Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od pastika »

Tak tě vítám mezi námi,a doufám že budeš spokojený majitel nového vozu. :P Určitě se najdou věci které by mohli bít lepší, ale to se dá pochopit že po nějaké době se začnou hledat nedostatky. Celkově jsem s autem spokojen.
Uživatelský avatar
marceltokar
Manager Týmu
Příspěvky: 428
Registrován: čtv 06.02.2014, 10:25
Bydliště: Košice

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od marceltokar »

No neviem, či ti nebude ľúto za tou fasa škrabkou.
Vitaj.
Peter Fransky
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: sob 22.09.2012, 19:13

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od Peter Fransky »

Lukynek píše: Celosvětově nejprodávanější auto by přece mělo patřit v daném segmentu k nejlepšímu (poměr cena/užitná hodnota/kvalita). Spaceback je designově s prosklenou střechou krásný, ale Corollka by snad měla design Spacebacku přebít jednoznačnou kvalitou a hodnotou. Však je to tak ??????? Máte Toyoťáci stejný dojem :-) ?????????? Rozum je rozum nééé :-)

Sorry, ale co to trepaes za kraviny? Co ma predajne cislo spolocne s "cenou/uzitkovou hodnotou"?

Leda tak prd.

http://www.forbes.com/pictures/mkk45ekf ... -sunshine/

toto je jedno z najpredavanejsich aut sveta.

Fakt si myslis, ze je lepsie ako Rapid?




Disclaimer - podla mojho nazoru je Rapid predrazeny a maly. To vsak neznamena, ze akceptujem kydanie nezmyslov na skodovku. Autorizovane servisy celkovo povazujem za plne diletantov a preucenych neschopakov. Predajca ma nezaujima - kedze ho stretnem iba raz. Vytvorit si nazor na znacku podla jedneho predajcu (ktotry navyse o tyzdne moze predavat nieco uplne ine), je slusne povedane, mierne naivne.

Keby si si radsej pokecal s mechanikmi - urobil by si urcite lepsie.
E12 wagon, 1.4 D4-D

Obrázek
Lukynek
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: pát 14.03.2014, 18:08

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od Lukynek »

Ahoj kluci prosím vás poradíte mi jestli je možné u alu kol zaměnit ET? Originál na Corollku je 6,5x114,3 ET45 a já mám možnost koupit nádherné s parametry 6,5x114,3 ET48. Vím že čím je vyšší ET (zális) tím je víc zapuštěné do podběhu a naopak čím nižší tak je kolo vysunuté ven, ale myslím to tak jestli třeba se více neopotřebává náprava a tak když je tam jiný parametr, jestli to nemá nějaký negativní vliv v jakémkoliv slova smyslu? Díky za odpověď.



Reakce :-) Peter Fransky
Disclaimer - podla mojho nazoru je Rapid predrazeny a maly. To vsak neznamena, ze akceptujem kydanie nezmyslov na skodovku. Autorizovane servisy celkovo povazujem za plne diletantov a preucenych neschopakov. Predajca ma nezaujima - kedze ho stretnem iba raz. Vytvorit si nazor na znacku podla jedneho predajcu (ktotry navyse o tyzdne moze predavat nieco uplne ine), je slusne povedane, mierne naivne.

Keby si si radsej pokecal s mechanikmi - urobil by si urcite lepsie.

Tak určitě já jsem si nevytvořil názor prodejcema, když jsem teď chtěl nový vůz, ale vlastním již druhou škodovku aktuálně již 13 let starou fábii (až do dnes) aj si jí i nechám, ale co se týče kvality tak opravdu a stěžkým srdcem nerad to říkám (já mám moc rád škodovku) , ale je to jen průměr (né průser) průměr v dané třídě auta. Nevím jestli je normální měnit každý rok termostatickou skříň, čidlo teploty stím související problémy s únikem chladící kapaliny apod. Soulasím stebou že autorizované servisy to je banda neschopáků a je i pravda to že když jsem přestal jezdit do jakéhokoliv servisu a co zvladnu vyměním sám tak není opakovaný problém s danou věcí (čepy,desky,kotouče,olej,termostat,čidlo olejové, těsnění pod hlavou,výfuk,nástřik spodku-dutin, čištění škrtící klapky + vč.nastavení vag-comem,čidlo teploty, pružiny, snímač brzdového světla apod.) a hlavně podotýkám, že patřím mezi lidi, kteří si váží věcí a se vším zacházím jak s miminkem. Co jsem tím vlastně chtěl říct, že podle tebe kydám spoustu nesmyslů na Škodu, ale spíš jsem si já vytvořil vlastní názor na danou věc a tím je že můj bratr má téměř stějně starého Japonce (Avensis) najeto 230 tis kilometrů a mění u toho auta jen olej a výfuk má původní a já už třetí výfuk a najeto mám 205 tis km. Nikomu to nevnucuju, ale to byl prostě důvod proč jsem tentokrát zvolil taky Japonce. Je možný, že teď budeš psát, že avensis je větší apod. a nelze to srovnávat :biggrin: :biggrin:. Nechci se tu stebou konfrontovat je to přeci forum aby jsem pokecali o Toyce :D . A ve finále je mi sympatické, že Slovák hájí Škodu Auto :biggrin: . To se mi líbí u vás je to neobvyklé :)
Uživatelský avatar
marceltokar
Manager Týmu
Příspěvky: 428
Registrován: čtv 06.02.2014, 10:25
Bydliště: Košice

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od marceltokar »

Spaceback je tak nejak škaredší ako liftback ale vraj má vylepšenú techniku, nechce sa mi hľadať v čom všetkom. Štatisticky je toyotka spoľahlivejšia, predsa len tie koncernové turbobenzíny ešte nemajú vychytané muchy (dúfam že sa zas kvôli tomu nepochytím s Franskym). Ja keď som si vyskladal svojho času Rapid do rovnakej (podobnej) výbavy s corollou tak som nevidel taký cenový rozdiel ktorý by ma priklonil na jeho stranu. Po predchádzajúcich zlých skúsenostiach s turbodízlom som na kúpu turbobenzínu nenabral odvahu.
Inak ja som bol sklamaný prístupom predajcov v škode. Jedna vec čo ma definitívne znechutila - predajca sa ma spýtal kde chcemjazdiť s autom, či viac po meste alebo viac medzimesto, keď som povedal že v meste, tak on na to nech si vraj radšej vezmem ten slabší turbobenzín lebo s tým silnejším mali dosť v servise problémy s tlačením benzínu do oleja práve následkom studených krátkych jázd. Ale vraj aj tak to neni extra problém, veď je auto v záruke. WTF?
V zásade si myslím, že sa dá prispôsobiť každému autu, pokiaľ človek nieje tvrdohlavý a berie jazdu ako jazdu a nie ako svadobnú cestu kde musí byť všetko tiptop inak je hystéria.
Nemôžem si pomôcť ale Corolla je fakt pekné auto, konečne som si aj ja mohol kúpiť káru ktorá mi vyslovene sadla a nie takú, na ktorú ako tak naškriabem prachy. Šak už bolo načase, mám 39.
Peter Fransky
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: sob 22.09.2012, 19:13

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od Peter Fransky »

Rapid mal povodne vraj dost problem s pruzenim - udajne nove liftbacky by mali dostat tiez uz novu verziu.
Stary TSI je stale stavka do loterie.. Bez predlzenej zaruky je to riziko :-)

V kazdom pripade zase v porovnani s Corollou je to skor auto o triedu nizsie - ze ho dokazu predavat tak draho.. Nuz su sikovni.

PS - je dolezite si robit radost. Enjoy Rolla!
E12 wagon, 1.4 D4-D

Obrázek
peet007
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pát 21.03.2014, 21:43

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od peet007 »

Zdravím všetkých,
S potešením oznamujem, že sa o dva mesiace stanem ďalším hrdým vlastníkom novej Corolly. Jediné čo mi ešte vŕta v hlave je, či mám investovať do mechanického zabezpečenie (Defend-lock, ...) alebo nie. Viem, že Toyota nie je koncernové auto, ktoré sa kradnú ako čokolády v sámoške ale auto nebude garážované a tak som trochu na pochybách. Samozrejme amatéra to len odradí a profík ak bude chcieť ,tak ho ukradne. Oplatí sa podľa Vás do toho investovať ?
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od pastika »

Já jsem si tam nechal namontovat alarm, ale zastávám názor že pokud si to auto někdo vyhlédne a bude ho ctít ukradnout, tak ho ukradne stejně.
Uživatelský avatar
marceltokar
Manager Týmu
Příspěvky: 428
Registrován: čtv 06.02.2014, 10:25
Bydliště: Košice

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od marceltokar »

Mne by pilo krv odomykanie a zamykanie. Mám alarm.
Uživatelský avatar
marceltokar
Manager Týmu
Příspěvky: 428
Registrován: čtv 06.02.2014, 10:25
Bydliště: Košice

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od marceltokar »

Cez víkend som bol na chate na Šírave a za obeť jazde padli prvé komáre a muchy. Vyzerá to tak, že toho roku po tej teplej zime bude hmyzu hojne. Takto olepená telíčkami hmyzákov biela corolla vyzerá fakt hnusne, horšie je že to svinstvo ide ťažko zmyť. Plánujem auto poriadne vykúpať, vytrieť jelenicou, a aplikovať tekutý stierač na čelné sklo, prednú kapotu aj čelnú masku, mohlo by to pomôcť pri oplachu, či máte niekto lepší nápad?
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od pastika »

Tak já se nechal ukecat na toyota protect. Zatím nemůžu říct jak to bude fungovat na rozmazlí hmyz.Zatím mi stačilo auto ostříkat vodou rozmazat košťátkem a znovu opláchnout a auto se blýská jako psí koule. :bigups:
bouchnerLB
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 03.04.2014, 19:22

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od bouchnerLB »

Zdravím všechny Toyoťáky,

doposud jsme používali jako 2. auto v rodině nového Yarise v relativně bohaté býbavě s pakety Smart, Senseo, atd. (bezklíček, kamera, automatická klima..).
Nyní chceme vyměnit za něco většího, Aurisů jezdí hodně, tak to možná bude Corolla.
Chtěl bych se zdejších majitelů zeptat na 2 věci:

1.) zkušenosti s automatickou převodovkou? spotřeba, poruchovost, plynulost řazení, atd. s motorem 1.6 97kW

2.) možnost dát na auto oficiálně 17" alu kola? všude vidím jen 16", na kterých mi auto připadá trošku "ošizené"

Díky za odpovědi všem, kteří je znají :)

Pozdrav od Ještědu..

B.
Uživatelský avatar
David P.
Řidič
Příspěvky: 257
Registrován: pát 13.09.2013, 10:44
Bydliště: Zlín

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od David P. »

Sice mám Aurise kombi ale 1.6 Multidrive S a investice 30tis do automatu asi nejlepší věc. Jinak předchozí auto sem měl v 7st DSG a můžá porovnávat. Určitě bych ho do Coroly dal. Navic novy CVT už i řadí a ma 7 st i v manualním modu ale řadí i režímu D od cca 2800ot (vlastně CVT neřadí takže dotaz na plynulost řazení není uplně na míste. Jinak bohužel češi automaty nekupují tak moc info neseženeš. Mám najeto 15tis
km.. odkaz na rozjezd s CVT https://www.youtube.com/watch?v=Y486s9Pk50k
Auris Touring Sportc CVT
recenze: http://moje.auto.cz/David-C3/automat-1.html
Uživatelský avatar
edis
Člen Týmu
Příspěvky: 46
Registrován: stř 20.11.2013, 21:04

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od edis »

1 - skusenosti s prechadzajucimi automatmy som mal len pozitivne ale s tymto CVT vo Verse len tie naaj...spotreba sa pohybuje cca 6,5 l ak nedupes velmi na plyn...poruchovost sa u Toyoty neriesi nie je to tu jednym panom ospevovany turbobenzin......plynulost riadenia neries kedze je to variator ( skoro ako na bicykli-kole)...nemam 1,6 ale 1,8 takze neviem...

2 - oficialne sa daju dat vzdy tie rozmery ktore su zapisane v technicaku, myslim ze naj vybava je so 17´´ teda u Versa urcite, ale tiez by nemusel byt problem dohodnut sa u dilera o zapis ...


vela stastnych km...pozdrav z SK... :)
Verso 1,8 CVT active + super pack
Corolla Verso 2.0 D-4D SOL 7M
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od biscuit »

bouchnerLB píše: 2.) možnost dát na auto oficiálně 17" alu kola? všude vidím jen 16", na kterých mi auto připadá trošku "ošizené"
a myslis ze 17" a vic bude na ceskejch silnicich nejaka vyhra? vnimat vetsi kola jako znamku vyssi vybavy a nejakej "prepych", je myslim malinko prezitek. a taky, nekupujes prece nejakej koncern. ridic toyoty se za mensi disky nestydi, protoze autum rozumi :banana:
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Corolla“