Něco o něčem i ničem... 706+

Tlachání o všem - bez zaměření!
Odpovědět
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost stěračů, a <-> pikačoviny co nikoho nezajímaj

Příspěvek od micron »

no je to takovej popelnicovej chroustavě drnčivej rachot :-) jako děs :-) Stavil sem se na quick odposlech u mechanika... Zdá se to že to jde ze předu... Takže asi dirka ve svodech... ty jediný jsou původní skoro 30 let. Maj nárok. Mrknem se na to v pondělí. Prtel je že nový svody nikdo nevyrábí, jsou jen použitý.... asi by se daly udělat na zakázku nerez??? Ale je divný, že je Němci nevyráběj... no resp. neni to divný :-) když vydržej 30 let :-) Ale mohli by je začít fofrem vyrábět: 3SGE 2g 1989-1994, Normální, nerez bejt nemusí... značka Bandel? No jistě... Asi jim to napíšu... Pudou na odbyt stejně dobře jako 1. díl laufu Bandel ke katu... protože začnou "co nevidět" prdat všem "mladším" než 1989.... :biggrin:
Svůdnice Celica :inlove:

Obrázek
Sem tak zkoumal jaký žárovky ještě vyměnit v bytě, neni to jednoduchý najít vhodný LED, ale už budou všechny, dokonce i v lednici :-) místo 25w sem nahodil 5.5w = aka 40w navíc vytuněná žlutou folií :-)
5x míň spotřeba a svítí krutě :-) reflektor LED sice nemá asi bejt v lednici, původně, ale je naprosto ideání do lednice :-) E14 závit.
Ta původní 25w jako hřála dost... a to neni ok hřát v lednici :-) Je to až tragikomický :-)
Blbý je že se nedá uspořit na troubě, ta má 40w vlákno 300°C Philips a 20w Osram halogen 300°C.... ale jsou oboje chráněný sklem, celkem drsným... asi žáru-vzdorným? no možná by i ledka to dala :-) :-)
Zkusim LED G4 i do trouby :-) místo 20w halogenu... mam objednaných 5 kusů... 3w COB LED, to dááááš :-) :-) experiment :biggrin: a pak si podám i tu 40w :-) To drsný sklo tam je jako tepelná ochrana... nebo jako proti roztříštění žárovky/led modulu :-) do jídla--- mělo by to fachat... :biggrin:
Podle mě kecaj... jako jo bez toho skla jasný, ledky by se roztavily... chipy, ale s tim brutálním sklem-krytím to podle mě daj i ledky... :biggrin: 60w je moooc :-)
No a mikrovlnka, tak tu nedám :-) Nene jako tam žárovka prostě bude... sorry :biggrin: ta je přímo zablokovaná a vždycky jsou ultra speciální... troubu si ale podám :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost stěračů, a <-> pikačoviny co nikoho nezajímaj

Příspěvek od micron »

Tak celi zatim nic... je na čakací listině na jámu :-) od pondělí do pátku... oxidoval tam nějakej VW... a dneska na mě zapomněl :-) Kuba, To je fakt autoservis jako na Kubě :-) Žádnej čas stres, pohodička :-)
Ale jako i když časově je to psycho... tak stejně vim že jinam celica nene... to se vyplatí si počkat... :biggrin: A nespěchat... takže zejtra na 100% za 5 minut 12...
Všechno případný mam už ošefovaný, stačí klik a kupuju cokoliv to bude... sám sem na to zvědavej... buďto těsnění nebo svody...

No otravný je to čekání, sem domluvenej s fogim, protože chce stavit garáž u baráku asi na 4-5 aut, aby v 1 garáži byla "jáma" Nejdřív to nechápal... Ty vole proč bych si měl v garáži kopat jámu :-)
No protože je to něco special... co bych za to dal... můžeš se kdykoliv podivat pod auto, a všechno si vychytat... tak v 1 bude snad i ta jáma... jáma má totiž velkou cenu :-) šetří čas.
Pak bych si moh automechanika pozvat na pívo a check auta na svý celica privat jámě :-) :-) cajk.

Jo taková přiblblá Jáma se dá vlastně i pronajímat... :-) no ale jako vážně :-) skoro jako kurfa... na hodinu :-) :biggrin: celej den? :biggrin: Ale ten bordel si po sobě uklidíte, je to jasný :-) Podle mě se jáma prostě vyplatí... :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost stěračů, a <-> pikačoviny co nikoho nezajímaj

Příspěvek od Stan »

Tak něco k tématu - během skládacích prací cariny jsem na ní teda dost detailně rozebral, vyčistil a namazal všechny čepy v tom stíracím ústrojí. Čekal jsem, že se rychlost stírání zvýší, ale nic moc teda. Je tady pravda, že mi stěrače na carině nikdy nechodily moc rychle. Na čeldě taky ne.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost stěračů, a <-> pikačoviny co nikoho nezajímaj

Příspěvek od micron »

Stan> stěrače budu řešit pozdějc, dohromady s novýma brzdovýma trubkama a hadicema.
Konečně sem se dneska dostal k tomu laufu... bzučák :-)
Takže je tam prasklinka v 1. dílu laufu Bandel přesně v místě spoje 2 trubek na 1 ze zdola.
Koukám že sem ho kupoval v únoru 2015, tak to bych si tipnul 2 roky :-) takže přesně 4 roky.
Zavaří se to, jinak je Bandel jako novej, i ten vlnovec se leskne jako novej.
Takže ok, stane se.
Obrázek

+ celkem komickej rozdíl cen... Intercars versus Automedik, What a :biggrin: Si asi ucvrnkli...
https://eshop.intercars.cz/produkty/567 ... -kybsm5087
https://automedik.cz/autodily/toyota/ce ... tId=272740
Minulej tejden stálo 900, akce 800,- výýýborně :-)
https://automedik.cz/autodily/subaru/xv ... Id=3220106
pěkneeeej H+B, kilíčko :bigups:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost stěračů, a <-> pikačoviny co nikoho nezajímaj

Příspěvek od micron »

Sem zkoušel výměnu žárovek v troubě :-) Místo 40w Philips sem tam dal 25w Philips původně z lednice... a místo 20w halogenu G4 Osram... upravenou žárovku T10 5w z auta :-) :-) Jo 200° celsia daly obě, dobrá pizza, ušetřeno 30w - původně 60w. good... tak ale LED zkusim, na to se těšim... daj to nebo nedaj :-) experiment. Chci Ledky v troubě :-) :-)
Čet sem si manuál k mikrovlnce, a docela sem se zasmál :-)
Obrázek
A hlemýžďů v ulitě??? coooo že.... ale hlavně nesušit psy a kočky... křečků, papoušků atd se to asi netýká :-) :biggrin:
Ten druhej obrázek není asi hovno... to bude ten hlemýžď ... what a :-)

Muj rekord ve spotřebě, kterýho sem si všimnul ale až po 5 letech v bytě... celou dobu sem si myslel že to jsou 25w x4 v obejváku, ty sem používal jen pří žraní u tv, ale někdy sem i vytuhnul... takže jely 7h... asi v prosinci sem zjistil že to byly dokonce 40w x4 takže 160w ???!!! What a fuck :-) takže teď tam jsou 4x 3.5w = 14w a svítí to stejně... 14w versus 160w to už je drsný :-)
Sice mi vraceli celkem dost přeplatky.... i s původníma drsnýma žárovkama, ale prej chtěli zdražit... já jim dám.... sem zvědavej jak to klesne tenhle rok, ale bude to fest hodně... jako vraceli hodně i když sem jel na žárovky... ty budou čumět :-) Pre... :biggrin:
Celkem měě to baví, člověk musí občas experimentovat... např. mam krásný 3 koule jako stolní svícení s orange stínítkama... byly "jen" na žárovky, nebo halogeny... 40w/28w prdlajs...
Koupil sem stmívatelný Led 5.5w svíčky, plamenem sem udělal díru do svíčky a kleštěma vytáh plast... aby se vešla led do tvaru koule.... ejjjj a máme 5.5w dotykovou Led wow :-)
Geniální modifikace. Stmívatelný led kulatý mini globe totiž téměř nejsou... :biggrin: Jedna z těch 3 ledek ale bzučí lehce... byla vadná od výroby... ale svítí, za trest pude do trouby :-) :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost stěračů, a <-> pikačoviny co nikoho nezajímaj

Příspěvek od micron »

+ ještě k tomu laufu, na fotce je vidět svár a navazuje kolínko... tak a právě za nim ze spod to může popraskat... chybí tam svár... takže kdybych si to kupoval, automaticky to je lepší dovychytat předem... svařit dole z druhý strany kolena a pořádně.
jinak to nemá chybu... výbornej produkt, dřív mi na origu od Toyoty pořád prdal vlnovec... byl kdysi měněnej asi 3x a pak mi došla trpělivost.
Tenhle Bandel má naprosto dokonalej vlnovec... neni na něm jediná chyba... jako novej po 4 letech. Je to supr produkt, jen se musí lehce doladit. Je pravda že co kus to originál... u Bandel, ale prdne to tam všem... tim sem si jistej... je to jenom micro prasklinka, ale bzučet teda umí... :-)
https://www.ebay.com/itm/HOSENROHR-ABGA ... 1600997875
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost stěračů, a <-> pikačoviny co nikoho nezajímaj

Příspěvek od micron »

Bandel fixed... nááádhernej zvuk, dokonalej luft, výbornej zátah ACIS. To je hned radost z koncertu Yamahy 3SGE. Mechanik mi přivez auto na otočku před barák... teda jako sluší, ta celica sluší :-) Já to nevidim jako pilot z venku... když to jede... je to teda sexy pokochání i pro pocestný :-) Měli by za to koukání platit :-) :inlove: Nevim jestli je lepší v celice ject, nebo na ní koukat jak jede... oboje nemá chybu :-) fata morgana
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost stěračů, a <-> pikačoviny co nikoho nezajímaj

Příspěvek od micron »

Rád sbírám díly i pro ostatní... a vim přesně co se doprodává.... takže na světě je posledních 7 kousků přední lišty carbon samurai na celicu 5g... nový... kdysi jich bylo 13... teď si řikám tak pozooor :-) 7 jo je to ta nej sexy designovka na celice... 1 musim mít :-) 1 už sem bral novou... taaak ještě jednu :-) má to smysl za 3.000,-? no to kurfa že má :-) :-) nooo já vim že jí nepotřebuju... ale jednoho dne bude mít cenu totálně jinou... a na to bych si i vsadil :-) :biggrin: Je čas chlapče... :biggrin: :biggrin: další nebudou... finito.definito.
moment... originalniautodily.cz píšou že nelze.... oleeee hofnoooo... tak šup ebay... poslední kus, jeden z posledních :-) 3200,- Mam tě potvůrko... ty se jednou vyplatíš :-) :biggrin: o tom nepochybuju.... :-) bude to začínat na 6000 min... časem... no spíš 9000 Tohle je nejkrásnější carbon plastík z celicy :-) parchanti... :biggrin: si ho rád uložim..... pak můžem debatovat o ceně....
https://www.ebay.com/itm/5311120650-Gen ... 2738611562

Vtipnej je ten koncept žlutý škodky... tak nás napadlo to spojit mezi těma světlama... jako to měla CELICA.... že :-) ne to je určitě jen náš nápad... :biggrin: :biggrin: No no comment... snažej se ukrást design celice.... ale nemaj na to koule... takže výsledek bude velmi jinej :-)
::
svojí původní carbon lištu co nevim jak přežila bez chyby 2 rány... má Akiro... mam novou bez chyby... a achci ještě tuhle... :biggrin: nenasyta :-)

Prostě chci mít poslední novou celica lištu na planetě... das ist gut :-) :biggrin: kdo jinej by jí měl mít než já?
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: Rychlost stěračů, a <-> pikačoviny co nikoho nezajímaj

Příspěvek od Pavo.B. »

Když hledáš, tak jich ještě pár najdeš i trochu levněji. Asi taky koupím.
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost stěračů, a <-> pikačoviny co nikoho nezajímaj

Příspěvek od micron »

PavoB> ahoj čeče, je to možný, ale ne nový fungl... zrovna tenhle díl nebyl až tak... drahej kdysi 2300,- s dopravou na originaliautodily? to taková lišta na kapotě to je jiná cifra :-) brutal... nebo bejvala... brutální... mam náhradní :-) sem takovej lupič :-) všechno celou celicu sem si projel kdysi a tak nějak sem se předzásobil... ne že bych to potřeboval já, ale tak prostě pro další... mam např 3x vyklápěčky navíc... komplet... atd... nechci hromadit moc, ale tak vim co se vyplatí hromadit :-) pan křeček :-)
Sem teď dostal trošku vynadáno že prej jezdim v garáži moc rychle :-) Nějakej jouda tam měl mini holčičku co měla mini kolo... tak řikám se omlouvám, jo kdybych měl malou holčičku tak by se mi to taky nelíbilo že tu někdo jede... já vás chápu... :biggrin: No ale spíš by tam neměla holčička co blbnout na 3kolce v garáži.... to je ovšem jiná :-) Ale očividně neměl rád rychlejší auta "na pohled" ukazoval tenhle blbec s porsche... a vy.... no nevěděl co mam já :-) ale ví že je to sporťák :-) :biggrin: zlobivej :-) marketing njn
já sem zlobivej vagabund.... :biggrin: a nejradši drtim malý holčičky :-) v pátek večer obzvlášť :-) jouda
Jako ok... taky bych asi vyjel bejt to muj harant... ale někdy si řikám že oni zklamali... jako hlídači a vylejvaj si to kurfa na mě??? :-) Ale jo :biggrin:
Ale jo taky bych nějakýho floutka zprcal :-) zvláště se sporťákem.... :-) jsou to holomci :biggrin: :biggrin: :biggrin: některým je 20 některým 37... ale jsme pěkný šmejdi :-) :-) :-)

PavoB> nevěřim že jsou kdekoliv nový levnější než 3.000,- nene konec... toyota byla nevim proč předzásobená... všechno zmizelo ale jen tohle zbylo.... takže adios... :biggrin:
Ale že seš to ty... tak ti to prozradim... to tajemství...
https://partsouq.com/en/search/all?q=53111-20650
a takhle to mizí na ebay... počet kusů je téměř totožnej s tim co je tady... u 2 kšeftů... když Europa nemá, japan nemaj, tady maj last stucks... :biggrin: hraboshi araboshi...

HraboshArabosh.co unlimited :biggrin: :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: Rychlost stěračů, a <-> pikačoviny co nikoho nezajímaj

Příspěvek od Pavo.B. »

Máš pravdu, už jich bude jen šest, nicméně je to trochu levnější než u nich, ale přes ebay, asi kvůli poplatkům..

https://www.amayama.com/en/part/toyota/5311120650
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost stěračů, a <-> pikačoviny co nikoho nezajímaj

Příspěvek od micron »

PavoB> teda co to je za stránky :-) hustý je to cenový porovnání, zajímavý... to si uložim :-) drsnej rozdíl. Ještě tam chybí EU sklad = 0 kusů, price not available :-)

Preferuju Ebay, V den objednání!!! 8.3. mi přišla SMS od FedExu, že mam carbon lištu očekávat 13.3 :-) Wow... a to byla sobota... to je fofr... ty araboshi se nezdaj :-) nebo spíš Indové :-) Tam makaj jen samý Indiáni...
Já sem už z UAE bral těsnění kolem předního okna náhradní origo toyota... u nás bylo mega drahý (+ 1500,- min).... a přišlo to fakt fofrem... nechápal sem.

Kdysi bylo ještě hodně poziček... ty ale jak čumim taky zmizely... byly jich mraky 70ks a víc... jediný díly co zbyly (předzásoby byly právě pozičky a carbon lišty)
Pozičky nejsou... vyprodáno.

Já mam ale radši ty DEPO crystal, jedny mam, druhý jsou ve skříni zabalený... ale našel sem noooo tak hodina a něco a ejjjj ještě je pár kusů DEPO v Lotyšsku.... kdysi sem je bral z USA... trochu jinej směr :-) Objednáno... miluju ten design, Depo je přestalo taky už pár let vyrábět... a najít tohle mi dalo i Ebayi zabrat... se Ebay zapotil.... :biggrin:
Pššt... poslední kusy na planetě pšššt..... ale jako vážně :-) 950,- yes no tyhle díly jsou důležitý, a je dobrý jich mít víc :-) řiká křeček micron. Tyhle díly budou mít cenu zlata...
https://www.ebay.com/itm/DEPO-Corner-La ... 3147530002
4 poslední kusy.... :wink:
Ale pěkně se schovávaly... potvůrky :-)
1 zbylá použitá DEPO v německu :-) https://www.ebay.com/itm/TOYOTA-CELICA- ... 2417191872

+ By mě jako zajímalo co Toyota udělá s tim strojem- robotem co vyráběl ty carbon lišty?? Katany... Chtěl bych ho vidět... jak to vyrábí, to mohlo bejt zajímavý... taková 3d tiskárna z roku 1989! wow...
No snad to nevyhoděj... to se hodí do muzea.... i když ani nevim jak to vypadá :-)
Vtipný na týhle carbon liště je to, že nikdy nebyla mega drahá... ale 90% lidí se bálo už jen zeptat na cenu... když vědi kolik co stojí na Toyotu... nene tahle katana nebyla drahá 111 taky sem to nechápal :-) srandovní je že si můžeš koupit použitý za 3000+ z německa a nebo nový z UAE za stejnou cenu :-) paradox.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost stěračů, a <-> pikačoviny co nikoho nezajímaj

Příspěvek od micron »

Ejjj lištičku zachytili celníci :-) takže mě ještě skásnou o pár korun... no je to takový atypický- rozměr, design...
Volali mi z Fedexu, co to prej je :-) :-) řikám toyota... tak to bude asi na auto... ale co to je přesně? :-) To je ehmmm no lišta pod nárazníkem... a materiál? No carbon tooo asi nebude, to je spíš v NASA... takže řekněme plast s dekorací carbon... Aaaa to jsme potřebovali vědět. :-)
Celica Katana zasekla celou celnici... navíc z UAE.... velmi podezřelá zásilka :-) Ale jako asi nevěřej že je to z auta :-) Takového Atypického vozu... :biggrin:
Jako že oni si myslej že je to zbraň :-) :-) pašuju z UAE kosmický zbraně v krabici Toyota.
Ne dotaz byl: "To je gril?" Je tam napsáno "Grill radiator"... ne to neni gril :-) Jak to zkoumaj... celníci jsou jak designéři :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Rychlost stěračů, a <-> pikačoviny co nikoho nezajímaj

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 22:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: Rychlost stěračů, a <-> pikačoviny co nikoho nezajímaj

Příspěvek od Pavo.B. »

Já teď takto hledám díly na Lexus. Rok 2004 a nové origo díly už taky moc nejsou ty co chci vyměnit, ale občas se něco objeví. Ale ceny taky rostou, no možná byly vždy vyšší :| Celníci mě vždy štvou, to by se nakupovalo...
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“