Auris TS Hybrid - spotřeba

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
tuzezlypes
Řidič
Příspěvky: 220
Registrován: čtv 22.06.2006, 17:25
Bydliště: Jablůnka

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od tuzezlypes »

Nevím, kdys to auto kupoval. Mluvíš o "průměrné spotřebě" - máš tedy v tom průměru zahrnuté letní období? Asi nemáš, že? Takže dočkej času, bude jaro, spotřeba půjde dolů a potom se znova podívej na tu průměrnou. Další věc je, že se s tím autem napřed musíš naučit jezdit.
Toyota Corolla 1,4 VVTi
Toyota Auris HSD 1,8 SOL
Fiat Panda 1,2 4x4
Uživatelský avatar
marceltokar
Manager Týmu
Příspěvky: 428
Registrován: čtv 06.02.2014, 10:25
Bydliště: Košice

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od marceltokar »

Otázka je čo je to naučiť sa s tým jazdiť. To je až taký rozdiel oproti benzíňáku? Viac brzdí samo o sebe (odpor toho rekuperačného zariadenia) ináč nič, či sa mýlim? Jazdiť tak aby netrebalo skákať z plynového na brzdový pedál a naopak, to môže človek aj na dízli a benzíňáku a tú spotrebu upraví. Či normálna jazda hybridom vyžaduje nejaké špecifiká?
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od udo »

Myslím, že pár ano, ale bez valného významu. Např. dobrzďovat co nejplynuleji - když se např. bez plynu blížím k semaforu/koloně, začít co nejdřív přiměřeně brzdit a tak až do zastavení, zatímco u klasiky většina lidí jede raději déle volně a brzdí až na poslední chvíli. Nehrát si s plynem zbytečně okolo hranice sepnutí/vypnutí spalováku - pokud situace dovolí, raději se udržet v jednom nebo druhém režimu. A tak dál.. alchymie pro zájemce, s minoritním vlivem. Gró spotřeby myslím udělá to samé co na klasice: jezdit "jako běloch", nespěchat a přemýšlet, kudy a jestli vůbec někam pojedu. :-D
Uživatelský avatar
marceltokar
Manager Týmu
Příspěvky: 428
Registrován: čtv 06.02.2014, 10:25
Bydliště: Košice

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od marceltokar »

Takto to platí pri všetkých pohonoch. Teda okrem toho zopnutia spalováku. Ale zas primerane, treba brať ohľad aj na ostatných šoférov. Silou mocou pri príjazde ku každému semaforu nasierať nešťastníkov za sebou brzdením motorom až do stoja to chce riadnu dávku otrlosti. Mne tiež občas pije krv tupan predo mnou idúci k semaforu vzdialenému 300m rýchlosťou zapadajúceho slnka, len aby nedajbože neošúchal platničky a kotúče. Teda ak sa nedá kvôli premávke predbehnúť. Prípadne jazdiaci po dvojprúdovke zásadne v ľavom pruhu 50kou, pričom je povolená 90ka. To sa tu semtam nájde taký exot na obchvate mesta. Úžasne zavadzia, oči upreté na ukazovateľ spotreby, prípadne do bodu B s telefónom pri uchu. A za ním kolóna vodičov, čo sa snažia jazdiť podľa predpisov a až tak ich spotreba nesere, lenže v pravom pruhu je práve sedem bieloruských kamiónov ale tesne za sebou aby sa medzi nich nikto nezmestil ani na kolobežke.
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od xmirekp »

sy242 píše:Teď jsem stál na Smíchově za aurisem kombi, a tomu nesvítilo třetí brzdové, když stál na místě; to mě překvapilo, asi kvůli oslnění? K věci - on auris rekuperuje tolik, že byste to nazvali brzděním? Prius II skoro neznatelně, to byla blbost aby u toho svítila brzdová světla.
ze by mel aktivni parkovaci brzdu? a nebo to nekdy delam tak, ze pokud stojim v kopci tak porad stojim na plynu takze nic zamnou nesviti..
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od xmirekp »

zdenek_HYBRID píše:Vcera jsem dotankoval...na nadrz jsem najel 554.5km a dolil jsem 36.78Lt. Prumer to dela 6.6lt/100km. Z tech 554km jsem udelal zhruba 200km na nemecke dalnici s rychlosti okolo 150, chvilema i 180 (PWR mode) jinak jezdim po meste, obcas mimo mesto 80km/h. Mam najeto 2500km. Ikdyz se sebevice snazim, promer mi sviti porad 5.5-5.8lt/100km. A ikdyz ve meste mam tak lehkou nohu ze se za sebe stydim, pod 5 litru se dostanu jen obcas. S autem jsem spokojeny, ale uprimne jsem od hybridu cekal vice, respektive mensi spotrebu. Uvidim casem, ale nemyslim si ze to pujde rapidne dolu. Najezd 500km na nadrz neni zadna velka vyhra. Mam jeste 2.0TDi a tam se pers 1000km na nadrz (55l)dostanu lehce. Navic kdybych s TDi jezdil tak opatrne jak s HSD tak dojedu jeste dal. Ale ridit hybrid je fajn, jen nemuzu cekat, ze bude jezdit za reklamovanych 3,6lt...
ahoj ja kdyz jedu po dalnici na brno tak jedu porad 145 a do Brna se dostanu za 6,5 na vysocine mam 7 a v Brne 6,5. Jinak za brnem kdyz to mydlim smer slovensko 100 po okreskach tak to mam za 4,2-4,5 max! plne nalozeny kufr, ja zena a dite a pes:) takze se s tim da jezdit krasne pod 5 mam najeto uz teda nejakych 25000 km, takze se ti to srovna neboj. Idealni je jezdit do 70 a tam se da jet skoro porad na elektrinu
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od xmirekp »

zdenek_HYBRID píše:Jo to je mi jasny, ze pri 180 nemuzu cekat 3.5 litru :lol: ale vetsinu casu stravim ve meste. A i kdyz se snazim, tak se proste pod 5.5 nedostanu. Treba se snazim spatne, taky muze (a pravdepodobne i je) byt chyba ve mne. Nejake tipy? Na svetlech to neodpichuju, pozvolny rozjezd ale ne tak pozvolny abych jel EV, nohu z plynu sundavam daleko pred svetly a dojizdim na EV, auto parkuju v garazi takze rano neni zmrzle, mam 16 zimaky. Opravdu to nehonim a jezdim slusne, az se zena divila...tak nevim.
al b
pri jizde ze semaforu bych to prave odpichl a pak se rychle dostal do zeleneho na pulku eka a muzes to zase mydlit na elektriku.. je dobre to proste rozjet a pak udrzovat konstatni rychlost,,, hybrid je trosku nedomysleny.. uvital bych kdyz zmacknu EV tak ne aby mi pomalu ve 40 vyplo ale aby to jelo nez proste nedojdou baterky... pak by to bylo zajimave. Ja to delam nekdy i tak ze na kazde cervene si zmacknu EV pak se v klidu rozjetu a jak se mi zapne motor tak to malinko vytocim abych se rozjel a hned zase pustim plyn a jedu zase na elektrinu
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
klobouk76
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 01.10.2014, 14:07

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od klobouk76 »

A co kdybych to vžycky trochu roztlačil. Nebo kdyby šlo trochu špapat jako na kole. To by šla spotřeba dolů nebo ne ?
Uživatelský avatar
N1BOOM
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: stř 28.01.2015, 20:43
Bydliště: Prievidza

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od N1BOOM »

No otepluje sa nám a spotreba klesá. Skúšal som rozidel na letných 225 pneu a 195, okrem toho že je tam rozdiel cca 0,4L na 100, tak je to citelné aj pri rozbiehaní čisto na elektirku. Takže si len treba zvážiť, či je hlavný dizajn, alebo že niečo dobré robíme pre prírodu :)
salicornia
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 17.09.2015, 20:56

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od salicornia »

Třeba to někomu pomůže k lepší spotřebě jako mně. ATS HSD mám zajetého - 35tis km. Do letošních prázdnin jezdil rok pěkně, byl jsem s ním spokojený, protože převážnou část cest jezdím do práce a z práce v kopcovitém terénu plném zatáček 25 km tam a večer zpátky. Průměrná reálná spotřeba (podle spritmonitor.de) 4,3 l přes léto, 4,7 l v zimě. No, a pak jsme jeli do Chorvatska. Byl to skvělý nápad. Motor 2x 10 hodin trvale v zápřahu po dálnici 130-140. Od té doby mám asi o 10% spotřebu na stejných trasách skokově nižší! Co jsem ujel podle palubního počítače za minimlně 3,3, mám za 2,9, Co jsem měl za 4,5, mám za 4,2. No, a včera jsem si všiml, že v software je chyba, která mi ušetří dalších 5-10% paliva!!! Pozor, nemám ještě upgrade ze svolávací akce. Normálně je to totiž tak, že když máte studený motor a 6 čárek, můžete si zapnout elektromód a do 35 km/hod jet na elektřinu. Ale když to přepísknete, okamžitě se startuje motor a zahřívá se. U mně to ale pro cestu do práce i z práce není potřeba. Po dvou kilometrech je tu kopeček dolů a motor stačí opravdu malinko ohřát, ne ho používat k pohonu. Jenže když se nahodí, tak už jede pod zátěží a deci si vezme. Jenže nemusí. Kdyby mohlo auto v režimu zeleného autíčka jet těch pár set metrů i 60kou, vůbec se motor nemusí startovat první čtyři kilometry. No, a vypadá to, že taková možnost, byť omylem, tu je. Zkuste
1. zapnout tlačítko start
2. počkat, až se rozběhne motor - po 2-3 sekundách auto vypnout.
3. zapnout tlačítko start a tlačítko elektromód.
Auto se rozjede i svižněji na elektřinu a když překonáte 35 km v hodíně a nebudete při vyšší rychlosti moc šlapat na plyn, elektromód se sice vypne, ale auto jede dál pouze na elektřinu! Z kopce až do těch 75 km/hod.
Nedoporučuji to moc přehánět pod 4 čárky, protože pak sestudený motor hned zapřáhne a stejně se motor snaží aku zase sám dobít. Ale když víte, že si to zpátky dobrzdíte, a jen si půjčíte trochu šťávy tam, kde by se nevyužila, tak mi to funguje. Dojezd na nádrž se posunul hodně k magické 1000covce, s rezervou jde dojet hodně přes. Po těchto dvou "vylepšeních" nemám problém jezdit do práce a z práce podle deklarované spotřeby za 3.8 i přes to, že najedu celkové převýšení 300 m, projedu jednu delší kolonu a několik semaforů. Neznám auto, které by dovnitř uložilo 2,5 m dlouhou desku převezlo bez rakve čtyřčlennou rodinu na dovolenou a mělo v reálných podmínkách takovou spotřebu. U Auriska chybí už jen ten plug-in.
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od xmirekp »

To funguje vždy jen pokud jedes do těch 70 km nesmis se na levém budiku dostat přes nápis Eko, prostě jen do půlky zeleného mám zkušenost že mi auto jelo i 110 na baterky když bylo dobře nabite
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od xmirekp »

spotřeba PRAHA _BRNO_SlAVKOV U BRNA - paráda:)
Přílohy
IMG_20151111_172450.jpg
(246.05 KiB) Staženo 2746 x
IMG_20151111_172442.jpg
(239.68 KiB) Staženo 2746 x
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
Uživatelský avatar
cuba66
Manager Týmu
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30.06.2008, 16:23

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od cuba66 »

xmirekp píše:spotřeba PRAHA _BRNO_SlAVKOV U BRNA - paráda:)
Jj, sice to s Aurisem I 2.0 D4-D udělám za cca 5,0, ale i tak je to pro mně důvod uvažovat o hybridu.
Prostě ať na to koukám jak chci, je Auris Hybrid pro moje cestování ideál. Posuďte sami - denně trasa do Prahy po D1, od domu k domu 24 km. To znamená denně 48 km a z toho v podstatě 2/3 poskakování v kolonách atp. A občas výlet. Z dieselu jsem zvyklej jezdit "na spotřebu", takže hybrid mi v tomhle nedělá nejmenší potíže. Věřím, že bych šel v dlouhodobém průměru z 5,9 u dieselu tak o litr a půl níž.
<b>Toyota Auris 2.0 D4-D</b>
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od xmirekp »

cuba66 píše:
xmirekp píše:spotřeba PRAHA _BRNO_SlAVKOV U BRNA - paráda:)
Jj, sice to s Aurisem I 2.0 D4-D udělám za cca 5,0, ale i tak je to pro mně důvod uvažovat o hybridu.
Prostě ať na to koukám jak chci, je Auris Hybrid pro moje cestování ideál. Posuďte sami - denně trasa do Prahy po D1, od domu k domu 24 km. To znamená denně 48 km a z toho v podstatě 2/3 poskakování v kolonách atp. A občas výlet. Z dieselu jsem zvyklej jezdit "na spotřebu", takže hybrid mi v tomhle nedělá nejmenší potíže. Věřím, že bych šel v dlouhodobém průměru z 5,9 u dieselu tak o litr a půl níž.

Ahoj, to by si šel určitě, docela jsem to valil a pozor byl jsem ve 3 lidech a plný kufr auto až na zem.!! Jinak jezdím dálnici za 5 a když vyjedu na okresky 100 km za hod nemám problém se udržet pod 4,8 naloženej, prázdný jezdím za 3,9-4,3 a to jedu 100... dojezd na nádrž jsem zatím udělal něco přes 900 km. což je super! Kdybych jezdil jen kresky, věřím tomu, že 1100 km není problém.

Tady je zase vyšší výkon,,, jezdil jsem to samé s novým avensisem, a sice po dálnici jsem na tom byl o 0,4 deci lépe, ale na okraskách zase o litr hůře a v kombinaci město a kresky dokonce o 2,5 huře než Auris.
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
Uživatelský avatar
sae
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: pát 26.07.2013, 10:25
Bydliště: BB

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od sae »

Pred dvoma rokmi, keď som kúpil aurisa, som absolvoval Grécko na zimných pneumatikách a vyšla mi spotreba okolo 5,5 l/100km. Bol som sám a na "čerstvom" aute som ešte nevedel zapnúť klimatizáciu (myslel som, že keď zapnem AUTO tak to bude aj chladiť :) - nechladilo). Ak zlyhajú všetky pokusy, prečítaj si návod, znie poučka, tak som si to prečítal až doma :). Tohto roku som nabalil rodinu, dvaja dospelí + 2 deti, kufor nabitý po strechu ale letné pneumatiky a spotreba mi vyšla 4,8 l/100km. S klímou.
Takže záver: veľmi veľa robia pneumatiky. A rozdiel je nie len medzi zimnými a letnými, ale aj medzi značkami a aké sú staré (čím staršie tým je guma tvrdšia a má menší valivý odpor).
Auris HSD 9/2011
5,185 l/100 km
Odpovědět

Zpět na „Auris“