Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od kadel »

Jestli nejsi hracicka, tak budes spokojenej. I kdyz Toyotu delaji Japonci, tak jsou s elektronikou trosku pozadu. Myslim tim co se tyka nastaveni v aute, infotainmentu a tak. Ale jestli to neni tvoje prvni Toyota, tak cajk.

A folie jsem mel pres 5 let a parada, nebylo to na nich znat. Ted mam zatmaveni z vyroby a neni to ono. Na me by to mohlo byt vic zatmaveny.

Jinak hybrid pri dalnicni rychlosti naopak dela mensi hluk od motoru nez obyc motor, toci totiz min, ale je hlucnejsi pri akceleraci a do kopce.
RAV4 HSD FWD
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 733
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od MartinHSD »

sajty píše:A chtěl bys hybrid? Co jsem tak četl, tak sice krásná spotřeba, ale stěžovali si na nepříjemný zvuk od motoru při vyšší rychlosti. Já jsem na pazvuky od motoru/podvozku dost citlivý, takže to by mi vadilo. Navíc to je furt relativně nová technologie, bůh ví, jaké závady se začnou za pár let objevovat. Nejsem moc zastánce testování nových technologií, ať si to odzkouší jiní a já se po pár letech rozhodnu, jestli to chci taky nebo ne :D.
Nic ve zlém, ale hybrid dělá Toyota 20 let, tedy nová technologie to dle mne již není, naopak neznám nikoho a ani zde se nedočteš o tom, že by hybrid byl poruchová či jinak komplikovaná záležitost. Opak je pravdou, např. Prius je etalonem spolehlivosti. Baterie neodcházejí. V ČR se prodává cca 25 % všech Toyot s hybridním pohonem, což vzhled k obecné nedůvěřivosti čechů k "novým" věcem je super číslo. Ten zvuk od motoru je jen chvilková záležitost při prudké akceleraci většinou v prudším kopci či na dálnici, při dosažení požadované rychlosti je to opět tiché. Já bych se naopak po zkušenostech s hybridem již nevrátil zpět, naopak pokud by se začala dělat RAVka i v plug-in hybridu tak mám o čem přemýšlet.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od sajty »

Tak to mám dost hlubokou mezeru ve znalostech, měl jsem za to, že to je u nás podstatně kratší dobu.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
Danny_Z
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pát 21.07.2017, 21:59

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Danny_Z »

sajty píše:Tak to mám dost hlubokou mezeru ve znalostech, měl jsem za to, že to je u nás podstatně kratší dobu.
Ono se to asi neprodává přímo u nás 20 let, ale Toyota má s tímto HSD již 20 let zkušeností, ta technologie je velmi spolehlivá a Toyota prakticky už jen ladí drobné detaily a průběžně ty hybridní technologii vylepšuje, ale základ je stále stejný. Na baterii můžeš mí záruku až 10 let, 5 let je naprostý základ. Je to každopádně spolehlivější něž jakýkoli dnešní diesel či benzín, o různých TSI apod. nemluvě.
Toyota RAV4 (MY2020) Hybrid AWD Executive (+JBL +Skyview) Pearl-White
Bylo: Toyota Auris Touring Sports MY2017 Hybrid Executive modrá Denim
bubenij
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pát 26.06.2015, 11:56

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od bubenij »

Sajty: Vybíral jsem právě mezi Corollou 1,6 a Aurisem v hybridu.
Obě jsem si projel a ten hybrid je teda hlučnější při akceleraci (mě teda přišlo, že docela o dost), typicky hlavně při nájezdu na dálnici, než se dostaneš na 130. A navíc mi to přišlo línější, než ta 1,6, ale mohlo jít jen o pocit, protože jak člověk jen sedí, šlape na plyn a neřadí, tak to celé vypadá jinak.
Ale být hybrid cenově podobný Corolle, tak bychom u něj asi skončili, ale v našem případě, na srovnatelných výbavách, jsme byli na rozdílu skoro 100,000...
No a v neposlední řadě mi ta Corolla přijde mnohem hezčí :-)
Takže hybridu bych se určitě nebál, to vážně ne, u nás to nakonec rozhodla hlavně ta cena, ale to už je zas jiné téma :-)
RAV4 hybrid 4x4 Executive
Ex - Toyota Corolla 1.6 Executive
Ex ex - Toyota Auris 1.6 Style 2013
Ex ex ex - Ford Galaxy 1,6 Ecoboost
Ex ex ex ex - Ford Mondeo 3,0 V6 2005
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od sajty »

Já na ten hybrid koukal, ale 100 tisíc je 100 tisíc. Už tak jsem dal více, než jsem původně chtěl. Navíc s mým nájezdem je návratnost někde za horizontem 6-7 let, to se mi prostě neoplatí. Jet jsem v tom nejel, ale jednou jsem to potkal na cestě a ještě že jsem se při přecházení ohlídl, protože jsem to auto vůbec neslyšel. Pokud už máš rodinné auto, tak je Corolla super volba, vzhledově fakt nádhera, závidím. Já bohužel potřeboval kombi, takže ne-kombi a ještě navíc sedan, to by nešlo. Holt si budu muset zvyknout na vzhledově podprůměrný Auris.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
bubenij
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pát 26.06.2015, 11:56

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od bubenij »

No vzhledově ten Auris zas tak hroznej není :-) a kombik mi přijde takovej vyváženější, než hatch.
Ale ta cena už byla vyšší, než jsem byl ochoten dát, teda za hybrid, benzín vycházel prakticky stejně jako Corolla, kombi jen o malinko dráž. Ale pak jsem si řekl, že když už jsme na téhle ceně, tak bych zkusil Corollu, přeci jen uvnitř je toho místa mnohem víc a to auto vypadá tak nějak vyspěleji. Na druhou stranu jízdně si myslím, že Auris je lepší, co se stability týče, ale nevím, nemůžu moc soudit :-)
A navíc, už kolikrát jsem si říkal proč vlastně máme tak velké rodinné auto, když bychom se ve většině případů vešli v pohodě do menšího, takže to teď zkusíme (pravda, máme velkého psa a toho do Corolly asi nedostanu).
Je fakt, že kombi je super, když člověk potřebuje něco většího stěhovat, ale jinak ten sedan v pohodě stačí, aspoň myslím.
RAV4 hybrid 4x4 Executive
Ex - Toyota Corolla 1.6 Executive
Ex ex - Toyota Auris 1.6 Style 2013
Ex ex ex - Ford Galaxy 1,6 Ecoboost
Ex ex ex ex - Ford Mondeo 3,0 V6 2005
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 733
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od MartinHSD »

Každý jste vybral podle vlastních preferencí a jistě dobře, ať Vám tedy pánové auta slouží ku spokojenosti. Samozřejmě větší cenový rozdíl mezi hybridem a normálním bezínem tam vždy bude a pokud má člověk daný limit kolik může, nebo chce za auto zaplatit tak je to jasné. Pokud se na to však podíváme trochu jinou optikou a srovnáme automat s automatem, tak tam ten rozdíl zase není tak velký jak při letmém pohledu do ceníku může vypadat. Při současném ceníku Benefit je rozdíl např. mezi 1,6 TS Trend+ Multidrive S a 1,8 HSD Trend+ celých 63 tis, hybrid bude mít navíc bezklíčkové nastupování/startování, což je mimochodem skvělá věc. Samozřejmě lepší spotřebu a převodovku a pro někoho tam bude benefit v nižších emisích především ve městě a za každé nízkoemisní auto ve městě buďme rádi. Bohužel model. rok 2017 oproti roku 2016 zdražil, když srovnám současný akční ceník Benefit s akčním ceníkem co byl letos na začátku roku ( bez ohledu na další individuální slevu prodejce ) tak u mé výbavy Executive je tam rozdíl 50 tis, 25 tis je čisté navýšení ceny a dalších 25 tis je za paket Prestige, letošní Excutive má 16 palcová kola a 17 jsou za příplatek 25 tis ( loni byly standartem ), získám díky tomu paketu navíc více pravé kůže na sedadlech, ale jinak nic navíc.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
rogerer
Manager Týmu
Příspěvky: 373
Registrován: ned 12.03.2017, 20:27

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od rogerer »

@bubenij, @sajty:

ja bych bejval sel taky do aurisu TS hybrid ale bylo to proste fakt drahy. Myslim ze je to supr pro lidi co najezdí mazec kilometru po Praze, mně by se to nevyplatilo tak si jezdim za těch 7,4 :-D Jinak i benzin auris TS se mi libil ale jedine v automatu a nejvyssi vybave a to byl otaky uz drahy.

Co se tyka Toyota Sense
- značky supr - v tunelech kde se to casto meni a je mereni a zrovna se na zacatku nepodivam co tam bylo tak staci mrknout na displej a hned vim (treba dnes to zase snizili na 50 hadi)
- hlidani pruhu - obcas na dalnici, kdyz vim ze toho mam dost za sebou a nejsem ve 100%formě, nebo když je tma a jednou (u avensisu) mě to překvapilo, jak to krasne fungovalo za prudkyho deste na dalnici - ja cary skoro nevidel ale ten system ano !!!
-front assist - dobra vec ale vubec tomu neverim...hodne falesnych poplachu, nekdy proste z niceho nic (asi kdyz na to nejak zasviti slunko nevim) a to se pak bojim aby to nezadupl (kdyz jedou auta za mnou), Dale kdyz jedu do kopce tak to casto pipa ikdyz je to auto hodne daleko, dale esíčka u tram zastavek, to je lahudka, ale na druhou stranu parkrat me to pomohlo - ono staci mrknout na radio a pipani vas hned vrati do reality navic to pak asi i lip brzdi...jestli by to zastavilo nevim, podle me to reaguje pozde (mam to na nejvčasnějsi varovani)
- automaticky dalkovy svetla - bez problemu

Ten mrtvy uhel k tomu mohli pridat take, ale je to o zvyku, nevim jak auris ale corolla ma dost velka zrcatka takze s tim po Praze problem extremne nemam. Za to jsem nedavno jel v OIII a to jsou pidi zrcatka.

Zadni kamera fajn, u corolly jsou i senzroy takze je to ok, u avensise byla jen kamera a to je naprd, couvam podle zrcatek a furt prehazovat oci zrcatka/kamera je hrozne neprijemny co se tyka toho vnimani prostoru, takze mrknu do kamery zda nikdo nejde, couvam podle zrcatek a senzoru a pak na konci kamera na vzdalenost, hotovka:-) (jinak je skoda ze ta zadni kamera nejde spustit treba za jizdy vpred)

Jinak ta CVT je bomba, sice si porad nemuzu zvyknout na to, ze kdyz potrebuju rychle zrychlit, pocitove to rve jak dábel ale vubec nejede, ale mrknu na tachometr a uz tam je treba kilo a něco,takže je to vše jen o vjemech>...
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S Active LED Trend+, 2017
(ex)Toyota Avensis Kombi 1.8 Active Trend+ , 2016
(ex)Škoda Rapid, 1.2 TSI 77kw Dynamic, 2013
(ex)Alfa Romeo 156 2.4 JTD, 2001
(ex)Škoda Octavia 1.9 TDI, 2009
(ex)Renault Clio 1.4, 1998[/i]
Uživatelský avatar
piktor
Řidič
Příspěvky: 217
Registrován: sob 05.10.2013, 20:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od piktor »

Zrovna ta parkovací kamera mně přijde dobrá v tom, že při couvání se člověk švenkuje jen zrcátko-kamera-zrcátko-kamera..., nemusí se celej otáčet. Ale je fakt, že se senzorama navíc je to pak už skoro IPA :-)

Co se týká CVT, mně se to líbí. Při tom prudkým zrychlení je to akorát nezvyk, ale ve výsledku je to jako kdyby člověk hodně podřadil, jen u toho nekvedlá šaltrpákou. Kromě toho CVT je dle mého i mnohem efektivnější. Na dálnici při 130 točím 2500 otáček, no řekněte, kdo tohle s manuálem má? :-)
TOYOTA Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S (2012)
TOYOTA Auris Touring Sports Hybrid (2014)
Uživatelský avatar
piktor
Řidič
Příspěvky: 217
Registrován: sob 05.10.2013, 20:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od piktor »

rogerer: Ještě mně řekni jednu věc. Vyměnil jsi Avensis 2016 za Corollu 2017. Co bylo špatnýho na Avensisu?
TOYOTA Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S (2012)
TOYOTA Auris Touring Sports Hybrid (2014)
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od sajty »

to MartinHSD:

V čem je vlastně dobrá kůže? Kolega má Mazdu 6, krásný auto, o tom žádná, ale ty kožený sedačky bych nechtěl ani zadarmo. Občas mě v tom sveze - v létě se v tom nedá sedět, jelikož to je rozpálené od slunce na šílenou teplotu a když už mám prdel dostatečně opálenou, aby v tom sedět vydržela, tak se začne potit. A v zimě to je zase vychlazené tak, že bez vyhřívání taky nepoužitelné. Možná se s tím dobře machruje, že má člověk kožené sedačky, ale praktičnost 0 bodů.

A tu módu velkých kol taky nechápu. Má tam 19", opět to sice možná hezky vypadá, ale sám uznává, že to mnohem hůře zvládá nerovnosti a jde z toho hluk do kabiny. Nemluvě o spotřebě a opotřebení tlumičů a podvozku. 16" ideál, max 17", pokud bych za ně nemusel připlácet.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 733
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od MartinHSD »

sajty píše:to MartinHSD:

V čem je vlastně dobrá kůže? Kolega má Mazdu 6, krásný auto, o tom žádná, ale ty kožený sedačky bych nechtěl ani zadarmo. Občas mě v tom sveze - v létě se v tom nedá sedět, jelikož to je rozpálené od slunce na šílenou teplotu a když už mám prdel dostatečně opálenou, aby v tom sedět vydržela, tak se začne potit. A v zimě to je zase vychlazené tak, že bez vyhřívání taky nepoužitelné. Možná se s tím dobře machruje, že má člověk kožené sedačky, ale praktičnost 0 bodů.

A tu módu velkých kol taky nechápu. Má tam 19", opět to sice možná hezky vypadá, ale sám uznává, že to mnohem hůře zvládá nerovnosti a jde z toho hluk do kabiny. Nemluvě o spotřebě a opotřebení tlumičů a podvozku. 16" ideál, max 17", pokud bych za ně nemusel připlácet.
Asi jsi mne nepochopil, já jsem nepsal nic o tom, že celokůže je super a sedačky bez kůže jsou špatné. Pokud jsem zmiňoval rozdíl ve výbavě stran čalounění tak jsem to bral tak že materiál ( látky ) v trendu mne přišli na omak méně kvalitní, praktické a i hezké než látky a kůže ( syntetická a alcantara ) např. v Executivu 2016 co mám doma. Moje sedačky jsou kombinací umělé kůže, alcantary a poměrně silné vroubkaté látky, která je na sedácích a v cca 2/3 zad. Ostatní části jsou z kvalitní jemné umělé kůže a něco Alcantary. Zadní sedačky jsou hlavně jen umělá kůže a látka na sedácích a části zad. Velice praktické vzlášť když se vozí děti. Tedy sedím na látce což je z důvodu pocení apod. příjemné a vše ostatní je lehce otíratelné. Myslím, si že interiér loňského Executivu by se Ti určitě libil a přišel navíc velice praktický. Letošní Trend+ je co vím kombinace látky a alcantary a mne se líbí, toť můj názor, ty máš asi jiný což je také OK.

Kola je věc vkusu, mne se 17 kola u Aurisu v designu jak 2016 a tak i 2017 líbí, vzlášt např. 17 na Corolle jsou krásná kola, co potrhnou celý design vozu. Auris mne na 17 nepřijde tvrdý, jezdil jsem v daleko větších kostitřasech. Na zimu mám orig. sadu 16 tak uvidím jaká to bude změna. U manželčina Yarise není rozdíl mezi 16 ( léto ) a 15 ( zima ) zase tak moc znát. Ano, uznávám, že menší kola a vyšší profil pneu bude komfortnější, ale když kupuji auto tak řeším i design a byť je to pro mnohé nepodstatné, tak mne ta větší kola přijdou vždy sportovnější, hezčí, je to módní věc a nestydím se to přiznat. Když si něco kupuji tak mne to musí dělat i radost a v případě auta řeším i ty nesmysly jak barvu, kola atd., pak jej každý víkend leštím :-). Auris TS není sice nic ultra krásného, ale jsem Toyoťák, zvyklý na kombi a po předchozích zkušenostech včetně manželčina yarise jsem chtěl již jen hybrid a Auris TS HSD byla tak skoro jediná volba.
Naposledy upravil(a) MartinHSD dne stř 09.08.2017, 17:55, celkem upraveno 1 x.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
rogerer
Manager Týmu
Příspěvky: 373
Registrován: ned 12.03.2017, 20:27

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od rogerer »

piktor píše:rogerer: Ještě mně řekni jednu věc. Vyměnil jsi Avensis 2016 za Corollu 2017. Co bylo špatnýho na Avensisu?
To jsem mel jen na rok na operak... corolla je ale pohodlnejsi a vse mi v ni prijde modernejsi....avensis zbytecne velky takova plastova bedna ale zas mi vyhovoval vnitrni prostor na sirku a mam rady ty konzole mezi prednimi sedackami,to mi chybi.

@MartinHSD
Mne se auris ts moc libi ale jak sem psal jen v te top vybave (ma tam nejake hezke prvky vpredu na spoileru apod)
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S Active LED Trend+, 2017
(ex)Toyota Avensis Kombi 1.8 Active Trend+ , 2016
(ex)Škoda Rapid, 1.2 TSI 77kw Dynamic, 2013
(ex)Alfa Romeo 156 2.4 JTD, 2001
(ex)Škoda Octavia 1.9 TDI, 2009
(ex)Renault Clio 1.4, 1998[/i]
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od p1947 »

Vážení příznivci a majitelé Toyot.Tak jak přečítám Vaše příspěvky tak se mi zdá,že né každý z Vás má ty zaručené informace.Jsem též majitelem dlouhodobě Toyot. V současnosti mám hybridního a tak jak jsem ve svých předcházejících příspěvcích napsal v současné době zde nejezdí nic co by bylo lepší než auto s hybridní technologií.Někdo řekne,že elektrika je lepší,ale vzdálenost ujetá na jedno nabití není dosud tak veliká, aby se to k poměru cena/výkon rentovalo. Navíc je zde nedostatek dobíjecích stanic. U hybridního auta /ať klasického tak i plug-in / není-li elektriky jede to na benzin.Při naučení se hybridní pohon ovládat/plachtění/se skutečně dostanete na velmi nízkou průměrnou spotřebu,která se oproti klasickým benzinovým toyotám liší i o nějakých 2-3 l /100 km.Ano někdo řekne to není tak velký rozdíl,ale pokud ještě do toho připočítám,že auto nemá žádné poruchové díly/spojka, startér, alternátor,filtr pevných části,turbo a atd./ ,má skutečně velejednoduchou planetovou převodovku ve které nemá absolutně co odejít,tak je vzhledem k dlouhodobému vývoji a postupným vylepšováním na přijatelné vstupní ceně.Někdo z Vás tam uvádí,že se ročně zde prodá 25% toyot s hybridním motorem.. Nevím kde k tomu přišel,neboť ve vztahu ročních celosvětových prodejů toyot a celkově prodej hybridních za 20 let to dělá 5% roční prodej v celém světě.V ČR se ročně prodá v průměru 5000 ks všech toyot a 25% hybridních Aurisů by bylo cca 1250 ks což se mi zdá jako "vycucané z prstu".Hybridní Prius se v ČR prodává od roku 2003 a do dnešního dne se jich dle dovozce prodalo 436 ks.To mám ověřené z centrály.
Odpovědět

Zpět na „Auris“