silentbloky

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Petr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 687
Registrován: čtv 02.06.2005, 09:19
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr »

ja_ma píše:TAk to cumim! moooc dobre jste to vyresily... BTW, jak se steluje ta sbihavost, nebo geoska, ja to mel vytahle, ale nejak jsem na to neprisel.. nebo jsem byl s tim ze tam nic takovyho nejde! Vim ze ten sroub, nebo matka ted nevim presne ma na sobe navarenou takovou podlozku, to je ono? Jinak ten dlouhy sroub mi taky nesel na jedne strane, na druhe ano, ale zavazi tam preci podelne ramena, ne? ty sly v pohode oddelat?
Jinak fakt super prace :wink:
geometrie se šteluje na těch zadních ramenech jsou tam excentry kterýma vyosuješ ten zadní lichoběžník
ja mám třeba problém že bych to potřeboval sehnat z druhé celicy už to mám zarezlí a nejde s tím hýbat a trošku mám rozhozený zadní kolo ale guma se nesjíždí tak je to v toleranci
a ještě jedna rada když to budete rozdělávat tak při skládání vše namažte tou měděnou vazelínou i ten šrub i excentry předejdete pozdějším problémům při opětovné demontáži :D
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

supr

Příspěvek od micron »

Floyd> díky... perfecto... už se mam na co těšit, zase budou mít v servisu o zábavu postaráno... a moje peněženka se zase smrskne...kua :?
autogen se bude muset asi taky aplikovat... už jsme to kdysi zkoušeli povolit, ale vypadalo to, že by moh ten šroub spíš prasknout než povolit, tak se to vzdalo.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Floyd
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: pon 29.01.2007, 19:51
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Floyd »

ja_ma píše:TAk to cumim! moooc dobre jste to vyresily... BTW, jak se steluje ta sbihavost, nebo geoska, ja to mel vytahle, ale nejak jsem na to neprisel.. nebo jsem byl s tim ze tam nic takovyho nejde! Vim ze ten sroub, nebo matka ted nevim presne ma na sobe navarenou takovou podlozku, to je ono? Jinak ten dlouhy sroub mi taky nesel na jedne strane, na druhe ano, ale zavazi tam preci podelne ramena, ne? ty sly v pohode oddelat?
Jinak fakt super prace :wink:
No, ten dlouhy sroub drzi obe pricna ramena. Ty podelne jsou uchycena kratsim sroubem.

Zakroužkováno červeně-uložení příčných ramen. žlutě - uložení podélného

http://www.toyotaklub.cz/forum/album_pi ... ic_id=1654

Jinak ty podelne jsme sundavali jen z tehlice, gumove vyplne byly ok. Problemove jsou akorat ty pricne na strane tehlice, kde vlastne zadna gumova vypln neni. Jsou tam jen neco jako prachovky, ktere kryji to lozisko, takze se to na pohled muze zdat vpoho, ale lozisko je treba davno zadrene a zkorodovane, jako v nasem pripade :D

Jinak to stelovani geosky uz ti popsal Petr kousek vyse, dik :)
Uživatelský avatar
ja_ma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1292
Registrován: ned 29.10.2006, 12:38
Bydliště: Zlín, Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_ma »

Ja vim co je jak uchycene, myslel jsem to tak, ze kdyz mas zadek na kozach, nebo proste auto ve vzduchu, tak ten sroub neprotlacis ven, protoze tam ta podelna ramena zavazi :? :wink:
Obrázek
sold..TOYOTA CELICA turbo4wd
sold..SUBARU IMPREZA WRX
GOLF V TDI no smoke no power...
Uživatelský avatar
Floyd
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: pon 29.01.2007, 19:51
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Floyd »

ja_ma píše:Ja vim co je jak uchycene, myslel jsem to tak, ze kdyz mas zadek na kozach, nebo proste auto ve vzduchu, tak ten sroub neprotlacis ven, protoze tam ta podelna ramena zavazi :? :wink:
Jj, sorry, spatne jsem te pochopil. Mas pravdu, nejdriv jsme museli uvolnit podelne ramena :)
Uživatelský avatar
Floyd
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: pon 29.01.2007, 19:51
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Floyd »

Idaho píše:ta cena je strašná ( ale spon podel jejich ceníku na webu ) ale bohužel na celdu to moc výrobcu nedelá :(

nemáte nejaké refernce do ciziny na jejich kvalitu? slyším o nich vubec poprvé..
No, vzhledem k nakladum provedene opravy mi ted ta cena polyuretanovych vyplni taky prijde ponekud prehnana :D Ale srovnavat to asi nema smysl...

K tem referencim...nasel jsem jen nekolik zminek na Celicatech.com, kde je celkem doporucuji a vychvaluji jako vysoce kvalitni alternativu...jinak nevim :?
Uživatelský avatar
ja_ma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1292
Registrován: ned 29.10.2006, 12:38
Bydliště: Zlín, Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_ma »

Takze zitra se do toho poustim, koupil jsem si konecne poradny fotak, tak budou fota :wink:
Tady nachystane silentbloky ze shade + vlozky.

Obrázek

Zitra dam dalsi fota jak to pujde... :wink:
Obrázek
sold..TOYOTA CELICA turbo4wd
sold..SUBARU IMPREZA WRX
GOLF V TDI no smoke no power...
Uživatelský avatar
ja_ma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1292
Registrován: ned 29.10.2006, 12:38
Bydliště: Zlín, Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_ma »

Tak podavam prvni report, prace sla dobre.. Prava strana auta je udelana, no jeste to neni na aute, natiral jsem ta ramena..
Tady nejake fotky:

Takhle jsem to vyresili aby jsme nemuseli rozdelavat podelna ramena, stejne nesly :roll: ale plamen byl nachystany 8)

Obrázek Obrázek

Tady uz vytlacovani starych silacu:

Obrázek Obrázek Obrázek

Samotne silentbloky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vylisovano (prvni je uplne rozbrakovany, pak uz jsem to vytlacel cele:

Obrázek Obrázek

Nalisovany nove (jeden tam sel docela lehko, dali jsme tam specialni lepidlo, co se pouziva na loziska, ale pro jistotu to jeste asi bodneme svareskou, aby se to neprotacelo). :

Obrázek Obrázek

A nakonec nabarveno :lol: na bilo, pac hemeritka byla doma jen cervena, ta uz byla nejaka stuhla, bila a zluta, takze nakonec bila... :

Obrázek Obrázek

Zitra nas ceka leva strana, to bude horsi, pac vim ze s tim dlouhym sroubem nejde hnout, ale snad se nejak podda :wink: No a pak uz to jen nahazet na auto, doufat ze to bude nejak fungovat a zajet na geosku.... :wink:
Obrázek
sold..TOYOTA CELICA turbo4wd
sold..SUBARU IMPREZA WRX
GOLF V TDI no smoke no power...
Uživatelský avatar
Petr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 687
Registrován: čtv 02.06.2005, 09:19
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr »

jj dělal jsem to taky tak akorát po nalísování jsem to bodl svářečkou pro jistotu i po 5 letech to pořád drží :D
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

pochvala

Příspěvek od micron »

musim pochválit Ja_mu a Floyda za fotodokumentaci... jste :thumbsup: až se k tomu dostanu, taky nahodim fotky... musime hlavně nejdřív zjistit od kud jde ten pazvuk... nejlepší bude asi to vzít na stk a project tam přes ty testery tlumičů atd... jinak se na to asi nepřijde :lol: zatim asi neni vynález, jako že by do takovýho boxu zajelo auto... virtualní box... tam by se na pc přesně ukázalo od kud jdou frekvence rušivých zvuků na celým autě v 3D scanneru. Hned by to bylo jistý... to chci asi ale moc... :lol:
Už sme kdysi měnili 1 silentblok... ten prej vrzal... ale nebyl to on... bastard :wink:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Leňulka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 978
Registrován: úte 09.11.2004, 15:17
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Leňulka »

chystam se menit silentbloky v podelnych ramenach, pricne uz mam 2 roky nove, komplet, nevite jestli se silentbloky na ST162 shoduji s temi na ST182? pripadne ma-li nekdo rozmery uvitala bych to, kdyz tak SZ, diky vsem :wink:
..::Toyota Celica 2.0Turbo 4WD 89' 150kW ::..
..::Toyota 4Runner 2.4i 4WD 89' 84kW ::..
..::N.M.T. Engineering::..
Uživatelský avatar
Petr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 687
Registrován: čtv 02.06.2005, 09:19
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr »

na st 162 jsou ty klouby oba jen guma a na st182 je jeden guma a druhý co tak zlobí je to ten více ke kolu a delká tyčí je jiná
takže ti stačí sehnat jen obyč silentbloky guma a vevnitř kovová vložka nech si je udělat jak já silentbloky.cz ale rozměry jim musíš poslat jinak to neudělaj
Petr 01
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: čtv 08.06.2006, 18:44
Bydliště: Praha

silentbloky

Příspěvek od Petr 01 »

Ahoj,chci se zeptat jestli by nekdo nahodou nemel rozmery predni gumy na prednich ramenou.Ty zadni gumy mam.Chci je nechat udelat ale bohuzel nemam kde to rozebrat a nechat rozebrany.Diky
Petr 01
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: čtv 08.06.2006, 18:44
Bydliště: Praha

silentbloky

Příspěvek od Petr 01 »

Nikdo nema?Opravdu by mi to moc pomohlo
Uživatelský avatar
RaW007
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: čtv 17.02.2005, 09:20
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od RaW007 »

Tak už si sháním ty silentbloky ze škodky.. má ty ramena taky v hajzlu a už mě to nebaví jak se ten zadek vlní :lol: jen mám takovej pocit že ty dlouhý šrouby budu muset uříznout a sehnat nový... :roll:
Celica r.v.91, motor 3S-GE r.v.93 po úpravě 2023ccm
Odpovědět

Zpět na „Celica“