Auris TS - pískající brzdy

nová modelová řada - nástupce Corolly
amulet
Navigátor
Příspěvky: 125
Registrován: stř 14.01.2015, 21:59

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od amulet »

Radek_SL píše:Tak dnes je to přesně dva roky...
Hmm, takový přístup naštve... Pokud bys chtěl zkusit jiný značkový servis v okolí Prahy, mohu z vlastní zkušenosti doporučit Toyotu v Průhonicích. Auto tam servisuji od koupě, olej si vozím vlastní (jen si ověřují, zda je to správná specifikace pro můj motor), což výrazně snižuje cenu prohlídky. Nikdy mi nic nenaúčtovali navíc, pokud na něco přišli (např. zanesený kabinový filtr), tak se nejdříve ptali, zda ho chci vyměnit, žádné automatické dolívání kapaliny do ostřikovačů za nekřesťanskou cenu. Jen jednou udělali výjimku, když mi sami vyměnili nějaké plastové úchytky na podvozku, ale to byly desetikoruny a technik se mi při předání omlouval, že mi kvůli těm pár korunám nechtěli volat, ale pokud si to nepřeji, tak mi příště zavolají.
Samozřejmě, dělat si prohlídky sám je nejlevnější, já bych si ten olej také sám vyměnil, na druhou stranu, já nejsem automechanik a chci, aby mi někdo, kdo tomu rozumí, aspoň 1x ročně auto prohlídl, že je OK...
Toyota Auris TS 1.4 D-4D r.2014
Toyota Corolla Wagon 1.6 r.1998 (ex)
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od MartinHSD »

dovolím si navázat na zkušenost Radek_SL s destičkami ( nechci polemizovat kdo má pravdu, samozřejmě servis má při takovéto věci dopředu zavolat o tom žádná ), pro zajímavost kdo máte najeto již trochu více, kolik vám tedy orig. původní přední destičky vydržely ?, zajímá mne jak hybrid, tak pro srovnání životnost u normálního benzínu. Já když jsem měl Corollu tak jsem na první destičky dal max. 42 tis a to jsem je sjel na plech, bratranec co bydlí v kopcovité krajině tak je měnil po 35 tis.

Nyní jdu na servis po 30 tis, tak uvidím jak na tom budu. Jinak souhlasím, že v Praze a okolí je super přístup v Tshusho Průhonice. Sice nejvyšší cena, ale nej přístup, rychlost a kvalita práce.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
amulet
Navigátor
Příspěvky: 125
Registrován: stř 14.01.2015, 21:59

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od amulet »

Životnost destiček se uvádí kolem 30-60T km, hodně záleží na stylu jízdy. Já se snažím co nejvíce brzdit motorem, naposledy mi destičky kontrolovali v 55T km a byly v pořádku. Teď mám 66T a vše brzdí, jak má, tak uvidím na další prohlídce v 70T. Ty máš hybrid, předpokládám, že tedy využíváš co nejvíce rekuperace, tak by ti destičky měly také dlouho vydržet. Pro srovnání, u staré Corolly jsem měnil v intrevalu 40-50T km.
Toyota Auris TS 1.4 D-4D r.2014
Toyota Corolla Wagon 1.6 r.1998 (ex)
Uživatelský avatar
Radek_SL
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: úte 20.09.2016, 22:27
Bydliště: Slaný

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Radek_SL »

Toyotu mám první, nemohu porovnat. Co ale vím bezpečně je, že jsem brzdy kontroloval týden před garanční prohlídkou. Sice jsem je neměřil posuvkou, ale rozhodně nebyly sjeté na výměnu. Mám najeto osobákama už cca milion kilometrů, 18 let prodávám autodíly velkoobchodně a obecně platí, že 1mm obložení = 10000km. Je to samozřejmě o stylu jízdy, já používám aurise jako rodinné auto ve kterém vozím děti. Na služebním Peugeotu Partner 1,6 benzín NFU r.v.2008 jsem na originální destičky najel 100000Km. Další v řadě byl zase Peugeot Partner 1,6 VVT benzin 5FK r.v.2015 a na tomto autě na origo destičky jsem najel dokonce 120000km. Lhaní ze strany servisu Toyota tolerovat nebudu a už tam nikdy nepojedu. Toť moje zkušenost.
Toyota Auris TS MC15 WG 1.6 Valvematic 6M/T 1G2 GRAY ME Trend+ 9/2016
joska
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: pon 06.04.2015, 16:49

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od joska »

za mně výměna destiček při 90 t km na vlastní žádost i když mohli ještě zvládnout 10-15 t km
C-HR 1,8 Hybrid Executive LED 2019
Auris TS 1,6 CVT 2014
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Xfield »

Mě při poslední kontrole v Průhonicích při 75 000 km zapsali tloušťku původních destiček 6 mm/přední a 5 mm/zadní ....přibližně to vychází podle zápisů cca 1 mm na 15 000 km. Brzdy ovšem moc nepoužívám - většina provozu dálnice :)
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Kocúr »

Na novšej corolle mám pôvodné doštičky - pri 60 000km 6mm predné, 5mm zadné.
Na staršej boli niekedy behom prvých 10000km menené predné aj zadné doštičky aj kotúče, teraz tam je cca 62000km a stále sú tam pôvodné len neviem ako hrubé. Ale pred dvoma týždňami bolo auto na prehliadke a doštičky nekomentovali nijako.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Pavel1
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: ned 23.10.2016, 17:53

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Pavel1 »

Zdar všichni,do Toyoty jsem šel po dřívějších zkušenostech s Corollou r.v.95,teť jezdí ještě v Africe.Mám Aurise r.v.2013 ale tady už to nejsou Japonci.Přední brzdy jsem měnil při 58 tis. a zadní čistil po ujetí 18 tis. už zase pískají.Klima se musí desinfikovat často aby ...Otáčky klesají při řazení pomalu,trpí spojka.Potkavací světla slabota,musím řešit.Alespoň dvakrát do roka je potřeba natankovat více oktanový benzín,atd
Odpovědět

Zpět na „Auris“