. Tak aj ja uz 2 tyzdne zabehavam nove C-HR a zatial maximalna spokojnost, jazdim zatial v Eco mode s lahkou nohou a pri 1900 km, ktore som najazdil mam 3,9 spotrebu co neni zleee, cakal som ze to bude viac :O Len by ma zaujimalo - parkujem auto v garazi, cize ho nezamykam, a ked napr. po par hodinach otvorim soferove dvere tak sa zapne akoby nejake cerpadlo. Ked nenastartujem tak za nejaku dobu opat. Neviete co to moze byt. Nepovazujem to samozrejme za chybu, len zo zvedavosti. A este jedna otazocka ma napada...neviete i sa da nastavit nejakym sposobom, aby sa pri zaradeni "P" nezabrdovala automaticky rucna brzda? Je mi totiz zbytocne aby pri stati v garazi bolo auto znehybnene :D Mozno trocha crazy, ale co uz :P Diky za pripadne rady a zelam vsetkym CHRkarom vela stastnych a spokojnych KM ;)
Čo Ti bráni auto v garáži zamykať? A len tak, medzi nami, toto v poisťovni po prípadnej poistnej udalosti radšej nespomínaj. :)

Pride mi to ako nezmysel zamykat auto v rodinnom dome, ked v podstate vedla garaze mam obyvacku a spalnu ;) Kluce v nom samozrejme nenechavam :)
No ale keď ho zamykať budeš, tak ťa nebude znervózňovať žiadne čerpadlo.
Ja osobne si myslím, že dnes je každé auto narvané elektronikou a keď z neho vyjdeš a ideš preč bohvie ako ešte dlho zostávajú nejaké procesy v ňom bežať, dokiaľ si tá UI v autíčku uvedomí, že sa má vypnúť. A možno žere zbytočne baterku a tak podobne. Je to možno ako vypínať notebook cez Off alebo ho len uspať či sklopiť displej.
Ale to sú len úvahy, prdlajz sa v tom vyznám. Kažodpádne keď mi napríklad blbol mobil, tak sa ma týpek v servise pýtal, či ho niekedy vypínam, čo som samozrejme nikdy dobrovolne neurobil - vypol sa občas len sám, keď sa vybil do mrte. Servisák mi na to začal vykladať, že ho treba občas vypnúť alebo aspoň reštartovať, kvôli nemu samému, vravel čosi o zahlcovaní medzipamäte appkami bežiacimi na pozadí a tak podobne. Moc som ho nepočúval ale odvtedy smartfon na noc obvykle vypínam a nemám s ním najmenší problém. Tak si to preber :blush: Ja ťa nekritizujem, necháp to zle. Zamknúť auto v garáži zas neni tak náročná úloha, ak to niečomu pomôže, či?
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: CHR

Příspěvek od kadel »

Ten zvuk dela ravka i kdyz je zamcena. Jak k tomu prijdu, odemknu a otevru dvere, zacne neco vrnet. Takze kdyz ti to nevrni i kdyz je auto zavreny, neres to
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
Plextor
Věčnej rejpal
Příspěvky: 993
Registrován: čtv 02.09.2004, 21:11

Re: CHR

Příspěvek od Plextor »

Yaris 3 / 1.33 2011
VW Tiguan 2.0, 150k, 2018, po Praze do 6,8l, dálnice 6,4l
měl jsem E12U 1.4, E15U 1.6, T27 2.2.aut, RAV 4.4 - 2.2 aut.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: CHR

Příspěvek od micron »

Cituji bráchu:
"Ty vole ta toyota c-hr nebo jak se jmenuje je tak pekny auto.
Vzdycky kdyz jede kolem me tak cumim jak puk jak je to pekne tvarovany! Nebudou ho delat s nejakym tim lepsim motorem?
Neskutecne nadherny auto."

Odpoveď: předávám Toyodovi... :-) 2.0 4x4 kde je? :stupid: brácha dokonce kašle i na to že by to nemělo manuál... ale chce 2.0 benzín 4x4
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1478
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: CHR

Příspěvek od MiBo »

Stacilo by :
...čtyřválec s objemem válců 1,8 litru, který je přeplňovaný kompresorem.
Výkon motoru dosahuje 154 kW (210 k).
...a pohon 4x4 to uz hej.

https://autobild.cas.sk/clanok/213048/h ... kompresor/
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: CHR

Příspěvek od micron »

Ne 2.0 ten co se prodává v rusku... atmo a úplně nejideálnějc manuál 6. Ale brácha už rezignuje... takže by bral i automatku 4x4 2.0 atmo...
On radši motorky, než auta ale chr se mu líbí... i když je zvyklej na nissan terrano II 3.0 tdi. Jenže to je kára co prostě překáží v garáži :-) No prostě ten atmo benzin 2.0. by šel... to auto by si koupil...
Otázka je kdy to už konečně toyota pochopí... :listen: žádný přeplňování... přeplňuje se vytočením... :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1478
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: CHR

Příspěvek od MiBo »

2.0L-rusko -NEVIEM CI SPLNUJE emisnu normu VI. .......

CO TAK HYUNDAI KONA -1.6TGDI-130kw
-dizajn na CUV -ok a ma pohon 4x4
Gajdy
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 25.05.2017, 15:54

Re: CHR

Příspěvek od Gajdy »

průměrná spotřeba 5,1 l/100 km z 114 hybridů, viz. tady
https://www.spritmonitor.de/en/overview ... power_s=88
ale myslím, že je většina využívá tam, kam hybrid patří, tzn. ve městě.
rado1121
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 30.06.2016, 13:33

Re: CHR

Příspěvek od rado1121 »

mate v chr-ke ;-) hdmi vstup? bo ja nee..vid video https://www.youtube.com/watch?v=F2wEcih ... =YtmAustin
Odpovědět

Zpět na „C-HR“