Nová COROLLA 2019

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
androids
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: pon 24.06.2019, 15:11

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od androids »

Kedy (ne)menit prevodovy olej (asi to tu uz bolo, ale je to nove video/info) ? linka
ATF T-WS - (bez/cierna odmerka) 100.000km/6rokov
ATF T-IV - (cervena odmerka) 50.000km/3roky
Technik odporuca pouzivat original olej. Moznosti servisu: Toyota, Ine, ...
Pozn: Toto neplatí pre hybridy. Hybridné prevodovky E-CVT (AFT T-WS) nemajú spojky a teleso ventilu, môžete ich kedykoľvek zmeniť. Dobrý interval je medzi 95.000-145.000km (alebo 6r), ale tu pisu kazdych 60.000km.
TC TS NG19, 1.8 HEV, 3U5, Executive
Salko
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14.04.2021, 10:00

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od Salko »

Corolla TS 2021, po umyti sa zacalo rosit zadne svetlo. Nakoniec som zistil, ze obe svetla su popraskane.
Dnes to videl autorizak a obe vymenia, ze asi vyrobna vada.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Corolla TS 1.8 Hybrid (2021)
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1370
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od farnell »

No ja som si vsimol , ze na kolajniciach prednych sedadiel je "líška". V pondelok idem na ozón tak to hned popri tom budu riesit cez importera.
Salko píše: pon 04.07.2022, 16:16
farnell píše: sob 25.06.2022, 14:26 Hrkaju, veru hrkaju.
Najprv len pri otvorení a teraz čas od času aj zavreté.
Je to také jemné klepnutie čas od času.
Reklamovať? Osobne už jebem na to.
Aj tak šmejdi povedia, že je to vlastnosť.
O chvilu ma caka 30.000 prehliadka, nahlasim im tuto "vlastnost".
Ako si dopadol s touto "vlastnostou" dakde som cital, ze niekomu menili kompletne tesnenia ramu okien. Hned by som popri vyssie zmienenej hrdze zatlacil aj na tie klepajuce okna. Mam pocit, ze sa to zvyraznilo.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Salko
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14.04.2021, 10:00

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od Salko »

Ako si dopadol s touto "vlastnostou" dakde som cital, ze niekomu menili kompletne tesnenia ramu okien. Hned by som popri vyssie zmienenej hrdze zatlacil aj na tie klepajuce okna. Mam pocit, ze sa to zvyraznilo.
Bolo to v PPC niekedy na jesen, davali tam nejaku pastu, prave okno prestalo hrkat, lave hrkalo dalej. Tak mi asi pred mesiacom volali, ze objednali stahovaci mechanizmus laveho okna a predvcerom mi ho vymenili. Zatial je ticho, ale nie je ani velmi pocasie na stahovanie okna, tak nebudem robit urychlene zavery.
Corolla TS 1.8 Hybrid (2021)
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1370
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od farnell »

@Salko
:bigups:
Dakujem za feedback.
Ja som to uz mal moznost tento tyzden pri slnecnom pocasi skusat a popravde tie okna hrkocu cim dalej tym viac. Dokonca obcas hrkocu aj zavrete a to aj ked je okno zavrete nadoraz.
Takze dobre vediet, ze to v PPC riesili. Nakolko mam info ,ze pokial to uz iny servis Toyota riesil tak v dalsom by problem nemali uz len tak lahko odmietnut ako "vlastnost" a dalej sa tak tym nezaoberat a tvrdit, ze je to nemozne.
V pondelok idem na to.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1370
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od farnell »

Takze ideme do druheho kola.
Dvere rozobrali, premazali vsetko co moze hrkotat a podotahovali uvolnene spoje. No po opusteni servisu sa "zavada" prejavila znovu a na oboch oknach v jeden moment.
Takze som volal hned do servisu a vec bude dalej v rieseni garancneho technika.
Hrdzu ma vodiacej liste sedadla odfotili a islo to na riesenie importerovi.
Cistenie ozonom skvela vec a jednoznacne ho odporucam. No co ma trosku prekvapillo bol mastny film na ramiku peloveho filtra. Budem riesit so servisom pri najblizsej navsteve. Prach to beriem ale mastny film by tam podla mna nemal byt.
Inak celkovo dnesny pristup a komunikaciu v trnavskom Toyota servis musim hodnotit :bigups:
Přílohy
IMG_0861.JPG
IMG_0861.JPG (167.32 KiB) Zobrazeno 662 x
IMG_0862.JPG
IMG_0862.JPG (143.75 KiB) Zobrazeno 662 x
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
tenantles
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: sob 06.07.2019, 08:01

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od tenantles »

Ahojte,

Vopred sa ospravedlňujem za hlúpu otázku, ale mám problém vygooglovať relevantné informácie. Mám Corolla GR Sport, TS 2.0.
Včera ráno som tak ako mnoho iných Toyota hybrid majiteľov zaznamenal Smart Entry Malfunction. Blikajúca prístrojovka, zablokovaná brzda a po pár sekundách úplná smrť. Auto vôbec neraguje na nič, zadné dvere ostali odomknuté, kufor ostal zamknutý.
Požičal som si nabíjačku, ale teraz mám dilemu: návod píše len o nabíjaní baterky v motorovom priestore. Nemal by som namiesto toho nabíjať/vymeniť baterku, ktorá je v batožinovom priestore?
Ak by to mala byť tá vzadu, je lepšie baterku vybrať (nenašiel som návod ako ju vybrať, nechcem veľmi riskovať..). Prístup cez zadné sedadlá v tesnej garáži je celkom otrava.
Ešte raz sorry za hlúpe otázky, fakt som sa snažil nájsť nejaké relevantné info na nete.

Edit/ našiel som nejaké staršie odpovede na fóre, skúsil som teda nabíjať vzadu a Lidl nabíjačka hlási error. Tak už len výmena batérie?
Naposledy upravil(a) tenantles dne sob 20.05.2023, 14:58, celkem upraveno 1 x.
castielo
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: stř 15.03.2023, 17:48

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od castielo »

Asi sa fakt nema vyberat, dnes pri prvej horucave som zistil, ze mi nefunguje klima. Fuka teply vzduch pri akejkolvek teplote, ale som si isty, ze pred nabijanim baterie fungovala spravne ... resp. minimalne v polke decembra som bol na prehliadke a podla papierov vsetko v poriadku.

EDIT: mozno len prepalena poistka, idem skontrolovat, len v navode neviem najst schemu? Alebo je len potrebne doplnit chladivo?
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1370
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od farnell »

Kludne by som ju vybral. Ak hlasi nabijacka error tak sa mozno vymene navyhnes. Po vybrati mas aspon moznost zistit ci je bateria skutocne mrtva.
Tiez som mal problem s nabitim baterie v aute a az po jej vybrati sa mi ju podarilo "ozivit".
Po znovu zapojeni baterie som musel aktivovat iba zopar asistentov, o ktorych je mimochodom zmienka v navode.
Ak nechces v buducnosti riskovat ako podaktori tvrdia nutnost kalibracie (comu ja neverim, vlastna skusenost) tak nabijaj bateriu cez polovy nadstavec ktory je v poistkovej skrinke pod kapotou a minus zapoj na kostru podla navodu. Co si pamatam tak kostra je kdesi na motore. Navod riesi ako 1.8 tak aj 2.0. Je tam mierna odlisnost.
Odporucam citat navody. Podla mna su pomerne podrobne a vela sa z nich da vycitat bez nustnosti polemizovania na forach ci FB.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
papi
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: čtv 28.03.2019, 13:23

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od papi »

tenantles píše: sob 20.05.2023, 12:41 Ahojte,

Vopred sa ospravedlňujem za hlúpu otázku, ale mám problém vygooglovať relevantné informácie. Mám Corolla GR Sport, TS 2.0.
Včera ráno som tak ako mnoho iných Toyota hybrid majiteľov zaznamenal Smart Entry Malfunction. Blikajúca prístrojovka, zablokovaná brzda a po pár sekundách úplná smrť. Auto vôbec neraguje na nič, zadné dvere ostali odomknuté, kufor ostal zamknutý.
Požičal som si nabíjačku, ale teraz mám dilemu: návod píše len o nabíjaní baterky v motorovom priestore. Nemal by som namiesto toho nabíjať/vymeniť baterku, ktorá je v batožinovom priestore?
Ak by to mala byť tá vzadu, je lepšie baterku vybrať (nenašiel som návod ako ju vybrať, nechcem veľmi riskovať..). Prístup cez zadné sedadlá v tesnej garáži je celkom otrava.
Ešte raz sorry za hlúpe otázky, fakt som sa snažil nájsť nejaké relevantné info na nete.

Edit/ našiel som nejaké staršie odpovede na fóre, skúsil som teda nabíjať vzadu a Lidl nabíjačka hlási error. Tak už len výmena batérie?


nabíjejte jen baterku pod kapotou, ta je mrtvá.... .
Tu v kufru nenabíjejte, jestli nejste sebevrah !
Toyota Corolla SD Hybrid 1.8 comfort+tech
Ford Mondeo MK3 92KW benzín
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1370
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od farnell »

:shock:
@papi
Vieš vôbec o rozdieloch v umiestnení 12v batérie? Pochybujem. A rovnako pochybujem o tom, že sa @tenantles pokúša nabíjať trakčnú batériu.
TS s 2.0 motorom má batériu v batožinovom priestore nad blatníkom. TS 1,8 má batériu v predu vedľa motora.
Takže ak má @tenantles TS 2.0 tak bude najskôr správne hľadať batériu v zadu v kufri.
Opäť stačí málo. Čítať návod. Toto info je všeobecné bez rozdielu a modelu v každom návode. Ako pre 1.8 tak aj pre 2.0
Sedan má batériu iba v predu.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
androids
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: pon 24.06.2019, 15:11

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od androids »

ahojte. viete pre TC TS odporucit prednu parkovaciu kamerku ? https://youtu.be/ZRO4Reb0kYU
TC TS NG19, 1.8 HEV, 3U5, Executive
tenantles
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: sob 06.07.2019, 08:01

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od tenantles »

Ahojte, k baterke: naštartované cez booster/powerbank. Odvtedy všetko v poriadku.
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od MiBo »

castielo
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: stř 15.03.2023, 17:48

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od castielo »

Hmm, takze klimatizacia s bateriou nemala nic spolocne ... prasknuty vymennik (vyparnik)? Tak toto som fakt na 3,5 rocnej Toyote necakal. Nahrubo cca 700€ oprava ... 2 mesiace po konci zaruky :roll:
Odpovědět

Zpět na „Corolla“