zadní výškové reproduktory

nová modelová řada - nástupce Corolly
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: zadní výškové reproduktory

Příspěvek od Luke_Luke »

To urcite smysl dava, ale ten kdo sedi v zadu ti rekne, Luke ohul to, ja to v zadu neslysim :mrgreen:
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: zadní výškové reproduktory

Příspěvek od xmirekp »

Tak nevim no, klasicke autoradio dava stejny vykon vsude, jak vzadu tak vepredu.

Dneska jsem mel to poteseni se projet v lexusu LS600h a tam to panecku hraje to je paradicka!!
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: zadní výškové reproduktory

Příspěvek od biscuit »

Jéňa píše:
xmirekp píše:Podle me na zadní bedny se poušti nějaký slabší signál......
Mluvil jsem o tom se známím hifistou - prý je to tak schválně , kvalitní zvuk prý musí být vždy zepředu ( jako na pódiu při koncertě ) Kdyby byla intenzita a signál zadních stejná , jako předních , tak by to zvuk a lokaci nástrojů zkreslilo a tím zabilo :-) . No myslím , že to snad logiku má .
no jo no... hifisti... to je blbost na n-tou tohle. uz jen proto, ze v aute vam to hraje nejcasteji ze stran.
chlapi, pouzivejte radeji svuj zdravy selsky rozum a znalosti fyziky zakladni skoly a budete vedet vic, nez tihle chytrolini, co mivaji doma aparaturu za desetitice (i vice) a k tomu stojate vlneni a early reflections...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Jéňa
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: pon 14.04.2014, 23:08
Bydliště: Morava

Re: zadní výškové reproduktory

Příspěvek od Jéňa »

xmirekp píše:.... Podle me na zadní bedny se poušti nějaký slabší signál...
Stejně si taky myslím , že tam nějaký výrobní BUG bude - viz. zahraniční fora :

https://www.youtube.com/watch?v=5zRdiFMCuVg

https://www.google.cz/search?q=toyota+r ... +low+sound
Toyota Verso 1.8 / 108 KW / r.v. 2013
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: zadní výškové reproduktory

Příspěvek od Jimmi »

Jestliže má autorádio například 4x50 W, tak jednoznačně pere do všech čtyř kanálů oněch pomyslných 50 Wattů (reálně nějakých patnáct na maximu) a zbytek je na tom, jak si nastavíš váhu mezi předními a zadními manuálně v autorádiu.
Koneckonců já ještě pamatuju autorádia, která měla jen dva reproduktory na odkládací ploše pod zadním oknem 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Peterdido
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pát 08.06.2018, 08:44

Re: zadní výškové reproduktory

Příspěvek od Peterdido »

Zdravím chlapci, chcel by som sa opýtať či auris TS 2013 má vzadu rovnaké repro ako vpredu. Chcel by som to vylepšiť tak, že by som ich zosilnil zosilovačom+ by som pridal niekde výškové reproduktory. Zatiaľ som si od zadných reproduktorov potiahol káble do kufra kam som dal zosik a napojil na neho samozrejme cez hi-low adaptér subwoofer. Na rádiu som stíšil basy aby som mohol trošku zvýšiť hlas. Je to o dosť lepšie, hlavne počuť basovú zložku. Ale chýba mi hlas aj zo zadu. Tak by som to chcel zosilniť nakoľko mám 4-kanálový zosilovač. 2kanály by ostali na subwoofer a zvyšné dva by som napojil na zadné reproduktory+pridané výškové. Bolo by to takto lepšie ? Do zadných reproduktorov by som basy nepúšťal ale len vyššie frekvencie cez HP filter. Neriešil niekto niečo podobné ?
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: zadní výškové reproduktory

Příspěvek od octavius »

Ty mas pocit, ze potrebujes pocut hlas zo zadu? Ja sa venujem skor domacemu HiFi a som zastanca kvalitneho stereo posluchu takze za mna totalne najkvalitnejsi by mal byt predok. Repro v zadnych dverach by som vylepsoval az na poslednom mieste.
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
Peterdido
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pát 08.06.2018, 08:44

Re: zadní výškové reproduktory

Příspěvek od Peterdido »

Máš pravdu, že zaklad by mal byť z predných repro. Ale z krátkeho aurisa som zvyknutý na to, že som mal v plate reproduktory. Teraz je v zadu uplne ticho.
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: zadní výškové reproduktory

Příspěvek od octavius »

Pozri tu https://www.ahifi.cz/reproduktory-do-to ... t-c-3.html maju rozne sady do aurisov.
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
Peterdido
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pát 08.06.2018, 08:44

Re: zadní výškové reproduktory

Příspěvek od Peterdido »

Ďakujem za radu, určite nad tým porozmýšľam, ale nakoľko už mám subwoofer tak ešte zvážim či nepridám len výškové reproduktory do zadu.
deadprius
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pon 03.07.2017, 10:13

Re: zadní výškové reproduktory

Příspěvek od deadprius »

Já jsem si nakonec koupil zadní repraky do Aurisu. Před tím to hralo fakt jen vepředu, možna to bude tím, že mám přece jenom starší model. Kupoval jsem přes tenhle e-shop https://www.2din.cz/reproduktory-toyota-auris-2007/ . Mají tam celkem velký a přehledný výběr pro Aurisy.
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: zadní výškové reproduktory

Příspěvek od octavius »

Čo si presne kúpil a ako to hra teraz??
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
Jerryl
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: ned 31.05.2015, 19:24

Re: zadní výškové reproduktory

Příspěvek od Jerryl »

Peterdido píše:Zdravím chlapci, chcel by som sa opýtať či auris TS 2013 má vzadu rovnaké repro ako vpredu?
Mám TS 2015 facelift, vepredu i vzadu ve dveřích jsou stejný repraky. Nahradil jsem je střední třídou JBL a předek se trochu vylepšil, ale zadek pořád není skoro slyšet. Když se pustí víc dozadu, tak zase přijdete o předek. Nevím kde soudruzi v JPN udělali chybu.

Nevím, jestli má cenu rozebírat palubku a pokusit nějak poladit integrovaný audio.
Toyota Auris Hybrid TS FL
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: zadní výškové reproduktory

Příspěvek od octavius »

Podla https://www.ahifi.sk/reproduktory-do-to ... t-c-3.html by tam mali byt 16cm repra. Vpredu komponentne a vzadu koaxi. Obavam sa, ze tym ze pozries na radio nic nevymyslis ani nicomu nepomozes. Tichsie vzadu to hra aj u mna.
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
deadprius
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pon 03.07.2017, 10:13

Re: zadní výškové reproduktory

Příspěvek od deadprius »

Přesně tak, hloubka těch předních reproduktorů 44 mm a šířka 165 mm.
Odpovědět

Zpět na „Auris“