Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

nová modelová řada - nástupce Corolly
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1427
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od farnell »

Buď si zvyknes alebo nie.
Nič menej Toyota aspoň mne vliezla dosť hlboko pod kožu.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
"Rozprávaj tak ako Ti zobák narástol"
Uživatelský avatar
vinco
Člen Týmu
Příspěvky: 49
Registrován: úte 15.11.2016, 08:34
Bydliště: Slovakia

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od vinco »

Inak pre nenáročných, ako som aj ja, teraz je Corolla Classic za 14.300 éčok. Ak niekto dáva sotva 10 tis km ročne, tak mu to musí stačiť. A to sú v základe 16ky elektróny a man. klíma. Ale nie to som chcel. Aj keď Auris je naozaj nižšia stredná trieda, so ceedom alebo i30kou to neporovnávajte. S obomi jazdievam a určite by som nemenil. Do tých kórejcov normálne fučí dnu - hlavne vzadu, stále mám pocit, ako by som sedel nejako z uhla a materiál použitý na interiér je na dotyk iný. Určite sa na to dá zvyknúť. Ja som si pomerne dlho privykal z Primery P12 aj na Aurisa, ale teraz nedám dopustiť. A dá sa s ním jazdiť aj razantne.
Škoda 120 19?? ex
Nissan Primera P10 2,0 D 1992 ex
]Nissan Primera P12 1,9 DCi 2003 ex
Toyota Auris TS 1,6 Valvematic 2016
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Ota12 »

Takze Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active+Trend, v bile barve, je doma a zvykam si :D . Po par stovkach km dam svoje poznatky a posledni porovnani se Ceedem.
Ja si stojim za nazorem, ze AURIS (Corolla) se Ceedem se muze porovnavat, protoze jsem mel Ceedy celkem 9 let a prechazel jsem na Ceeda z firemnich aut. Nektere veci ma Ceed vyreseny lepe jak Auris (ale k tomu se dostaneme). Mel jsem dva Ceedy a ani do jednoho dovnitr nefucelo :) . Je pomerne velky rozdil jezdit s firemnim autem, na kterem jezdi vice lidi, drobnosti a solidni udrzbu nikdo neresi, a na vlastnim aute, kde jsem si vsechno prizpusobil k obrazu svemu, vcetne udrzby a nalesteni palubni desky. Sezeni z uhlu je skutecne jen pocit, protoze ovladaci prvky jsou mirne natoceny smerem k ridici, coz je dobre. U Toyoty mam naopak pocit, ze display je urcen pro cestujici vzadu a ne pro ridice.
Myslim, ze nejsem nejak zvlaste narocny, ale mam predstavu a auto musi splnovat nejake moje zakladni pozadavky, ktere jsou jednak dane pocitove (barva, karoserie, vybaveni),tak i pozadavky na vybavu a vlastnosti na zaklade predchozich zkusenosti.
Nemam snahu delat reklamu Ceedu nebo hanit Toyotu, jen se snazim o mirne objektivni pohled na obe auta, protoze jsem resil, zda koupit Ceeda minuly model nebo Toyotu Auris TS, take minuly model. Rozhodovani nebylo jednoduche, stale to bylo nakloneno vice k Ceedu, prave proto, ze jsem jej mel 5 let k plen spokojenosti. Zavazily az nazory rodiny a doslo k tomu, ze jsem se musel nakonec rozhodnout behem minuty.Toto tema je zde proto, aby pomohlo pri rozhodovani o koupi auta a i ja jsem pouzil nektere informaci odsud pri rozhodovani. Mozna tedy i muj nazor nekomu muze pomoci.
Vetsinou, pokud clovek neco koupi, a i kdyz se mu neco nelibi, tak ma snahu to omlouvat, protoze to uz koupil. Toho bych se chtel vyvarovat.
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od slabostka »

všeobecne sú to bežné a porovnateľné "tuctovky", jedno má lepšie to druhé ono... ak porovnávame napr. základné atmo 1.6. Keď sa dostaneme k hsd, turbobenzínom, dízlom tam už je čo rozmýšľať a porovnávanie môže dopadnúť úplne inak. Inak včera som čítal na autobazar.eu že napr. pre ceed sa nedá kúpiť v motorizácii gdi aftermarket výfuk - aj po x rokoch od začiatku výroby modelu a to je myslím zaujímavá vec, to by ma nenapadlo že tak rozšírený model môže mať problém s náhradami.
Ja osobne uprednostňujem jednoduchosť, asistenti bezpečnosti mi vôbec nechýbajú a v tom japonci ešte držia lajnu, aspoň zatiaľ majú modely čo sú pre nenáročného diváka.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
tomaskrizcz
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: pon 15.04.2019, 20:24

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od tomaskrizcz »

Ota12 píše:dobojovano. Je ze me toyotak :) Zaloha zaplacena. Auris TS 1.6 Valvematic Active+Trend, model 2018. Asi posledni kousek v teto konfiguraci. Kdyz jsem jeste uvazoval o kratkem Aurisu nebo dokonce o Corolle (prani manzelky), tak uz meli jen v zakladni konfiguraci. Musim rict, ze to ale bylo dlouhe rozhodovani. Nasel jsem jeste jeden KIA Cee'd SW 1.6 GDI v plne vybave, byl uz v celnim skladu na export. Ale rozhodly uplne malickosti, nakonec vahu prevazily nazory ostatnich clenu rodiny. Ja jsem byl jediny pro Cee'da. Ted se asi dotknu zarytych toyotaku, ale z meho pohledu jak AURIS TS 1.6, tak KIA Cee'd SW 1.6 GDI (ja mam 1.4 CVVT ted) jsou rovnocenna auta. Jak z hlediska pohodli, vykonu, vnejsiho vzhledu, prostoru, servisu. Kazdy z nich ma svoje male mouchy (co jsem zatim zjistil z prohlidky a kratke zkusebni jizdy s Toyotou). Toyota je znacka, tradice, image, KIA je "korejec", coz pro nekoho znamena automaticky neco horsiho. Za me, muj KIA Cee'd obstal na jednicku a ze jsem jej nevzal znovu, rozhodly malickosti a rozhodnuti v dane minute. Ted mam pocit, ze jsem mel zvolit Cee'da, ale je to skutecne jen pocit. Urcite si na Toyotu zvyknu a budu v ni jezdit rad, jako jsem zatim jezdil v Ceedu. Predpokladam, ze se pak tady na foru objevim casteji.
Jaká byla cena a jak jsi spokojen?
Toyota RAV4 2.5 Hybrid, Executive (12/2022 - )
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid, GR SPORT + paket Dynamic (05/2020 - 12/2022)
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic Active Trend+ (05/2019 - 05/2020)
VW Passat Variant 2.0 TDI, 103 kW, Highline, 2009 (2014 - 2019)
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Ota12 »

cena byla i se zamkem razeni 459.900 Kc.

Spokojenost ano, ale jak jsem uvadel v predchozich prispevcich, ze po najeti par km (aktualne skoro 1000km) sem dam zaverecnou zpravu o spokojenosti a porovnani se Ceed'em, toz tady to je :)

Toyota, co se mi libi
-dobre naladeny podvozek
-relativne dobre odhlucneni. Cekal jsem ale nizsi hluk od podbehu (to je jedna z veci u Ceedu, ktera je kritizovana) i aerodynamicky sum pri vyssi rychlosti
-dvourovnova roleta v kufru
-sklapeni sedadel z kufru
-kamera pri zpatecce
-gumova manzeta pod prednim naraznikem
-dobre funguje hlidani jizdy v pruhu. Prakticky je vyuzitelne pouze na dalnici, mimo dalnice to rusi, protoze cestu jsou uzsi a clovek vice vyuziva sirku vozovky.
-multifiunkcni displej
-Bluetooth funguje spolehlive
-tlacitko na prime odmlzovani predniho skla

Toyota, co se mi nelibi
-chybejici otocny regulator hlasitosti a tlacitko Mute na radiu. Regulace hlasitosti na volantu to nezachranuje.
-umisteni hodin az na pravem okraji displeje. Aby se na ne clovek podival, musi otocit hlavu.
-odkladaci prostor u ridice. Je uzaviratelny, na druhe strane je tak maly, ze se tam vejde tak identifikacni karta se snurkou a je to plne. Vyklapeci prihradka vlevo je celkem k nicemu
-vypinani displeje. Jde to az na treti dotyk: Setup-Display-Display off.
-Toyota Safety Sense. Rozpoznavani znacek -samotne cteni znacek je v poradku, ale vyhodnocovaci logika to cele deklasuje. Automaticke prepinani svetel spatne funguje na dalnici v protismeru. Protikolizni system ma dost falesnych poplachu. Nakonec mam pocit, ze tyhle funkce mohou v urcity moment az otravovat
-loketni operka u dveri ridice je posazena tak nizko, ze se o ni neda ruka za jizdy pohodlne oprit, aniz bych pustil volant. Horni hrana je zas moc vysoko
-tlacitka na volantu pusobi dost lacinym dojmem
-ovladani vyhrivani sedadel je schovane do odkladaciho prostoru za radici pakou. Vyhrivani ma dve polohy, pricemz je to kolebkovy prepinac, nahoru High, dolu Low a stredova poloha je vypnuto, ktera se musi trefit
-u parkovaci kamery nejsou dynamicke trajektorie
-Bluetooth - pri zmacknuti jako prvni naskoci E-mail a az pri dalsim teprve telefon
-hlasitost pipani zadnich senzoru je slaba
-ukazatel okamzite spotreby pri volnobehu na miste ukazuje 0, i pri malem pohybu napr z kopce naopak naskoci vysoke cislo

Toyota, na co si musim zvyknout
-palubni deska se tyci pred ridicem jako hradba. To jsem cetl v nejake recenzi po a mam stejny pocit. To je asi pricina, proc prvni dojem, ze v Toyote je mene prostoru.
-rychlosti jsou jinak zprevodovane, jsou "dlouhe", hlavne 1 a 2. Celkove po meste musim mit podrazeno o jeden stupen oproti Ceedu, se kterym jsem v pohode jezdil po garazich a na parkovisti na dvojku, u Toyoty musim na 1. Dnes jsme na to prisel. 1 je strasne dlouha a pri prerazeni na 2 otacky klesnou o 1400-1500! To je hodne nezvykle. V autoskole nas kdysi ucili, ze jednicka je pouze na rozjezd (na delku auta), u Toyoty to tedy neplati. 1 se musi vytocit na 3000 otacek, aby 2 to slusne brala. Celkove vykon motoru se projevi az pri otackach nad 3500, mozna i vyse. Takze kdyz vykon bude potreba, musim si podradit.
-indikator razeni. Nikdy jsem na to nekoukal, ale tady se na to obcas podivam. Bud je sofistikovanejsi nez u Ceeda anebo nepracuje uplne dobre . Nejspise kombinace obeho.
-brzdeni motorem se u Toytoy nekona nebo jen velmi lehce
-kombinace hodne lehke spojky (az moc, takova uplne "damska") a jinak zprevodovanych rychlosti mi delalo zpocatku potize, ale pomalu si na to zvykam
-horsi vyhled dozadu

Samozrejme, je to subjektivni pohled, ale kazdy mame svoje preference a zvyky.
Kdyby se me nekdo dnes zeptal, zda bych ted volil Toytou AURIS TS nebo KIA Cee'd SW, obe znacky minuly model (tedy vyprodejovy), tak volim KIU. Ale jelikoz auto nejsou boty, ktere lehce vymenim, tak si na Toyotu musim zvyknout. Auto je to dobre a pro me potreby plne vyhovujici.
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od octavius »

Ako kazde auto vsade sa najdu negativa a pozitiva. Budu ludia co im bude vyhovovat alebo vadit uplne ine veci :blush: Inak ten atm. motor sa prebudza k zivotu ozaj az od 4500ot potom taha ako motor s turbom kludne aj do 6500ot len na to treba mysliet a stale "saltovat" ten automat by som asi ocenil... :biggrin:
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
Uživatelský avatar
tomaskrizcz
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: pon 15.04.2019, 20:24

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od tomaskrizcz »

Ota12 píše:cena byla i se zamkem razeni 459.900 Kc.

Spokojenost ano, ale jak jsem uvadel v predchozich prispevcich, ze po najeti par km (aktualne skoro 1000km) sem dam zaverecnou zpravu o spokojenosti a porovnani se Ceed'em, toz tady to je :)
Díky za post. :)

Měl jsem testovací jízdu cca 1,5 hod. a nyní je objednáno. :) Vypadá to na poslední vůz v ČR a SR s výbavou Active Trend+. Nikde jinde už neměli a nelze objednat. :)

Souhlas s dlouhými stupni, hodinami, tlačítky na volantu, mute, dodávám zpětné zrcátko, které zabírá hodně místa ve výhledu. Další věci jsem zatím za tu chvíli nepostřehl...

Přecházím z Passata Variant 2.0 TDI (2009) v plné výbavě... :-D takže hooodně velký skok dolů.
Toyota RAV4 2.5 Hybrid, Executive (12/2022 - )
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid, GR SPORT + paket Dynamic (05/2020 - 12/2022)
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic Active Trend+ (05/2019 - 05/2020)
VW Passat Variant 2.0 TDI, 103 kW, Highline, 2009 (2014 - 2019)
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od slabostka »

tomaskrizcz píše:
Ota12 píše:cena byla i se zamkem razeni 459.900 Kc.

Spokojenost ano, ale jak jsem uvadel v predchozich prispevcich, ze po najeti par km (aktualne skoro 1000km) sem dam zaverecnou zpravu o spokojenosti a porovnani se Ceed'em, toz tady to je :)
Díky za post. :)

Měl jsem testovací jízdu cca 1,5 hod. a nyní je objednáno. :) Vypadá to na poslední vůz v ČR a SR s výbavou Active Trend+. Nikde jinde už neměli a nelze objednat. :)

Souhlas s dlouhými stupni, hodinami, tlačítky na volantu, mute, dodávám zpětné zrcátko, které zabírá hodně místa ve výhledu. Další věci jsem zatím za tu chvíli nepostřehl...

Přecházím z Passata Variant 2.0 TDI (2009) v plné výbavě... :-D takže hooodně velký skok dolů.
- a prečo skáčeš - padáš hoooodne dolu? teda čo ťa donútilo-presvedčilo presedlať z "auta" do "škatuľe"?
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
tomaskrizcz
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: pon 15.04.2019, 20:24

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od tomaskrizcz »

slabostka píše:
tomaskrizcz píše:
Ota12 píše:cena byla i se zamkem razeni 459.900 Kc.

Spokojenost ano, ale jak jsem uvadel v predchozich prispevcich, ze po najeti par km (aktualne skoro 1000km) sem dam zaverecnou zpravu o spokojenosti a porovnani se Ceed'em, toz tady to je :)
Díky za post. :)

Měl jsem testovací jízdu cca 1,5 hod. a nyní je objednáno. :) Vypadá to na poslední vůz v ČR a SR s výbavou Active Trend+. Nikde jinde už neměli a nelze objednat. :)

Souhlas s dlouhými stupni, hodinami, tlačítky na volantu, mute, dodávám zpětné zrcátko, které zabírá hodně místa ve výhledu. Další věci jsem zatím za tu chvíli nepostřehl...

Přecházím z Passata Variant 2.0 TDI (2009) v plné výbavě... :-D takže hooodně velký skok dolů.
- a prečo skáčeš - padáš hoooodne dolu? teda čo ťa donútilo-presvedčilo presedlať z "auta" do "škatuľe"?
Nechci už řešit blbosti, jako je turbo, dpf, egr, elek. brzda, náprava, vstřiky, rez (B6 je vyhlášená špatným pozinkem), atd. atd. Je to něco za něco. :wink:
Auto má letos 10 let, najeto 252 tis. km a tak jsem se rozhodl, že než do toho cpat peníze, tak udělat změnu.
Toyota RAV4 2.5 Hybrid, Executive (12/2022 - )
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid, GR SPORT + paket Dynamic (05/2020 - 12/2022)
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic Active Trend+ (05/2019 - 05/2020)
VW Passat Variant 2.0 TDI, 103 kW, Highline, 2009 (2014 - 2019)
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od slabostka »

Přecházím z Passata Variant 2.0 TDI (2009) v plné výbavě... :-D takže hooodně velký skok dolů.[/quote]

- a prečo skáčeš - padáš hoooodne dolu? teda čo ťa donútilo-presvedčilo presedlať z "auta" do "škatuľe"?[/quote]

Nechci už řešit blbosti, jako je turbo, dpf, egr, elek. brzda, náprava, vstřiky, rez (B6 je vyhlášená špatným pozinkem), atd. atd. Je to něco za něco. :wink:
Auto má letos 10 let, najeto 252 tis. km a tak jsem se rozhodl, že než do toho cpat peníze, tak udělat změnu.[/quote]

- tak si nešiel hooodne dolú ale naopak.... vždy je lepšie mať jednoduché auto na ceste ako zložitú hogofogo škatuľu v servise, aspoň môj pohľad na svet.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
tomaskrizcz
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: pon 15.04.2019, 20:24

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od tomaskrizcz »

slabostka píše:Přecházím z Passata Variant 2.0 TDI (2009) v plné výbavě... :-D takže hooodně velký skok dolů.
- a prečo skáčeš - padáš hoooodne dolu? teda čo ťa donútilo-presvedčilo presedlať z "auta" do "škatuľe"?[/quote]

Nechci už řešit blbosti, jako je turbo, dpf, egr, elek. brzda, náprava, vstřiky, rez (B6 je vyhlášená špatným pozinkem), atd. atd. Je to něco za něco. :wink:
Auto má letos 10 let, najeto 252 tis. km a tak jsem se rozhodl, že než do toho cpat peníze, tak udělat změnu.[/quote]

- tak si nešiel hooodne dolú ale naopak.... vždy je lepšie mať jednoduché auto na ceste ako zložitú hogofogo škatuľu v servise, aspoň môj pohľad na svet.[/quote]

Souhlasím, právě proto ta změna. ;-)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid, Executive (12/2022 - )
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid, GR SPORT + paket Dynamic (05/2020 - 12/2022)
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic Active Trend+ (05/2019 - 05/2020)
VW Passat Variant 2.0 TDI, 103 kW, Highline, 2009 (2014 - 2019)
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Ota12 »

tomaskrizcz píše:
Ota12 píše:cena byla i se zamkem razeni 459.900 Kc.

Spokojenost ano, ale jak jsem uvadel v predchozich prispevcich, ze po najeti par km (aktualne skoro 1000km) sem dam zaverecnou zpravu o spokojenosti a porovnani se Ceed'em, toz tady to je :)
Díky za post. :)

Měl jsem testovací jízdu cca 1,5 hod. a nyní je objednáno. :) Vypadá to na poslední vůz v ČR a SR s výbavou Active Trend+. Nikde jinde už neměli a nelze objednat. :)

Souhlas s dlouhými stupni, hodinami, tlačítky na volantu, mute, dodávám zpětné zrcátko, které zabírá hodně místa ve výhledu. Další věci jsem zatím za tu chvíli nepostřehl...

Přecházím z Passata Variant 2.0 TDI (2009) v plné výbavě... :-D takže hooodně velký skok dolů.
Joo, to zrcatko mas pravdu. Uz me to taky napadlo, ze policajti nas drbou za spatne nalepenou znamku nebo cokoliv, co brani ve vyhledu, a tady zrcatko zabira plochu ve vyhledu za min 5 takovych znamek :D
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Ota12 »

Dnes druha delsi jizda a muzu rici, ze uz jsem si ji uzil. Zrejme je to otazka zvyku. Rouzmim tomu, ze kdyz nekdo jezdi leta v Toyote a pak presedne treba do Ceedu (tedy opacne jako ja) tak se mu zrejme KIA Cee'd bude zdat hodne jina. Vsechny plusy a minusy, ktere jsem uvedl v predchozim prispevku plati. Spotreba po druhem tankovani 6.85 l/100km- 2/3 mesto, 1/3 dalnice, takze to vypada dobre. Mereno podle tankovani, ne podle PC, protoze ten se uz 2x vynuloval (doufam, ze je to tim,z e jsem zkousel ruzna nastaveni).
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
Jonki
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 04.06.2015, 15:13

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Jonki »

Caute, vsimol som si, ze niektorym vam chyba tlacitko Mute na radiu.
Ak nahodou neviete tuto fintu, staci trochu dlhsie podrzat tlacitko 'Mode' na volante a vtedy funguje ako Mute. Mozno to vyriesi jeden z nedostatkov :)
Odpovědět

Zpět na „Auris“