studený motor,cukání

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

jo já nejsem mechanik... já tu mam jen teploměr ve 3. patře :lol: nějakej multimetr fakt nevedu... :lol: teploměr je analogovej... :lol: ne jako už mě napadaj různý věci... třeba že by za to moh katalizátor- ucpanej ?! děravej neni 8) starej je fest ale

lambda by měla rozsvítit check engine... kdyby byla v hajzlu... tak tou to nebude :lol:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

No to právě nemusí. Viz předtím. Lambda má dva stavy bohata/chudá směs. Napětí neustále osciluje mezi 0-0.35 a 0-0.85V pokud jeden stav je špatný což vede opět k chybné dodávce paliva ecu si říká jen směs je chudá přidáme palivo nebo naopak. Ale defacto lambda je ko. Kontrolka motoru by se rozsvítila ve chvíli kdy by ecu žádný signál nedostala.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Ty jsi noční ptáče koukám dneska :lol: nějaký sovy 8) už mi dochází pivo... asi vytuhnu . Jo jako nechce se mi lejt do nádrže tu chemku, i když by neměla bejt tak agresivní jako jiný produkty tý značky... ale nechce se mi kdyby ta sajtka nevypadala jako by vypadla z prdele horsta fuchse- mimochodem dneska sem ho viděl v teleshopingu po dlouhý době :lol: a jeho brutální vymejvací marketing... :-) tak bych to tam nalil, ale nějaký hovado v klobouku co tam vyskočí na tý stránce... no tomu bych nevěřil ani kdybych byl retardovanej :lol: Když nevyjde čidlo zkusim asi tu lambádu a pak teda horsta :lol: a kdyby vyšel horst s STP water remover tak pak teda smeknu klobouk... pokleknu a třeba si nalepim samolepky na auto STP zdarma
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Už to bude nějaký ten pátek co chodím spát když ostatní vstávají. :) no postup je dobrý tak uvidíš. Ale s multimetrem a manuálem v ruce je to otázka dopoledne.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Jinak water remover není nic jiného než koncentrát toho co dávají do benzínu v rafinérii. Motoru ani ničemu jinému to nic neudělá. Jediné co se stane když toho daš moc,že se sníží oktanove číslo benzínu,nic víc. Jinak japan je vyraženo i na těch z francie. Musí tam být ještě číslo a za ním G.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

ok na těch NGK je vyraženo M 396 jo omyl M39G ta 6 vypadá jako G :-) a nebo spíš M39C... buďto je to C nebo G je to fakt blbě vidět, každopádně je to zcestný... byly v autě 7-8 let... a v pohodě svíčkama to neni... ty densa tam byly daný minulej rok na začátku zimy a žádná změna ani po prvním dnu od těch 8 let starých NGKček

ještě jsem našel tenhle spínač... ale nevim, jestli by to mohlo dělat...
switch temperature detect NO2 "water inlet" 89428-30090
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_198910 ... _8401.html nemáte někdo tušení? jsou 2 jedno u chladiče a druhý hned naproti čidlům zezadu
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Hele a co ten problém s bubláním a kolísáním otáček spojit? Jestli máš blbě odvzdušněný motor, může chvíli trvat, než se chladivo dostane k čidlu teploty, nebo to na něj šplíchá a čidlo zběsile hlásí různé hodnoty a ECU se snaží to dorovnat a kolísání otáček máš na světě.
Ostatní věci, co zmiňuješ, bych vyloučil: voda v palivu - to by cukalo pořád, tak rychle by to nerozmrzlo - když tam naleješ nějaký přípravek na odstranění vody z benzínu, nic tím nezkazíš, je to všechno na bázi alkoholu, který spojí vodu s benzínem a ta normálně shoří ve válci. Lambda - opět by to byl trvalý problém. Klínový řemen - pokud honí vodní pumpu a prokluzuje, mohlo by to s tím souviset - chladivo necirkuluje, tudíž čidlo teploty neměří správně. Bandaska s uhlím - jak psal Libor, to s tím nesouvisí, to je jenom ekologie.
Jinak souhlas s Liborem, čidlo může v určitých teplotách hlásit chybné údaje, teď se mi to zrovna stalo, auto za studena nastartuje, otáčky cca 1800, během cca minuty otáčky dolů a chcíp. Když to chvíli podržím plynem, motor se trochu ohřeje a otáčky jak přibité. Podle mne i podle měřáku čidlo ujeté.
Mimochodem, Libore, při řešení téhle záhady jsem si s Pulstarama užil, měnil jsem je snad 5x, vždycky otáčky začaly kolísat, když jsem vyměnil svíčky. Ale byl to samozřejmě jenom souběh náhod.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Kolísání otáček po namontovaní svíček způsobuje čidlo klepaní. Některé obd 2 ecu dokonce vyhodí chybu zapalování. :) je to proto,že dojde k dokonalému zapálení směsi a čidlo klepání nedá vůbec žádný napěťovy signál tak jako s klasickými. To se ale srovná během pár minut nebo několika ujetých km. Čidlo teploty jsou hodně důležitá pro funkci motoru.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Přesně, vyhodilo to chybu zapalování na 1. a 2. válci.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

zejdy: no šplíchat by tomohlo... tohle slovo slyšim málokdy... i když je to mý příjmení :lol: šplíchal těší mne :-) No je možný že to je zavzdušněný... jak se to dá odvzdušnit... jestli bych to zvlád sám jako amater v pokročilejším stádiu a student technologií a kompletů Toyota celica 5g 3sge v rámci snahy pochopení souvislostí a celýho systému? Nebo to musí jít do mechanický dílny? k "profíkům"?

No čidlo tý teploty vody zatim tam neni prohozený... david nějak jaksi z nenadání vytuhnul, sice trochu trapný ani se neozvat... když něco slíbim, ale no comment někdy prostě člověk má náladu tak akorát na všechno srát- jak znám od sebe... takže postupně... předbíhám asi čas... a všechno má svuj čas ale zavzdušněný by to bejt mohlo

dneska začala svítit kontrolka hladiny oleje... co chybí v 7g... skvělá kontrolka, tu miluju :lol: tak jsme nakupovali v tescu na zličíně a celi dostala dáreček (původně sem chtěl tu chemikálii do nádrže - tu tam neměli,... ale celi si řekla razantně o olej... tak sem tam nalil litr paramo 10w40 ten levnější, dražší byl mogul... a už nedržkuje kontrolka :-) na značky seru... celi jezdila i na lidl oil 15w40 asi 1apůl roku... a nějak jí to je celkem fuck jestli castrol, mobil1, nebo cokoliv... hlavně že to maže... :lol: a čidlo drží hubu... ta oranžová olejnička je k nezaplacení... nikdy sem nekontroloval za 9 let olej... jen když bliká, nebo svítí tenhle miláček :inlove: kterej se přestal do nových aut jaksi montovat.

teď koukám že sem zvolil teda lepší etiketu... o 50 levnější ... mogul je paramo :-) no napadlo mě to... ale teď sem se ujistil o co jde... jen o etiketu jako vždy...
http://eshop.paramo.cz/produkty/Katalog ... tu=V531459
http://eshop.paramo.cz/produkty/Katalog ... tu=V032124
bla bla bla :-)

většina ztráty oleje je odkapáváním... prostě i když sem nechával asi 2x nebo 3x utěsnit únik oleje... vanu atd... stejně potom kapal, kape a bude kapat... s tim už jsem se smířil... furt lepší než kdyby ho žrala... což nedělá... aspoň zanechává stopy... takový značky jako pes :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Teď sem tak během popíjení pivka na baru přemejšlel hluboce :-) ... a fakt mam pocit že na tom zavzdušnění vody něco bude... že by to mohlo bejt ono. Ale fakt nechápu jak je možný že se to cca před 2ma roky zavzdušnilo... a jak je možný že to nevadí když nemrzne? Fakt by to dost odpovídalo... ten zpožděnej zvuk tekoucí vody do topení těsně po cukání (ne zvuk bublání ale- jen tekoucí vody). Odzvdušnění sem řešil jen brzd vždycky...

odvzdušňování vody je pro mě úplná novinka teda... celkem to nechápu. A rád bych to pochopil--- Tam je teda jeden okruh... nebo dva? horní z palice do topení a dolní z chladiče do palice? nebo jen jeden? Jak tedy odzvdušnit celej systém? Jak to k sakru funguje vůbec? To jako vypnu motor a pak kapalina teče okruhem z topení někam dolu k chladiči? A pak po startu tu kapalinu vyhání do okruhu vodní pumpa zpátky aby se dostala až do zadu do topení? Tohle vůbec nechápu... a rád se vzdělám :-) já sem si myslel, že jakmile vypnu motor tak voda zůstává v okruhu tak jak byla zastavena... a jen po startu cirkuluje?? Tak asi ne teda 2222 příspěvek :-)

Prostě fakt mam silnej pocit, že to škube právě proto, že tam je-jsou mezery a velký prodlení než se ta voda protlačí v mrazu celým systemem- kde na konci je právě topení který je slyšet v kabině... kdy je po cukání slyšet ten příjemnej zvuk vody... kterej měl podle mě bejt slyšet ihned po startu a ne až po cukání...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Mattyno
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: ned 07.12.2008, 11:40
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mattyno »

Mám stejný problém jako Micron. Po nastartování studeného motoru slyším tekoucí kapalinu, ale jen chvíli. Otáčky mi vyletí už normálně na 1800 a pak pomalu klesají. Pokud nečekám aspoň 5 minut, tak se s tím nerozjedu. Je to uškubané, ale nezdechne to. Jakoby tam byl pozápal, protože to slyším trochu ve výfuku. Když se to ohřeje, tak už je to v pořádku. Tlak benzínu je podle manuálu a svíčky jsou nové. Odhaduju to na čidlo chladící kapaliny. Microne, zjišťoval jsi cenu 8) dík
RX7 FD single GT35R, street port, RA super seals, cca 450 HP
RX8 stock 238 HP
RX8 RHD JDM 238 HP, in progress
Celica ST185, CP, EAGLE, now in progress, cca 0 HP
A6 Allroad stock 180 HP
Bravo 1.4 electric windows, cca 40 HP
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

kapaliny slysim taky ale jinak zadnej problem
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

to micron: no nechtěl jsem se do nějakého výkladu pouštět, ale snad to bude zajímat i ostatní a pokud něco popíšu blbě, ať mne někdo opraví.....
Chladící systém auta je analogický např. teplovodnímu topení rod.domku, když je udělané pořádně, napustí se voda a topí se. To je většinou iluze a proto mají radiátory odvzdušňovací šroub a musí se odvzdušnit, aby hřály celé. Pokud by se na neodvzdušněném radiátoru snímala teplota a podle této hodnoty se reguloval celý systém, bude to špatně.
Auto: celý motor ( chladící prostory a kanálky bloku a hlavy ), radiátor topení, chladič a expanzní nádobka a všechny hadice by měly být zaplněny chladící kapalinou bez bublin. Vodní pumpa je oběhové čerpadlo, které tuto kapalinu rozpohybuje žádaným směrem, neumí jí odnikud nasát a doplnit systém. Protože výrobci všemožně šetří, upustili většinou od dřívějšího systému, kdy na nejvyšším místě chladící soustavy byl odvzdušňovací kohoutek, kterým se odpustil vzduch. Teď staví na tom, že za běhu motoru vodní pumpa případné bubliny vytlačí do expanzní nádržky a odtud si systém "vezme" chybějící kapalinu. Což podle mne a mých kolegů funguje značně problematicky. Příklad: naliju chladivo přes kohoutek na bloku motoru a nikdy se mi tam nevejde předepsané množství, protože v motoru jsou "kapsy"kde je vzduch a kam se chladivo nedostane. Natočím motor, pumpa se sice točí ale chladivo necirkuluje, protože mu v tom brání vzduchové bubliny. Teplota stoupá ( podle skeneru jsem měl např. až 112 °C a z vody se dělá pára a celý systém se tlakuje a je zralý na "uvaření". To je hodně kritický krok odvzdušnění. Pak nastává různé mačkání hadic a modlení se, aby to prorazilo.
Ty okruhy: jsou dva, krátký - motor a topení a dlouhý - +chladič. Ten je uzavřen termostatem a otvírá se až po dosažení teploty na něm nastavené. Tzn. jak natočím motor, cirkuluje chladivo ihned v motoru a v topení, jak se teplota postupně zvyšuje, pak otevře termostat a chladivo proudí i přes chladič. Podle mne, pokud je celý systém dobře odvzdušněný, nemůže být slyšet žádné proudění kapaliny, to způsobují právě bubliny, kdy chladivo různě "přepadá" a "prodírá se" přes tyto bubliny - opět analogie s vytápěním RD, tam je to taky patrné. Záleží na konstrukci motoru, ale pokud je v prostoru čidla teploty komůrka, kterou je obtížné odvzdušnit a je tam bublina, která se "nafukuje a smršťuje", mohla by být závada kolísání otáček na světě. A že je to zrovna v zimě? To může být dáno rozsahem odporu teplotního čidla, při vyšších teplotách ty rozdíly hodnot nejsou tak zásadní - řádové. Teď mě napadlo - ideální by bylo, povolit čidlo teploty a až kolem něj bude prosakovat chladivo, mělo by být "pod vodou".
Myslím si, že čidlo teploty je jedním ze zásadních prvků, ovládajících chod motoru.
No a můžem diskutovat dál, pořád je ve hře ten krokový motorek, přes který vše běhá. Pokud nejde "volně" nebo pokud dostává chybný signál od ECU ( sensor teploty ), zase otáčky kolísají.
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Nastala u mě zajímavá věc. Asi X stránek předtím v tomto topicu počátkem zimy jsem psal že nastartuju, a až za cca 5 sekund mě stoupne volnoběh na 1800ot (nebo když po nastartování víc protočím motor). No tak nyní už nestoupne :) nastartuju a jsem "bez sytiče" :D cca už asi týden.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Odpovědět

Zpět na „Celica“