NOVÉ LOGO KLUBU - vyhlášení podmínek soutěže

zviditelnění, propagace klubu...
Odpovědět
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

tak prvni vlastovka
opraveno logo c1, k dispozici jako jpeg nebo vektor pdf - stazitelny bez cekani, na muj ucet, z rapidshare - takhle jsem hodnej :-)
Obrázek

http://rapidshare.com/files/451759271/t ... _rs_v2.pdf
(ve vrstvach jde vypnout podklad obdelnik a objevi se jako podklad tence presahujici oval)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Artie
Navigátorka
Příspěvky: 797
Registrován: pon 17.07.2006, 00:52
Bydliště: Jak kdy ;)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artie »

Dotaz - mám tohle brát jako tu nálepku, nebo jako návrh loga? Protože kdyby tohle mělo být logo, tak by tomu poměrně hodně přebývalo =))

btw biscuite, Ty jsi tím vektorem úplně posedlej - to snad píšeš v každym postu, že to děláš vektorově :lol: přitom to je snad normální, ne?! Zrovna u loga... =)
Řidič může být sebelepší, ale co je mu to platné, když neví, kam má jet... proto jsem navigátor ;)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

artie: ukaz mi z tech trech prihlasenych navrhu vcetne tveho, co je delany v krivkach a co z nich je logo?
to co jsem poslal jako posledni je to, co chtel m5t na minuly strance..

jako muj navrh loga muzes brat napr. toto:
Obrázek
myslel jsem, ze je to jasny.

mozna bys misto popichovani mohla pilovat svuj navrh, aby bylo z ceho vybirat...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Bůvol
Řidič
Příspěvky: 283
Registrován: ned 15.08.2004, 01:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bůvol »

Varianta č.2, to bych si na auto s klidem nalepil.
Camry SXV10L
5S-FE
r.v. 7/1994
312.000Km

V období kolem roku 1994
Toyota Celica GT4 ST165
Uživatelský avatar
Artie
Navigátorka
Příspěvky: 797
Registrován: pon 17.07.2006, 00:52
Bydliště: Jak kdy ;)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artie »

Nebud takovej netykavka ;) Nebylo to popichování, jenom mi to přijde úplně absurdní, jak to zdůrazňuješ v každém postu.

Beru totiž jako samozřejmost, že logo, které se bude tisknout (třeba i) do obřích formátů bude vytvořeno vektorově a ne bitmapově =)

Logo má být jednoduché, snadno zapamatovatelné a přijde mi poměrně zvláštní, aby tam byly 3 řádky textu... (předpokládám, že teď bude rejpanec do mých návrhů, které tohle taky ne zrovna splňují... do nich :lol:) taky na _můj vkus_ (nikomu nenutím) moc barviček.

A ráda Ti ukážu, co na návrzích je logo - Toyota znak :D to je prostě logo - 3 elipsy, žádný zvláštní pokec - jednoduché, výstižné. Abych pravdu řekla, tak ani jedno z toho, co jsme doposavad vytvořili, nesplňuje moje "nároky" na supr logo... resp že bych koukla a řekla si - tak to je ono.
Některé barevné variace toho, cos stvořil, by byly fakt hezké nálepky ;)

Nicméně, nejlepší by bylo, kdyby sem celkově přispělo víc než "10" lidí =) protože i spousta lidiček, kteří v životě nezavadili o jakýkoliv grafický program, má jistě spoustu skvělých nápadů, které nám ovšem zůstávají utajeny =/
Řidič může být sebelepší, ale co je mu to platné, když neví, kam má jet... proto jsem navigátor ;)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

i k vytvoreni jednoduchyho symbolu musis mit nejaky indicie.. ale my jich teda podle me moc nemame, alespon ne takovych, se kterymi by se vsichni ztotoznovali.. osobne mam taky rad i loga minimalisticka, ale 1) jsou pro vetsinu lidi mene stravitelna, 2) casto se stava, ze je ta symbolika nejasna, pokud clovek nema manual od tvurce

uplne bez premejsleni takovej priklad. je to jen prunik dvou log, nic vic.. problem je v tom, ze dodneska sposuta lidi nevi co ta bublina je a dalsi hromada lidi se s ni neztotoznuje.. a takhle problematicky to bude podle me vzdycky, kdyz bude logo vic umelecky dilo, nez jasna symbolika
Obrázek
Naposledy upravil(a) biscuit dne stř 09.03.2011, 23:27, celkem upraveno 1 x.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Myslím, že Biscuit přispěl velmi inspirativně. Ale teď by to chtělo některý(é) z jeho návrhů vybrat a dopracovat tak, aby se to zařadilo na první stránku bez újmy :)

Jinak k té diskusi logo x nálepka jenom podotknu, že firma si většinou nenechává vytvořit osamocené logo, ale prostě nějaký konglomerát různých log, nápisů, jejich kombinací, velikostí atd. My bychom se mohli omezit na nějaký prvotní nápad, doplnit o nějaké nápisy se to dá vždycky. Nicméně i nápis může být pevnou součástí loga.

A vektory jsou samozřejmost, bitmapa je tak leda na složení několika již existujících motivů dohromady.

Jo, a nespěcháme. Klid 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Koukám, že než jsem to dopsal, něco přibylo. Ty bubliny (i když jiného tvaru) byly také původně na nějakém reprezentačním zastoupení ČR, že jo?
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

to Artie:Děvče mluvíš mi z duše, biscuit vytvořil perfektní varianty nálepek, ale podle mého soudu nehodící na logo, to by mělo být nejlépe jednobarevné(max dvoj) a použitelné v různých velikostech. Takže když to shrnu máme konečně použitelné varianty nálepek. Na logu musíme ještě zapracovat třeba jak jsem naznačil v mém rychlonávrhu na str.2, inspiraci jsem bral od maďarských kolegů http://toyotaclub.hu/ ,prosím všimněte si jak to použili na pozadí po stranách, převedli to do šikovné tapety. To je podle mne funkční použitelnost loga do praxe,třeba na tapetě bez nápisu a jinde zas třeba na tričku s prostým nápisem klubu apod. Tak nějak to cítím,logo má být jednoduché,srozumitelné a úderné (asi jako srp a kladivo :lol: ), na první pohled má křičet já jsem klub toyoty i bez písmenek. Jak je vidět jsou mezi náma borci,kteří dovedou něco stvořit (mají můj obdiv),jen je potřeba je maličko inspirovat,navést,....
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

Příspěvek od radys03 »

To logo navrchu stránky vypadá dobře, ale nemůžu si pomoct, ty barevný kombinace nakraji(symbolika ČR barev) mi přijde trochu jako rušivá. Jinak ta černá, bílá, šedivá :bigups:
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

jj jimmi, bubliny jsou oficialni logo cr ;)

m5t, artie i ostatni - ja vam rozumim a souhlasim, ten prerusenej oval s teckem je jen slaba nahrazka za opravdovy logo. pojdme se ale teda pobavit o symbolech, ktery chceme do loga zanest. na cem se shodnem? barvy trikolory nas rusej - jsou to omalovanky (cejtim to stejne, ja mam ze vseho nejradsi minimalismus a funkcionalismus); lev nee, abychom nebyli pazouti.. tak jak tam chcete dat ten narodni otisk, aby to nemuselo bejt patrny ze napisu? hranice statu jsou dobry, ale urcite to cizinci nic nerekne - nejsme italie.

celkem se mi libi mikronovo cz, je to oficialni mezinarodni oznaceni a dve pismenka jdou do jednoduchyho loga urcite zapracovat bez toho, aby pusobily jako text. piste napady prosim..
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

biscuit píše: ...bubliny jsou oficialni logo cr...
Jo, tak jsem to trefil.

Ten obrázek od m5t se mi nelíbí. A to ani v originále u Maďarů, nehledě již na to, že se jedná o plagiát.

Čistě pocitově se mi zdá, že celkově bude problém s včleněním původního loga Toyoty. To logo je totiž vynikající, ale obtížně slučitelné s čímkoli. Grafický solitér. Takže ideální by bylo vymyslet něco, co by s tímto logem nemělo nic společného.

P.S. Co kdybys biscuite vycházel z tohoto základu, bez toho oddělovacího proužku?
Obrázek
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

Jimmi opět to směruješ do nálepky, ta moje rychlovka(asi 5 min)se ani mě nelíbí,měl to být spíš návrh k rozpracování :wink: Taky musím přiznat,že bez písmenek to nepůjde. Takže nejspíš se bude vycházet ze znaku toy a nějak tam zvýraznit,že se jedná o klub.Něco málo jsem v rámci svých amater. možností skusil stvořit,možností je háfo,třeba bude některý vhodný k dopracování 8)
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Naposledy upravil(a) m5t dne čtv 10.03.2011, 19:27, celkem upraveno 1 x.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

vite co je nejhorsi? delat rychlovky.. :lol:
..ale celkem se mi ty popisky kolem toyota loga libej, nicmene mam pocit, ze bez toyota loga, to teprv muze zacit bejt originalni logo.

zamyslel jsem se.. tkcz
Obrázek

a ne, ze mi nekdo rekne, ze to auticko neni logo, proc je tam ten napis a proc proboha to stary toyota logo?! :-) proste ozdoby a auto zaroven vysvetlivka loga. k logu jako takovymu nepatri ;)

Obrázek
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

To červený je nějaký starý logo Toyoty.......? To by bylo super, jenom bez toho autíčka :)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Odpovědět

Zpět na „Zviditelnění“