Otacky volnobehu

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

uruem> letáček řiká lambda... lítá ti ta ručička teda pěkně :-)
Obrázek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

mám se pokoušet jí ještě nějak oživit nebo to prostě chce novou ?
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

new samozřejmě... denso
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

dneska jsem našel tohle:
http://www.toyotanation.com/forum/103-3 ... tures.html
Obrázek
zajímavý že se dá volnoběh štelovat tedy nejen tim šroubkem, ale i timhle- na vlastní nebezpečí :-) ale zase když se to fixou označí, dá se to dát zpátky... otázka je jestli se musí zase propojovat diagnostickej konektor, nebo ne a jestli to nezačne cukat za jízdy, ale nemělo by při lehkým pootočení... z nějakýho důvodu to tam je dělaný na otáčení, že :-) prostě dá se takhle jemně ladit volnoběh i když je ten hlavní šroub na doraz, nebo s nim nejde točit.- ten co je na předchozí stránce.
Blbý je, že je takhle schovanej, že se musí celá klapka zase vyšroubovat... ale někdo by to moh vyzkoušet... experiment
píše, že na max po směru hodin padne volnoběh na 750 a v protisměru hodin vyletí na 2000. (dobrej podfuck na závody :-) :lol: to musí akcelerovat jako střela :-) a čadit jak temelín :lol:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

jen poznámka pod čarou.... než by kohokoli napadlo štelovat s tou packou... nejdřív vyměň lambda sondu. U 5g jednotka neinformuje pilota o závadě lambdy, a auto jede bez problémů, jen víc žere, otáčky volnoběhu jsou zvýšený a víc čoudí... už jsem viděl víc videí, kde maj 5g celicy volnoběh jako jsem měl já, tj 1200... řešení lambda... pak se pohybujou tak jak maj... 850/950. Ta packa je tedy jen pro kutily, nebo performance srandu.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

Příspěvek od Dawe24 »

Mě to víc nežralo jen to bylo bohatší a kdybych neměl PLX a neukazovalo mi to moc bohatou směs tak bych ani lambdu neměnil,mám novou Denso a spokojenost
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Dawe> no počkat, jako když je bohatá směs tak to snad i logicky víc žere? jako celej system byl zblblej 1200 otáček na volnoběh místo 850 se musí projevit při ekonomický jízdě a při stání... prostě to spaluje víc, je to takový hutný :lol: nebo ne? jak na steroidech
Já spotřebu nějak teda absolutně nesleduju... jen mě teda dostalo, že se motor krásně uklidnil, na těch 850/950 a tam jsem se nedostal za 3 roky ani omylem... minimum bylo vždycky 1000 otáček s tou starou lambdou, a to jen když sem tu ručičku hypnotizoval v 90% ukazoval budík 1200... jak sem tu lambdu původní pozoroval a zkoumal doma, tak v ní něco dost chrastilo :-)
Takže ty jsi neměl lehce zvýšený otáčky?
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

Příspěvek od Dawe24 »

možná to žralo víc ale fakt o málo a otáčky jsem měl kolem 900 a zvýšený nebyly
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

ok, tvoje denso nebyla asi až tak jetá, jako ta moje... ta tam byla asi no už si to nepamatuju, ale počítám 8 let cca... a před 3 rokama taky cca, možná 2ma sem si všimnul, že mam vyšší otáčky než sem měl... ale nějak jsem to neřešil, řikal sem si, že se to nějak přeštelovalo během různých oprav co proběhly... a že to třeba časem vyladim tim šroubkem, nebo packou na tý klapce... takže nene, prostě když už má lambda dost, pouští víc otáček do systemu, ale ani po 3 letech se neobjevil žádnej kod chyby... no ale aspoň to někomu pomůže v jednoznačným řešení proč má 1200 otáček z čista jasna...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Možná jsem to už psal, když jsem měl Sti tak při jízdě 20s se stejnýma otáčkama cca 2400ot se pravidelně rožla kontrolka a svítila dokud jsem nezměnil polohu plynu. Takto jsem s autem jezdil asi 2 roky, neměl jsem jakékoliv problémy s otáčkama ani s výkonem. Spotřeba ve městě na trase 5km start stop byla klasicky 10l, na dálky pravidelně kolem 7,5. Diagnostika hlásila "něco s lambdou" ale přesnou hlášku si už nepamatuju.
Lambdu jsem vyměnil až když jsem dával dohromady Gti a jedna funkční mě přistála na stole.

Takže je to záhada, každému se to může projevit jinak.

Náhodou nemá někdo pro zajímavost představu, jakou dobu vydrží origo původní 20let stará ?
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

michals> jaká kontrolka se ti rozsvítila? check engine? tak ta mi svítila jen když sem přišel o knock sensor... po výměně těsnění, jinak nikdy.
20 let stará origo lambda neexistuje.... neni možný aby fungovala. do auta jsem dával novou před cca 9 lety když jsem auto kupoval original denso to byla a teď byla nasračky a to jezdim jak pantáta :lol: 8 let max životnost... spíš míň 6 let bych tipoval. resp. asi jako vejfuk vlastně defakto. asi jo, vydrží tak jako vejfuk... střední díl laufu cca.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skeeter
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: stř 08.08.2007, 16:22

Příspěvek od skeeter »

Mam 5G St-i a mam podobnej problém... při nastartování točí cca 2000-2200 ot./min. a po zahřátí volnoběh spadne na cca 1200 ot./min. navíc poměrně hulí. Podle toho co tu píšete, tak je to lambda. Mam jen dotaz jakou značku vybrat a kde jí popř. sehnat?

Díky
Člověk si nevybírá auto, auto si vybírá člověka.
Uživatelský avatar
m.kunsky
Navigátor
Příspěvky: 109
Registrován: ned 02.03.2008, 16:08
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvek od m.kunsky »

S mojí st-i jsem problém s kolísáním otáček vyřešil demontáží škrtící klapky a po dukladném vyčištění v technickém benzínu byl problém odstranen.Klapka byla totálne zanešená černým marastem.
Naposledy upravil(a) m.kunsky dne stř 19.12.2012, 15:04, celkem upraveno 1 x.
Celica 1.6
Uživatelský avatar
skeeter
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: stř 08.08.2007, 16:22

Příspěvek od skeeter »

taky mi kolísají otáčky... zkusím zatím tuhle beznákladnou opravu, pak budu popř. řešit lambdu.. navíc když jedu bez plynu a brzdím motorem při pomalý jízdě v oblasti kolem 2000 ot./min. a míň auto škube a skáče..
Člověk si nevybírá auto, auto si vybírá člověka.
Uživatelský avatar
m.kunsky
Navigátor
Příspěvky: 109
Registrován: ned 02.03.2008, 16:08
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvek od m.kunsky »

Napiš jak to dopadlo.
Celica 1.6
Odpovědět

Zpět na „Celica“